Αν ήξερα πώς λέγεται αυτό που φταίει θα το 'χα λύσει

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
..ή αλλιως: αλλαξτε τον τιτλο οταν μαθουμε τι προβλημα εχω παλι.

Το λεπον, η ταση του ρευματος στο σπιτι δεν παει καλα, και το μαθα κλαιγοντας εναν καμενο σκληρο. Τελευταια μου κανει μυστηρια πραγματα η οθονη.. στην αρχη σκεφτηκα οτι πρεπει να αρχισω να κλαιω και την οθονη, μετα το ειδα ψυχραιμα, συνεδεσα μια αλλη οθονη που εχω εδω, δουλευε -σχεδον- κανονικα(και λεω σχεδον..γιατι τα χρωματα ηταν αλλου γι'αλλου, οπως θα σας τα περιγραψω παρακατω..), επανεφερα τη δικη μου η οποια ηταν και παλι μια χαρα..

Απο χθες ξεκινησε παλι η βλακεια, η οθονη ανα ενα λεπτο "σβηνει" λιγο (ενα 5% φωτεινοτητας ας πουμε), ενω αυτη τη στιγμη ειναι λες και βλεπω με χρωματιστο φακο.. Βλεπω τα παντα η κιτρινωπα, η μπλεδιζοντα. Εχω επιλεξει για φοντο το μωβακι του στεκιου, το οποιο τωρα βλεπω με ενα οχι τοσο διακριτικο μπλε που βγαζει ματι.

Πηγα, πηρα σταθεροποιητη τασης.....τιποτα.
Τι 8κατα μπορει να φταιει??????
Και γιατι ολα συμβαινουν οταν εχεις δουλεια να κανεις #$^@#^%&$%&$&$#*&*&%$^*%^ ????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Τα φώτα του σπιτιού τρεμοσβήνουν λόγω της ανισορροπίας;

Δοκίμασε να κουνήσεις το καλώδιο D-Sub της οθόνης μήπως δεν κάνει καλή επαφή (δοκίμασε να βάλεις κι άλλο καλώδιο). Η οθόνη είναι TFT ή CRT;
Όσον αφορά τον σκληρό, αν είχες σημαντικά δεδομένα μπορείς να κάνεις μια προσπάθεια να τον "επισκευάσεις" αγοράζοντας έναν ίδιο και αντικαθιστώντας την πλακέτα του. :)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είχα παρόμοιο πρόβλημα με μια οθόνη CRT που έχω (ακόμη :P). Στην περίπτωσή μου δεν έκανε καλή επαφή το καλώδιο. (Είχαν χαλάσει τα βιδάκια). Αν είναι αυτό, κουνώντας το καλώδιο της οθόνης θα αλλάξει χρώματα ή θα φτιάξει... Give it a try.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Άμα παίζει και καμμένος σκληρός όμως και πρόβλημα με την οθόνη... μήπως έχεις καμια διαρροή... φέρε ηλεκτρολόγο αν δεν πιάσουν αυτά που είπαν τα παιδιά, να σου τσεκάρει τις μπρίζες για διαρροή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σας ευχαριστω παιδια..

Ισιλιελ με γλιτωσες απο βεβαιο εγκεφαλικο.. Τα αποσυνδεσα ολα, τα ξαναβαλα, τωρα φαινεται μια χαρα, υποθετω πως κατι εκει πισω ειχε ξελασκαρει και δεν το χα καταλαβει. ΟΥΦ!!!!!

(Πετραν το κακο ειναι οτι ο σκληρος ειναι αρκετα παλιος πλεον, και δεν τον βρισκω πουθενα...)

Μερσι :-*

edit: val δε νομιζω να παιζει διαρροη, αλλα σιγουρα παιζει θεμα τασης.. με το φοβο της οθονης τουλαχιστον πηρα τον σταθεροποιητη και ελπιζω απο δω και περα να μην εχω προβληματα με τα διαφορα....

Θουνκου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top