Τι όνειρο είδατε χθες;

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Xμμ... Και πάλι όμως ευχαριστώ μου έδωσες τροφή για σκέψη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
χτες βραδυ ειδα ονειρο πως ημουν μονη μου σε ενα τεραστιο καταστημα κι εψαχνα να βρω για αγορασω τσιμπιδακια για τα μαλλια και ενα παιδικο dvd . εψαχνα εψαχνα και δεν μπορουσα να τα βρω και βιαζομουνα κιολλας και στο τελος αφου τα βρηκα δεν ειχα λεφτα για να πληρωσω..

μαλλον εχω αγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Νομίζω ότι εδώ μέσα το έχω γράψει κάπου και στο παρελθόν. :hmm:
Δεν πιστεύω σε εξ' ορισμού "κακά" και "καλά" όνειρα.

ούτε εγώ

όλα εξαρτώνται από το αν σκουντουφλώντας θα καταφέρω να βρω οικογενειακό παγωτό στην κατάψυξη
:vrikolakas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
χμμμμ ..εγω γενικως βλεπω παρακμιακα ονειρα αλλα σαν το χθεσινο δεν υπαρχει...
Ηρθε λοιπον που λετε ο Κουφοντινας σπιτι μας, μαζι με εναν φιλο του και οι Μ@λακες εκλεψαν την ψυτη μας γαλοπουλα!!!(ηταν και μεγαλη η ατιμη...σαν την χριστουγεννιατικη μιαμ μιαμμμμ..αναμνησεις)..και οπως ειναι φυσικο...οχι που θα τους την αφηνα χωρις επανασταση:ropalo:...ετρεχα λοιπον πισω απο το ελικοπτερο τους..με το οποιο βεβαια απεδρασαν απο το σπιτι...προκειμενου να κατακτησω παλι ,την κρεμασμενη απο σκοινι στο ελικοπτερο,υπεροχη γαλοπουλα μου...αλλα δεν τα καταφερα:mad:..ολο νευρα ημουν το επομενο πρωι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
για να πω την αληθεια χθες επεσα για υπνο σα το βοδι και δεν ειδα κανενα ονειρο αλλα γενικα στα ονειρα μου βλεπω ολο κατι δολοφονιες, κατι πολεμους(μια φορα ειχα δει οτι το σπιτι μου ηταν πεδιο μαχης οπου πολεμουσαμε εμεις-οι ελληνες-εναντιων των τουρκων...) η βλεπω ολοκληρες σειρες με σεναρια δικα μου...τι λετε ειμαι διαταραγμενη προσωπικοτητα???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
την Winona Ryder να χορεύει στο χιόνι - αντί για κλιματιστικό

εμένα να κρατώ λουλούδια στα χέρια - αντί για ψαλίδια

την χορωδία του Τσακνή να τραγουδά <<Κι αντί να ψάχνεις τριαντάφυλλα στα στήθη αυτών που χάμω τα πετάξανε>> αντί για την απόκοσμη μουσική του Danny Elfman


στα τελευταία χιλιοστά του δευτερολέπτου , δεν ονειρεύτηκα τις διακοπές όπως συνήθως με παραλίες , ξενοδοχεία και θόρυβο αλλά πιο μουντές
η χορωδία όμως συνέχιζε
<<Φτιάξε καρδιά μου
το δικό σου παραμύθι
αλλιώς τη βάψαμε>>

δεν ήμουν σίγουρος αν κοιμόμουν , αλλά για να είμαστε δίκαιοι , αμφιβάλλω αν ήμουν ξύπνιος

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Χθες το βράδυ είδα ένα αρκετά περίεργο όνειρο και είναι μία από τις λίγες φορές που θυμάμαι τα όνειρά μου!!
Συνδέεται άμεσα και με κάποια σχέδια που έχω κανονίσει, οπότε θα σας τα πω και αυτά για να γνωρίζετε το υπόβαθρο. Έχω κανονίσει την Παρασκευή να κατεβώ Θεσσαλονίκη γιατί κάτι φίλοι μου κάνουν μία ηχογράφηση και θέλουν να είμαι εκεί. Είχα κανονίσει λοιπόν να κατεβώ Θες με το λεωφορείο.
Το όνειρο ξεκινά από εδώ.
Πήγα, πήρα το λεωφορείο κανονικά και από εκεί έφτασα με τα χίλια ζόρια στα ΚΤΕΛ Χαλκιδικής. Από εκεί πήρα άλλο λεωφορείο για να κατεβώ στο κέντρο και να πάω στο στούντιο. Φτάνω στο στούντιο, αλλά μου λέει ο υπεύθυνος ότι η ηχογράφηση έγινε μία ημέρα νωρίτερα!! Επομένως εγώ είχα κατεβεί άδικα!!
Στα Μουδανιά (το μέρος που μένω) θα πήγαινα κανονικά με έναν φίλο μου και τους γονείς του όπου αυτοί θα έμεναν στο εξωχικό τους εκεί. Παίρνω λοιπόν τηλέφωνο τον Λ.. για να συνεννοηθούμε γαι το πώς θα φύγουμε, αλλά μου λέει πως εκείνοι είχαν φτάσει ήδη στα Μουδανιά!!! Και είχαν βγει όλοι μαζί με την παρέα μου και με περίμεναν!!
Έγω πολύ στεναχωρημένη, μόνη και απροστάτευτη στην ξένη και αφιλόξενη αυτή πόλη (το ξέρω φαίνεται γελοίο και απορώ γιατί είχα τέτοια συναισθηματική φόρτιση στο όνειρό μου!:redface:) και ξανακάνω την ίδια διαδικασία με τα λεωφορεία και τα σχετικά για να γυρίσω στα Μουδανιά. Εκεί που φτάνω όμως στο ΚΤΕΛ Χαλκιδικής για να γυρίσω πίσω, κάτι συμβαίνει (το οποίο δεν θυμάμαι με τίποτα όσο και να προσπαθώ) και είμαι χάλια, και δεν καταφέρνω να γυρίσω πίσω.

Μετά ξύπνησα για να κλείσω τον υπολογιστή μου..:redface:
Τι λέει ο καζαμίας για εμένα??
ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ?!?!?!?!?!?!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
αφηστε τους ονειροκρητες...ληγμενοι ειναι...:worry:εμενα δεν ελεγαν ΤΙΠΟΤΑ για τον κουφοντινα..ετοιμη να τους κανω μηνυση ημουν...:D
Βασικα ολα συνδεονται με γεγονοτα κυριως των προηγουμενων ημερων..αμα καθησει καποιος και τα αναλυσει θα το καταλαβει...εγω για παραδειγμα ειχα γραψει κατι σαν εκθεση σχολειο για τον κουφοντινα αποδραση απο φυλακη...και εσι το μυαλο μου τα εκανε σαλατα..προφανως πεινουσα στον υπνο μου...και θυμηθηκα την νοστιμη γαλοπουλα..και επειδη δν μπορουσα να τν φαω(στον υπνο ημουν..) κλαπηκε αποο αυτους!! THE END!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Το ξέρω για πλάκα το είπα αυτό με τον καζαμία. Άλλωστε πιστεύω ότι τα όνειρά μας συνδέονται άμεσα με το υποσυνείδητό μας.
Οπότε εγώ το όνειρό σου θα μπορούσα να το ερμηνεύσω και διαφορετικά... Από την στιγμή που έχουμε ως δεδομένο ότι πεινούσες, η γαλοπούλα θα ήταν κάτι πολύ σημαντικό για εσένα. Πιστεύω ότι νιώθεις ανασφάλεια για κάποια πράγματ αή ακόμη και ανθρώπους στη ζωή σου και πιστεύεις ότι θα τους χάσεις, εξαιτίας κάποιου άκυρου, όπως είναι και ο Κουφοντίνας!:P
Όσο για το δικό μου όνειρο.. Μιλάμε για τρεεελήήήή ανασφάλεια!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
χμμμ μηπως ο κουφοντινας ειναι ο αντρας τις ζωης μου και βλεπω να τον χανω μαζι με την λαχταριστη γαλοπουλα??:D

το καταλαβα πως το ειχες πει για πλακα^^ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Εχθές που λέτε, είδα ένα πολύ περίεργο όνειρο.

Μιλούσα με τον Ομπάμα (!) Και μάλιστα σε πολύ φιλικό τόνο. Δυστυχώς δε θυμάμαι τη συζήτηση που έγινε. Προς το τέλος μου λέει «Πετράκο, όποτε θέλεις, έλα να με βρεις να τα πούμε» (!) και έφυγα απορημένος πώς είναι τόσο εύκολο να δεις τον Ομπάμα.

Κουφό ε;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
A...Εσύ είσαι προορισμένος για μεγάλα πράγματα... Άντε και στους G8...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gdespina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η deppy! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
εγώ βλέπω πολύ περίεργα όνειρα...
είναι διαφόρων ειδών!! :hmm:
από 9άλασσα κ μπουγέλο σε βιασμούς κ "ΧΧΧ" stuff! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ είχα δει προχτες ότι είχα μετακομίσει και είχα πάει σε new σχολείο. Έκανα νέες παρέες και γενικά τα πήγαινα μια χαρά με όλους. Ένα από τα παιδιά αυτά που γνώρισα, ήταν άρρωστο, δεν είχε μαλλιά, επειδή του είχαν πέσει από τις χημειοθεραπείες, ήταν χλωμός και πολύ μελαγχολικός, και μου είπαν τα άλλα παιδιά ότι σύντομα θα πέθαινε. :S

Τέσπα. Είχαν κανονίσει να του κάνουν ένα αποχαιρετιστήριο πάρτυ για να ξεχαστεί λίγο. Είχα πάει και γω και βγάζανε όλοι φωτογραφίες μαζί του και εγώ είχα λιώσει από το κλάμα και στεναχωριόμουν για όλη τη κατάσταση χωρίς να τον ξέρω καλά. :|
Πολύ χάλια ήμουν και όλο το κλίμα ήταν τρομαχτικό.

Μετά νομίζω ξύπνησα και είχα ακόμα αυτό το άσχημο συναίσθημα.:/:


:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Λοιπόν,
εχθές είδα ότι κάπου βιαζόμουν να πάω σε μια δουλειά κάτι τέτοιο και είχα αργήσει...
Και πήρα το μηχανάκι (δεν θυμάμαι αν ήταν δικό μου) που ήταν πρώτη φορά που οδηγούσα.
Είδα κανονικά το δρόμο και ότι πήγαινα μια χαρά (δεν θυμάμαι όμως αν έφτασα στον προορισμό μου :P).

Στην πραγματικότητα δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, ούτε δίπλωμα έχω....
(Αφού το πήγα καλά μήπως να δοκιμάσω;;; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το χειρότερο έβερ όνειρο!

Ξύπνησα κλαίγοντας 1η φορά, (μπορεί και 2η).
Γενικά άμα βλέπω ότι χάνω αγαπημένα μου πρόσωπα, πάντα κλαίω και με επηρεάζει όλο αυτό.:/:

Άτιμα όνειρα :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
οσο οξυμωρο και αν ακουγεται, ο θανατος στα ονειρα, σημαινει μακροζωια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Εγω ειδα οτι ημουν στο σχολειο για μαθημα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top