Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 307)
  • Ναι, φυσικά!

    Ψήφοι: 248 80.8%
  • Όχι βέβαια!

    Ψήφοι: 59 19.2%

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Εσύ το βλέπεις έτσι ... η πρώτη περίπτωση είναι σάτυρα όντως. Για το αν είναι ή όχι έξυπνος, δεν μπορώ να πω από το βλέμα.
Το αν είναι ρεντίκολα οι άλλοι, τι να σου πω, δεν το βλέπω έτσι. Εγώ τους βλέπω ωραίους.
Τον πρώτο τον βρίσκω αστείο, δεν με χαλάει στα πλαίσια του χιούμορ, αλλά δεν μπορώ να πω ότι τον βρίσκω ωραίο. Αστείο ναι.
Το πόιντ των φωτογραφίων ήταν, ότι δεν είναι όλα τα πράγματα για όλους.
Χωρίς πρόθεση να θίξω τη σωματική διάπλαση κανενός, είμαι της άποψης ότι ο κάθε άνθρωπος, πρέπει να ντύνεται ανάλογα με το σώμα και το στυλ του.
Αλλά πάλι, όπως φαίνεται αυτά είναι γούστα.

εγω θεωρω οτι στα πλαισια των σεξιστικων προτυπων με τα οποια μεγαλωνουμε, δινουμε τοση εμφαση στο αν καποιος ειναι "ωραιος" ή οχι και θελουμε τοσο πολυ να μοιαζουμε με τα μοντελα των φωτογραφιων.

για μενα καμια απο τις τρεις δεν ειναι σωστες. το ροζ δεν απανταται τοσο πολυ στη φυση και συνηθως δε δενει με το "background".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
αναλόγως το ρούχο..., π.χ.σε πουκάμισο ίσως, σε παντελόνι όχι τόσο....
παρ' όλα αυτά είναι θέμα γούστου..., εγώ δεν το πάω τόσο σα χρώμα, οπότε δε μου αρμόζει....
εσένα σου....;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ρε παιδια οπως και να το κανουμε ειναι φλωροχρωμα. face it. αλλα ενταξει, αυτο δεν το κανει κ κατακριτεο....οποιου του αρεσει ας το φορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ρε παιδια οπως και να το κανουμε ειναι φλωροχρωμα. face it. αλλα ενταξει, αυτο δεν το κανει κ κατακριτεο....οποιος τον εκφραζει ας το φορα!
έλα μπραβο..........:D

Φοράνε ροζ ωρέ τα παλικάρια?:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
σιγα μωρε ας φορανε τι πειραζει...ροζ φορεσανε δεν σφαξανε κανενα:redface:δεν ειναι και εγγλημα..εγω λεω να κανει ο καθενας οτι θελει...δικαιωμα του ειναι στο κατω κατω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
οταν το φορας το ροζ, και δε σε φοραει αυτο, ειναι σεξυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Γενικότερα, μ'αρεσει το ρόζ! Εχω δεί άντρες που τους παέι πάρα πολυ, που τους αναδεικνύει, και άλλους που δεν τους πάει καθόλου...
Δεν έχω ταμπού με τα χρώματα στον άντρα, αλλωστε ούτε το ρούχο, ούτε το χρώμα χαρακτιρίζει τον ανδρισμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Όχι βέβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Γιατί να μην μπορούν να φοράνε ροζ;Άμα του πηγαίνει κάποιου το ροζ πολύ γιατί να μην το φορέσει.Εγώ πιστεύω οτι όταν σε έναν άνδρα του πηγαίνει κάποιο χρώμα ακόμα και το ροζ να το φοράει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Εγω το θεωρω κοριτσιστικο χρωμα απλα η γνωμη μου ειναι
βλεπω καποιους φορανε και ροζ παπουτσια ημαρτον!!!! δηλαδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Για δές, και είναι μόδα απο το 2006 !!! Που ήταν χωμένο αυτό το θέμα; Πω πω ικανοποιηση ! το είχα προβλέψει πρίν απο δέκα χρονια !!

Εγω το θεωρω κοριτσιστικο χρωμα απλα η γνωμη μου ειναι
βλεπω καποιους φορανε και ροζ παπουτσια ημαρτον!!!! δηλαδη!
Βλέπε και τα στατιστικά το πολ πρίν απαντήσεις. Ακους εκεί ήμαρτον ! Ελα Δία και Αθηνά και όλοι οι Θεοί του Ολύμπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Eπιτέλους!Ενα θέμα στο οποίο μπορώ να εκμυστηρευτώ τον πόνο μου!



Πείτε του επιτέλους πως μοιάζει με φλώρο! :mad::mad:



Αυτό ήταν,μου φυγε ενα βάρος :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Τώρα δηλαδή εγώ τα ροζ μπλουζάκια μου, τι να τα κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.


του Vengeta δε του αρέσουν τα ροζούλια πάντως
Aν και του πάνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εγω το θεωρω κοριτσιστικο χρωμα απλα η γνωμη μου ειναι
βλεπω καποιους φορανε και ροζ παπουτσια ημαρτον!!!! δηλαδη!

Ωραια... Δεν σου αρεσει το ροζ??? Ουτε κι εμενα, το απεχθανομαι για την ακριβεια... Αλλα του Μαριου πιο κατω του αρεσει... Εσενα γιατι σε χαλαει να φορεσει αυτος ενα ροζ μπλουζακι???

Eπιτέλους!Ενα θέμα στο οποίο μπορώ να εκμυστηρευτώ τον πόνο μου!



Πείτε του επιτέλους πως μοιάζει με φλώρο! :mad::mad:



Αυτό ήταν,μου φυγε ενα βάρος :rolleyes:

Φλωρος ειναι... Αλλα και χωρις την ροζ την φανελα...

Τώρα δηλαδή εγώ τα ροζ μπλουζάκια μου, τι να τα κάνω;

Ξεσκονοπανα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εκτός θέματος ή μήπως ακριβώς εντός; Όπως και να έχει ένα ευχάριστο διάλλειμα στην διερεύνιση αυτού του φιλοσοφικού θεωρήματος που, μην το βλέπετε έτσι, έχει προεκτάσεις και επεκτάσεις ;)

Pink, Aerosmith (ακατάλληλο για ανηλίκους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
ρε παιδιά ναι γιατί να μη φοράνε? μια χαρά χρώμα είναι (μόνο για το καλοκαίρι :P). Το θέμα δεν είναι μόνο τι θα φορέσεις αλλά και πώς θα το υποστηρίξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Eγω την δικια μου γνωμη ειπα!! ας φορεσει ο καθενας
ροζ σκουλαρικια που να κρεμονται και να βαψει και τα μαλια του ροζ απλα εγω το θεωρω κοριτσιστικο απλο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Να υποθέσω ότι όσοι θεωρείτε το ροζ κοριτσίστικο ή γυναικείο ή τέλος πάντων όχι αρρενωπό χρώμα συμπεριλαμβάνετε σε αυτό όλες τις αποχρώσεις του?


Ή μήπως τελικά δεν είναι το χρώμα αυτό καθεαυτό αλλά η ιδέα, η έννοια της λέξης "ροζ" και ό,τι αυτή περικλείει ;) (κούκλες barbie, κοριτσίστικα παιχνίδια και αξεσουάρ κλπ) όπως κάποια πρότυπα διαπαιδαγώγησης ενσταλάζουν στο μυαλό των παιδιών ?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top