Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μα αν είναι σοβαρή δε μαλώνεις για μαλακίες.
Ήμαρτον δηαδή. :|
Μα ίσα-ίσα άμα είναι σοβαρή είναι που θα μαλώσεις για μαλακίες.

Γιατί αλλιώς θα καταντούσε πολύ βαρετό το να μην μαλώνεις για τίποτα. Αντίθετα ένα καυγαδάκι πού και πού ανάβει τα αίματα και οδηγεί και σε καλύτερο σεξ στο τέλος. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μα ίσα-ίσα άμα είναι σοβαρή είναι που θα μαλώσεις για μαλακίες.

Γιατί αλλιώς θα καταντούσε πολύ βαρετό το να μην μαλώνεις για τίποτα. Αντίθετα ένα καυγαδάκι πού και πού ανάβει τα αίματα και οδηγεί και σε καλύτερο σεξ στο τέλος. :D
True εν μέρει.
Εξαρτάται από τη χροιά που δίνουμε στη λέξη ''μαλώνω''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμα με το fb είναι πως οι περισσότεροι άνθρωποι εκθέτουν το πρόσωπό τους σε ξένους δείχνοντας από 10 μέχρι 100 φωτογραφίες τους, ολόκληρη γκαλερύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Τελικά ο δικός μου λογαριασμός στο fb έπεσε θύμα hanking.

Αφού αναγκάστηκα να διαγράψω όλες μου τις φωτογραφίες, τις ανέβασα ξανά (αν και μερικές που είχα πριν δεν ανέβαιναν καθόλου), και παρ' ότι είχα ασφαλή σύνδεση και έκλεισα όλες τις εφαρμογές, άλλαξα με πολύπλοκο κωδικό, συνέχιζαν να μπαίνουν στο προφίλ μου και κάθε φωτογραφία που ανέβαζα εξαφανιζόταν έπειτα από λίγο μυστηριωδώς.

Έστειλα μήνυμα στο facebook, και έλαβα SMS ότι κάποιοι μπαίνουν, μου έδωσε κάποια στοιχεία (p.x. firefox5 winXP κλπ), αλλά χθες δεν μπορούσε να δουλέψει ούτε καν το LIKE, μου έβγαζε μήνυμα ότι υπάρχει πρόβλημα με αυτή την εφαρμογή (like).

Ίσως να πρόκειται για έναν ιό που κυκλοφορεί στο facebook, που σου στέλνουν μήνυμα αν θέλεις να δεις ποιοι μπαίνουν στο προφίλ σου, και μετά πρέπει να επιτρέψεις την πρόσβαση και να το στείλεις και σε άλλους φίλους, αυτό διάβασα κάπου ότι είναι ιός.

Τελικά απενεργοποίησα το προφίλ μου και άνοιξα άλλο, αλλά με προσοχή αυτή τη φορά, και με κλειστές όλες τις εφαρμογές, για να έχω την ησυχία μου.

Ούτε φωτογραφίες, ούτε τίποτα πλέον, λιγοστοί μόνο φίλοι που θέλω να επικοινωνώ και βρίσκονται μακρυά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμα με το fb είναι πως οι περισσότεροι άνθρωποι εκθέτουν το πρόσωπό τους σε ξένους δείχνοντας από 10 μέχρι 100 φωτογραφίες τους, ολόκληρη γκαλερύ.

Μεχρι κι εγω ειχα ανεβασει μονο 1 (μια) φωτογραφια στο προφιλ μου (εννοω με τη φατσα μου γιατι εχω ανεβασει και ασχετες), με τις φωτογραφιες που εχουν ανεβασει οι φιλοι μου πρεπει να εχω καμια 40αρια. Οι φιλες μου ,κυριως, στο facebook, εχουν ανεβασει 100-500 φωτογραφιες τους. :stunned:
Εκτος απο την εκθεση προσωπου ομως με ανησυχει περισσοτερο η εκθεση των προσωπικων δεδομενων. Θεωρω αντιδημοκρατικο ακομα και το κουτακι εισαγωγης πολιτικων και θρησκευτικων πεποιθησεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μεχρι κι εγω ειχα ανεβασει μονο 1 (μια) φωτογραφια στο προφιλ μου (εννοω με τη φατσα μου γιατι εχω ανεβασει και ασχετες), με τις φωτογραφιες που εχουν ανεβασει οι φιλοι μου πρεπει να εχω καμια 40αρια. Οι φιλες μου ,κυριως, στο facebook, εχουν ανεβασει 100-500 φωτογραφιες τους. :stunned:
Εκτος απο την εκθεση προσωπου ομως με ανησυχει περισσοτερο η εκθεση των προσωπικων δεδομενων. Θεωρω αντιδημοκρατικο ακομα και το κουτακι εισαγωγης πολιτικων και θρησκευτικων πεποιθησεων.
Δε σε υποχρεώνει κανείς να τα συμπληρώσεις και σιγά την έκθεση. :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Δε σε υποχρεώνει κανείς να τα συμπληρώσεις και σιγά την έκθεση. :P:P

Nαι, αλλα ελα που ψαρωνει ο περισσοτερος κοσμος και τα συμπληρωνει!
Δεν νομιζω να διαφωνεις οτι ειναι επικινδυνο το να εκτιθεσαι τοσο πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Επικίνδυνο ως προς τι;
Τι μπορούν να σου κάνουν; (Το έχω καημό, κανείς δε μου απαντάει εδώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Επικίνδυνο ως προς τι;
Τι μπορούν να σου κάνουν; (Το έχω καημό, κανείς δε μου απαντάει εδώ)

Αν κανεις add αγνωστα ατομα ειναι :P
παραδειγμα 1/πολλα
ΠΟΣΤ(Ο Αντωνης *********** σκεφτεται): Σαββατο Night out!!

Ο διαρρηκτης που την προσθεσε τις προαλλες και αυτη πατησε αποδοχη,(θελει να φτασει τους 2000 φιλους)
σκεφτεται (αλλα δεν το γραφει) ,«θα λειπει το σαββατο βραδυ, ωρα για διαρρηξη. Να δω και που μενει....ααα απομερο μερος. Τα καναμε τα λεφτα μας».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν θέλεις δες και αυτό το θέμα, τα είχαμε συζητήσει σχετικά πρόσφατα.

Εντάξει τώρα αυτό με τον κλέφτη αν έγινε θα είναι ένα μεμονωμένο περιστατικό.
Συνήθως οι κλέφτες όταν βάζουν στόχο να σε κλέψουν, παρακολουθούν το σπίτι σου για να ''κόψουν κίνηση''.
Οπότε το θεωρώ λίγο βλακεία ως επιχείρημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αν κανεις add αγνωστα ατομα ειναι :P
παραδειγμα 1/πολλα
ΠΟΣΤ(Ο Αντωνης *********** σκεφτεται): Σαββατο Night out!!

Ο διαρρηκτης που την προσθεσε τις προαλλες και αυτη πατησε αποδοχη,(θελει να φτασει τους 2000 φιλους)
σκεφτεται (αλλα δεν το γραφει) ,«θα λειπει το σαββατο βραδυ, ωρα για διαρρηξη. Να δω και που μενει....ααα απομερο μερος. Τα καναμε τα λεφτα μας».
Τραβηγμένο :P
Και την οδό σου πώς θα τη βρει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τραβηγμένο :P
Και την οδό σου πώς θα τη βρει?
Ακριβώς.
Αν περίμεναν το facebook για να κλέψουν, κάηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
lola86: Από τότε που έγινα φεησμπουκού, έχω αρχίσει να γίνομαι
πιο ευγενικός άνθρωπος (ευχαριστίες στα comms),
πιο καλοσυνάτος (καλοσυνάτα comms),
πιο κοινωνικός (add some friends)
και νοιώθω πιο σημαντική (πέφτουλες Fb).
Γιατί να βγω έξω λοιπόν? :confused:

γκατζε_τακης91: βράστα, τι καλύτερο έχεις να κάνεις?

lola86: Ναι, αυτό. Αφού όταν κοιτάω πίσω βλέπω το μέλλον μου. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Οκ, ας μου πει κάποιος γιατί άλλαξαν ΠΑΛΙ το fb; Όλο το αλλάζουν και κάνουν βλακείες. Το chat πλέον είναι τουλάχιστον τραγικό! Ας γυρίσει το παλιό επιτέλους...Αυτό που είχαμε πριν 2,5 χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εγώ πάλι μπορώ να πω πως εχω βαρεθει το site. Μόνο για τη δωρεάν επικοινωνία το χρησιμοποιώ, για το τσατ. Σκέφτομαι να το διαγράψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Είχα κι εγώ facebook από την αρχή...Το θετικό είναι ότι έχεις επαφή όποτε θέλεις με παλιούς φίλους, συμφοιτητές κτλ.
Όμως τα όρια στο facebook είναι πολύ λεπτά.
Και τι εννοώ: Έχεις μερικούς φίλους με τους οποίους θες να μοιράζεσαι σκέψεις, ιδέες και προτάσεις είτε για χαβαλέ είτε στα σοβαρά. Κοντά σε αυτά τα άτομα κάνεις add και κάποιους που δε μπορείς να αποφύγεις, όπως ξαδέρφια, μακρινούς φίλους, φίλους φίλων οι οποίοι δε σου είναι και ότι καλύτερο να σχολιάζουν το τι κάνεις (πχ ηλίθιες φωτό με τους φίλους σου , χαζά σχόλια κτλ)
Εκτός απο αυτά κάτι ανούσια likes, κάτι γκομενάκια που ψάχνουν θαυμαστές μέσω διαδικτύου ορισμένες φορές σου προκαλούν ζήλιες και προβλήματα στη σχέση σου η οποία καλώς ή κακώς επηρεάζεται απο μερικά κλικ που επηρεάζουν πιθανόν και σένα.
Οπότε αφού τα ζύγισα το έσβησα το facebook ,και με όσους θέλω διατηρώ επαφές, δε με κουτσομπολεύει κανείς γιατί έχασαν τα ίχνη μου μπροστά απο τη μούρη τους, δε μπαίνω στη διαδικασία να αηδιάζω με κοριτσάκια και αγοράκια με 5000 χιλιάδες φίλους και 500 φωτογραφίες προφιλ με κάθε πόζα με το χείλη φουσκωμένο και ελαφρά ανοιχτό, με τα εσώρουχα σε πλήρη θέα και ησύχασα. ΟΥΦ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
χμμμ....το facebook το χρησιμοποιω μονο να να μιλαω με κατι παλιους συμμαθητες μου απο Κυπρο και Αθηνα..Το αν ειναι επικυνδυνο η οχι εξερτατι απο τον τροπο που το χρησιμοποιεις.. η αληθεια οτι τελευτεα το εχω βαρεθει αρκεταΠαντος ενα εχω να πω : το ischool ειναι 10000000 φορες καλητερο απο το facebook
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Είχα κι εγώ facebook από την αρχή...Το θετικό είναι ότι έχεις επαφή όποτε θέλεις με παλιούς φίλους, συμφοιτητές κτλ.
Όμως τα όρια στο facebook είναι πολύ λεπτά.
Και τι εννοώ: Έχεις μερικούς φίλους με τους οποίους θες να μοιράζεσαι σκέψεις, ιδέες και προτάσεις είτε για χαβαλέ είτε στα σοβαρά. Κοντά σε αυτά τα άτομα κάνεις add και κάποιους που δε μπορείς να αποφύγεις, όπως ξαδέρφια, μακρινούς φίλους, φίλους φίλων οι οποίοι δε σου είναι και ότι καλύτερο να σχολιάζουν το τι κάνεις (πχ ηλίθιες φωτό με τους φίλους σου , χαζά σχόλια κτλ)
Εκτός απο αυτά κάτι ανούσια likes, κάτι γκομενάκια που ψάχνουν θαυμαστές μέσω διαδικτύου ορισμένες φορές σου προκαλούν ζήλιες και προβλήματα στη σχέση σου η οποία καλώς ή κακώς επηρεάζεται απο μερικά κλικ που επηρεάζουν πιθανόν και σένα.

Οπότε αφού τα ζύγισα το έσβησα το facebook ,και με όσους θέλω διατηρώ επαφές, δε με κουτσομπολεύει κανείς γιατί έχασαν τα ίχνη μου μπροστά απο τη μούρη τους, δε μπαίνω στη διαδικασία να αηδιάζω με κοριτσάκια και αγοράκια με 5000 χιλιάδες φίλους και 500 φωτογραφίες προφιλ με κάθε πόζα με το χείλη φουσκωμένο και ελαφρά ανοιχτό, με τα εσώρουχα σε πλήρη θέα και ησύχασα. ΟΥΦ

Μπορεις να επιλεξεις ποια ατομα (συγκεκριμενα) θα βλεπουν πχ την κατασταση της σχεσης σου, τις φωτος σου κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μπορεις να επιλεξεις ποια ατομα (συγκεκριμενα) θα βλεπουν πχ την κατασταση της σχεσης σου, τις φωτος σου κλπ
Ναι αλλά προσωπικά δε νιώθω άνετα να κάνω κάτι τέτοιο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι αλλά προσωπικά δε νιώθω άνετα να κάνω κάτι τέτοιο. :/:

Γιατί;:eek:
Εγώ το fb το' χω χωρίσει σε ομαδούδες και ο καθένας βλέπει ό,τι θέλω να δει, τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο. Έχω και μια ομαδούλα στο τσατ που την έχω μονίμως off.:pfff:
Βέβαια, εγώ έτσι κι αλλιώς δε κάνω άκυρους αντ, οπότε οκ.
:redface:

Επίσης, είναι μαλακία που μερικοί κράζουν αλλά συνεχίζουν να έχουν fb. Εγώ φταίω να τους αποκαλώ "ποζεράκια" δήθεν κόντρα στο ρεύμα; :hehe:

Σόρρυ (Α)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top