Μεσημεριανός ύπνος

Κοιμάστε το μεσημέρι;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 111)
  • Ναι, πάντα

  • Όχι, ποτέ

  • Μερικές φορές

  • Θα ήθελα αλλά δεν μπορώ ή δεν προλαβαίνω


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Δύσκολα κοιμάμαι κάθως το μεσημέρι πάντα έχω να κάνω κάτι αλλά τις σπάνιες φορές που κοιμάται το μεσημέρι , μετά είμαι πολύ ξεκούραστη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Σπάνια κοιμάμαι το μεσημέρι, μόνο όταν είμαι πολύ κουρασμένος. Και αφού ξυπνήσω είμαι σε τέτοια ατονία που για την υπόλοιπη μέρα δεν μπορώ να λειτουργήσω, γι΄αυτό και το αποφεύγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
ποτέ!ξυπνάω με πονοκέφαλο και βλέπω εφιάλτες......άσε που χάνω πολύτιμο χρόνο και την υπόλοιπη μέρα(βασικά απόγευμα και βράδυ :P )είμαι πτώμα και σε κατάσταση stand by :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Σπάνια να κοιμηθώ μεσημέρι. Θα μαι πολύ κουρασμένη για να το κάνω. Πάντως άμα κοιμηθώ μεσημέρι.....ούτε τι χρονιά έχουμε δεν ξέρω μετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Όταν καταφέρνω να κοιμηθώ από 20' - 45' αισθάνομαι άλλος άνθρωπος, αναζωογονούμαι. Αν ξεπεράσω τα 45', μετά είμαι σαν ζόμπι για το υπόλοιπο της ημέρας. Δεν ξέρω τι ώρα είναι, πού βρίσκομαι, αν έπρεπε να έχω πάει κάπου και άργησα, τι μέρα είναι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Όταν καταφέρνω να κοιμηθώ από 20' - 45' αισθάνομαι άλλος άνθρωπος, αναζωογονούμαι. Αν ξεπεράσω τα 45', μετά είμαι σαν ζόμπι για το υπόλοιπο της ημέρας. Δεν ξέρω τι ώρα είναι, πού βρίσκομαι, αν έπρεπε να έχω πάει κάπου και άργησα, τι μέρα είναι... :P
Μία απο τα ίδια. Γι'αυτό κι εγώ για να αντέξω το υπόλοιπο της ημέρας υποχρεωτικά κοιμάμαι το πολύ 45' το μεσημέρι, όταν επιβάλλεται στο υπόλοιπο της ημέρας να μην είμαι σαν ζόμπι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μία απο τα ίδια. Γι'αυτό κι εγώ για να αντέξω το υπόλοιπο της ημέρας υποχρεωτικά κοιμάμαι το πολύ 45' το μεσημέρι, όταν επιβάλλεται στο υπόλοιπο της ημέρας να μην είμαι σαν ζόμπι!:P
Πάντως με λένε πως είναι περίεργο που με τόσο λίγο ύπνο(20-45 λεπτά) παίζει να καταφέρνω να ξεκουράζομαι και να ξυπνάω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Καθόλου περίεργο δεν είναι. Το μεσημέρι δεν πρέπει να πέφτουμε σε βαθύ ύπνο γιατί μετά δεν κοιμόμαστε το βράδυ και προκαλείται κι αυτή η αίσθηση του ζόμπι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Πάντως με λένε πως είναι περίεργο που με τόσο λίγο ύπνο(20-45 λεπτά) παίζει να καταφέρνω να ξεκουράζομαι και να ξυπνάω:P
Απο τότε που χρειάστηκε να καθιερώσω τον μεσημεριανό ύπνο, το έψαξα και διάβασα απο πολλαπλές πηγές πως η διάρκεια που αναφέρεις είναι η ιδανική και γι'αυτό επιφέρει αυτά τα ευεργετικά αποτελέσματα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Απο τότε που χρειάστηκε να καθιερώσω τον μεσημεριανό ύπνο, το έψαξα και διάβασα απο πολλαπλές πηγές πως η διάρκεια που αναφέρεις είναι η ιδανική και γι'αυτό επιφέρει αυτά τα ευεργετικά αποτελέσματα.:D
Αυτό δεν το ήξερα:P Πράγματι μεσημεριανός ύπνος με αυτή τη διάρκεια με έχει απαλλάξει πολλές φορές από κούραση/πονοκέφαλο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Αυτό δεν το ήξερα:P Πράγματι μεσημεριανός ύπνος με αυτή τη διάρκεια με έχει απαλλάξει πολλές φορές από κούραση/πονοκέφαλο:)
Εγώ δεν πίνω καφέδες και έτσι χωρίς μεσημεριανό ύπνο για το υπόλοιπο της ημέρας είμαι εκτός λειτουργίας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ δεν πίνω καθόλου καφέδες και έτσι χωρίς μεσημεριανό ύπνο για το υπόλοιπο της ημέρας είμαι εκτός λειτουργίας.:P
Εγώ χωρίς καφέ είμαι εκτός λειτουργίας το πρωί. Το μεσημέρι που έχει περάσει η επίδραση του καφέ χρειάζεται λίγος ύπνος αλλιώς βγαίνει όλη η κούραση το βράδυ και κοιμάμαι με τις κότες :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εγώ χωρίς καφέ είμαι εκτός λειτουργίας το πρωί. Το μεσημέρι που έχει περάσει η επίδραση του καφέ χρειάζεται λίγος ύπνος αλλιώς βγαίνει όλη η κούραση το βράδυ και κοιμάμαι με τις κότες :hehe:
Εγώ ούτε έναν σε όλη μου την μέχρι τώρα ζωή, επειδή θεωρώ πως δεν αντλώ κάποιο όφελος απο την κατανάλωσή του.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ ούτε έναν σε όλη μου την μέχρι τώρα ζωή, επειδή θεωρώ πως δεν αντλώ κάποιο όφελος απο την κατανάλωσή του.:P
Αν σε ξυπνάει μια χαρά όφελος αντλείς :hehe:

Αλλά νταξ αν ο ύπνος επαρκεί δεν χρειάζεται ο καφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Αν σε ξυπνάει μια χαρά όφελος αντλείς :hehe:

Αλλά νταξ αν ο ύπνος επαρκεί δεν χρειάζεται ο καφές.
Ακόμα και να έχω ξενυχτήσει το επόμενο πρωί με καμία 20αρια ξυπνητήρια θα σηκωθώ, θέλω ένα 5λεπτο να επανέλθω στη πραγματικότητα και μετά είμαι μια χαρά. Όλα είναι στο μυαλό.;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ακόμα και να έχω ξενυχτήσει το επόμενο πρωί με καμία 20αρια ξυπνητήρια θα σηκωθώ, θέλω ένα 5λεπτο να επανέλθω στη πραγματικότητα και μετά είμαι μια χαρά. Όλα είναι στο μυαλό.;):)
Ρε συ δεν ξέρω ίσως είναι και στον άνθρωπο.Εγώ αν ξυπνήσω και δεν με έχει φτάσει ο ύπνος κοιμάμαι όρθια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ρε συ δεν ξέρω ίσως είναι και στον άνθρωπο.Εγώ αν ξυπνήσω και δεν με έχει φτάσει ο ύπνος κοιμάμαι όρθια:P
Υπάρχουν και άλλοι που ξυπνούν κανονικά χωρίς καφέ, ζούν ανάμεσά μας.:P Όλοι λαγοκοιμόμαστε μέχρι να συνέλθουμε απο τον βραδινό ύπνο, να πλύνουμε το πρόσωπό μας και να αρχίσουμε για τις υποχρεώσεις μας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Υπάρχουν και άλλοι που ξυπνούν κανονικά χωρίς καφέ, ζούν ανάμεσά μας.:P Όλοι λαγοκοιμόμαστε μέχρι να συνέλθουμε απο τον βραδινό ύπνο, να πλύνουμε το πρόσωπό μας και να αρχίσουμε για τις υποχρεώσεις μας.:P
Μπα όχι πάντα. :P Εγώ συνήθως για να ξυπνήσω μετά τον βραδινό ύπνο θέλω ένα 2ωρο στάνταρ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μπα όχι πάντα. :P Εγώ συνήθως για να ξυπνήσω μετά τον βραδινό ύπνο θέλω ένα 2ωρο στάνταρ:P
Να σου πώ πως εγώ κάποτε μικροί, αλλά και οι γονείς μου όταν εργάζονταν ξυπνούσαν απο τις 6 χωρίς καφέ. Αν έχεις συνηθίσει τον καφέ, σίγουρα θα σε βοηθάει πια, αλλά υπάρχει και ο φυσικός τρόπος.:P Τεσπα, δεν συνεχίζω μην καταλήξει η συζήτηση σε θέμα αποκλειστικά για τους καφέδες.:P Χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλοι που κοιμούνται το μεσημέρι λίγο και δεν είμαι η μόνη.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Να σου πώ πως εγώ κάποτε μικροί, αλλά και οι γονείς μου όταν εργάζονταν ξυπνούσαν απο τις 6 χωρίς καφέ. Αν έχεις συνηθίσει τον καφέ, σίγουρα θα σε βοηθάει πια, αλλά υπάρχει και ο φυσικός τρόπος.:P Τεσπα, δεν συνεχίζω μην καταλήξει η συζήτηση σε θέμα αποκλειστικά για τους καφέδες.:P Χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλοι που κοιμούνται το μεσημέρι λίγο και δεν είμαι η μόνη.:D
Χαχαχα ναι σωστά!

Πάντως το έχω παρατηρήσει και χωρίς ξυπνητήρι το πολύ σε μια ώρα κοιμάμαι (συνήθως λιγότερο αλλά ντάξυ):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top