• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ear Piercing: Βασικές οδηγίες και συμβουλές

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ με πιστολάκι τις έχω κάνει και τις 3 που έχω. Η βελόνα είναι καλύτερη μου φαίνεται σε θέματα υγιεινής, αλλά γενικότερα πρόσεξέ το. Πήγαινε σε επαγγελματία καλού κακού..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, πρέπει να κάνω το προφανές. Απλά γκν. Μπορώ, μπορώ μπορώ. Είναι και το ότι με παίδεψαν οι πρώτες τρύπες, γιατί τις έκανα δέκα μέρες πριν μπω χειρουργείο... Δεν είχα σκεφτεί ότι θα έπρεπε να βγάλω τα σκουλαρίκια, και μετά την επέμβαση δεν έμπαιναν με τίποτα. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι ενώ το πιστολάκι δε θεωρείται "σωστή" λύση, το προτιμώ γιατί είναι μια κι έξω. Αυτό το βάλε βελόνα, βγάλε βελόνα, βάλε σκουλαρίκι, λίγο με κάνει "ικ" :eek:
Το θέμα με την επέμβαση θα'ναι μόνο πρόβλημα αν κάνω πιο ψηλά τρύπες. Λογικά κάτω στο λοβό δεν έχει πρόβλημα, απλά ανησυχώ μη δεν πετύχει το σημείο που'ναι μόνο δέρμα και πιάσει και λίγο χόνδρο...
Αλμα: ναι, λοβό, δε με βλέπω για πιο πάνω.
Αχ βελόνα ε; Πφφφφγκννννν
Βασικά και΄γω πιστόλι θέλω. Υγιεινό ή μη δε με νοιάζει. Εδώ αμάν κάνω κάθε φορά που πάω για εμβόλιο ή εξετάσεις γιατί μισώ τις βελόνες και τις τρύπες με αυτές θα τις κάνω;:P
Αλλά αφού είναι λοβό εγώ θα το ρίσκαρα για κοσμηματοπωλείο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Αυτό με το συρματάκι στο χόνδρο δεν το κατάλαβα να σου πω την αλήθεια, αλλά θα πω για άλλη μία φορά (συγγνώμη :redface:) πως το να κάνεις τις τρύπες σου με βελόνα σε επαγγελματία είναι ο μόνος σίγουρος τρόπος να έχεις το κεφάλι σου ησυχο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
να κάνεις τρύπες με βελόνα σε επαγγελματία είναι ο μόνος σίγουρος τρόπος να έχεις το κεφάλι σου ησυχο! :)

Ε, ναι! Χώρια που δεν είναι τίποτα με βελόνα. Και το λέω εγώ που λιποθυμάω όχι όταν μου παίρνουν αίμα, αλλά όταν μου περιγράφουν πως παίρνουν αίμα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Χώρια που δεν είναι τίποτα με βελόνα.

Ακριβώς, πονάει σίγουρα λιγότερο, επειδή δεν γίνεται βεβιασμένα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το υπόσχεστε; :cry_x: Γενικά δεν έχω φόβους και θέματα με βελόνες, αλλά όπως και να το κάνουμε, άλλο να ξέρεις ότι πρέπει να σου πάρουν αίμα για να μάθεις αν χρειάζεσαι πάλι συμπληρώματα σιδήρου, κι άλλο αυτό το αυτομαστίγωμα που με πιάνει πριν μπω στο piercάδικο, ότι είμαι-μαζόχας-που-πάω-να-με-τρυπάνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Το υποσχόμαστε Γιδάκι! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το υπόσχεστε; :cry_x: Γενικά δεν έχω φόβους και θέματα με βελόνες, αλλά όπως και να το κάνουμε, άλλο να ξέρεις ότι πρέπει να σου πάρουν αίμα για να μάθεις αν χρειάζεσαι πάλι συμπληρώματα σιδήρου, κι άλλο αυτό το αυτομαστίγωμα που με πιάνει πριν μπω στο piercάδικο, ότι είμαι-μαζόχας-που-πάω-να-με-τρυπάνε
:hehe: :hehe: Το πολύ πολύ να βάλεις τα κλάματα όπως είχα δει μία φορά.:P
Σε πειράζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έχω έναν τρυπατζή κοντά στο σπίτι μου. Αλλά πόσο πάει στην Ελλάδα μία απλή τρύπα στο λοβό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Το υπόσχεστε; :cry_x:
Το υποσχόμαστε! :D

Αλλά πόσο πάει στην Ελλάδα μία απλή τρύπα στο λοβό;
Σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί κριτήριο επιλογής, πάντως όχι πάνω από 10€...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι, δε θα τσιγγουνευτώ σε βαθμό να πάω κάπου "επικίνδυνα", αλλά εδώ κάνει 30κάτι, και λέω μήπως να το κάνω Ελλάδα...
Πάντως με πιστόλι σε κατάστημα κοσμημάτων/τρέντι αξεσουάρ έκανε νομίζω 20...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
εδώ κάνει 30κάτι,
που είναι το εδώ;
Πάντως με πιστόλι σε κατάστημα κοσμημάτων/τρέντι αξεσουάρ έκανε νομίζω 20...
και χασάπηδες λοιπόν και κλέφτες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
που είναι το εδώ;

και χασάπηδες λοιπόν και κλέφτες! :P

Εδώ στας Ευρώπας, κέντρο μεριά :P
Το εικοσάρικο ήταν στην Αθήνα, αλλά δε θυμάμαι αν ήταν το ένα αυτί ή και τα δύο... και η κολλητή έχει κι αυτή αμνησία. Νόμιζα ότι μόνο εγώ είχα κενό από εκείνες τις στιγμές. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
πιστολάκι βρίσκεις από 2€ ορισμένες φορές αλλά καταλαβαίνεις ότι δεν πρέπει να πας πριν να πας νομίζω...
Γενικά δεν είναι θέματα να παίζεις αυτά...


(άσχετο, μια που λέμε για Ευρώπας, στην Γερμανία νομίζω το πιστολάκι απαγορεύεται :|)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
(άσχετο, μια που λέμε για Ευρώπας, στην Γερμανία νομίζω το πιστολάκι απαγορεύεται :|)
Να μη νομίζεις,να'σαι σίγουρος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
οκ δεν είναι καλό πέραν του λοβου, σύμφωνοι...
όμως κι αυτοί πάλι να το απαγορέψουν; τραβηγμένο, τι να πω... :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δεν θα άρεσε στη μέρκελ.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Το πιο ασφαλες και λιγοτερο επιπονο ειναι να κανεις τρυπα με βελονα. Ειδικα στο αυτι δε θα πονεσεις καθολου. Και αν ειναι και λιγο πιο ακριβο απο πιστολι (που κανονικα θα επρεπε να απαγορευεται παντου) δε πειραζει, ειναι τα λεφτα που θα εδινες για κρεμες ή για μια δευτερη τρυπα επειδη η πρωτη δεν πετυχε λογω μολυνσης. Ψαξ'το λιγο παραπανω στην Ελλαδα παντως σιγουρα καποιος θα κανει με 20 ή 25.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top