Ποια είναι η άποψή σας για την ζωή;

Διαλέξτε ποιο από αυτά νοιώθετε

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Life sucks

    Ψήφοι: 7 18.4%
  • Life is good

    Ψήφοι: 18 47.4%
  • Πιο πολύ sucks

    Ψήφοι: 5 13.2%
  • Πιο πολύ good

    Ψήφοι: 8 21.1%

Παπαδόπουλος10077

Νεοφερμένος

Ο Παπαδόπουλος10077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Η ζωη ειναι γενους θηλυκου... θελει σωστη προσεγγιση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΟΥΣ ΘΗΛΗΚΟΥ... ΘΕΛΕΙ ΣΩΣΤΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ...

Η ζωή είναι γυναίκα. Από τη γυναίκα και για τη γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ότι οι στιγμές δυστιχία είναι άπειρα φορές περισσότερες απο τις αντίστοιχες της ευτυχίας... και όσο και αν μερικοί λένε ότι γιαυτό αξίζουν πραγματικά οι ωραίες στιγμές και αλλιώς δεν θα είχαν αξία, εγώ ένα έχω να πω.. αν ήταν το 90% της ζωής μας να νιώθουμε δυστηχεις για ποιο λόγο γεννηθήκαμε εν τέλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
αν ήταν το 90% της ζωής μας να νιώθουμε δυστηχεις για ποιο λόγο γεννηθήκαμε εν τέλη?
δν γεννηθήκαμε για να είμαστε δυστυχισμένοι, δν υπάρχει δυστυχία απλά έτσι έχουμε μάθει όταν κάτι δν πάει έτσι όπως το θέλαμε, να βαφτιζόμαστε δυστυχισμένοι, όλα στο μυαλό μας είναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τιμη μας που ηρθαμε στον κοσμο. Ηρθαμε να δημιουργησουμε και να δημιουργηθουμε.
Να φτιαξουμε ενα βιβλιο με κανονες, πρεπει και δεν πρεπει, θελω και δε θελω.
Να μαθουμε να αντεχουμε.
Αυτη η ζωη ειναι μια δοκιμασια, δεν ξερουμε αυριο που θα βρεθουμε κι αν θα βρεθουμε.

Τους κανονες ο ανθρωπος τους φτιαχνει μονος, ακολουθωντας τα δικα του μονοπατια, εκει που θελει εκει και παει.
Μονο με τη γκρινια παει πισω ο ανθρωπος και δεν εξελισσεται.
Δε μαρεσει η γκρινια, η κακια και η μιζερια.
Μου αρεσουν τα πλατια πνευματα, οσοι εχουν διευρυμενους οριζοντες, βαθια σκεψη, εντονα βαθια αντιληψη των πραγματων, ενστικτο κι αισιοδοξια, αγαπη για το σημερα.
Ετσι ειμαι εγω κι ετσι ευελπιστω να ναι οσοι με συντροφευουν φιλοι και μη.

Καπως ετσι βρισκει κανεις το νοημα της ζωης, καπως ετσι ρουφα οσα του δινονται.
Σημασια εχει η παιδεια, η γνωση κι οχι απαραιτητα στα θρανια(εκει απλως ειναι η εισαγωγη, μια μικρη παροτρυνση)

Και φευγεις ευτυχης οταν πλεον εχεις περασει ολατα δυσκολα σταδια με κοπο οχι εξαναγκασμο, περηφανια κι οχι μιζερια, ελπιδα, θαρρος κι οχι θρασος και πανω απολα εχοντας δωσει και παρει πολλη πολλη αγαπη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top