Όλα εκείνα που μας ενοχλούν στα cafe και στα διάφορα κέντρα διασκέδασης

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν παω σε "κεντρα διασκεδασης" για διαφορους λογους. Ο ενας ειναι πως καθε αλλο παρα διασκεδαζω εκει μεσα, ο αλλος ειναι οικονομικος και ακομα και να ειχα λεφτα λυπαμαι να τα χαλασω εκει μεσα, ο αλλος ειναι η φασαρια και ο συνωστισμος, επισης δεν μου αρεσει να πινω ποτα (μονο μπυρες και στην χειροτερη κρασι). Οποτε ποιο το νοημα?
Επισης δεν παω σε κλαμπ γιατι είναι πανω κατω το ιδιο, με την διαφορα πως δεν πετανε λουλουδια αλλα κωλοτριβονται περισσοτερο.
Σε καφετεριες παω, εκει δεν μου αρεσει με τιποτα να εχει πολυ δυνατα την μουσικη ή να εχει μουσικη που με εκνευριζει (δηλαδη Rihanna και τετοιες αηδιες), δεν μπορω τις καφετεριες που εχουν 4 και 5 ευρω τον καφε, που τους κυνηγας για να ερθουν να πληρωθουν και μετα "ξεχνανε" να φερουν ρεστα... Ευτυχώς ξέρω αρκετες που δεν ειναι ετσι και εχω πολλες επιλογες.
Στα εστιατορια τωρα, μου την σπαει να πληρωνω για πραγματα που δεν εχω παραγγειλει, οπως εμφιαλωμενο νερο, ψωμι και ορεκτικο. 'Η θα τα κερασεις ή δεν θα τα φερεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μου την σπάει όταν μιλάω εγώ στον σερβιτόρο στον πληθυντικό και εκείνος μου απαντάει στον ενικό.. (και είναι και πιτσιρίκος, ενώ εγώ μεγαλοκοπέλα) :( :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Το στριμωξίδι και η αγένεια των σερβιτόρων. Χαρακτηριστικό, να έχουμε πάει στο εξωτερικό σε μια καφετέρια περίπου 5-6 παιδιά και πριν προλάβουμε να κάτσουμε να μας λένε: "we don't serve students. 5 euros minimum" και μας έδιωξε! Έφαγε ένα ελληνικότατο βρισίδι όλο δικό του :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Το οτι πλεον αντικρυζεις το χαρακτηρα και τη νοοτροπια της σημερινης κοινωνιας.... εμενα εχει αρχιζει να με πειραζει και αυτο... δυστυχως. Ενας ψυχολογος αλλα και κοινωνιολογος θα μπορουσε ανετα να διεξαγει επιτυχημενη ερευνα σε κατι τετοια μαγαζια. Το πως διασκεδαζεις υποδεικνυει τον πολιτισμο σου. Το πως συναναστρεφεσαι και μιλας ...αν μιλας.... με τους υπολοιπους θαμωνες υποδεικνυει το χαρακτηρα σου. Και δυστυχως η ανασφαλεια κυριαρχει σε ολες τις μορφες με τις οποιες θα μπορουσε να εκδηλωθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το οτι πλεον αντικρυζεις το χαρακτηρα και τη νοοτροπια της σημερινης κοινωνιας.... εμενα εχει αρχιζει να με πειραζει και αυτο... δυστυχως. Ενας ψυχολογος αλλα και κοινωνιολογος θα μπορουσε ανετα να διεξαγει επιτυχημενη ερευνα σε κατι τετοια μαγαζια. Το πως διασκεδαζεις υποδεικνυει τον πολιτισμο σου. Το πως συναναστρεφεσαι και μιλας ...αν μιλας.... με τους υπολοιπους θαμωνες υποδεικνυει το χαρακτηρα σου. Και δυστυχως η ανασφαλεια κυριαρχει σε ολες τις μορφες με τις οποιες θα μπορουσε να εκδηλωθει.
Σαν να γενικεύεις πολύ με φαίνεται.. Σόρρυ δηλαδή όποιος πάει για ένα ποτό σε τέτοια μαγαζιά πάει να πει ότι τα μυαλά πάνω από το κεφάλι; :/: Ή αρνητικά πράγματα για τον χαρακτήρα του όπως το εννοείς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Σαν να γενικεύεις πολύ με φαίνεται.. Σόρρυ δηλαδή όποιος πάει για ένα ποτό σε τέτοια μαγαζιά πάει να πει ότι τα μυαλά πάνω από το κεφάλι; :/: Ή αρνητικά πράγματα για τον χαρακτήρα του όπως το εννοείς..
Αλλο το παω για ενα απλο ποτο και αλλο το πινω τα αντερα μου και τη πεφτω σε οτι κινειται... το πως διασκεδαζεις δειχνει πολλα...εστω κι αν αρχικα πηγες για ενα ποτο... το πινω ποτο απο το "πινω ποτο" εχει διαφορα και ποικιλλει αναλογα με τις προσωπικοτητες και το σκοπο που εχει ο καθενας.
Δε γενικολογω απλως αναφερω το ρεσουμε της ολης ατμοσφαιρας.... την αυρα γενικα του χωρου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
νομιζω πως εχω πολλα να γραψω..
μου τη σπανε αυτοι που πανε καπου για το τσεκ ιν και τη φωτογραφια,αυτοι που καθονται μονιμως με το κινητο τους,αυτοι με τα μουσια τα βαθυα ντεκολτε και τα τατουαζ,αυτοι αυτοι που πινουν μεχρι αηδιαστικο βαθμο.αυτες που τα πετανε ολα εξω γιατι εχουν χαμηλη αυτοεκτιμηση.οι 35αρηδες που συχναζουν σε φοιτητικα στεκια για να βρουν καμια ευκολη πιτσιρικα.επισης μου τη σπανε αυτοι που κλαιγονται πως δεν εχουν λεφτα αλλα τα σαββατα γυριζουν τα μπουζουκια και τα κλαμπ.γενικα,μου τη σπανε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
νομιζω πως εχω πολλα να γραψω..
μου τη σπανε αυτοι που πανε καπου για το τσεκ ιν και τη φωτογραφια,αυτοι που καθονται μονιμως με το κινητο τους,αυτοι με τα μουσια τα βαθυα ντεκολτε και τα τατουαζ,αυτοι αυτοι που πινουν μεχρι αηδιαστικο βαθμο.αυτες που τα πετανε ολα εξω γιατι εχουν χαμηλη αυτοεκτιμηση.οι 35αρηδες που συχναζουν σε φοιτητικα στεκια για να βρουν καμια ευκολη πιτσιρικα.επισης μου τη σπανε αυτοι που κλαιγονται πως δεν εχουν λεφτα αλλα τα σαββατα γυριζουν τα μπουζουκια και τα κλαμπ.γενικα,μου τη σπανε :redface:

Πες τα Deco :P Βγαίνουν μόνο και μόνο για να βγάλουν φωτογραφίες και να δείξουν ότι περνάνε "τέλεια".Το χειρότερο βέβαια, είναι να είσαι με μια παρέα και να ασχολούνται όλοι με το κινητό και να κουτσομπολεύουν για το ποιος ανέβασε τι και πού έκανε λάικ, στο φβ.
Επίσης, όταν οι σερβιτόροι είναι στην κοσμάρα τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Μ' ενοχλεί , πέρα από όσα έχουν ειπωθεί για φασαρίες , "ψώνια" κτλ, ότι πλέον η έξοδος σε καφετέριες και κλαμπ θεωρείται ως ο μόνος τρόπος διασκέδασης !! Συνέχεια ρωτάνε "Πάμε για κανά καφέ ;" , λες και είμαστε τίποτα γερόντια και δεν έχουμε καθόλου ενέργεια ή καμία όρεξη για ζωή , για περιπέτεια...Δε λέω, να βγεις για καφέ πού και πού , αλλά όχι να γίνεται η κύρια ασχολία σου!! Το ίδιο και στα κλαμπ...Και όταν κάτι το κάνεις συνέχεια, νομίζω πως χάνει και την αξία που έχει....
Θα συνέχιζα, αλλά βαριέμαι λίγο :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
νομιζω πως εχω πολλα να γραψω..
μου τη σπανε αυτοι που πανε καπου για το τσεκ ιν και τη φωτογραφια,αυτοι που καθονται μονιμως με το κινητο τους,αυτοι με τα μουσια τα βαθυα ντεκολτε και τα τατουαζ,αυτοι αυτοι που πινουν μεχρι αηδιαστικο βαθμο.αυτες που τα πετανε ολα εξω γιατι εχουν χαμηλη αυτοεκτιμηση.οι 35αρηδες που συχναζουν σε φοιτητικα στεκια για να βρουν καμια ευκολη πιτσιρικα.επισης μου τη σπανε αυτοι που κλαιγονται πως δεν εχουν λεφτα αλλα τα σαββατα γυριζουν τα μπουζουκια και τα κλαμπ.γενικα,μου τη σπανε :redface:

Πρόσφατα πήγα σε μια καφετέρια με παιδιά που ξέρω ότι ανεβάζουν συνέχεια στάτους στο φβ ότι περνάνε γαμάτα κάθε Σάββατο και το μόνο που είδα ήταν ένα σύνολο παιδιών να περιμένουν εναγωνίως τα like της κατάστασής τους :hmm: έλεος δηλαδή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εμένα βασικά αυτα που με πειράζουν είναι:
Άμα δω 1 σερβιτονι γκαρσόνι να είναι ματσούφης.
2 Άμα είναι αγενής και 3ον η κακή ποιότητα των πραγματων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αβοκάντο

Νεοφερμένος

Ο Αβοκάντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Όταν βλέπεις ζευγαράκια να ερωτοτροπούν ενώ εσύ θες να πιεις τον καφέ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Οι σέλφις και οι ηλίθιοι που σε παρακαλάνε να βγεις μαζί τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Aυτοι που βγαινουν και βομβαρδιζουν το fb με φωτογραφιες για να μας δειξουν οτι περνανε καταπληκτικα ενω στην ουσια ειναι με ενα κινητο στο χερι all the time! Aς μην σχολιάσω την μουσική που παιζει συνεχως σε τετοια μέρη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Στα cafés τα κολλητά τραπέζια λες και ειμαστε στα μπουζουκια και οτι οι σερβιτόροι πλεον όταν τους ρωτας τι εχει το καταστημα ιδρωνουν, κομπλάρουν και σου λένε "Να σας φερω τον κατάλογο;" Αααα και μετα να σε ρωτούν η σοκολατόπιτα ειχε καρύδια γιατι με ρωτα καποιος αλλος πελάτης.... Μου εχει συμβει.... αντι να ρωτήσει μεσα τον υπεύθυνο πίσω απο το μπαρ....ρωτούσε εμένα...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τα χαζοπόζερα και ιδίως όταν πρόκειται για ηλικίες 20+. Δε λέω ότι εγώ δεν έχω βγάλει σέλφι,αλλά αυτό το πράγμα που όπου βρεθείς και όπου σταθείς τα χαζοπόζερα..
Τουλάχιστον επειδή είναι καθηλωμένα στο βγάλουν καλή σέλφι αν τα βρίσεις,δεν ακούνε.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Μου τη σπάει το στριμωξίδι, το κωλοτρίψιμο που πεφτει στα κλαμπ, οι γκέουλες με τα ταττού μανίκια και τα μούσια, τα 15χρονα τσόλια, το ότι κανείς δεν πάει να διασκεδάσει αλλά όλοι θέλουν να πηδηχτούν, όπως επίσης και η μουσική.
Όσον αφορά τις καφετέρειες, δεν αντέχω τα mainstream τραγούδια που παίζουν σε πολλές, ευτυχώς υπάρχουν αρκετά μαγαζιά με ροκ, μου την σπάνε οι βρώμικες τουαλέτες, το να μη σου φέρνουν απόδειξη,(θα έπρεπε να απαιτώ να μου φέρνουν, αλλά βαριέμαι), και η κακή εξυπηρέτηση. Επίσης με εκνευρίζουν αυτοί που χαμουρεύονται συνεχώς, λες και έχει την όρεξη ο άλλος να τους βλέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
1) Τα πυκνά τραπέζια. Δηλαδή οκ το βλέπουμε ρε φίλε πας να βγάλεις απ' τη μύγα ξίγκι αλλά το θεωρείς σοβαρό αυτό; Κάντο λίγο πιο ανθρώπινο να κάτσουμε σαν αθρωποι. Κι εδώ πάνε και οι άθλιες καρέκλες. Τα ψάθινα ήταν νορμαλ πριν 50 χρόνια. Πλέον ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ να τις έχει κάποιος. Στο τέλος θα σε βάλουν να κάθεσαι και σε σκαμπό για να φαίνεται πιο "νεανικό". Και αυτό πάει σε πολλά από τα δήθεν φοιτητικά και καλά κρασοστέκια.

2) Η μουσική. Πρώτον προφανώς δε γίνεται να είναι δυνατή και να μην ακούς ούτε το διπλανό σου απλά δε βγάζει νόημα. Δεύτερον βάλε και κάτι πιο ανθρώπινο. Είναι που είναι στο τέρμα ακούς και κάτι καμμένα τραγούδια 50 χρονών της ξενιτιάς. Δηλαδή έλεος εκτός του ότι δε τα ακούει κανείς πραγματικά αυτά, υποτίθεται πας για να διασκεδάσεις όχι για να βγάλεις κάνα μνημόσυνο.

Επίσης αυτό που λέγεται πιο πάνω σχετικά με το μενού κανονικά πρέπει όπου κάθεσαι να υπάρχει ή να σου φέρνουν κατάλογο ΚΑΙ ΜΕΤΑ να ξανάρχονται να πάρουν παραγγελία. Το να σου ρχεται ο σερβιτόρος με υφάκι κολλητού και να σου λέει τι θα πάρεις λες και πας εκεί κάθε μέρα και τα χεις αποστηθίσεις είναι απαράδεκτο.

Τώρα προσωπικα με τους ανθρώπους δεν έχω κάνα θέμα ο καθένας μπορεί να ντύνεται ή να φέρεται όπως θέλει αρκεί να μην επηρεάζει εμένα. Έτσι κι αλλιώς πηγαίνοντας κάπου συνήθως ξέρεις εξαρχής τι θα δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο peinaw_zw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Τι με ενοχλεί στα καφέ και στα διάφορα κέντρα διασκέδασης?Τίποτα.Δεν υπάρχει κάτι που να με νευριάζει.Σιγά μην προσθέσω στη λίστα των σπαστικών πραγμάτων και αυτό...

Τώρα αν έπρεπε να διαλέξω κάτι,ε με ενοχλεί όταν πηγαίνω σε κλάμπ και δίνω πόνο σε κάτι ωραία ξένα και ξαφνικά τσουπ να τος και ο τσαλίκης,μετά τσακ να σου και η πάολα...Τότε είναι που σταματάω,κάθομαι στην καρέκλα μου και σκέφτομαι διάφορα πράγματα,για τη ζωή,τις σπουδές κλπ κλπ :P (και κρατάει και 1 ωρα + το ελληνικο προγραμμα μετα τα ξενα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jov7

Νεοφερμένος

Η Jov7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Έχω την αίσθηση πως οι περισσότεροι προφανώς έχετε επικεντρωθεί μόνο σε ένα είδος μαγαζιού που δεν σας αρέσει και το κράζετε. Υπάρχουν ωστόσο στην Θεσσαλονίκη σίγουρα και άλλα τόσα μαγαζιά για ολονών τα γούστα πέρα από τα κοινά μπουζουξίδικα, κλαμπ και κυριλέ καφέ. Από την άλλη σίγουρα υπάρχουν και πιο χαλαρά μέρη και γι'αυτούς που δεν μπορούν την τόση βαβούρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top