Βίτσια και σεξουαλικές διαστροφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Αρχικά έκανα πρώτος.
Έχω κάνει πολεμικές τέχνες ρίχνω καλό ξύλο.

χαχαχαχαχαχχαχχχα είστε όλοι ένας και ένας... δε μπορώ να πώ :P

χμμμ Γιάννη πολεμικές ΄τεχνες ακουώ εε??μμμ ραμπο κι έτσι? :hmm: ενδιαφέρον..
Ξέρεις... έκανα κι εγώ παλιότερα ...2η καφέ ζώνη έφτασα.

Seriously? Καμία αναφορά στον υπέρτατο ρόλο ''Αεροσυνοδός'' ? Ντροπή!

η αληθεια είναι οτι είχα αλλα...μου χάλασε..η συγκεκριμένη στολή τόνιζε ιδιαίτερα τη γραμμη του κώλου και αν λάβω υπόψη τί διαθέτω,τοτε μμμάλλον δικαίως ξυλόθηκε..Ωστοσο στην εομενη επένδυση που θα κανω θα φροντισω να παρω πιλοτίνας(μη κανουμε τα ίδια και τα ιδια) και μια αρχαιοελληνικη γιατι να ι κατι απο εκει δεν εχω στο ενεργητικο μου....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ε μα ναι ετσι παει.Το σαδομαζοχιστικο σεξ βασιζεται πρωτα στο σεβασμό αλλα και στα ορια που ενας και ο αλλος θα βαλουν σε αυτό.Γιατι οπως λες εξουσια εχει και ο ενας και ο αλλος και με γνωμονα αυτα τα δυο δημιουργειται μια αξέεεχαστη εμπειρια....:mastigio:ropalo::ropalo::ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thatcherite

Νεοφερμένος

Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Βεράντα εε?Ανεβαινεις point..Eχει και αυλή να βγάζω τα σκυλάκια και τα γατακια μου?:D:D:P
Ε μα ναι ετσι παει.Το σαδομαζοχιστικο σεξ βασιζεται πρωτα στο σεβασμό αλλα και στα ορια που ενας και ο αλλος θα βαλουν σε αυτό.Γιατι οπως λες εξουσια εχει και ο ενας και ο αλλος και με γνωμονα αυτα τα δυο δημιουργειται μια αξέεεχαστη εμπειρια....:mastigio:ropalo::ropalo::ropalo:

Εχοντας δει τα πραγματα εκ των εσω, αυτος που υπακουει εχει πολυ περισσοτερη εξουσια απο τον "κυριαρχο" εστω και υπογειως.

Σεβασμος στα ορια αλλα και εμπιστοσυνη, πρεπει να μην εχεις αγχος, να μπορεις να χαλαρωσεις γιατι ετσι μονο το απολαμβανεις πραγματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deviljoy

Νεοφερμένος

Ο deviljoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εχοντας δει τα πραγματα εκ των εσω, αυτος που υπακουει εχει πολυ περισσοτερη εξουσια απο τον "κυριαρχο" εστω και υπογειως.

Σεβασμος στα ορια αλλα και εμπιστοσυνη, πρεπει να μην εχεις αγχος, να μπορεις να χαλαρωσεις γιατι ετσι μονο το απολαμβανεις πραγματικα.

Το BDSM δεν είναι παιχνίδι εξουσίας, άσχετα με το τι λένε όσοι το παίζουν, είναι απλά ένα θέατρο, ένα roleplay. Ούτε ο dom, ούτε ο sub έχουν καμία απολύτως εξουσία, απλά συναινούν σε ένα παιχνίδι ρόλων. Και αυτό είναι προφανές καθώς το όλο νόημα της εξουσίας είναι πως αυτός που την υφίσταται δεν έχει συναινέσει αλλά εξαναγκαστεί. Με άλλα λόγια το να παριστάνεις στον βιαστή και το θύμα στα πλαίσια του BDSM δεν περιλαμβάνει καμία εξουσία, εξουσία έχει ο πραγματικός βιαστής που βιάζει ένα πραγματικό θύμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thatcherite

Νεοφερμένος

Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Το BDSM δεν είναι παιχνίδι εξουσίας, άσχετα με το τι λένε όσοι το παίζουν, είναι απλά ένα θέατρο, ένα roleplay. Ούτε ο dom, ούτε ο sub έχουν καμία απολύτως εξουσία, απλά συναινούν σε ένα παιχνίδι ρόλων. Και αυτό είναι προφανές καθώς το όλο νόημα της εξουσίας είναι πως αυτός που την υφίσταται δεν έχει συναινέσει αλλά εξαναγκαστεί. Με άλλα λόγια το να παριστάνεις στον βιαστή και το θύμα στα πλαίσια του BDSM δεν περιλαμβάνει καμία εξουσία, εξουσία έχει ο πραγματικός βιαστής που βιάζει ένα πραγματικό θύμα.

Θες να το γραψω "εξουσια"; Δεν αλλαζει κατι. Και BDSM δεν ειναι μονο να φορεσει μια στολη οπως λεει η φιλη μας. Αυτο ειναι roleplay και το κανουν και vanilla ζευγαρια.

Οταν μια κοπελα τρωει ξυλο με ενα μαστιγιο και τα χερια της ειναι δεμενα, αυτος που της ριχνει ξυλο και εχει τα κλειδια απο τις χειροπεδες εχει εξουσια πανω της. Λιγο εως πολυ ειναι στο ελεος του. (τα φυλα προφανως μπορει να ειναι κι αναποδα)

Εξουσια=η δυνατότητα που έχει κάποιος να υποχρεώνει κάποιον άλλο να ενεργεί ή να συμπεριφέρεται με ορισμένο τρόπο

Αυτο που λες εσυ ειναι καταπιεση.

Anyway εξω απο το χορο τα βλεπεις ολα διαφορετικα και ισως ειναι δυσκολο να κατανοησεις αυτο που λεω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deviljoy

Νεοφερμένος

Ο deviljoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Θες να το γραψω "εξουσια"; Δεν αλλαζει κατι. Και BDSM δεν ειναι μονο να φορεσει μια στολη οπως λεει η φιλη μας. Αυτο ειναι roleplay και το κανουν και vanilla ζευγαρια.

Οταν μια κοπελα τρωει ξυλο με ενα μαστιγιο και τα χερια της ειναι δεμενα, αυτος που της ριχνει ξυλο και εχει τα κλειδια απο τις χειροπεδες εχει εξουσια πανω της. Λιγο εως πολυ ειναι στο ελεος του. (τα φυλα προφανως μπορει να ειναι κι αναποδα)

Εξουσια=η δυνατότητα που έχει κάποιος να υποχρεώνει κάποιον άλλο να ενεργεί ή να συμπεριφέρεται με ορισμένο τρόπο

Αυτο που λες εσυ ειναι καταπιεση.

Από την στιγμή που υπάρχουν safe words δεν τίθεται θέμα εξουσίας, καθώς το όλο παιχνίδι τελειώνει όταν σταματήσει να γουστάρει ο ένας από τους δύο. Το είπα και πριν το όλο νόημα της εξουσίας είναι πως δεν σταματάει όταν ο εξουσιαζόμενος το αποφασίσει. Εξουσία είναι να υπακούς γιατί δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς, όχι να σε μαστιγώνουν γιατί καυλώνεις. Η καταπίεση που λες είναι βασικό υποσύνολο της εξουσίας.

Anyway εξω απο το χορο τα βλεπεις ολα διαφορετικα και ισως ειναι δυσκολο να κατανοησεις αυτο που λεω :)

Πως ξέρεις ότι είμαι έξω από το χορό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ευάρα έχεις εκδηλώσει τα γούστα σου σε κανέναν, για πες μας εντυπώσεις. Τρομοκρατήθηκε ή γούσταρε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thatcherite

Νεοφερμένος

Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Από την στιγμή που υπάρχουν safe words δεν τίθεται θέμα εξουσίας, καθώς το όλο παιχνίδι τελειώνει όταν σταματήσει να γουστάρει ο ένας από τους δύο. Το είπα και πριν το όλο νόημα της εξουσίας είναι πως δεν σταματάει όταν ο εξουσιαζόμενος το αποφασίσει. Εξουσία είναι να υπακούς γιατί δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς, όχι να σε μαστιγώνουν γιατί καυλώνεις. Η καταπίεση που λες είναι βασικό υποσύνολο της εξουσίας.

Διαφωνω με την αναγκαστικη συνδεση καταπιεσης με εξουσια. Βλεπω την εξουσια σαν παραχωρηση δυναμης, την οποια ομως μπορεις να ξαναπαρεις πισω. Δεν θα μαλωσουμε για αυτο ομως


Πως ξέρεις ότι είμαι έξω από το χορό?
One of us, one of us :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deviljoy

Νεοφερμένος

Ο deviljoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Διαφωνω με την αναγκαστικη συνδεση καταπιεσης με εξουσια. Βλεπω την εξουσια σαν παραχωρηση δυναμης, την οποια ομως μπορεις να ξαναπαρεις πισω. Δεν θα μαλωσουμε για αυτο ομως

Αυτό που λες δεν είναι εξουσία, είναι εξουσιοδότηση. Το όλο νόημα της εξουσίας είναι πως δεν μπορείς να την πάρεις πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ευάρα έχεις εκδηλώσει τα γούστα σου σε κανέναν, για πες μας εντυπώσεις. Τρομοκρατήθηκε ή γούσταρε;

Εσύ τί λές?Να μιλάω υποθετικά?Για να γράψω στο θέμα τι βιτσιόζικο μας αρέσει στο κρεββατι σημαινει πως τα κάνω.

Βέβαια όπως είπα στην αρχική μου δημοσίευση "δεν αρεσει σε ολους ή μάλλον δε τ 'αντέχουν όλοι" εννοώ οτι κάποιοι γεύτηκαν αυτη τη διαφορετική πλευρα του σεξ και τους μύησα σε αυτη (όπως έμαθα εγώ απο άλλον πρώτη φορά) και άλλοι απλα δε θέλησαν να το ξαναζήσουν..
Επίσης υπάρχουν κάποιοι που ποτέ δεν έμαθαν το μυστικό μου γιατι φάνηκαν απο την αρχή πως δεν ειναι για τετοια...Αυτοί (καταλαβαίνεις)κόκκινη κάρτα..:P
Πέρα απο τη πλάκα τώρα το πάν είναι το πως θα σου το βγάλει ο άλλος..Εξάλλου δεν αντιμετωπίζουμε το ίδιο τη κάθε σχέση μας..Έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επίσης υπάρχουν κάποιοι που ποτέ δεν έμαθαν το μυστικό μου γιατι φάνηκαν απο την αρχή πως δεν ειναι για τετοια...Αυτοί (καταλαβαίνεις)κόκκινη κάρτα..:P
Πέρα απο τη πλάκα τώρα το πάν είναι το πως θα σου το βγάλει ο άλλος..Εξάλλου δεν αντιμετωπίζουμε το ίδιο τη κάθε σχέση μας..Έτσι δεν είναι?

Προφανώς και όχι, κάθε σχέση είναι διαφορετική, αν και δεν νομίζω να μπορείς να καταλάβεις τα σεξουαλικά γούστα και βίτσια του άλλου από την εμφάνιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Προφανώς και όχι, κάθε σχέση είναι διαφορετική, αν και δεν νομίζω να μπορείς να καταλάβεις τα σεξουαλικά γούστα και βίτσια του άλλου από την εμφάνιση.

όοοοχι απο την εμφάνιση..Αυτο εννοείται.Απο τη συμπεριφορά,το χαρακτήρα..Παντα το χαρακτήρα..
Ο τύπος που του δαγκώνεις τα χείλια και σου λέει "ααουτσ θα μου κάνεις σημάδι και μπορει να φανεί!" ή του λες ρίξε μου κανένα χαστουκάκι στα οπίσθια και σου απαντά "τι λές ανώμαλη είσαι?Σοβαρέψου"...εεε νομίζω σε βοηθά να καταλάβεις πολλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thatcherite

Νεοφερμένος

Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Προφανώς και όχι, κάθε σχέση είναι διαφορετική, αν και δεν νομίζω να μπορείς να καταλάβεις τα σεξουαλικά γούστα και βίτσια του άλλου από την εμφάνιση.

Ευκολο. Οι πιο κινκυ ειναι αυτοι που δεν το δειχνουν. Σιγανοπαπαδιές δηλαδή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καμουφλάζ

Νεοφερμένος

Ο καμουφλάζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Προφανώς και όχι, κάθε σχέση είναι διαφορετική, αν και δεν νομίζω να μπορείς να καταλάβεις τα σεξουαλικά γούστα και βίτσια του άλλου από την εμφάνιση.
Aυτός, τι λες να...γουστάρει, πλατωνικό έρωτα? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Aυτός, τι λες να...γουστάρει, πλατωνικό έρωτα? :hmm:
Και γιατί όχι;
Βέβαια, τι πιθανότητες να τον δεις έτσι στο δρόμο ή σε ένα (καθημερινό) μαγαζι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keas

Νεοφερμένος

Ο keas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα με λένε Αλέξανδρο Και αυτό που θα ήθελα να πω είναι ότι με αναβει πολύ Η σκέψη της κοπρολαγνείας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
BDSM ω γκοντ
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Έχεις κάποια προτίμηση σε τύπους:

π.χ. e.coli διάρροια; :adventure:


Χαχαχα.
Τι άλλο θα ακούσουμε φίλε.

Καλησπέρα με λένε Αλέξανδρο Και αυτό που θα ήθελα να πω είναι ότι με αναβει πολύ Η σκέψη της κοπρολαγνείας


Πας καλά φίλε;
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ετυμολογική ανάλυση από τη Φρικηπαίδεια:

Χέζω (ρήμα)
Η μόνη λέξη με σκατά που δεν ξεκινάει από "Σ", αναφέρεται στην πράξη του αφοδεύματος, σε αντίθεση με την αποβολή αερίων. Επίσης, χρησιμοποιείται στην διεύρυνση αμοιβαίων δεσμών, το οποίο αποδυκνύεται κι από τη φράση "χέσε μας!", σαν προϊόν γραφής από τη φράση "σ' έχω χεσμένο!" και σαν ορεκτικό από τη φράση φάε σκατά.

Σκάτωμα (αποτέλεσμα)
Σύμφωνα με το Μπάμπινιώτειον λεξικόν, το σκάτωμα (του ρήματος 'σκατώνω', μεταβατικό και μη) μπορεί να σημαίνει:

Το πασάλειμμα ενός οποιουδήποτε χώρου ή αντικειμένου με τη χημική ουσία του σκατού.
Το να κάνεις κάτι εντελώς λάθος, δηλαδή "σκατά", π.χ. "ρε μαλάκα, δεν μπαίνουν έτσι τα καλώδια στην μπρίζα! Τα σκάτωσες!"

Σκατένιος (χρώμα, ποιότητα, γεύση)
Αυτός που έχει το καφέ του Σκατού (εναλλακτικά: 'σκατί'). Η λέξη χρησιμοποιείται ενίοτε ως αντίθετο του χρυσαφένιου, πχ "σκατόψαρο" αντί για "χρυσόψαρο"
Αυτός που είναι χαλασμένος, ή δεν λειτουργεί σωστά, π.χ. '"παράτα τα σκατένια τα Windows και βάλε Mac ή Λίνουκς!"
Ως χρώμα ματιών. πχ "Ωωω Ευγενία, το μωρό σου έχει πανέμορφα σκατουλί μάτια . Φτου φτου μην το ματιάσω"
Ως υποτιμητική πράξη διατροφής πχ: "Πάρε μια κουράδα!", "Γι' αυτό φάτε σκατά!", "Να φας σκατά πούστη!"
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top