Όλα εκείνα που μας ενοχλούν στα cafe και στα διάφορα κέντρα διασκέδασης

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Επειδη ειμαι πολυ σιχασιαρα, δινω πολλη σημασια στην καθαριοτητα. Εχει τυχει να μη φαω τελικα, επειδη λογω ημερας κ πολυκοσμιας, οι τουαλετες ηταν στο μαυρο τους το χαλι. Φαντασου τι θα γινεται στην κουζινα. Ειναι υποχρεωμενα ΟΛΑ τα μαγαζια, οσες ωρες δουλευουν, εφοσον μπαινοβγαινει κοσμος, να εχουν μονιμο καθαριστη. Αλλα ποια το κανουν; Ελαχιστα και συνηθως τα καλα μαγαζια, γιαυτο εχω γινει επιλεκτικη στο που θα παω κι αν δεν ειναι καθαρα δεν ξαναπαταω.
Στην καθαριοτητα δινω τη μεγαλυτερη βαρυτητα.
Ολα τα αλλα, τα εχω δευτερευοντα. Δηλαδη κ το φαι η ο καφες μπορει να μην βγει μια φορα καλο. Ε δινω δευτερη ευκαιρια.
Αμα συνεχεια ειναι μαπα, αλλαζω ή καφέ ή φαγητο κι αμα τελικα ειναι παλι ασχημα, τοτε δεν ξαναπαω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,105 μηνύματα.
Θα βγώ off-topic maybe, το συνηθίζω..

  • Οι καφετέριες συνοθυλεύμα

    Συνήθως απευθύνονται σε παιδιά γυμνασίου και λυκείου.. Για λίγο τις είχα υπηρετήσει και εγώ. Βάζουν ό,τι παίζει o athens dj, και τα βάζουν εξαιρετικά δυνατά (σε σημείο που προφανώς πρέπει να ξελαριγγιαστείς για να συνεννοηθείς). Παρόλα αυτά, επειδή δεν είναι ούτε μπαράκια, ούτε κλαμπάκια, δεν θα χορέψεις..
    Αν το κάνεις, θα είσαι ο τρελός του μαγαζιού (και της περιοχής γενικά).
    Είθισται αν πας εκεί βράδυ, να είσαι αναγκασμένος να δώσεις ακόμα και 7 ευρώ για μικρό μπουκαλάκι μπύρας, καθώς είναι βράδυ και οι καφέδες-σοκολάτες-μπλαμπλα έχουν κλείσει.
    (Πλέον μπορεί και να έχουν βάλει μυαλό και να 'ναι πιο φυσιολογικές οι τιμές, δεν ξέρω..)


  • Τα "κάνω ό,τι μπορώ για να μην χαλαστεί κανένας" barakia

    Είσαι στο Κολωνάκι, ή στο Γκάζι.. Έστω ότι θέλεις να πας σε ένα bar-μίνι club να ακούσεις λίγο (deep) house και να ψιλοκουνηθείς. Βλέπεις το μαγαζί απ' έξω, ξέρεις, φαίνεται καλοφτιαγμένο, σένιο ρε παιδί μου, λες ας μπω μέσα..
    Μπαίνεις και ακούς κάτι τέτοιο αρχικά (φάση 88.6, αυτό το οποίο έψαχνες ας πούμε). Το κάνεις το κέφι σου (αν δεν είχες πρόβλημα που έδωσες 8-9 ευρώ για ποτό δηλαδή..) Περνάει η ώρα και το κλίμα γίνεται λίγο πιο mainstream (όχι και Pitbull, κάναν Avicii φαντάσου..).. Το ανέχεσαι όμως, δεν έχεις θέμα.
    Και έρχεται η μαγική ώρα.. Για κάποια μαγαζιά είναι 3, για άλλα 3μιση, για τα ακόμα χειρότερα είναι 2μιση.. Η σειρά της αλλαγής πάει κάπως έτσι:
    Utopia (είμαστε ακόμα στα mainstream) - talk dirty to me (αρχίζουμε να στρίβουμε λίγο προς rnb) - wiggle wiggle (λες ok, ξεκίνησαν τα rnb λογικά) - παντελίδης - δεν γίνεται (δεν λέω μαλακίες, έχω ζήσει να κάνει dj αλλαγή από το talk dirty στον παντελίδη.. έξυπνη τεχνικά, αλλά ήθελα να τον σταυρώσω)..
    Και όπως πάντα, δεν υπάρχει επιστροφή από τα ελληνικά..
    Με λίγα λόγια, είσαι τελειωμένος και αν δεν είσαι από τους θαμώνες του μαγαζιού και δεν ξέρεις, την πάτησες, γιατί το μαγαζί έχει deep-greek night..
    Deep-greek night, σημαίνει ότι "στην αρχή θα το παίξω deep house και δήθεν κυριλέ κολωνακιώτικο μπαράκι για να μην με πουν και βλάχο, και για να 'ρθουν τουλάχιστον κάποιοι να πιουν ένα ποτό, αλλά ρε φίλε.. Συγκρίνεται ο Solomun με τον Παντελίδαρο;!
    Κοινώς, πως θα προσπαθήσω να πάρω λεφτά από μια τεράστια ομάδα κοινού, και από ένα άλλο μικρότερο..
    Συνταγή που μέχρι τώρα δουλεύει, και στις δύο περιοχές που ανέφερα παραπάνω.

  • "Θα βάλουμε και δυο καρεκλίτσες, και θα 'στε κομπλέ" (Όπως είπε και ο Βασίλης παραπάνω)

    Ναι, σε έσενα απευθύνομαι αγαπητέ ιδιοκτήτη του "ρεμπετάδικου". Εσένα που ΄χεις μαγαζιά Αιγάλεω, Ζωγράφου, Πανόρμου.. Γενικά μου αρέσει το μαγαζί σου.. Δεν μπορώ να το χαρακτηρίσω κάπως.. Ρεμπέτικα δεν παίζει, άρα γιατί να το πω ρεμπετάδικο; Ταβέρνα δεν το λέω γιατί δεν θα σου δώσω λεφτά για να φάω, μόνο κρασί θα πάρω και το max καμιά πατάτα για μαζί (απορώ γιατί στα δίνουν άλλοι και δεν τρώνε κάνα σουβλάκι από πριν, αλλά τέλος πάντων)..
    Γιατί βρε μίζερε όμως να με περιορίσεις σε μισό τετραγωνικό και να πρέπει να σηκώσω 8 νοματαίους για να πάω στην τουαλέτα σου;
    Ξέρω, ξέρω.. θες να προάγεις το παρειστίκο κλίμα έτσι ε;
    Bullshit.. Φραγκοφονιά :P

  • "Ααα.. Δεν έχουμε κατάλογο" : Εκτέλεση

  • "Σου φέρνω μπύρα, και ένα ποτήρι.. Βάλτην εσύ στο ποτήρι σου"
    Όχι τόσο κακό, αλλά μου 'χει τύχει.. Επίσης μου χει τύχει σε μπύρα weiss, να μου την δώσει έτσι και να μου πει "θα στην δώσω έτσι γιατί δεν ξέρω να τη σερβίρω αυτή".. Αλλά ήταν γλυκούλα, τη συγχωρώ..

  • (Ψιλοάκυρο)
    Αυτό απευθύνεται σε αυτούς που θέλουν να πας στο μαγαζί της αρεσκείας τους, και προκειμένου να τα καταφέρουν θα αποκρύψουν πληροφορίες

    -"Και τι μουσική παίζει εκεί;"
    - "Απ' όλα βάζει"..
    Όχι φίλε μου.. στη 1 θα βάλει για κάνα μισάωρο deep, μετά θα βάλει για κάνα μισάωρο mainstream-edm, μετά κάνα μισάωρο rnb, μετά θα βάλει τα "ανεκτά" ελληνικά (demy, μηδενιστές και τέτοια εννοώ) και στις 3 θα μπει πάλι ο φίλος μας ο Παντελίδης μέχρι τις 5μιση, που θα αρχίσει να βάζει πάλι deep για να διώξει τον κόσμο.. Αυτό δεν είναι απ'όλα!!

  • "Μέτριο είπαμε ε;"¨aka "το παράδοξο του καφέ".

    Ο γλυκός είναι πιο γλυκός και από μαλλί της γριάς, και ο μέτριος είναι όπου κάτσει η μπίλια.. Πάρε σκέτο να τελειώνουμε..
    Τι εννοείς δεν έχει διαλυθεί η ζάχαρη στον καφέ σου; Δεν υπάρχει περίπτωση, τόση ώρα τον χτυπάγαμε..

  • "Επειδή υπάρχουν παρέες που περιμένουν και εσείς έχετε τελειώσει, μήπως μπορείτε να φύγετε;"
    Δυστυχώς δεν θυμάμαι που μου είχε τύχει αυτό το πράγμα.. Ευτυχώς ετοιμαζόμασταν να φύγουμε ούτως ή άλλως.

  • Ladies night, το πρώτο ποτό δωρεάν στα club (συνήθως ελληναδικοφάση)

    Κλασσική περίπτωση.. Πως θα γεμίσεις το μαγαζί σου;
    Θα φέρεις γυναίκες ή/και χορεύτριες που χορεύουν άθλια αλλά έχουν διάφορα άλλα χαρίσματα. Έτσι θα έρθουν και άντρες.
    Και πως θα φέρεις γυναίκες στο μαγαζί; Θα τους δώσεις τσάμπα ποτά!!
    Win-win-win situation. Ο τυπάς θα δει γυναίκες (probably δεν θα κάνει τίποτα με αυτές, αλλά δεν το νοιάζει, πήρε μάτι και το μαγαζί θα 'ναι πλέον στις προτιμήσεις του γιατί μαζεύει "καλά κομμάτια"!), η γυναικά θα πιει τσάμπα ποτό (και θα της ανέβει και η πιθανώς πεσμένη αυτοεκτίμηση που έχει με τα διάφορα πεσίματα που θα της κάνουν εκεί μέσα), και εσύ θα κάνεις απόσβεση τα τσάμπα ποτά που έδωσες γιατί θα χουν έρθει τόσα μπακούρια!

  • Είναι πρωτοχρονιά-Πάσχα και θες να βγείς;

    Λοιπόν, έχουμε τραπέζι για 6 ατόμα με 130 euro και ένα μπουκάλι ή για 12 με 260 ευρώ και δύο μπουκάλια.. Και έχουμε και προσκλήσεις από 35 μέχρι 50 euro, αλλά έχεις απεριόριστη κατανάλωση! "Ναι αλλά είναι 40 euro" - "Ναι, αλλά έχεις απεριόριστη κατανάλωση".. (infinite loop)
    Αν βγεις, φταις προφανώς αποκλειστικά και μόνο εσύ (όπως και σε άλλες περιπτώσεις από πάνω)

ps. Δεν έχει τύχει να πάω σε μπουζούκια ακόμα, δεν μπορώ να κρίνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
"Επειδή υπάρχουν παρέες που περιμένουν και εσείς έχετε τελειώσει, μήπως μπορείτε να φύγετε;"
Δυστυχώς δεν θυμάμαι που μου είχε τύχει αυτό το πράγμα.. Ευτυχώς ετοιμαζόμασταν να φύγουμε ούτως ή άλλως.

Αυτό κι αν είναι φάση εκτέλεση στα 2 μέτρα. Και για μένα κάτι τέτοιο είναι αφορμή να μη ξαναπατήσεις καν. Οκ όλοι λίγο πολύ σε βλέπουν σαν κινητό πορτοφόλι αλλά αν στο δείχνει κιόλας ο άλλος παραπάει το πράγμα.
Ή αυτό που κάνουν πολλοί δε στο λένε αλλά αν περάσει η ώρα αρχίζουν και σου δείχνουν την πόρτα αλλιώς. "μπορείτε μήπως να με πληρώσετε τώρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.



Ή αυτό που κάνουν πολλοί δε στο λένε αλλά αν περάσει η ώρα αρχίζουν και σου δείχνουν την πόρτα αλλιώς. "μπορείτε μήπως να με πληρώσετε τώρα;"
Αυτο αγαπητε δε το κανουν για να σε διωξουν... το κανουν διοτι μαλλον τελειωνει η βαρδια τους και πρεπει να παραδωσουν ταμειο. Εσυ φευγεις οποτε γουσταρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Effy18

Νεοφερμένος

Η Effy18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αυτή η μανία με τους σερβιτόρους που θέλουν κέρματα δε σας τη δίνει; Τι να κάνω που πληρώθηκα κι έχω 20ευρω δηλαδή, πρέπει ντε και καλά να χω ψιλά; Μια σερβιτόρα απίστευτα μουτσούφα μας την έκανε μια φορά: Πήρε ότι λεφτά ήθελε και μας λέει "ΟΚ, τώρα βρείτε τα μόνοι σας...". Και μας άφησε παγωτά... Άντε μετά να δώσεις ρέστα.... χ(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Το ότι ο ένας είναι πάνω στον άλλο λόγω του ότι οι περισσότερες καφετέριες είναι σχετικά μικροί χώροι, η mainstream μουσική που φέρνει αναγούλα, τα κλαρίνα και το να βλέπεις νέους ανθρώπους που νομίζουν πως ο σκοπός της ζωής να είσαι χαλαρός σε μια καφετέρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αυτο αγαπητε δε το κανουν για να σε διωξουν... το κανουν διοτι μαλλον τελειωνει η βαρδια τους και πρεπει να παραδωσουν ταμειο. Εσυ φευγεις οποτε γουσταρεις...


Το κάνουν και για τους 2 λόγους. Εσύ στη θεωρία ό,τι θες κάνεις αλλά στη πράξη κι ο άλλος μπορεί να σου περάσει ό,τι μήνυμα θέλει.
Πάντως δεν είναι αναγκαίο να πληρωθείς από όλα τα τραπέζια πριν φύγεις όλα θέμα συννενόησης είναι πάντα. Αν και ναι δεν αναφερόμουν εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όταν αυτό που παραγγέλνεις δεν είναι αυτό που περίμενες και όταν οι σερβιτόροι αργούν να πάρουν/να φέρουν τη παραγγελία.
Μου τη σπάνε και μερικοί που αντί για πατατάκια με τη μπύρα, φέρνουν φυστίκια. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Πάντως αυτό με τον καφέ που τον μέτριο τον κάνουν πικρό.. Μία φορά,επειδή μου την είχε σπάσει η σερβιτόρος του τραπεζιού της το΄χα πει,:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ότι οι σερβιτόρες στις καφετέριες ειναι σχεδόν πάντα τζιβάτες,βαμμένες σαν πατρινός καρνάβαλος και μασάνε την τσίχλα σαν τις κατσίκες που τρώνε χορτάρι. Όχι τίποτα άλλο, αλλά σιχαίνεσαι μετά να πιεις αυτό που παρήγγειλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Oταν ενα μαγαζι ειναι ανευ λογου κι αιτιας πανακριβο. Ο εξοπλισμος ειναι φτηνοκατασκευες, τα προιοντα δευτερης διαλογης, το σερβις απαιδευτο και οι τιμες παραυτα στα υψη.
Τουλαχιστον, οταν μπαινω σε ενα καλο εστιατοριο λχ να ξερω γιατι πληρωνω. Για το σερβις, την καλη ακριβη διακοσμηση, την τοποθεσια βεβαια και το προιον που μου πουλαει να ειναι πολυ καλης ποιοτητας.
Μας κοροιδευουν συνεχως μεσα στα μουτρα μας. Εγω αυτο δεν το δεχομαι κι αν το εντοπισω, δεν ξαναπαταω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ σχεδόν σε όλα με τους προλαλήσαντες.

Επίσης,
σε τέτοιους χώρους με ενοχλεί να είναι τα φθαρμένα τραπέζια, ιδίως σε μέρη που συχνάζουν πιτσιρίκια (κυρίως σε καφετέριες). Γράφουν ή, ακόμη χειρότερα, σκαλίζουν τη μαλακία τους σε ξύλινα τραπέζια, και μένει εκεί. Ευτυχώς δεν το συναντώ πλέον συχνά.

Με ενοχλεί εξίσου, όταν βλέπω παρέα να κάθεται σε καναπέδες και να είναι τελείως άνετη, δηλαδή να βάζει ο ένας τα πόδια πάνω στα πόδια του άλλου, κ.λπ. Έχω δει άνθρωπο να βγάζει τα παπούτσια του μέσα στον κόσμο!
Αν θέλουν να είναι άνετοι, μπορούν να αράξουν σε κάποιο σπίτι γνωστού τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.

Επίσης,
σε τέτοιους χώρους με ενοχλεί να είναι τα φθαρμένα τραπέζια, ιδίως σε μέρη που συχνάζουν πιτσιρίκια (κυρίως σε καφετέριες). Γράφουν ή, ακόμη χειρότερα, σκαλίζουν τη μαλακία τους σε ξύλινα τραπέζια, και μένει εκεί. Ευτυχώς δεν το συναντώ πλέον συχνά.

Με ενοχλεί εξίσου, όταν βλέπω παρέα να κάθεται σε καναπέδες και να είναι τελείως άνετη, δηλαδή να βάζει ο ένας τα πόδια πάνω στα πόδια του άλλου, κ.λπ. Έχω δει άνθρωπο να βγάζει τα παπούτσια του μέσα στον κόσμο!
Αν θέλουν να είναι άνετοι, μπορούν να αράξουν σε κάποιο σπίτι γνωστού τους.

Γιατί ρε φίλε? Δεν μπορείς να βάλεις το ποτό σου πάνω επειδή είναι γραμμένο το τραπέζι? Η μήπως σου χαλαει την αισθητική? Γιατί σε ενοχλεί που κάποιος βάζει τα πόδια του πάνω στον άλλο και νιώθει άνετα? Το ζήτημα είναι να περνάμε εμείς καλά. Το τι κάνουν οι άλλοι, δεν με αφορά εφόσον δεν με επηρεάζει. Όπως νιώθει ο καθένας πιο άνετα. Αφηστε τον κόσμο να εκφραστεί ελεύθερα. Και για αλλαγή, κάντε κι εσείς το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Γιατί ρε φίλε? Δεν μπορείς να βάλεις το ποτό σου πάνω επειδή είναι γραμμένο το τραπέζι? Η μήπως σου χαλαει την αισθητική? Γιατί σε ενοχλεί που κάποιος βάζει τα πόδια του πάνω στον άλλο και νιώθει άνετα? Το ζήτημα είναι να περνάμε εμείς καλά. Το τι κάνουν οι άλλοι, δεν με αφορά εφόσον δεν με επηρεάζει. Όπως νιώθει ο καθένας πιο άνετα. Αφηστε τον κόσμο να εκφραστεί ελεύθερα. Και για αλλαγή, κάντε κι εσείς το ίδιο.

έχουν βανδαλίσει ξένα τραπέζια, ξέρω γω; γουστάρω να διαβάσω ΟΝΟΥΦΡΙΟΣ + ΓΑΡΟΥΦΑΛΙΑ = LFE στο τραπέζι μου;

εσύ δεν έχεις πρόβλημα με κόσμο που βγάζει τις παπουτσάρες του μπροστά σου λες και κάθεται στο καναπέ του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εξαρτάται το μαγαζί. Μερικά έχουν αυτό το στυλάκι το «παλιό», με τα χαλασμένα τραπεζάκια και την διακόσμηση δεκαετιών πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1. Αγενείς ή με υφάκι σερβιτόροι/ρες . Καφέ σερβίρεις κοπελιά, δεν σου ανήκει το μαγαζί, προσγειώσου λίγο.

2. Ντουμάνι από τσιγάρα, αν ήθελα να καπνίσω θα έπαιρνα δικά μου, δεν θα ρούφαγα χαρμάνι Winston Blue και Karelia.

3. Οι μαλάκες που κάνουν τσεκ ιν όπου πάνε. Στην καφετέρια του Στάθη είσαι φίλε, όχι στο ιδιωτικό αεροσκάφος του Bill Gates, χαλάρωσε λίγο.

4. Όταν ακούω "Ρε Τόλη πάμε να βγούμε για κανέναν καφέ, όλη μέρα στο ίντερνετ είσαι" και όταν βγαίνουμε όλοι είναι με τα smartphones στο internet και εγώ αναρωτιέμαι τι κάνω εδώ πέρα. Πάλι καλά που περνάνε και ωραία κοριτσάκια και έχω κάτι να βλέπω.

5. Όταν το μαγαζί είναι κοντά σε δρόμο και μετά από μισή ώρα σε έχει πιάσει πονοκέφαλος από τις κόρνες και τους ήχους των αυτοκινήτων.

6. Όταν ο μαλάκας στο διπλανό τραπέζι πετάει τα ζάρια λες και ρίχνει σφαίρα στους ολυμπιακούς και πρέπει να κάνεις μακροβούτι κάτω από το τραπέζι για να του τα δώσεις. Αν ήσουν γκόμενα φίλε μετά την τέταρτη φορά που πέταξες τα ζάρια πάνω μου θα νόμιζα ότι ψάχνεις αφορμή για να μου την πέσεις. (Ποτέ δεν είναι γκόμενα)

7. Όταν είναι τσίπιδες και βάζουν μισή κουταλιά καφέ σε τεράστιο ποτήρι με νερό και νομίζεις πως πλήρωσες 3,5 ευρώ για να πιες νερό με κόκκους καφέ.

8. Όταν δεν είναι ο φραπές καλά χτυπημένος και η ζάχαρη μαγκώνει στο δόντι. Ρε φίλε η μόνη σου δουλειά είναι να κρατήσεις τον καφέ κάτω από το μίξερ για 30 δευτερόλεπτα, ούτε μέχρι το 30 δεν ξέρεις να μετράς?

9. Όταν έχεις πει καπουτσίνο γλυκό και σου φέρνουν σκέτο με δύο πρέζες ζάχαρη από δίπλα. Την επόμενη φορά φέρτε μου να αλέσω και τον καφέ, μην σας βάζω σε κόπο.

10. Όταν όλοι θέλουν να παίξουν τίτσου και αναγκάζομαι να παίξω κι εγώ, ενώ από μέσα μου καταριέμαι τον Κινέζο που το έφτιαξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
8. Όταν δεν είναι ο φραπές καλά χτυπημένος και η ζάχαρη μαγκώνει στο δόντι. Ρε φίλε η μόνη σου δουλειά είναι να κρατήσεις τον καφέ κάτω από το μίξερ για 30 δευτερόλεπτα, ούτε μέχρι το 30 δεν ξέρεις να μετράς?.

30?!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Με ενοχλεί τα cafe ως ιδέα. Όταν είναι καθημερινή 11 - 12 η ώρα και τα βλέπεις γεμάτα με άτομα που κανονικά έπρεπε να εργάζονται είναι πολύ στενάχωρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Με ενοχλεί τα cafe ως ιδέα. Όταν είναι καθημερινή 11 - 12 η ώρα και τα βλέπεις γεμάτα με άτομα που κανονικά έπρεπε να εργάζονται είναι πολύ στενάχωρο.

Μπορεί να είναι freelancers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top