The Lovely Bones - Παραδεισένια Οστά (2010)

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ΠΑΡΑΔΕΙΣΕΝΙΑ ΟΣΤΑ





Η Susie Salmon (Saoirse Ronan) είναι ένα όμορφο 14χρονο κορίτσι, που ζει ευτυχισμένο σε ένα προάστιο της Philadelphia στις αρχές της δεκαετίας του '70. Θα βρει όμως τραγικό τέλος, όταν πέσει θύμα δολοφονίας. Η ίδια, μας αφηγείται την ιστορία της από τον ονειρικό, μαγευτικό κόσμο στον οποίο βρίσκεται πλέον, αυτό που θα λέγαμε παράδεισο. Η ψυχή της αδυνατεί να βρει γαλήνη, καθώς παρότι θεωρείται νεκρή για τις Αρχές και την οικογένειά της, δεν έχει εντοπιστεί ούτε το πτώμα ούτε - ασφαλώς - κι ο δράστης. Βλέποντας όλους από ψηλά, βρίσκεται στο μεγάλο δίλημμα που γεννά η δίψα της για εκδίκηση και η ανάγκη των δικών της ανθρώπων να γιατρέψουν τις πληγές τους.

ΣΕΝΑΡΙΟ:
ΠΙΤΕΡ ΤΖΑΚΣΟΝ
ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ:
ΠΙΤΕΡ ΤΖΑΚΣΟΝ, ΦΡΑΝ ΓΟΥΟΛΣ
ΗΘΟΠΟΙΟΙ:
ΜΑΡΚ ΓΟΥΑΛΜΠΕΡΓΚ, ΡΑΪΤΣΕΛ ΒΑΪΣ, ΣΟΥΖΑΝ ΣΑΡΑΝΤΟΝ, ΣΤΑΝΛΕΪ ΤΟΥΤΣΙ, ΣΑΟΪΡΣ ΡΟΝΑΝ
ΔΙΑΡΚΕΙΑ:
135ʼ
ΠΡΕΜΙΕΡΑ:
11/03/2010


μαρεσε πολυ η ταινια, αν και δεν ειμαι φαν των ταινιων φαντασιας, δε βαρεθηκα στιγμη. ειχα αγχος και αγωνια για τη συνεχεια.η σουζαν σαραντον μεγαλη λατρεια, εκπληκτικη σε καθε της ταινια. 9/10.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
ΠΡΕΜΙΕΡΑ: 11/03/2010

:confused:

Την είδα πριν 1,5 μήνα σε ντιβιντι λολ, νόμιζα ότι ειναι παλιότερη ταινία :P

Πολύ καλή ταινία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
:confused:

Την είδα πριν 1,5 μήνα σε ντιβιντι λολ, νόμιζα ότι ειναι παλιότερη ταινία :P

Πολύ καλή ταινία

https://www.villagecinemas.gr/index.asp?a_id=59&parent_id=45&movie_id=002116

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Μου άρεσε αρκετά... Αν και μου συνέβη ένα παράξενο. Σε κάποια σημεία που όλοι οι άλλοι είχανε ψιλιφρικάρει, εμένα και μια άλλη φίλη μου μας έπιασε ένα απίστευτο νευρικό γέλιο.... Οι άλλες της παρέας μας κοίταζαν με γουρλωμένα μάτια.. Ξέρετε γιατί μπορεί να έγινε αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Την είδα σήμερα. Καλή ταινία, αλλά σε μερικά σημεία ήταν απελπιστικά αργή (είναι και 2 ώρες ταινία!). Επίσης οι σκηνές του "παραδείσου" με έκαναν να φανταστώ πως ο σεναριογράφος πήρε πολύ lsd όταν έγραφε το σενάριο :P
Η Σούζαν Σάραντον εκπληκτική πραγματικά. Σε γενικές γραμμές ήταν ενδιαφέρουσα, θα την συνιστούσα, αλλά θα την προτιμούσα μικρότερη χρονικά.

Βαθμολογία: 8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top