Μaster Chef

Ποιος θέλετε να είναι ο Master chef;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Γιάννης Αποστολάκης

    Ψήφοι: 5 8.8%
  • Ιερεμίας Αμβροσιάδης

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Μαργαρίτα Βεϊσάκη

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Δέσποινα Κανδιλογιαννάκη

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Μιχάλης Καλαβρυνός

    Ψήφοι: 10 17.5%
  • Γιάννης Μάργαρης

    Ψήφοι: 2 3.5%
  • Αρετή Μουλακάκη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άντζελα Παπαβασιλείου

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Άκης Πετρετζίκης

    Ψήφοι: 31 54.4%
  • Αντώνης Ταμπακάκος

    Ψήφοι: 1 1.8%

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω σύμφωνα με το οφθαλμόλουτρο.:P
ΟΚ, ο Αποστολάκης είπα ότι είναι ωραίος αντικειμενικά, ο Άκης προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο. Ο Μάργαρης μου τη σπάει. Έχει αυτή την pathetic έκφραση στο πρόσωπο του συνέχεια... Μπλιαχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ας κάνω κι εγώ το σχόλιό μου για την εν λόγω εκπομπή. Γενικώς, και σε σύγκριση με το top chef, είναι πιο πολύ reality και αυτό δε μου αρέσει πολύ. Σχετικά πάντως με την Αρετή, θα έλεγα ότι είναι το «απωθημένο» μου. Αν και δεν την πάω λόγω ύφους, παρ' όλ' αυτά μου αρέσει αλλά μάλλον με όρους ενστικτώδεις...:rolleyes:

Δε με ενδιαφέρει ποιός θα νικήσει, δεν έχω ταυτισθεί με κάποιον παίκτη. Συμπαθούσα περισσότερο τη Μαργαρίτα η οποία και αποχώρησε επειδή είναι λαϊκή γυναίκα ενώ οι άλλοι το παίζουν απίστευτα. Ίσως ο Αντώνης Ταμπακάκος είναι ο πιο συμπαθής από όσους έχουν μείνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ας κάνω κι εγώ το σχόλιό μου για την εν λόγω εκπομπή. Γενικώς, και σε σύγκριση με το top chef, είναι πιο πολύ reality και αυτό δε μου αρέσει πολύ. Σχετικά πάντως με την Αρετή, θα έλεγα ότι είναι το «απωθημένο» μου. Αν και δεν την πάω λόγω ύφους, παρ' όλ' αυτά μου αρέσει αλλά μάλλον με όρους ενστικτώδεις...:rolleyes:

Δε με ενδιαφέρει ποιός θα νικήσει, δεν έχω ταυτισθεί με κάποιον παίκτη. Συμπαθούσα περισσότερο τη Μαργαρίτα η οποία και αποχώρησε επειδή είναι λαϊκή γυναίκα ενώ οι άλλοι το παίζουν απίστευτα. Ίσως ο Αντώνης Ταμπακάκος είναι ο πιο συμπαθής από όσους έχουν μείνει.
Ο Ταμπακάκος έχει φύγει βασικά... Ήταν προτεινόμενος με Μάργαρη και Άκη και έφυγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ο Ταμπακάκος έχει φύγει βασικά... Ήταν προτεινόμενος με Μάργαρη και Άκη και έφυγε.


Δεν το θυμόμουν:P Γενικά το παρακολουθώ αλλά δε δίνω και πολλή βάση στο ποιός μένει και το ποιός φεύγει. Όταν έφυγε η Μαργαρίτα ψιλοσπάστηκα, αλλά πρέπει να παραδεχθώ ότι το πιάτο της ήταν σαφώς κατώτερο από αυτό της Αρετής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ο ωραίος του μάστερ σεφ είναι ο Γιάννης ο Αποστολάκης. Τον έχετε δει να κάνει μπάνιο στην πισίνα?... :redface:

Στα τσακίδια η Αρετή! :clapup:


Eίναι μακράν ο πιο αδιάφορος παίκτης!
δεν έχει χαρακτήρα, δε μιλάει καθόλου κι όταν το ανοίγει το ξερό του, μόνο γκρινιάζει.
Απαπαπαπα
Άσε που βγάζει και τα φρύδια του!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Eίναι μακράν ο πιο αδιάφορος παίκτης!
δεν έχει χαρακτήρα, δε μιλάει καθόλου κι όταν το ανοίγει το ξερό του, μόνο γκρινιάζει.
Απαπαπαπα
Άσε που βγάζει και τα φρύδια του!:P
Όντως. Κι όταν παίρνει αυτό το ύφος του και καλά ωραίου μου σπάει τόσο τα νεύρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Kαι για να ολοκληρώσω το θάψιμό μου :P
Οι πιο αχώνευτοι παίχτες που έχουν περάσει είναι ο Γιάννος πρώτος και καλύτερος, η Ιωάννα που έφυγε από τους πρώτους, η Αρετή και ο Αποστολάκης.
Οι πιο συμπαθείς είναι ο Ιερεμίας, ο Μανώλης, ο Βαγγέλης, ο Άκης και η λατρεία ο Μιχάλης!!!

Καλύτερος μάγειρας : Μιχάλης Καλαβρινός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Kαι για να ολοκληρώσω το θάψιμό μου :P
Οι πιο αχώνευτοι παίχτες που έχουν περάσει είναι ο Γιάννος πρώτος και καλύτερος, η Ιωάννα που έφυγε από τους πρώτους, η Αρετή και ο Αποστολάκης.
Η Ιωάννα;:confused: Δεν τη θυμάμαι αυτή... Ήταν στους 20;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Kαι για να ολοκληρώσω το θάψιμό μου :P
Οι πιο αχώνευτοι παίχτες που έχουν περάσει είναι ο Γιάννος πρώτος και καλύτερος, η Ιωάννα που έφυγε από τους πρώτους, η Αρετή και ο Αποστολάκης.
Οι πιο συμπαθείς είναι ο Ιερεμίας, ο Μανώλης, ο Βαγγέλης, ο Άκης και η λατρεία ο Μιχάλης!!!

Καλύτερος μάγειρας : Μιχάλης Καλαβρινός!

:mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Μαλλον την Κωνσταντινα εννοει!! Δε θυμαμαι αλλη αχωνευτη, που να εφυγε νωρις απο το παιχνιδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μαλλον την Κωνσταντινα εννοει!! Δε θυμαμαι αλλη αχωνευτη, που να εφυγε νωρις απο το παιχνιδι...
A bravo! Αυτήν εννοώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Master Chef: “Έπεσε” και η εγκυρότερη εκπομπή του Mega…

Η μόνη αξιόπιστη και ποιοτική εκπομπή του Mega αλώθηκε δυστυχώς. Αιτία; Οι άτιμες οι γνωριμίες του παρελθόντως…
Εμ κάτι είχαμε υποψιαστεί από τα προκριματικά όταν ο Σκαρμούτσος είχε πάει σπρωχτή την κοπελίτσα ενώ οι δύο άλλοι ήθελαν να την διώξουν. Να φταίνε τα τατού; Να φταίει το άτιμο το Αμέρικα; Άγνωστο.
Σήμερα όμως η εκπομπή θύμισε παράγκα Μητρόπουλου. Τα τατού να κερδίζουν και οι άλλοι…
Δείτε το χρονικό:
Η αγωνία... (λες να αντέδρασε κανένας από τους άλλους δύο;)

Άμα θέλεις να γίνει σωστά μια δουλειά, κάντη μόνος σου...

Και το φιλί του... Ιούδα!

Κρίμα μωρέ. Ήταν και συμπαθέστατη η φιναλίστ. Έτυχε στο λάθος δίδυμο!

λετε να εχει δικαιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω απο που βγηκε το συμπερασμα οτι γνωριζονταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Οπτικά πάντως το πιάτο της Αρετης ήταν πιο όμορφο. Συμφωνώ με τον Αγγελο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οπτικά πάντως το πιάτο της Αρετης ήταν πιο όμορφο.
και το πιατο και η Αρετη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
A bravo! Αυτήν εννοώ :P
Τη σιχαινόμουν την Κωνσταντίνα... Αυτή και τη Βικτώρια, τις είχα στο ίδιο επίπεδο στο μυαλό μου. Καλά το Ιωάννα πώς σου προέκυψε; Θα της πήγαινε πάντως σαν όνομα:P

Kατάλαβε κανείς τι θα γίνει στο αυριανό από το τρέιλερ; Εγώ μπέρδευτηκα... Ωραίο το master class σήμερα, πλάκα είχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Δημοσκόπηση: Ποιος θέλετε να είναι ο Master chef;

Μπορω να ψηφισω τον εαυτο μου;;:redface: (μου φαινονται ολοι λιγοι κι ας κανω λιγοτερα απ'αυτους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Εγώ γενικά έχω κόλλημα με την μαγειρική και τα σχετικά, δεν ξέρω γιατί. Το Master Chef μου αρέσει πολυ, γιατί κάνουν καταπληκτικά πιάτα, αλλά μου την σπάει αυτό το ριάλιτι στυλ, καταντάει σπαστικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.



Ακόμα δεν μπορώ χωνέψω το ότι η κάθε εκπομπή δεν είναι αυτοτελής
αλλά πρέπει να δεις και την επόμενη για να έχεις ένα επεισόδιο ολοκληρωμένο.

Και με κουράζει αφάνταστα, αντίθετα με το top chef όπου το κάθε επεισόδιο
ολοκληρώνεται σε μια εκπομπή.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Εγω γενικως δεν μπορω να παρακολουθησω διαγωνιστικα reality με βαση-με background ειναι η πιο αρμοζουσα εκφραση, την μαγειρικη. Το θεωρω απολυτα γελοιο και ΗΛΙΘΙΟ πανω απ'ολα ειτε λεγεται top chef ειτε master chef το ιδιο 'πατατα" τα θεωρω(κι ας μ'αρεσει πολυ η πατατα-της ζηταω συγνωμη γι'αυτο). Το μονο φαουλ που διακρινω σ'αυτη την ανοστη ιστορια ειναι η παρουσια του Μαμαλακη σ'ενα ΠΑΙΧΝΙΔΙ το οποιο μαλλον δεν ειναι για τα "κιλα" του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top