Μaster Chef

Ποιος θέλετε να είναι ο Master chef;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Γιάννης Αποστολάκης

    Ψήφοι: 5 8.8%
  • Ιερεμίας Αμβροσιάδης

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Μαργαρίτα Βεϊσάκη

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Δέσποινα Κανδιλογιαννάκη

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Μιχάλης Καλαβρυνός

    Ψήφοι: 10 17.5%
  • Γιάννης Μάργαρης

    Ψήφοι: 2 3.5%
  • Αρετή Μουλακάκη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άντζελα Παπαβασιλείου

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Άκης Πετρετζίκης

    Ψήφοι: 31 54.4%
  • Αντώνης Ταμπακάκος

    Ψήφοι: 1 1.8%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει το master chef (σκηνοθετικά). Αυτο που με ενοχλεί είναι ότι είναι ένα ριάλιτι που απευθύνεται σε ερασιτέχνες και έχουν βάλει μέσα επαγγελματιίες π.χ.ο Μάργαρης (που το έχει δηλώσει κιόλας) και ο Ακης . Σε άλλους ο χαρακτήρας του Άκη μοιάζει αληθινός εμένα μου βγαίνει απλά σκηνοθετημένος.


Το top chef μου φαίνεται πολύ πιο στημένο.... και πολύ πιο ψεύτικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δε τον συμπαθώ τον Άκη γιατί μου βγάζει μία τρομερή κακία. -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Δεν ήθελα να φύγει χτες η Αρετή...την συμπαθούσα πολύ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ήταν πιο αντιπαθητική και από τον Άκη.:P
H αρετή δεν είναι αντιπαθητική απλώς έχει συμπεριφορά καλλιτέχνη και αυτό επιβεβαιώνεται επειδή εχει τελειώσει καλών τεχνών. Όσους καλλιτέχνες έχω γνωρίσει κάπως έτσι συμπεριφέρονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
H αρετή δεν είναι αντιπαθητική απλώς έχει συμπεριφορά καλλιτέχνη και αυτό επιβεβαιώνεται επειδή εχει τελειώσει καλών τεχνών. Όσους καλλιτέχνες έχω γνωρίσει κάπως έτσι συμπεριφέρονται.

...:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το Master Chef μου αρέσει πολυ, γιατί κάνουν καταπληκτικά πιάτα, αλλά μου την σπάει αυτό το ριάλιτι στυλ, καταντάει σπαστικό...
ακριβως,,αυτη η σοβαροφανεια δηθεν και το κουτσουρο στυλ μου τη σπαει απιστευτα..
γιατι δεν μπορουν να ειναι χαρουμενοι με τη μαγειρικη?
γιατι πρεπει να ειναι βλοσυροι σαν να τους σκοτωνουν τη μανα?

πολυ δηθεν,πολυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ρε παιδιά το σίγμα πώς το λέει έτσι; Δεν είναι σαν να είναι ψευδός, αλλά ακούγεται περίεργα. Πάντως ακόμα και αυτό είναι πολύ γοητευτικό.

Είναι λιγάκι ψευδούλης και αυτό τον κάνει ακόμα πιο γλυκούλη, το ζουζούνι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
ακριβως,,αυτη η σοβαροφανεια δηθεν και το κουτσουρο στυλ μου τη σπαει απιστευτα..
γιατι δεν μπορουν να ειναι χαρουμενοι με τη μαγειρικη?
γιατι πρεπει να ειναι βλοσυροι σαν να τους σκοτωνουν τη μανα?

πολυ δηθεν,πολυ..


Γιατί Άγγελε είναι ένα παιχνίδι μεν,
ανταγωνιστικό δε.

Και εκτός του τίτλου που θα τους ανοίξει πόρτες,
την δημοσιότητα που απολαμβάνουν, - όσο περισσότερο μάλιστα
μείνουν στην εκπομπή τόσο μεγαλύτερη θα είναι -
τις γνωριμίες με τους κριτές, τα μαγαζιά που επισκέπτονται
και όλο το τεχνικο τιμ της εκπομπής, τους ανθρώπους του καναλιού,
το έπαθλο που δεν γνωρίζω ποιο είναι, αλλά δεν θα υπάρχει κάτι εκτός
του τίτλου;

Δεν δικαιολογούν τον ανταγωνισμό;

Να πω και άλλα;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Γιατί Άγγελε είναι ένα παιχνίδι μεν,
ανταγωνιστικό δε.

Και εκτός του τίτλου που θα τους ανοίξει πόρτες,
την δημοσιότητα που απολαμβάνουν, - όσο περισσότερο μάλιστα
μείνουν στην εκπομπή τόσο μεγαλύτερη θα είναι -
τις γνωριμίες με τους κριτές, τα μαγαζιά που επισκέπτονται
και όλο το τεχνικο τιμ της εκπομπής, τους ανθρώπους του καναλιού,
το έπαθλο που δεν γνωρίζω ποιο είναι, αλλά δεν θα υπάρχει κάτι εκτός
του τίτλου;

Δεν δικαιολογούν τον ανταγωνισμό;

Να πω και άλλα;
Ακριβώς... Και στην τελική κρίνονται και βαθμολογούνται. Π.χ. στο σχολείο δεν χαιρόμουν ποτέ άμα έγραφα διαγώνισμα ακόμα και στο αγαπημένο μου μάθημα.

Και εξάλλου όλοι έχουν δηλώσει ότι λατρεύουν τη μαγειρική και φαίνεται σε πολλές ομαδικές δοκιμασίες και σε masterclass που ο Μιχάλης ας πούμε είχε πει ότι δεν του αρέσει τόσο γιατί δεν μαγειρεύει. Κι ο Άκης είχε πει κάτι ανάλογο. Απλά είναι η πίεση και το άγχος για την βαθμολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Πιο πολύ από όλους συμπαθώ την Μαργαρίτα οπότε θα ήθελα να νικήσει εκείνη αλλά αφού αποχώρησε, νικητής θέλω να είναι ο Άκης.
Βασικά το άτομο που δεν θέλω να κερδίσει με τίποτα είναι η Άντζελα, γιατί την αντιπαθώ.
H αρετή δεν είναι αντιπαθητική
Είναι και παραείναι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μετά το σημερινό επεισόδιο παραδέχομαι ότι η Αρετή είναι πολύ αντιπαθητική
περισσότερο και από τον Άκη :eek:
. Έχει την εντύπωση πως όλοι ασχολούνται μαζι της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
εγω παντως χαρηκα που γυρισε ο μανωλης..
επισης χαρηκα που βγηκε η αλικη στο ναυτικο... εεεεεεε.......... η αντζελα ηθελα να πω...
και λυπηθηκα για τον βαγγελη... δεν προλαβε να μπει και βγηκε προτεινομενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
H Αρετή πάντως από κοντά είναι πολύ πιο όμορφη και εξαιρετικά γλυκιά και συμπαθής. Δεν ξέρω πως βγαίνει/έβγαινε έτσι περίεργα στο παιχνίδι.
(ε να μη ξέρω κι εγώ ένα παίκτη ριάλιτυ από κοντά μια φορά; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μια φορα που το πετυχα ειχε φυγει ενα παιδι λιγο παχουλο με ταττου αυτος γυρισε καθολου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
μια φορα που το πετυχα ειχε φυγει ενα παιδι λιγο παχουλο με ταττου αυτος γυρισε καθολου?


Μάλλον τον Γιάννο λες, όχι, απ'ότι είδα δεν γύρισε.

Τώρα όσο αφορά το χθεσινό επεισόδιο,
εδώ χωράει που λέμε, ήτανε στραβό το κλίμα το έφαγε κι'ο γάϊδαρος.

Δεν μου άρεσε καθόλου αυτή η διαλογή των παιχτών που έγινε με βάση
την συμπάθεια στο πρόσωπό τους και όχι την ικανότητα τους.

Τους έβλεπα και λυπόμουν για λογαριασμός τους.

Την επιλογή έπρεπε να την κάνουν οι κριτές, τι σόϊ επαγγελματίες είναι,
το παιχνίδι δεν είναι με ποιους θα περνάμε καλλίτερα στο σπίτι,
αλλά ποιοι είναι οι ικανότεροι.

Ποιοι θα ήταν επιλογή μου;
Με τα όσα έχω δει μέχρι τώρα και νομίζω πως έχω δει όλα τα επεισόδια

Σπύρος Μαραγκουλές


Γιάννης Μπουροδήμος


Γιάννος Παναγόπουλος



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ναι νομιζω αυτος ηταν ο τελευταιος. τον ειχα δει αρκετα καλο και να εχει πολυ σεβασμο γενικοτερα εκεινη τη μερα που παρακολουθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.


Μάλλον τον Γιάννο λες, όχι, απ'ότι είδα δεν γύρισε.

Τώρα όσο αφορά το χθεσινό επεισόδιο,
εδώ χωράει που λέμε, ήτανε στραβό το κλίμα το έφαγε κι'ο γάϊδαρος.

Δεν μου άρεσε καθόλου αυτή η διαλογή των παιχτών που έγινε με βάση
την συμπάθεια στο πρόσωπό τους και όχι την ικανότητα τους.

Τους έβλεπα και λυπόμουν για λογαριασμός τους.

Την επιλογή έπρεπε να την κάνουν οι κριτές, τι σόϊ επαγγελματίες είναι,
το παιχνίδι δεν είναι με ποιους θα περνάμε καλλίτερα στο σπίτι,
αλλά ποιοι είναι οι ικανότεροι.

Συμφωνώ και εγώ σε αυτό! Οι παίχτες σχεδόν πάντα ψηφίζουν κάποιον σύμφωνα με τις παρέες τους και τις συμπάθειες και όχι σύμφωνα με την ικανότητά τους!

Το ευχαριστήθηκα πολύ που βγήκαν προτεινόμενοι η Άντζελα και ο Βαγγέλης! Από την μία την Άντζελα την αντιπαθώ πολύ, περισσότερο και από τον Άκη :P, και αμφισβητούσε τις ικανότητες της Αρετής λες και ήταν τυχαίο οτι έφτασε στους 8 καλύτερους και από την άλλη, ο Βαγγέλης ακόμα δεν μπήκε και βγήκε προτεινόμενος, ο "ικανότερος" από τους 3, που ψήφισαν οι παίχτες!

Θέλω να φύγει η Άντζελα, αλλά θα χαρώ πάρα πολύ αν φύγει ο Βαγγέλης! Ναι, ναι είμαι κακιά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Απρόσμενη εξέλιξη σχετικά, εγώ περιμένω να δω πως θα είναι η ομαδική δοκιμασία την Πέμπτη! Όσο για την αποχώρηση θεωρώ πως η Άντζελα δεν έχει τύχη με τον Μάργαρη και τον Βαγγέλη. Αν και λογικά ο Άκης και ο Μιχάλης θα την βοηθάνε αφού είναι φίλοι...

Αν διάλεγα εγώ ποιοι θα γύριζαν θα επέλεγα σίγουρα τον Βαγγέλη και μάλλον τον Γιάννο και τον Μανωλάκη. Δεν χάρηκα που μπήκε η Χρύσα είναι πολύ χαζή και ατάλαντη.

Ποιον λέτε να βγάλει ο Αποστολάκης για άλλον αρχηγό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Bλέποντας την χτεσινή αποχώρηση του Βαγγέλη νευρίασα. Η άλλη η Άντζελα της έσπασε το γύρω γύρω μπισκότο. Θεωρώ αδικία οι κριτές να μην κρίνουν μόνο τον πιάτο και να κρίνουν όλη την πορεία (έτσι ο Άκης και ο Μάργαρης δε θα φύγουν ποτέ). Δεν είναι μόνο αυτό όμως, η Άντζελα αντί να το βουλώσει είπε πως είναι πιο ικανή από τον Βαγγέλη και είχε πιο καλή πορεία. Το πρόβλημα με αυτή είναι ότι την ψώνισε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top