Νύχια με gel

zinaki

Νεοφερμένος

Η zinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αυτό το θέμα αφορά κοπέλες που έχουν τεχνητά νύχια. Εγώ έβαλα για πρώτη φορά gel στα νύχια αλλά δυστυχώς δεν πέρασε μια βδομάδα και μου έχει φύγει σε γωνίες από μερικά νύχια. Ξέρετε τί κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; Δηλαδή μπορώ κάπως να τα διορθώσω μόνη μου; Ή που θα μπορούσα να πάω να τα φτιάξω με φθηνό κόστος ;(με δεδομένο ότι δεν έχω κάποια γνωστή που να δουλεύει στο σπίτι) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν έχω βάλει ποτέ gel, αλλά μια φίλη μου βάζει λάδι όταν της ξεφλουδίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Τζελ= χτιστά; Αν ναι, μια φίλη μου το χει κάνει.. Ήταν πάααρα πολύ μακριά όμως και φαινόταν αποκρουστικό το αποτέλεσμα.
Γενικά δεν είμαι υπέρ του ψεύτικου νυχιού. Πάντως μπορούσε να τα βάψει κ να τα λιμάρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zinaki

Νεοφερμένος

Η zinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δεν έχω βάλει ποτέ gel, αλλά μια φίλη μου βάζει λάδι όταν της ξεφλουδίζουν.

Και τί γίνεται δηλαδή με το λάδι;; ξέρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Να βρεις κοπέλα να χρησιμοποιεί τα shelac ή κάπως έτσι, είναι τα καλύτερα και δεν χαλάνε εύκολα απ όσο ξέρω.
Όσο για τις γωνίες που σου χουν χαλάσει δεν ξέρω τι να σου πω να κάνεις - για να βγει το τζελ βουτάς ένα βαμβάκι σε ασετόν, το εφαρμόζεις πάνω στο νύχι, το κλείνεις με αλουμινόχαρτο, το αφήνεις κάνα δεκάλεπτο και αν μείνουν υπολείμματα τα τρίβεις με ένα buffer. Εσύ όμως έχεις και ψεύτικα οπότε φοβάμαι πως το ασετόν θα στα χαλάσει και δεν στο συνιστώ. Οπότε μόνο αν τα έτριβες με λίμα να φύγει το χρώμα, αλλά θα σου πάρει ώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ωχ τι μου θυμισες... εκανα κι εγω μια εποχη. Μετα σιχτιρισα που κατεστρεφα τα νυχακια μου κι αποφασισα να μην ξαναβαλω, πλεον εχω κανει νυχια καλυτερα κι απο τα ψευτικα. Τεσπα, αφου επιμενεις.... Οταν λες εχουν φυγει, εννοεις φουσκωσαν; Κανονικά δεν πρεπε να σου δυαλυθουν απο τοσο νωρις. Να πας και να της τα δειξεις να στα φτιαξει. Αυτα κρατανε τουλαχιστον 3 βδομαδες, μαλλον η δουλεια που σου κανε δεν ηταν καλη για να λες λιγοτερο απο βδομαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zinaki

Νεοφερμένος

Η zinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αυτα κρατανε τουλαχιστον 3 βδομαδες, μαλλον η δουλεια που σου κανε δεν ηταν καλη για να λες λιγοτερο απο βδομαδα


Προφανώς όντως δεν μου έκανε καλή δουλειά. Μου έχει φύγει το gel σε γωνίες και σε ένα νύχι μου έχει φύγει το μισό gel. Και η αλήθεια είναι ότι τα προσέχω , δεν κάνω κάτι που θα μπορούσε να τα καταστρέψει.. Τι να πω.. Δυστυχώς έχω απογοητευτεί πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenifc

Νεοφερμένος

Η elenifc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Θελω τις συμβουλες σας! Θελω να μακρινω τα νυχια μου αλλα δυσκολευομαι παρα πολυ. Προσπαθω 1 χρονο τωρα και ολο χαλανε. Αποφασισα λοιπον παω να κανω αυτα τα νυχια με gel αλλα ακουω μονο αρνητικα, τα εχει μια φιλη μου και την βλεπω ευχαριστιμενη. Εχω ακουσει πως καταστερφει το φυσικο νυχι, τι ζημια προκαλει? Αν κανω με βιολογικο gel θα αποφυγω να καταστρεψω το φυσικο νυχι?:/ :
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Δεν έχω προσωπική πείρα, αλλά μια φίλη μου που είχε κάνει με gel (δεν ξέρω τι είδους όμως) όντως της χαλάσανε. Κιτρίνισαν, ξεφλούδισαν κ σπάγανε εύκολα μετά. Γενικά της πήρε αρκετούς μήνες να τα επαναφέρει κ δεν το ξανάκανε. Κρίνοντας απ΄τη φίλη μου κ μόνο θα έλεγα όχι. Δες κ καμιά άλλη άποψη όμως γιατί δεν μιλάω εκ πείρας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenifc

Νεοφερμένος

Η elenifc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δεν έχω προσωπική πείρα, αλλά μια φίλη μου που είχε κάνει με gel (δεν ξέρω τι είδους όμως) όντως της χαλάσανε. Κιτρίνισαν, ξεφλούδισαν κ σπάγανε εύκολα μετά. Γενικά της πήρε αρκετούς μήνες να τα επαναφέρει κ δεν το ξανάκανε. Κρίνοντας απ΄τη φίλη μου κ μόνο θα έλεγα όχι. Δες κ καμιά άλλη άποψη όμως γιατί δεν μιλάω εκ πείρας:)

Ευχαριστω θα ακουσω και καμοια αλλη γνωμη και φυσικα θα λαβω υποψην μου αυτα που ειπες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και μένα χαλάσανε αρκετά την μία φορά που είχα κάνει και δεν κράτησαν και ιδιαίτερα γιατί έχω σχετικά λιπαρά νύχια οπότε οι γωνίες έφυγαν άμεσα (σίγουρα δεν ήταν θέμα εργασίας). Βέβαια δεν πάθανε και κάτι φοβερό αλλά τα άφησα μόλις δέκα μέρες. Αν σου σπάνε πάντως όσο λες ίσως έχεις έλλειψη βιταμινών ή δεν έχεις καλή διατροφή και θα ήταν καλό να επισκεφτείς τον ιατρό σου για μια γενική αίματος σε πρώτη φάση και ό,τι άλλο σου προτείνει. Κατά τα άλλα υπάρχουν και τα τζελομανό που κάνουν λιγότερη ζημιά απ όσο ξέρω και κρατάνε καμιά δεκαπενταριά μέρες και τα καλύτερα απ οσο ακούω είναι τα shellac.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Και τί γίνεται δηλαδή με το λάδι;; ξέρεις;

κοιτα, εφοσον σου εχει ξεφλουδισει σημαινει οτι δεν εχει γινει καλη και σωστη δουλεια.το καλοκαιρι εκανα ενα μηνα σε σχολη τα παντα για τα νυχια.εμαθα οτι το τζελ θελει προσοχη και υπομονη για να βγει πολυ καλο.Αν γινει σωστα κραταει ενα μηνα χαλαρα. Μονη σου δεν μπορεις να κανεις κατι, καλυτερα να πας για μια μινι συντηρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top