• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου και σπαστική κολίτιδα

anastasisag

Νεοφερμένος

Ο anastasisag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Ναι όλες οι μεγάλες θρησκείες λένε παραρολογίες. Οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Ναι όλες οι μεγάλες θρησκείες λένε παραρολογίες. Οκ.

Αν είναι έτσι να προτείνουμε ως θεραπεία του ευερέθιστου εντέρου και το ξεμάτιασμα. Θα καλύπτεται από τον ΕΟΠΥΥ, όπως θα καλύπτονται και χαρτορίχτρες, μέντιουμ, ομοιοπαθητικά σκευάσματα (νεράκι του θεού) και αγιασμός.

Βασικό σημείο της σύγχρονης ιατρικής είναι οι αποδείξεις. Κάνεις έναν ισχυρισμό, π.χ. ότι το water fasting βοηθάει τους ασθενείς με IBS. Μπορείς να το αποδείξεις με μελέτες? Στατιστικές έχεις? Αν όχι, τότε είναι άχρηστο μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Στον ινδουισμό και στον βουδισμό που ανέφερες παραπάνω, ξέρω ότι υπάρχει μία διαδικασία σαν καθαρισμός του εντέρου, την κάνουν κάθε εξάμηνο/χρόνο, όπου για ένα 24ωρο δεν τρώνε τίποτα πέρα από νερό ή λίγο λαπά και πίνουν ένα πολύ ισχυρό καθαρτικό. (Το αποτέλεσμα μπορείτε να το φανταστείτε). Τον λόγο για τον οποίο το κάνουν δεν μπορώ να τον ξέρω αλλά είναι κάτι εξαιρετικά short-term και δεν προλαβαίνει να έχει side effects. Δεν ξέρω αν κάνουν έξτρα και αποκλειστικό water fasting για κάποιες μέρες αλλά το point δεν είναι εκεί. Από την άλλη το ΣΕΕ είναι μία μακροχρόνια κατάσταση με εξάρσεις και υφέσεις, οπότε το bowel resting οποιασδήποτε μορφής δεν μπορεί να εφαρμόζεται συνέχεια.

Οι λόγοι για τους οποίους η οποιαδήποτε θρησκεία θα ήθελε να εφαρμόσει water fasting, είναι μια άλλη συζήτηση. Εν προκειμένω όμως χρησιμοποίησες ως αιτιολόγηση, αφενός ότι είναι μια διαδικασία που χρησιμοποιείται από την αρχαιότητα και αφετέρου ότι είναι κάτι σύνηθες σε διάφορες θρησκείες. Και με αυτά τα επιχειρήματα ήθελες να στηρίξεις το γιατί μια κοπέλα, με χρόνια νόσο πρέπει να το δοκιμάσει και η ίδια! Οπότε ναι, σ'χώρα με που το παίζω αυθεντία και γω και ο PeterTheGreat, σε μια προσπάθεια να μην αυταναφλεχθούμε μαζί με τα τόσα ιατρικά συγγράμματα που πήραμε σε "μερικά εξάμηνα στην ιατρική".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Νηστεια και προσευχη και ολα φτιαχνουν. Τωρα γιατι οταν δεν ειχε αναπτυχθει η κακη ιατρικη, πεθαινανε στα 45 τους και τωρα με την ιατρικη-απατη πεθαινουμε στα 85 μας, δεν μπορω να το εξηγησω. Θα ρωτησω κανα καλογερο να μου πει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Νηστεια και προσευχη και ολα φτιαχνουν. Τωρα γιατι οταν δεν ειχε αναπτυχθει η κακη ιατρικη, πεθαινανε στα 45 τους και τωρα με την ιατρικη-απατη πεθαινουμε στα 85 μας, δεν μπορω να το εξηγησω. Θα ρωτησω κανα καλογερο να μου πει...

ο λόγος ενδεχομένως προφανής. Προ κακής (+/- εισαγωγικά) ιατρικής, δεν τους απασχολούσε τους υγειονομικούς να δημιουργήσουν τάργκετ γκρουπ. Αφού ήταν καλοί. Κι άμα ο άλλος στον μεσοπόλεμο είχε προσδόκιμο επιβίωσης τα 40-45, πότε να κάνει λ7, πότε να προλάβει να αρρωστήσει, πότε να αποπειραθούν να του τα πάρουν. Πολλή πίεση χρόνου ρε γμτο. Ενώ τώρα, με έξτρα μπόνους τα επιπλέον 40 χρόνια, ε, μιλάμε για άλλη άνεση να κάνει παιχνίδι. Η κακή ιατρική πάντα. Οπότε του αυξάνεις του αλλουνού το προσδόκιμο για να έχεις κόσμο να αρμέγεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mattheos853

Νεοφερμένος

Ο Mattheos853 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπερα.ταλαιπωρουμαι και εγω εδω και 2 χρονια με σπασμους του εντερου καθως καθε φορα που τρωω εχω δυσπεψια..οι γιατροι δεν βρηκαν τπτ...miltos 1819 τα φυτικα η πρωην σ ποσο καιρο τα επαιρνε;λες να βοηθησουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
άκουσε λίγο αυτό:
https://www.youtube.com/watch?v=y8-w6jD_MZk
Η επιφύλαξη δεδομένη, αφού οι κάθε λογής διαιτοδιατροφολόγοι εκ των πραγμάτων έχουν άγνοια κλινικής βιοχημείας-φυσιολογίας-παθολογίας στον βαθμό που θα τους κατοχύρωνε εγκυρότητα. Αλλά εφ' όσον ο γαστρεντερολόγος σου απέκλεισε εμφανές οργανικό παθολογικό υπόστρωμα, ρίξε μιά ματιά. Το γεγονός πως εστιάζει στην αφερεγγυότητα του τεστ τροφικής υπερευαισθησίας στην ανίχνευση τροφών που παχαίνουν, αγνόησέ το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mattheos853

Νεοφερμένος

Ο Mattheos853 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
το ρωτησα για δυσανεξια και μου ειπαν ολοι οι γιατροι πως δεν οφειλεται απο αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
μόνο που, αν τον άκουγες προσεκτικά, αν και μη γαστρεντερολόγος, διαχώρισε την δυσανεξία (έλλειψη πεπτικών ενζύμων-υδρολασών) από την υπερευαισθησία (εμπλοκή ανοσοποιητικού συστήματος όπου το τρόφιμο αντιμετωπίζεται σαν αντιγονικό ερεθισμα και ο οργανισμός κινητοποιεί αντισωματική αντίδραση έναντί του). Και εδώ μιλάμε για το 2ο, όχι για δυσανεξία. Που μπορεί -η υπερευαισθησία και όχι η δυσανεξία- να αφορά πολύ κοινά τρόφιμα, ακόμα και του καθημερινού διαιτολογίου πάσχοντος (π.χ. ντομάτα). Τα συγχέουν ακόμα και γιατροί ενίοτε αυτά τα 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mattheos853

Νεοφερμένος

Ο Mattheos853 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ολες οι εξετασεις αιματος ηταν καλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Κατέβασα δύο imodium το πρωί, αλλά δεν με έκαναν τίποτα. Η κοιλιά μου πονάει απίστευτα, δεν μπορώ να ξαπλώσω, έφαγα μόνο ρύζι και μου έφεραν και μια τρελή υπνηλία και ζαλάδα (ενώ έχω ξανά πάρει imodium)
 

giver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Κατέβασα δύο imodium το πρωί, αλλά δεν με έκαναν τίποτα. Η κοιλιά μου πονάει απίστευτα, δεν μπορώ να ξαπλώσω, έφαγα μόνο ρύζι και μου έφεραν και μια τρελή υπνηλία και ζαλάδα (ενώ έχω ξανά πάρει imodium)
Καλησπέρα ! έχω πολλά χρόνια.. να μπω στο forum κ σήμερα που μου ήρθε η σχετική ειδοποίηση γι αυτό το θέμα, συνδέθηκα για να μεταφέρω οτι γνωρίζω , βιοματικά κ μέσα απο την ενασχόληση μου, με τη διάθεση οι πληροφορίες αυτές να φανούν χρήσιμες.
Για την ιστορία, ασχολούμαι χρόνια με τις εναλλακτικές κ συμπληρωματικές προτάσεις ευεξίας.
Πολύ περιληπτικά, για το εν λόγω θέμα, θα σου πρότεινα δυο απο τους αρκετούς "δρόμους" αντιμετώπισης ..
είτε δια μέσου της ομοιπαθητικής .. είχα κάνει μάλιστα κ σχετική αναφορά, σε αυτό το topic, πολλά χρόνια πρίν, είτε δια μέσου της Θεραπευτική Κάνναβης.
Το πρώτο όμως που θα σου συνιστούσα, είναι η χορήγηση προβιοτικών+πρεβιοτικών σκευασμάτων που προσφέρουν την απαραίτητη ισορροπία στην εντερικής χλωρίδας..συμβάλλουν με απλά λόγια στην ομαλή λειτουργία του εντέρου. Σε περίπτωση που σου κάνουν "κλικ" οι παραπάνω πληροφορίες, εδώ είμαστε για διευκρινίσεις - απάντήσεις σε ερωτήσεις.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Καλησπέρα ! έχω πολλά χρόνια.. να μπω στο forum κ σήμερα που μου ήρθε η σχετική ειδοποίηση γι αυτό το θέμα, συνδέθηκα για να μεταφέρω οτι γνωρίζω , βιοματικά κ μέσα απο την ενασχόληση μου, με τη διάθεση οι πληροφορίες αυτές να φανούν χρήσιμες.
Για την ιστορία, ασχολούμαι χρόνια με τις εναλλακτικές κ συμπληρωματικές προτάσεις ευεξίας.
Πολύ περιληπτικά, για το εν λόγω θέμα, θα σου πρότεινα δυο απο τους αρκετούς "δρόμους" αντιμετώπισης ..
είτε δια μέσου της ομοιπαθητικής .. είχα κάνει μάλιστα κ σχετική αναφορά, σε αυτό το topic, πολλά χρόνια πρίν, είτε δια μέσου της Θεραπευτική Κάνναβης.
Το πρώτο όμως που θα σου συνιστούσα, είναι η χορήγηση προβιοτικών+πρεβιοτικών σκευασμάτων που προσφέρουν την απαραίτητη ισορροπία στην εντερικής χλωρίδας..συμβάλλουν με απλά λόγια στην ομαλή λειτουργία του εντέρου. Σε περίπτωση που σου κάνουν "κλικ" οι παραπάνω πληροφορίες, εδώ είμαστε για διευκρινίσεις - απάντήσεις σε ερωτήσεις.
Δεν έχω διαγνωσθεί με αυτό, ακόμα, αλλά είμαι σίγουρη ότι το έχω. Πότε με πιάνει τρελός πόνος στο έντερο λόγω δυσκοιλιότητας, πότε διάρροιες. Φοβάμαι πλέον να τρώω, σήμερα δεν έφαγα τίποτα, λίγο ρύζι μόνο. Τίποτα άλλο. Φοβάμαι να φάω γιατί αύριο έχω εξεταστική
 

giver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Δεν έχω διαγνωσθεί με αυτό, ακόμα, αλλά είμαι σίγουρη ότι το έχω. Πότε με πιάνει τρελός πόνος στο έντερο λόγω δυσκοιλιότητας, πότε διάρροιες. Φοβάμαι πλέον να τρώω, σήμερα δεν έφαγα τίποτα, λίγο ρύζι μόνο. Τίποτα άλλο. Φοβάμαι να φάω γιατί αύριο έχω εξεταστική
Το σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου.. σπαστική κολίτιδα , όταν υποβόσκει.. κάνει κλασσικά την εμφάνιση σε στρεσογόνες φάσεις ! Τα κλασσικά που θα ακούσεις, είναι για το stress.. Όπως κ να χει , σου προτείνω να πάρεις για ένα σημαντικό διάστημα προβιοτικά κι απο εκεί κ μετά θα δεις.. !
Δοκίμασε να αναπνέεις συνειδητά απο τη μύτη... απλή, ολιστική θεραπευτική άσκηση (με πάμπολλα οφέλη) !!
Αργή εισπνοή απο τη μύτη, με την αίσθηση πως φτάνει μέχρι τη κοιλιακή χώρα.. κ αντίστοιχα μακρόσυρτη εκπνοή (είτε απο τη μύτη είτε κι απο το στόμα).
Καλή επιτυχία για αύριο !
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Δεν έχω διαγνωσθεί με αυτό, ακόμα, αλλά είμαι σίγουρη ότι το έχω. Πότε με πιάνει τρελός πόνος στο έντερο λόγω δυσκοιλιότητας, πότε διάρροιες. Φοβάμαι πλέον να τρώω, σήμερα δεν έφαγα τίποτα, λίγο ρύζι μόνο. Τίποτα άλλο. Φοβάμαι να φάω γιατί αύριο έχω εξεταστική
Λογικά αυτό που παθαίνεις είναι οτι έχεις δυσκοιλιότητα , και μετά σε πονάει φρικτά το έντερο σου εως ότου καταλήγεις να ξελαφρώσεις με διάρροια . Το να μην τρως δεν θα σε βοηθήσει . Πρέπει να φας για να δεις τι σε πειράζει , αλλιώς μόνιμα θα είσαι με τον φόβο του πότε θα σε πιάσει . Ειδικά στην αρχή ή εαν δεν το έχεις μελετήσει καλά είναι λίγο τρομακτικό γιατί φαίνεται να λειτουργεί με random τρόπο , αλλά υπάρχει pattern . Οπότε :

1) Πρόσεχε τι τρως .
2) Ο ύπνος είναι σημαντικός , πρέπει να διατηρείς συγκεκριμένο πρόγραμμα για μια καλλή ισορροπία .
3) Το άγχος μπορεί να επιδεινώσει τα πράγματα .
4) Προσπάθησε όσο μπορείς να γυμνάζεσαι έστω και σε βασικό επίπεδο .

Είναι με σειρά σημασίας . Το πρώτο που είναι το φαγητό είναι το πιο κρίσιμο απο όλα , και πρέπει οπωσδήποτε να καταγράψεις τι έχεις φάει μερικές ώρες ή ακόμα και την προηγούμενη μέρα , που ενδεχομένως να οδήγησε σε συμπτώματα . Δεν είναι καθόλου εύκολη διαδικασία να ξέρεις και παίρνει χρόνο γιατί μπορεί να έχεις δοκιμάσει διάφορα , οπότε θα χρειαστούν πολλές δοκιμές για να αποκλείεις πράγματα . Αλλά αξίζει και μπορεί να βελτιώσει σημαντικά την καθημερινότητα σου .
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Λογικά αυτό που παθαίνεις είναι οτι έχεις δυσκοιλιότητα , και μετά σε πονάει φρικτά το έντερο σου εως ότου καταλήγεις να ξελαφρώσεις με διάρροια . Το να μην τρως δεν θα σε βοηθήσει . Πρέπει να φας για να δεις τι σε πειράζει , αλλιώς μόνιμα θα είσαι με τον φόβο του πότε θα σε πιάσει . Ειδικά στην αρχή ή εαν δεν το έχεις μελετήσει καλά είναι λίγο τρομακτικό γιατί φαίνεται να λειτουργεί με random τρόπο , αλλά υπάρχει pattern . Οπότε :

1) Πρόσεχε τι τρως .
2) Ο ύπνος είναι σημαντικός , πρέπει να διατηρείς συγκεκριμένο πρόγραμμα για μια καλλή ισορροπία .
3) Το άγχος μπορεί να επιδεινώσει τα πράγματα .
4) Προσπάθησε όσο μπορείς να γυμνάζεσαι έστω και σε βασικό επίπεδο .

Είναι με σειρά σημασίας . Το πρώτο που είναι το φαγητό είναι το πιο κρίσιμο απο όλα , και πρέπει οπωσδήποτε να καταγράψεις τι έχεις φάει μερικές ώρες ή ακόμα και την προηγούμενη μέρα , που ενδεχομένως να οδήγησε σε συμπτώματα . Δεν είναι καθόλου εύκολη διαδικασία να ξέρεις και παίρνει χρόνο γιατί μπορεί να έχεις δοκιμάσει διάφορα , οπότε θα χρειαστούν πολλές δοκιμές για να αποκλείεις πράγματα . Αλλά αξίζει και μπορεί να βελτιώσει σημαντικά την καθημερινότητα σου .
Και τι μπορώ να φάω σήμερα ώστε να μη με ξανά πιάσει; Γιατί αύριο γράφω
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Δεν έχω διαγνωσθεί με αυτό, ακόμα, αλλά είμαι σίγουρη ότι το έχω.
Ασθένεια Νο 3456
1687114478177.png
Υ.Γ. God save the Queen
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,443 μηνύματα.
Κατέβασα δύο imodium το πρωί, αλλά δεν με έκαναν τίποτα. Η κοιλιά μου πονάει απίστευτα, δεν μπορώ να ξαπλώσω, έφαγα μόνο ρύζι και μου έφεραν και μια τρελή υπνηλία και ζαλάδα (ενώ έχω ξανά πάρει imodium)
Τι ακριβώς είχες? Διάρροια ή δυσκοιλιοτητα?

Για δυσκοιλιοτητα δεν έχω ιδέα. Για τα άλλα να σου πω.
Για διαρροια, Immodium μην ξαναπάρεις. Για διάρροια να πάρεις Tasectan, είναι πραγματικά ο,τι καλύτερο υπάρχει, το παίρνω τα τελευταία 4μιση χρόνια όποτε έχω θέμα και μου κόβεται μαχαίρι χωρίς απολύτως καμία παρενέργεια.
20210728115101_galenica_tasectan_500mg_15_kapsoules.jpeg

Αν έχεις δυσπεψία και θέματα στο στομάχι η λύση είναι το Primperan αν βρεις. Παλιότερα που ετρωγα ελάχιστα και οτιδήποτε ετρωγα παραπάνω μου καθόταν στο στομάχι και κάποιες φορές είχα μπει και νοσοκομείο από τους εμετούς, πάντα Primperan μου δίνανε για το στομάχι ώστε να χωνεψω.

Για τη σπαστική κολιτιδα συγκεκριμένα δεν ξερω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top