Λεφτά στα φανάρια... εσύ;

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Τα ρίχνω χύμα σε μια θήκη στο αυτοκίνητο και έτσι έχω πάντα ψιλά για τα φανάρια,

Αν δεν οδηγείς σε κάποια χώρα όπου τα φανάρια λειτουργούν με ψιλά,τότε κάνεις κάτι ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ,δυστυχώς!
off topic ξέρω αλλά έπρεπε να στο πω!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δε δίνω σε παιδάκια... ποτέ....


αλλά σε αυτούς τους έρημους τους πακιστανούς ή δεν ξέρω και γω τι άλλο είναι....
αν έχω μαζί μου τρόφιμα (τοστ για τη δουλειά ή μήλο) τα δίνω κι αυτά... :/:



Να το κάνουμε split? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
δε δίνω σε παιδάκια... ποτέ....


αλλά σε αυτούς τους έρημους τους πακιστανούς ή δεν ξέρω και γω τι άλλο είναι....
αν έχω μαζί μου τρόφιμα (τοστ για τη δουλειά ή μήλο) τα δίνω κι αυτά... :/:



Να το κάνουμε split? :hmm:

Εγω δεν δινω γενικα λεφτα στα φαναρια..
Οι αδερφες μου με λενε αναισθητη.

Αλλα δεν μπορω ρε γμτ.. Εκτος βεβαια, αν δω καποιον που εχει προβλημα. Καποιον τραυματισμο δλδ, αναπηρια κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Είναι απλό,όσο δίνουμε στα φανάρια σε "αναξιοπαθούντες" συνανθρώπους μας τόσο αυτοί θα αυξάνονται!
Μη πω και για τα παιδάκια,όσο τους δίνουμε τόσο πιο πολλοί νταβατζήδες θα τα σπρώχνουν εκεί!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλά για τα παιδάκια δεν το συζητώ... ναι σε αυτό είμαι απόλυτη... δε δίνω ποτέ χρήματα.
Να τα ταϊσω κάτι ναι, χρήματα ή τσιγάρο (όταν είχα και μου ζητούσαν ;)) ΠΟΤΕ!


τώρα... σχετικά με τους ενήλικες....
υπάρχουν "αναξιοπαθούντες" και αναξιοπαθούντες....
δε δίνω σε όλους... κάνω επιλογή πραγματικά που θα δώσω...
και το ξέρω ότι έχεις δίκιο....
όμως ειλικρινά δε θα ξεχάσω ποτέ όταν μια φορά έδωσα σε κάποιον 30 λεπτά κι ένα μήλο και... μου επέστρεψε τα 30 λεπτά κάνοντας μου τεμενάδες για το μήλο :'(
μου έχει μείνει χαραγμένο... κι έκ τοτε όσες φορές έχω φαγητό (σνακ - κολατσιό για το γραφείο) το μοιράζω....
Αν δεις εκεί αντίδραση... θα εκπλαγείς...
Η αν κάνεις εκαθάριση της ντουλάπας.. και δώσεις τη σακούλα σε ενα φανάρι... εκεί να δεις... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
.
Η αν κάνεις εκαθάριση της ντουλάπας.. και δώσεις τη σακούλα σε ενα φανάρι... εκεί να δεις... :'(

Τουλάχιστον 2 φορές τον χρόνο αλλά ποτέ στα φανάρια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ δεν δίνω ποτέ και σε κανέναν.
Μου έχουν συμβεί συγκεκριμένα περιστατικά που με κάνουν όχι απλώς να αμφιβάλλω, αλλά να είμαι βέβαιος, ότι όλοι αυτοί που στήνονται στα φανάρια, είναι οικονομικά πολύ πιο άνετοι από εμάς.:mad: :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εγώ νιώθω άσχημα...
...με χαλάει ότι αυτά τα παιδάκια δεν είχαν μια νορμάλ οικογένεια που να τους μάθει να ζουν περήφανοι, να έχουν όνειρα… μαθαίνουν την ταπείνωση ως τρόπο ζωης. Είναι γονατιστοί μια ζωή και ας είναι αλήθεια ότι κάνουν πολλά λεφτά. Το τίμημα είναι πολύ μεγάλο... Το λιγότερο που μπορώ να κάνω εγώ για ένα τέτοιο μικρό παιδί είναι να τον βοηθήσω να μην φάει ξύλο σπίτι του επειδή δεν μάζεψε τα λεφτά...

Τι άλλο κάνουμε για τα παιδιά των φαναριών? Εμείς, ο καθένας σε προσωπικό επίπεδο? Τίποτα. Περνάμε αδιάφοροι διπλά από μια καταστραμμένη ζωούλα. Τι μου λέτε λοιπόν?
Τους δίνω ...και νιώθω άσχημα και ντρέπομαι. Γιατί και εγώ δεν κάνω τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Τι άλλο κάνουμε για τα παιδιά των φαναριών? Εμείς, ο καθένας σε προσωπικό επίπεδο? Τίποτα. Περνάμε αδιάφοροι διπλά από μια καταστραμμένη ζωούλα. Τι μου λέτε λοιπόν?
Τους δίνω ...και νιώθω άσχημα και ντρέπομαι. Γιατί και εγώ δεν κάνω τίποτα άλλο.

Αληθεια, τι μπορουμε να κανουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Συζητούσα τις προηγούμενες μέρες με μια φίλη μου στην Ρουμανία. Εκείνη είναι μέλος της οργάνωσης «Σώστε τα παιδιά». Δυσκολευόμαστε παρα πολύ να κρατάμε τα παιδιά που μαζεύουμε από τους δρόμους μέσα στα ειδικά κέντρα αποδοχής γιατί έχουν πολλά λεφτά όταν είναι στους δρόμους. Έχουν και ναρκωτικά . ενώ στο σπίτι έχουν απλά μια θαλπωρή που δεν ξέρουν να την δέχονται.
Έχετε δίκιο ότι δεν πρέπει να τους δώσουμε λεφτά. Αλλά σε συνδυασμό με άλλα μέτρα. Εμείς εφαρμόζουμε το πιο εύκολο.

Τα παιδιά των φαναριών μόνο ο νόμος θα μπορούσε να τα βοηθήσει. Ο πατέρας και η μάνα ενός παιδιού που ζητιανεύει να κάνουν φυλακή. Τόσο απλά. Και το κράτος να του πάρουν το παιδί. Μια δυο τρεις…θα μάθουν ότι το παιδί που γεννάς δεν είναι εργαλείο αλλά άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Συνήθως, δεν είναι οι γονείς πίσω από αυτά τα παιδιά, οι γονείς μπορεί να είναι εξαφανισμένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
φυλακη και για τους "δαβατζιδες"...γιατι οχι? οποιος εκμεταλλευεται ενα παιδι να κανει φυλακη...


Η αδιαφορία είναι που με σκοτώνει…το μόνο που κάνω είναι να ρίξω λίγα ψίχουλα σε ένα λογαριασμό μιας οργάνωσης…:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Παλιότερα έδινα σε όλους και παντού. Παιδιά, νέοι, γέροι, σε φανάρια, τρένο, στο δρόμο.
Μετά σταμάτησα να δίνω σε μικρά παιδιά σκεπτώμενη ότι διαιωνίζω μια κατάσταση και δεν θα έπρεπε.
Σε μεγάλους σταμάτησα να δινω όταν κάποιος με σκυλοέβρισε γιατί αρνήθηκα να μου καθαρίσει τον παρμπριζ.
Αν θέλω να βοηθήσω κάποιον που έχει πρόβλημα υπάρχουν και άλλοι τρόποι (μέσω οργανώσεων κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δε δίνω ποτέ και νιώθω απαίσια.

Στα παιδάκια των ορφανοτροφείων δίνουμε πολύ συχνά παλιά ρούχα και παιχνίδια.
Στις μειονότητες δίνουμε τον οβολό μας μέσω οργανώσεων.

Και για μένα είναι άλλο τσιγγάνος, άλλο πακιστανός. Αλλά ποτέ δεν έχω δώσει το νόμισμά μου με χαρά... ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Εγώ δεν δίνω ποτέ και σε κανέναν.
Μου έχουν συμβεί συγκεκριμένα περιστατικά που με κάνουν όχι απλώς να αμφιβάλλω, αλλά να είμαι βέβαιος, ότι όλοι αυτοί που στήνονται στα φανάρια, είναι οικονομικά πολύ πιο άνετοι από εμάς.:mad: :mad: :mad:

Πες μας κανένα τέτοιο περιστατικό!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Θα είναι εκτός τόπικ ίσως αλλά θα αναφέρω δύο περιστατικά.
Α) Πριν από μερικά χρόνια, δούλευα σε μια πιτσαρία. Δεν θυμάμαι ποια χρονιά ήταν ακριβώς, αλλά ήταν τότε που πρωτοεμφανίστηκαν τα κινητά στην Ελλάδα και είχαν ελάχιστοι μόνο. Κάθε βράδυ ερχόταν ένα γυφτάκι στο μαγαζί και ζητιάνευε, εμείς από το μαγαζί δεν το πηράζαμε, καμιά φορά μάλιστα το κάναμε και γούστο. Ενα βράδυ, είχαμε τελειώσει τη δουλειά και καθόμασταν μαζί με το γυφτάκι και γελούσαμε, όσπου ακούσαμε έναν ήχο αλλά δεν ήταν το τηλέφωνο του μαγαζιού.
Ναι! το γυφτάκι είχε σε μια τσάντα ένα κινητό, και μιλούσε με κάποιον αρκετή ώρα! Μας έκανε τόσο πολύ εντύπωση που όταν έφυγε το ακολουθήσαμε μέχρι λίγο πιο πέρα και είδαμε να μπαίνει σε μια πολυτελή jaguar !!!
B) Πολλά χρόνια αργότερα βρέθηκα σε ένα χωριό για να κάνω το αγροτικό μου. Ενα βράδυ έξω από το νσοκομείο, βρήκαμε μια ηλικιωμένη γριούλα σε κακά χάλια, βράωμαγε απίστευτα άσχημα, τα ρούχα της ήταν σκισμένα και βρώμικα και αυτή λυπόθιμη.
Αφού την περιθάλψαμε (ήταν νηστική για πολλές μέρες), την άλλη μέρα ψάχνοντας για τα στοιχεία της ανακαλύψαμε οτι η ασφάλεια που είχε ήταν από το ταμείο ασφάλισης νομικών.
Η γριούλα ήταν ζάμπλουτη δικηγόρος, που μετά τη σύνταξή της, ζητιάνευε εδώ κι εκεί, κάνοντας απίστευτη περιουσία.
Παρ όλα αυτά έμενε σε ένα ξύλινο καλύβι-κοτέτσι μαζί με δεκάδες γάτες και κότες.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παντως για το Bari (δεν νομιζω να διαφερουν πολυ τα περιστατικα απο Αθηνα πουχου) αλλα και γενικοτερα στις μεγαλες πολεις της ιταλιας ειναι οικογενειακη υποθεση τα φαναρια.
και μαλιστα...τι λεω;
Οχι μονο οικογενειακη, αλλα εαν εγω αποασισω να παω να σε καποιο φαναρι, θα πρεπει να βρεθω με τον "αρχι-φτωχο" (και καλα) να μου πει σε ποιο φαναρι θα παω και να μου πει και τι ενοικιο θα πρεπει να του πληρωνω με την εβδομαδα...
Το μεροκαματο στις μεγαλες πολεις και αναλογα με την κινηση που εχει το καθε φαναρι αλλα και ποσο κραταει το κοκκινο επαιζαν απο 20-30Ευρω την μερα μεχρι και 80+...
Ολα τα παραπανω αποδεδειγμενα απο ντοκυμαντερ που εκαναν στην Ιταλια."Καμουφλαρισμενος" καποιος πηγε και τα εκανε ολα αυτα με κρυφη καμερα...

Κι εδω στο Bari ενω οταν πρωτοηρθα ολο και κατι εδινα, μολιες ψηλιαστικα οτι τα ποστα πανε:
Aπο το πρωι εως τις 12 ειναι ο γιος.
Κατα τις 12 μεχρι 4-5 ειναι ενα κοριτσακι απο τις 5 περιπου και μετα ο πατερα ή ο θειος...
Και η μανα με το αλλο το μωρο ειναι σε ενα αλλο ποστο σε κατι σκαλες και παρακαλαει γι ελεημοσυνη.Και ακομα υπαρχει και ακομα ενα μικρο το οποιο κραταει τσιλιες για ασυνομικους...
Σηριαλ η υποθεση και οργανμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Με τίποτα δεν δίνω όχι λόγο γυφτιάς δικής μου άλλα λόγο γελιώτητας, ειναι ντροπή να βλέπω την μάνα κρυμένη σε μια άκρη και τα μικρά να πηγαίνουν να τα ακουμπάνε και να γυρίζουν στο πόστο, όσο δίνουμε τόσο συνεχίζει η εγκληματικότητα αυτής της "μανας" πρώς τα παιδιά της, άν δεν δήνουμε χρήματα το πόστο θα γίνει φτωχό και άχριστο για αυτές οπώτε το παρατάνε, έτσι πιστέυω όλοι όσοι δίνουν πιστέυω ότι συμβάλουν στην κακή εκμετάλευση των γυναικών που φέρνουν τα παιδιά στον κόσμο για να τα κάνουν κερματομηχανές:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε παιδιά, σήμερα ένιωσα άσχημα...
Ήμουν με ένα δανεικό, καλό και ακριβό αμάξι σε ένα φανάρι, από το οποίο περνάω πάντα.
Είναι εκεί κλασικά ένα αγόρι γύρω στα 13, που επιμένει να προσπαθεί να μας καθαρίζει τα τζάμια. Πάντα του λέω όχι, και ή κρύβομαι πίσω από τα γυαλιά ηλίου μου, ή του δίνω μία σοκοφρέτα.
Σήμερα είπα όχι, είδε αυτός το καλό αμάξι και ακούμπησε το σφουγγάρι στο τζάμι μου... Άρχισαν τα ζουμιά τα μαύρα να στάζουν, του κάνω εγώ έντονα νοήματα "ρε φίλε απλά ξεκόλλα τώρα, ΟΧΙ"... αλλά δεν είχα ούτε σοκοφρέτα, ούτε γυαλιά ηλίου να κρυφτώ, και το φανάρι έμεινο κόκκινο για ώρα.

Ο πιτσιρικάς είχε μείνει κοντά μου, και με αγριοκοίταζε, με ένα παράπονο σαφές...

Πόσο άσχημο συναίσθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Βρε παιδιά, σήμερα ένιωσα άσχημα...
Ήμουν με ένα δανεικό, καλό και ακριβό αμάξι σε ένα φανάρι, από το οποίο περνάω πάντα.
Είναι εκεί κλασικά ένα αγόρι γύρω στα 13, που επιμένει να προσπαθεί να μας καθαρίζει τα τζάμια. Πάντα του λέω όχι, και ή κρύβομαι πίσω από τα γυαλιά ηλίου μου, ή του δίνω μία σοκοφρέτα.
Σήμερα είπα όχι, είδε αυτός το καλό αμάξι και ακούμπησε το σφουγγάρι στο τζάμι μου... Άρχισαν τα ζουμιά τα μαύρα να στάζουν, του κάνω εγώ έντονα νοήματα "ρε φίλε απλά ξεκόλλα τώρα, ΟΧΙ"... αλλά δεν είχα ούτε σοκοφρέτα, ούτε γυαλιά ηλίου να κρυφτώ, και το φανάρι έμεινο κόκκινο για ώρα.

Ο πιτσιρικάς είχε μείνει κοντά μου, και με αγριοκοίταζε, με ένα παράπονο σαφές...

Πόσο άσχημο συναίσθημα...
Καλά του έκανες. Το βρίσκω απίστευτα άσχημο να τους λες ΟΧΙ και αυτοί να κάνουν το δικό τους. :mad:
Και εφόσον πάντα του έλεγες όχι και αυτή τη φορά αποφάσισε να πάρει την πρωτοβουλία και να στο καθαρίσει παρά το "όχι" ώστε με αυτόν τον τρόπο να σε υποχρεώσει να τον πληρώσεις, η αυστηρότητα ήταν ότι πρέπει για να μην επαναληφθεί.

Την επόμενη φορά που θα του δώσεις σοκοφρέτα θα νιώσεις εντάξει. :)
(Δίνε καλύτερα αυτές με τα φουντούκια, είναι μακράν καλύτερες :redface: )

:P


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top