Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Κοίτα να δεις.Προφανώς και το αγόρι γούσταρε,γιατι για να φτάσουν σε σημείου να φιληθούν δε μπορει να βρέθηκαν στο δρόμο και ν ειπαν"α,μ αρεσεις,σ αρεσω --φιλιόμαστε"..Αυτο που αναφέρεις έγινε μέσα στον 1 μήνα σχέσης ?γιατι αν ειναι ετσι να σαι σίγουρη οτι αν στους 3 πρώτους μήνες μιας σχέσης οπου υπάρχει αυτος ο απίστευτο ερωτισμός γίνει κατι,τότε μαλλον στραβά αρμενίζουμε(ποσο μαλλον στον 1)....Αποψη μου είναι οτι δεν πρεπει να "επενδύσεις"συναισθημτικα στο παιδί αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φεγγαροντυμένη

Νεοφερμένος

Η φεγγαροντυμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ενας μηνας σχεσης και ημασταν μια εβδομαδα μακρια γιατι εφυγε για δουλεια...και για δωρο αποχωρισμου ολοκληρωσαμε κιολας, φαντασου...Δεν ξερω τι να κανω ειναι πολυ καλο παιδι και φαινεται μετανιωμενος αλλα δεν μπορω να βγαλω απο τον μυαλο μου να την φιλαει οπως φιλαει εμενα :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα....σορυ αλλα σε τετοια φαση ημουν (σε λιγο πιο σοβαρο βεβαια) αλλα να ναι καλα μερικοι μερικοι και απο δω..Το "καλο παιδι" σε μια σχέση πως προσδιορίζεται ? Αν με την πρώτη ευκαιρία θα "στην κανει" ?Εσένα πως σε σεβάστηκε?Του δόθηκες και μετα αυτο ηταν?Αποψη μου ειναι να τον ψήσεις λίγο αρχικα να δεις τις αντιδράσεις του.Ασε λιγο χρόνο να περάσει. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ,με την εμπειρια π εχω πανω σε αυτα,θα το αφηνα χωρις δευτερη σκέψη,για να περάσει κι ο πόνος μια ώρα αρχιτερα.γιατι πλεον στη σχέση σας χαθηκε και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δύσκολα θα ανακτηθεί η εμπιστοσύνη,αλλα απο κει και περα ειναι δικο σου θεμα.Α,και ειμαι πλεον της αποψης οτι "ο,τι κανει κάποιος άνθρωπος , πολυ ευκολότερα μπορει να το επαναλάβει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Και όπως λέει μια πολύ καλή μου φίλη "Ολη η ελλάδα είναι ένα απέραντο κρεβάτι"!

@αορ : Αν και ποτέ δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο που περιγράφεις, σε καταλαβαίνω.... Είναι μικρόβιο η αγάπη και την έχω ζήσει σε τέτοιο βαθμό που κάθησα κι εγώ ΣΑ ΧΑΖΗ και ανέχτηκα άλλα πράγματα που πιστέυω σε ψυχολογικό πόλεμο φτάνουν να συγκριθούν με την απιστία.... :)

@ φεγγαροντυμένη: Φυσικά καλή μου θα γυρήσει και θα τον ρωτήσει αν θα χωρήσει. Θέλεις ένα άτομο (πολύ), ξέρεις οτι τα έχει με άλλη αλλά δεν μπορείς να τον ξεχάσεις. Τί κάνεις? Δείχνεις το ενδιαφέρον σου και κάπως συμβαίνει και φιλιέστε(δε θα ριξω ευθύνες έδω, θα περιμένω πιο κάτω).
Φιλιέστε άρα εισακούστηκαν οι προσευχές σου και σου δίνει σημασία... άρα??? Τον ρωτάς αν θα χωρήσει γιατί πολύ απλά δεν θέλεις να γίνεις το τρίτο άτομο σε μια σχέση και δεν ζητάς από τον άλλον να κερατώσει κανέναν.
Παντώς φεγγαροντυμένη με εκπλήσει το γεγονός οτι το μόνο που επαναλαμβάνεις είναι αυτό... Τράβηξε την προσοχή σου η κοπέλα με κάτι που σου είπε το αμόρε σου κι αυτόν δεν τον βλέπω πουθενά.... Εγραψες "μετά από ένα μήνα ολοκληρωμένης σχέσης" και "δε μπορεί να πήρε μόνη της το θάρρος" αυτά θα έπρεπε να σου μείνουν περισσότερο. Από τον ανθρωπο που επιλέγεις να είναι δίπλα σου πρέπει να περιμένεις πολλά περισσοτερα απ οτ περιμένεις απο κάποιον άγνωστο....

Πάντα κατά την ταπεινή μου γνώμη....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Συγχωρείται αμέ....με αντίποινα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Οχι δεν θα συγχωρουσα την απιστια. ΠΟΤΕ. Μεχρι και αν σκεφτοταν καποια αλλη το θεωρω απιστια κ ληγει εκει το θεμα. Χωρισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Και όπως λέει μια πολύ καλή μου φίλη "Ολη η ελλάδα είναι ένα απέραντο κρεβάτι"!

Υπερβολικο να συμπεριλαμβανει ολη την Ελλαδα,συνηθως το αναφερουμε για τη Showbiz αυτο που εγραψες.
Αλλα εκει υπαρχει απιστια διοτι ειναι πολλα τα λεφτα που παντελονιαζεις αμα κανεις καριερα,και για να μην
ειμαι απολυτος ηταν πολλα τα λεφτα πριν το 2010.Οποτε αρκετοι και αρκετες δεν εχουν κανενα φραγμο να
απιστησουν,ισως το κανουν και για να γινει ντορος γυρω απο τ ονομα τους...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φεγγαροντυμένη

Νεοφερμένος

Η φεγγαροντυμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
@Rainbow Blues νομιζω πως εχεις δικιο...αν υποθεσουμε πως η κοπελα τον θελει ειναι λογικο να τον ρωτησει αν θα χωρισει, και εγω αυτο θα εκανα αν μου τυχαινε κατι τετοιο..Ειμαι πολυ μπερδεμενη. Απο την μια πλευρα με πληγωσε και απογοητευτηκα αλλα απο την αλλη δεν μπορω να φανταστω να χωρισουμε...Ισως να περιμενω καποιο καιρο να δω πως θα πανε τα πραγματα γιατι 3 μηνες που τα χουμε, ζητημα να περασαμε 30 μερες μαζι γιατι ολο το καλοκαιρι λειπει για δουλειες :mad: Και η αληθεια ειναι οτι του το επαιξα δυσκολη και στην ουσια με παρακαλεσε να μην τον αφησω γιατι το εχει μετανιωσει παρα πολυ λεει και παρασυρθηκε και ηταν ενα λαθος λεει και οτι εννοειται οτι δεν θα ξανασυμβει λεει :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
στην ουσια με παρακαλεσε να μην τον αφησω γιατι το εχει μετανιωσει παρα πολυ λεει και παρασυρθηκε και ηταν ενα λαθος λεει και οτι εννοειται οτι δεν θα ξανασυμβει λεει :/:

Απ΄το κάνει απέχει πολύ.

Συμφωνά σ αυτό που είπε ο αορ, μην επενδύσεις συναισθηματικά, μπορεί ν'απογοητευτείς.
Δεν θα σου πω να χωρίσεις γιατί στην θέση σου ίσως έκανα το ίδιο, ίσως πίστευα όλα τα ''λέει'' του.
Απλά πρόσεχε μέχρι να αποδείξει οτι αξίζει την εμπιστοσύνη σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Rainbow Blues νομιζω πως εχεις δικιο...αν υποθεσουμε πως η κοπελα τον θελει ειναι λογικο να τον ρωτησει αν θα χωρισει, και εγω αυτο θα εκανα αν μου τυχαινε κατι τετοιο..Ειμαι πολυ μπερδεμενη. Απο την μια πλευρα με πληγωσε και απογοητευτηκα αλλα απο την αλλη δεν μπορω να φανταστω να χωρισουμε...Ισως να περιμενω καποιο καιρο να δω πως θα πανε τα πραγματα γιατι 3 μηνες που τα χουμε, ζητημα να περασαμε 30 μερες μαζι γιατι ολο το καλοκαιρι λειπει για δουλειες :mad: Και η αληθεια ειναι οτι του το επαιξα δυσκολη και στην ουσια με παρακαλεσε να μην τον αφησω γιατι το εχει μετανιωσει παρα πολυ λεει και παρασυρθηκε και ηταν ενα λαθος λεει και οτι εννοειται οτι δεν θα ξανασυμβει λεει :/:

Δεν αξίζει πίστεψέ με τον καιρό σου θα χάσεις. Για εμένα το γυαλί έχει ραγίσει και όσο και να το κολλήσεις δεν θα είναι όπως πριν. Πιστεύω πως αν το έκανε μια φορά θα το ξανακάνει. Δεν υπάρχει παρασύρθηκα σε αυτά τα θέματα, δεν είναι παιδάκι. Για να το κάνει αυτό απλά δεν εκτιμούσε αυτό που είχε οπότε καλό θα ήταν να το χάσει. Γνώμη μου ξεκόλλα όσο πιο γρήγορα μπορείς γιατί απλά θα πληγωθείς και άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
...και παρασυρθηκε και ηταν ενα λαθος λεει και οτι εννοειται οτι δεν θα ξανασυμβει λεει :/:

εγώ αν κεράτωνα πάντως δεν θα με ενδιέφεραν οι συνέπειες. άνδρας ο οποίος μετανιώνει για κάτι που έχει κάνει είναι λίγος άνδρας για μένα. ή έχεις τα @@ να πεις στα ίσια, "άκου να δεις κοριτσάκι, σε πάω, σε γουστάρω, αλλά θέλω την αυτοδιάθεση του κορμιού μου" και δέχεσαι να υποστείς την ίδια συμπεριφορά, ή το βουλώνεις κι αν σου χαριστεί το κορίτσι σου χαρίστηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ενας μηνας σχεσης και ημασταν μια εβδομαδα μακρια γιατι εφυγε για δουλεια...και για δωρο αποχωρισμου ολοκληρωσαμε κιολας, φαντασου...Δεν ξερω τι να κανω ειναι πολυ καλο παιδι και φαινεται μετανιωμενος αλλα δεν μπορω να βγαλω απο τον μυαλο μου να την φιλαει οπως φιλαει εμενα :'(

Πολύ καλό παιδί κάποιος που ήταν η πρώτη σου σχέση και στον πρώτο μήνα καβλάντισε με άλλη???
Μα καλά ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΧΝΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΥ?
Εντάξει δεν θα επεκτάθω, μερικοί άνθρωποι είναι γενημμένοι θύματα και ότι και να πείς δεν θα τα "ξυπνήσεις"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

REBELLOS

Νεοφερμένος

Ο REBELLOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω και γω πως οσο πιο γρηγορα παρεις την αποφαση να τον χωρίσεις τοσο καλύτερα θα είναι για σένα. Το ατομο δεν παιζεται!
Ο αντρας ειναι άντρας στις πράξεις του, οχι στα ευκολα λόγια που χαιδευουν τα αφτιά....

Σκετεσαι οταν φιλάει την "αλλη" , μα δεν ξερεις το πως νιωθει αυτος ουτε αυτή. Δεν ειναι το ιδιο συναισθημα στον καθενα. Ξεκόλλα απο αυτη τη σκεψη. Μαλλον εγωιστικα σκεπτεσαι, συγγνωμη που το λεω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Οχι δεν θα συγχωρουσα την απιστια. ΠΟΤΕ. Μεχρι και αν σκεφτοταν καποια αλλη το θεωρω απιστια κ ληγει εκει το θεμα. Χωρισμος.

Μαζί σου! Κι εγώ όλα μπορώ να τα συγχωρήσω εκτός από αυτό!

Δεν αξίζει πίστεψέ με τον καιρό σου θα χάσεις. Για εμένα το γυαλί έχει ραγίσει και όσο και να το κολλήσεις δεν θα είναι όπως πριν. Πιστεύω πως αν το έκανε μια φορά θα το ξανακάνει. Δεν υπάρχει παρασύρθηκα σε αυτά τα θέματα, δεν είναι παιδάκι. Για να το κάνει αυτό απλά δεν εκτιμούσε αυτό που είχε οπότε καλό θα ήταν να το χάσει. Γνώμη μου ξεκόλλα όσο πιο γρήγορα μπορείς γιατί απλά θα πληγωθείς και άλλο.

Μπράβο Ξεχασμένε! Μιλάς πολύ λογικά!

εγώ αν κεράτωνα πάντως δεν θα με ενδιέφεραν οι συνέπειες. άνδρας ο οποίος μετανιώνει για κάτι που έχει κάνει είναι λίγος άνδρας για μένα. ή έχεις τα @@ να πεις στα ίσια, "άκου να δεις κοριτσάκι, σε πάω, σε γουστάρω, αλλά θέλω την αυτοδιάθεση του κορμιού μου" και δέχεσαι να υποστείς την ίδια συμπεριφορά, ή το βουλώνεις κι αν σου χαριστεί το κορίτσι σου χαρίστηκε.

Τι να σου πω parafernalia; Πραγματικά εκπλήσσομαι όταν ακούω ένα άνθρωπο με τη δική σου καλλιέργεια και μόρφωση να εκφράζεται με αυτόν τον άκομψο τρόπο (για να μην πω τίποτα χειρότερο). Αν συμπεριφέρεσαι με αυτόν τον τρόπο στις γυναίκες, θα χάσουν την εμπιστοσύνη τους προς εσένα. Το γεγονός ότι είσαι άνδρας δεν συνεπάγεται καμία μορφή ανωτερότητάς σου έναντι των γυναικών. Και για μια γυναίκα είναι απαράδεκτο να κερατώνει τον άνδρα της. Εξυπακούεται. Δεν θέλω να το παίξω ηθική σε καμία περίπτωση. Ωστόσο, επίτρεψέ μου να σου πω ότι οι δηλώσεις σου θίγουν πάρα πολύ το γυναικείο φύλο, του οποίου έχω την τιμή να είμαι φανατική εκπρόσωπος. Με συγχωρείς που παρενέβην, αλλά, ρε Νίκο, οι κουβέντες αυτές δεν πρέπει να λέγονται από έναν ώριμο άντρα; Υπάρχουν έφηβοι 17-18 χρονών που ξέρουν να φερθούν άριστα στις γυναίκες. Anyway! Δεν ήθελα να σε στενοχωρήσω, αλλά δεν μας τα λες καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι να σου πω parafernalia; Πραγματικά εκπλήσσομαι όταν ακούω ένα άνθρωπο με τη δική σου καλλιέργεια και μόρφωση να εκφράζεται με αυτόν τον άκομψο τρόπο (για να μην πω τίποτα χειρότερο). Αν συμπεριφέρεσαι με αυτόν τον τρόπο στις γυναίκες, θα χάσουν την εμπιστοσύνη τους προς εσένα. Το γεγονός ότι είσαι άνδρας δεν συνεπάγεται καμία μορφή ανωτερότητάς σου έναντι των γυναικών. Και για μια γυναίκα είναι απαράδεκτο να κερατώνει τον άνδρα της. Εξυπακούεται. Δεν θέλω να το παίξω ηθική σε καμία περίπτωση. Ωστόσο, επίτρεψέ μου να σου πω ότι οι δηλώσεις σου θίγουν πάρα πολύ το γυναικείο φύλο, του οποίου έχω την τιμή να είμαι φανατική εκπρόσωπος. Με συγχωρείς που παρενέβην, αλλά, ρε Νίκο, οι κουβέντες αυτές δεν πρέπει να λέγονται από έναν ώριμο άντρα; Υπάρχουν έφηβοι 17-18 χρονών που ξέρουν να φερθούν άριστα στις γυναίκες. Anyway! Δεν ήθελα να σε στενοχωρήσω, αλλά δεν μας τα λες καλά.

Τον παρεξήγησες Λυσιστράτη. Δεν πρόσεξες το εάν που έχει βάλει μπροστά. Στην ουσία δεν είπε τίποτα που θίγει τις γυναίκες. Απεναντίας είπε πως αν θες να πηγαίνεις με πολλές πρέπει να το ξεκαθαρίσεις από την αρχή στην κοπέλα. Νομίζω κάτι τέτοιο αποτελεί μα έντιμη στάση καθώς η άλλη ξέρει τι να περιμένει και μπορεί να αποφασίσει αν θέλει να ξεκινήσετε κάτι ή όχι. Που εντόπισες εσύ την υποβίβαση της γυναίκας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τον παρεξήγησες Λυσιστράτη. Δεν πρόσεξες το εάν που έχει βάλει μπροστά. Στην ουσία δεν είπε τίποτα που θίγει τις γυναίκες. Απεναντίας είπε πως αν θες να πηγαίνεις με πολλές πρέπει να το ξεκαθαρίσεις από την αρχή στην κοπέλα. Νομίζω κάτι τέτοιο αποτελεί μα έντιμη στάση καθώς η άλλη ξέρει τι να περιμένει και μπορεί να αποφασίσει αν θέλει να ξεκινήσετε κάτι ή όχι. Που εντόπισες εσύ την υποβίβαση της γυναίκας?

Τι να πω; Εσείς οι άνδρες τα βλέπετε αλλιώς. Θα την κάνω αλα γαλλικά που λένε από εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Νομίζω πως:
Η απιστία καταπίνεται, τη δέχεσαι μα δεν την συγχωρείς ποτέ.
1. Γιατί κρατήθηκες μουγκός ώστε να μη μου πεις τα χ ψ παράπονα σου;
2. Ικανοποιήθηκες καλύτερα εκεί; Ε στο καλό.
Και κάπου εδώ τελειώνει, νομίζω και πάλι. :P
Τώρα αν το έκανα εγώ.
Ε για να συμβεί ίσως σημαίνει πως υπάρχει σε ότι λαμβάνω κάτι κενό ώστε να αφήσω την αδυναμία να με παρασύρει. Αν το κενό δεν καλύπτεται τότε ξαποστέλνομαι και από μόνη μου.
Όπως και να χει την απιστία την παραδέχεσαι και κλαψουρίσματα του τύπου ‘’φοβήθηκα μη χαλάσω/χάσω αυτό που έχουμε’’ πάνε πούλατα αλλού γλυκέ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Τι να πω; Εσείς οι άνδρες τα βλέπετε αλλιώς. Θα την κάνω αλα γαλλικά που λένε από εδώ.

Δηλαδή δεν σου αρκεί αυτό το πνεύμα δικαιοσύνης; Δεν περίμενα τίποτε λιγότερο από μια φανατική. Και για να μη νομίζεις ότι θέλω να σε θίξω, κάνω παράθεση κάτι που είπες σε άλλο πόστ:

οι δηλώσεις σου θίγουν πάρα πολύ το γυναικείο φύλο, του οποίου έχω την τιμή να είμαι φανατική εκπρόσωπος. Με συγχωρείς που παρενέβην, αλλά, ρε Νίκο, οι κουβέντες αυτές δεν πρέπει να λέγονται από έναν ώριμο άντρα;

Προφανώς η ισότητα για σένα είναι ένας άντρας με το τακούνι σου στο μήλο του Αδάμ του να σφαδάζει από τους πόνους και να φωνάζει "Κάνε κράτει, κάνε κράτει! Υποκύπτω Λυσιστράτη!"

Δε μπορώ να φανταστώ χειρότερους εκπορσώπους κοινωνικών και άλλων ομάδων από τους φανατικούς, και λυπάμαι ειλικρινά που συναντώ γραμμένες τέτοιες απόψεις στις ηλεκτρονικές μου περιηγήσεις ανα το διαδίκτυο. Η μάχη για το δικαίωμα στην ισότητα σταματά να είναι δίκαιη για μια πλευρά από τη στιγμή που οι εκπρόσωποι της είναι άδικοι απέναντι στην άλλη πλευρά, χαρακτηριστικό με το οποίο ο φανατισμός είναι εμποτισμένος. Γι αυτό το σκέφτομαι ξανά και ξανά όταν διαβάζω τέτοιες απόψεις. Είναι βέβαιο ότι η αποτίναξη ενός άδικου ζυγού δεν θα σταματήσει στην "αποτίναξη" αλλά στην εγκαθίδρυση ενός νέου, αντίθετου και με χειρότερα αποτελέσματα δυστυχώς.

Για μένα όλα είναι μια τίμια συμφωνία. Business που λένε και στον χώρο μου. Όταν αυτή η συμφωνία γίνει πλήρως αποκεκαλυμμένη ως προς τα στοιχεία που τη συνιστούν και αποδεκτή και από τις δυο μεριές, είναι έγκυρη. Όταν η μια πλευρά είναι κακόπιστη αναφορικά με τους σκοπούς και τα δεδομένα που αποκρύπτει από την άλλη πλευρά, τότε η συμφωνία και εν γένει η οποιαδήποτε σχέση καθίσταται άκυρη ή το λιγότερο ακυρώσιμη εαν το θέλεις πιό νομικά.

Ας είμαστε λογικοί και ας κάνουμε αυτή την ερώτηση στους εαυτούς μας, ειλικρινά. Ποιός από εσάς ξυπνάει το πρωί με διάθεση να βασανίζει κόσμο στις σχέσεις του; Κανείς προφανώς, εκτός και αν κυκλοφορεί κάποιος με διαταραγμένη προσωπικότητα ανάμεσά μας. Θα το θεωρούσατε άδικο εαν μετά δεν ήθελε να κάνει κανείς μπίζνες μαζί σας;

Εν πάσει περιπτώσει, για να καταλήξω... Όλα είναι ένας κύκλος. Αργά η γρήγορα έρχεται η μέρα που όλοι πληρώνουν τα λάθη τους, τις αναστολές της ειλικρίνειάς τους, τις φοβίες και τα πάθη, αλλά και τις υπεροψίες τους. Όλοι -οι Άνθρωποι έστω- είναι θνητοί, και πάντα κάτι υπάρχει που να τους πληγώνει. Αργά η γρήγορα αυτό το κάτι βρίσκεται... Και τότε όλοι παίρνουν αυτό που αξίζουν, ενίοτε και με το παραπάνω.

Όλοι όμως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky95

Νεοφερμένος

Η Vicky95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
και βεβαια οχι! σε καμια περιπτωση ομως! κανεις δεν αξιζει να ειναι με καποιον που δεν τον/την σεβεται. χωρισε πρωτα και μετα κανε οτι θες.οκ θα πονεσεις, θα κλαψεις, θα νιωσεις σιγουρα προδωμενη/ος αλλα αν σε απατησε μια φορα , θα το ξανακανει αργα ή γρηγορα . για αυτο ειναι καλυτερα να γυρισεις σελιδα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top