Πώς στήνουμε ένα θέμα...βήμα - βήμα

Sarah_Fest

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Πωπωπω...όταν είδα να το σβήνεις στο τέλος....έπαθα ένα ψιλοσόκ! Τόσος κόπος χαμένος! αχαχαχαχ
Νομίζω πως με έβαλες αρκετά στο τρυπάκι να ξαναρχίσω να ασχολούμαι...αν και ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος!
Μου άρεσε αυτό που είπες για το φως και τις σκιές πάνω στο αντικείμενο...θυμάμαι πως το πρώτο πράγμα που μου είχε "δείξει" ένας ξάδερφός μου που ασχολείτο με ζωγραφική, ήταν να "ξεχάσω" τα σχήματα...απλά να προσπαθώ να "τοποθετώ" τα αντικείμενα στο χώρο....ώστε να δημιουργείται η αίσθηση του μεγέθους, της έκτασης και του βάθους... τα υπόλοιπα είναι ένα παιχνίδι φωτός και σκιών...Ελπίζω να τα θυμάμαι σωστά μετά από τόσα χρόνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suela

Νεοφερμένος

Η suela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
που να δειτε πως ειναι το σπιτι της και τι τραβαμε με τη τρελλη.
Και δεν ξερω πως γινεται αλλα μαθαινεις και λες -τωρα αυτο πως εγινε?-.δεν μπορει εγω να το εκανα..Μπορεις και παρα μπορεις, αρκει να σαρεσει..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella1

Νεοφερμένος

Η στελλα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
χαχαχαχα σοκ ε?ε οχι καλε....το ζητημα ηταν η μελετη του εργου.Μετα παμε στο χρωμα
να πω ενα μυστικο?οσα πιο πολλα φτιαχνουμε και πεταμε....τοσο πιο πολλα μαθαινουμε!
δοκιμαστε το εχει πλακα

Η σουελα ειναι μαθητρια μου για οσους αναρωτιουνται τι λεει!βρε και εδω με ακολουθεις?χααχχαχαχα
αυτο και αν ηταν εκπληξη

αχχχχχχχχχ και ειπα και εγω....τοσο σεβασμια εγινες Στελλα?ας το καλο...με εσωσες
Θα εβγαζα μουσι σαν τραγος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

suela

Νεοφερμένος

Η suela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
οχι που θα σε αφηνα.εσυ βαζεις φυτιλια και εγω ακολουθω!προσπαθω να μαθω οσα μπορω και να μην χασω τπτ!Λεγε εσυ μην ενοχλεισαι..
Παιδια δεν μπορειτε να φανταστειτε που ημουν ενα μηνα πριν και που ειμαι τωρα..Καταρχας ,το πιο σημαντικο ειναι, οτι βλεπω τα πραγματα με αλλο ματι και δεν φοβαμαι να τολμω.Για αυτο προτρεπω καλοπροεραιτα, να προσπαθηστε οσοι το αγαπατε..δε θα χασετε..!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella1

Νεοφερμένος

Η στελλα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
γιατί δεν βάζετε κάποιο δικό σας έργο εδώ?να σχολιάσουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
είμαι σε τρυπάκι να βγάλω φωτό τα εργα μου του παρελθόντος και να σας τα βάλω εδώ να τα δείτε :redface:
βέβαια δεν εχω ασχοληθεί εδώ και πολλαααααααααααααααα χρόνια :/:

Να βάλεις να βάλεις :)

κ εγώ όταν πόσταρα τα δικά μου ντρεπόμουν λίγο :redface: αλλά τα έβαλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella1

Νεοφερμένος

Η στελλα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ειναι μεγαλειο να εκτιθεσαι...δειχνει τολμη και ελευθερια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella1

Νεοφερμένος

Η στελλα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Αν και ειμαι ασχετος απο ζωγραφικη, μπραβο σου.

Η Στέλλα, δηλαδή η γράφουσα, δεν άλλαξε απόψεις και ακόμα γράφω πώς να στήσετε ένα θέμα μέσα στο χώρο του τελάρου και πώς να επιλέγεται την σωστή γωνία ενός θέματος από τη φύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella1

Νεοφερμένος

Η στελλα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Πάντως Στέλλα, εγώ πιστεύω ότι για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί, το πιο δύσκολο βήμα είναι το πρώτο, δηλαδή τα περιγράμματα. Οπότε ίσως θα έπρεπε να επικεντρωθείς σε αυτό :)
Εγώ πάντως θυμάμαι ότι όταν έκανα σχέδιο, όλοι σε αυτό δυσκολευόμασταν, όχι τόσο στις σκιές. :)

Τα περιγράμματα θα βγούν από τις φωτοσκιάσεις αν είναι σπουδή με μολύβι και από τα χρώματα σε μια έχρωμη σπουδή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top