Προτάσεις προγράμματος για Registry

Athan86

Νεοφερμένος

Ο Athan86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εχω ενα προβλημα με ενα παιχνίδι που παλαιότερα έπαιζε στον Η/Υ μου αλλά τώρα δεν παίζει λόγο κάποιων εσφαλμένων ρυμθίσεων που ειχα κανει μεσα στο παιχνιδι οταν ετρεχε κανονικα.

Από τότε το έχω κάνει 5 φόρες απεγκατάσταση-εγκατάσταση διαγράφη όλων των αρχειών του αλλά δεν γίνετε τίποτα!
Οπότε μαλλον φταινε τα αρχεία της Registry που με την απεγκατασταση του προγραματος δεν σβηνουν.

Υπάρχει τρόπος να βρω ποια ειναι τα αρχεία του συγκεκριμένου παιχνιδιού?
Διάβασα καπου για κατι προγράμματα που σβηνουν την Registry εχετε να με προτείνετε κανένα?


Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ το Ccleaner. Είναι free. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis31

Νεοφερμένος

Ο thanasis31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πρωτα δημιούργησε ενα restore point.

Επειτα... γράψε regedit στην εκτέλεση.... κάνε αναζήτηση με F3 το όνομα του παιχνιδιού ΚΑΙ της εταιρείας που το έφτιαξε και .... καθάρισες! ;)
Σβήσε με προσοχή όλα τα αποτελέσματα που θα σου βγάζει και το παιχνίδι δέν θα φαίνεται πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να βγαζεις τα προγραμματα με το revounistaller ,τοσο απλα..τσαμπα..και θα βγαλει καθε ιχνος,,απο ενα προγραμμα που απεκαθιστα..καθε προγραμμα απο εκει το απεκαθιστω..

επισης το καλυτερο καθαριστικο για καθημερινη σχεδον χρηση.. advanced system care..

και eusing reg cleaner για παραπανω καθαρισμα
ολα τσαμπα..
εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα προγραμματα και αυτα ειναι τα καλυτερα,,ειδικα τα δυο πρωτα ειναι αναντικαταστατα και ασφαλεστατα ποτέ δεν μου εκαναν κανενα προβλημα....και τα πρωτα που βαζω στα win..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Και εγώ CCleaner χρησιμοποιώ είναι τέλειο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Γεια σε όλους, ψάχνω ένα καλό αυτόματο Registry cleaner δηλαδή κάθε π.χ. Σάββατο στις 4 να μου καθαρίζει το registry από μόνο του, schedule που λένε, τι μου προτείνετε;

Σημείωση ΣυντονιστήΤα μηνύματα #6-17 προήλθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα:" Αυτόματο Registry cleaner "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Έχω ένα free πρόγραμμα, αλλά δεν προγραμματίζεται από μόνο του.
Οπότε περιμένω κι εγώ προτάσεις με ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
PC Tools Performance Toolkit

Επίσης αν θέλεις να τα συνδυάσεις, προτείνεται για defrag το Diskeeper και επίσης το CCLeaner.

Τα παραπάνω τα προτείνει ο Chemwizard. Το Diskeeper πάντως είναι το πιο γνωστό για defrag. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
PC Tools Performance Toolkit

Επίσης αν θέλεις να τα συνδυάσεις, προτείνεται για defrag το Diskeeper και επίσης το CCLeaner.

Τα παραπάνω τα προτείνει ο Chemwizard. Το Diskeeper πάντως είναι το πιο γνωστό για defrag. ;)
Ναι, diskeeper και ccleaner χρησιμοποιώ, τώρα κάποιο πρόγραμμα για ξεχωριστό reg clean υπάρχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
για συχνη χρηση
https://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html
(το καλυτερο free που εχω καταληξει,,το ccleaner δεν κανει τιποτα συγκριτικα..)και εχει και χιλια αλλα εργαλεια..

για πιο σπανια χρηση πιο βαθυς καθαρισμος
https://www.eusing.com/free_registry_cleaner/registry_cleaner.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Επι πληρωμη μεν, αλλα το καλητερο απο οσα εχου δουλεψει προς το παρων, PC Tools Registry Mechanic.
Και τα προγραμματα που προτινε ο Αγγελος τα εχω δουλεψει, πολυ καλα για free, αν δεν κανεις βαρια χρηση του υπολογιστη θα σε καληψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επι πληρωμη μεν, αλλα το καλητερο απο οσα εχου δουλεψει προς το παρων, PC Tools Registry Mechanic.
συμφωνω
οντως επιασε αυτα που δεν επιασε κανενα αλλο..αλλα πληρωτικο

αλλα το eusing μπορει να πλησιαζει,,παει βαθια..;)


βασικα απο οτι καταλαβα,,για να καθαρισει ο υπολογιστης και να παει σαν καινουριος απλα θελει απεγκατασταση πολλων προγραμματων microsoft net framework 4 κλπ μπουρδων που βαραινουν απιστευτα
και απενεργοποιηση services που ξεκινανανε αυτοματα

και μετα ενα καθαρισμα με το εργαλειο,,και θα τρεχει σφαιρα,,
οσο βαζεις λιγα και βασικα προγραμ ματα δεν θα βαραινει ποτε

και για επαγκατασταση παντα με αυτο
στο advanced ωστε βγαζει ολα τα υπολλειματα απο καθε προγραμμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
βασικα απο οτι καταλαβα,,για να καθαρισει ο υπολογιστης και να παει σαν καινουριος απλα θελει απεγκατασταση πολλων προγραμματων microsoft net framework 4 κλπ μπουρδων που βαραινουν απιστευτα
και απενεργοποιηση services που ξεκινανανε αυτοματα

Αυτα τα μπουρδοπρογραμματα ειναι υποστιρικτικα για αλλα προγραμματα, θελει προσοχη γιατι αν και συνιθος ειναι αχρηστα, μπορει να συνδεονται με προγραμματα τα οποια χρησιμοποιεις. Αλλα, δεν επιβαρυνουν το συστιμα, αν απλα βρησκονται στον σκληρο δισκο. Το προβλημα παει στο δευτερο που λες!
Τα services πρεπει να ειναι το πρωτο το οποιο εχεις υπο πληρη ελεγχο! Εκτος των αλλων, ανοιγουν τετοια προγραμματα, τα οποια δεν κανουν καποια ουσιαστικη εργασια, και απλα σου τρωνε RAM. Και μπορει να ειναι ευχαριστω την μια φορα που θα πας να ανοιξεις ενα pdf να ανοιξει αμεσα, αλλα αν ανοιγεις pdf μια φορα την βδομαδα, θα σε βολεψει περισσοτερο να μην ανοιγει ο ακροβατης καθε φορα που ανοιγεις το pc σου και να τρεχει στο background.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτα τα μπουρδοπρογραμματα ειναι υποστιρικτικα για αλλα προγραμματα, θελει προσοχη γιατι αν και συνιθος ειναι αχρηστα, μπορει να συνδεονται με προγραμματα τα οποια χρησιμοποιεις.
μερικα ειναι απαραιτητα

αλλα το ΝΕΤ 4 ασε,,μου εβγαζε διαρκως mpsrv exe κλπ μπουρδες διαρκως ,,μεγαλο παιδεμα

ηταν στα προαιρετικα στην αναβαθμιση
απο οταν το εβγαλα ετρεξαν ολα καλα..πολυ πιο γρηγορα
κατι SQL κλπ


αλλα και απλα προγραμματα εφαρμογες κλπ ειδα οτι αν βγαλεις αρκετες ελαφραινεις το συστημα
δεν ειναι απλα χωρος στο δισκο,,αλλα και εγγραφες στη registry
και εγω δεν το περιμενα
αλλα δοκιμαστε,,βγαλτε πολλα προγραμματα και αφηστε τα στοιχειωδη,,και θα δειτε ποσο γρηγορα θα τρεξει ο υπολογιστης
πολυ κοντα στο καινουριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Καλά που είδα αυτό το θρεντ.
Έτρεξα μετά από καιρό (μήνες) το eusing και μου βρήκε 75 προβλήματα και τα επιδιόρθωσα.
Τώρα αν μπορεί να προγραμματιστεί αυτόματα και υπάρχει τρόπος πέστε μου να το ρυθμίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Παιδιά, μη ξεφεύγουμε από το θέμα.. ζητάω κάποιο πρόγραμμα που να κάνει μόνο reg clean αυτόματα, ούτε να κάνει άλλα χίλια πράγματα μαζί, και να είναι αυτόματο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μπααα..αυτοματα οχι

το advanced win care ομως ναι

αλλα καλυτερα να μην βαλετε αυτοματα κατι τοσο σημαντικο

ποτε δεν το βαζω στο αυτοματο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδιά, μη ξεφεύγουμε από το θέμα.. ζητάω κάποιο πρόγραμμα που να κάνει μόνο reg clean αυτόματα, ούτε να κάνει άλλα χίλια πράγματα μαζί, και να είναι αυτόματο.

To registry mechanic που σου προτινα μπορει να ρυθμιστει να κανει αυτοματα, το ιδιο και τα περισσοτερα νομιζω.

μπααα..αυτοματα οχι

το advanced win care ομως ναι

αλλα καλυτερα να μην βαλετε αυτοματα κατι τοσο σημαντικο

ποτε δεν το βαζω στο αυτοματο

Το αυτοματο δεν θα κανει καποιο κακο, αλλα δεν ειναι και optimized use. Το καλητερο ειναι φυσικα τετιες εργασιες να γινονται με επιγνωση και δουλεια, αλλα για τον μεσο χρηστη ακομα και το αυτοματο κανει αρκετα καλη δουλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Και κάτι άλλο, πόσο συχνά πρέπει να γίνετε το καθάρισμα του registry?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εξαρτατε την χρηση που κανεις. Τα προγραμματα συνιθος την καθοριζουν για μια φορα την μερα η μια φορα την εβδομαδα. Εγω θα σου ελεγα να την βαλεις αυτοματα, αλλα να κανεις οταν εχεις προσθεσει η/και αφαιρεσει προγραμματα αλλα και που και που χωρις να εχεις κανει κατι. Δεν θα δεις μεγαλη διαφορα αν κανεις 2 μερες αντι για μια να κανεις τον καθαρισμο, αλλα μην το αφησεις να πιασει και βδομαδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top