Κατασκευές-Χειροτεχνίες

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Καρδούλες

με χαρτί υγείας


με πολυχρωμα χαρτακια απο βενταλια χρωμάτων


Η περιγραφή δεν ειναι απαραίτητη μιλούν οι εικόνες!;)
Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


Το βρίσκω υπέροχο!:inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Πολυ ωραιο Veni μου !:D
Εγω ,εχω κατενθουσιαστει φετος με τις κατασκευες.Επισης εχω φαει κολλημα με τα origami,με πλεχτα κοσμηματα,κοσμηματα με συρμα και νημα κλπ.
Και στο σχολειο φετος τους κανω πολλες κατασκευες και ειναι και τα παιδια κατενθουσιασμενα.
Για τωρα τα Χριστουγεννα,φτιαχνουμε το χριστουγεννιατικο χωριο της καθε ταξης.
Η ιδεα μου ηρθε απο εδω.Ειναι φοβερη αυτη η σελιδα,ο τυπος δεν παιζεται!Πολυ καλη σελιδα για εκπαιδευτικους καλλιτεχνικων μαθηματων.
Τα δεντρακια που φτιαχνουν ειναι αυτα

Οδηγιες πως να φτιαξετε τετοιο δεντρο εδω.
Γινονται πολυ καλα με Α3 χαρτια πολυγραφου.
Ομως εφτιαξα και για μενα τετοιο δεντρο,με κανσόν χαρτονι,χρωματιστο ,γαλαζιο.Ειναι οτι πρεπει για γραφειο ή τραπεζι,καθως βγαινει πιο μεγαλο απο Α4 και Α3, και βεβαια πιο εντυπωσιακο.
Και μου ηρθε η ιδεα να το στολισω με μικρα origami απο μεταλιζέ γκοφρε χαρτι(πολυ δυσκολο το origami με γκοφρε χαρτι,δεν ενδεικνυται ιδιαιτερα,θελει φοβερη δεξιοτεχνια,αλλα το αποτελέσμα συνολικα βγαινει πολυ καλο).Τα κολλαω με απλη κολλα UHO επανω στα κλαδακια.
Πιστευω οτι θα το εχω σημερα ετοιμο.Θα σας βαλω φωτο απο το αποτελέσμα.:D
Το πιο φοβερο παντως χειροποιητο δεντρο,απο αυτα που εχω δει,και μαλιστα μεγαλο..για το σπιτι μας αυτο,ειναι αυτο εδω:




Εδω θα το βρειτε.
Ειναι απιθανο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

Είδα το θεματάκι χθες και λέω μιας και χαρτόνι έχω δεν κάνω τίποτα να περάσει η ώρα;! Voila!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Αστεράκια!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Έφτιαξα το χριστουγεννιάτικο δέντρο που σας έλεγα παραπάνω και το στόλισα με origami,απο μεταλιζέ γκοφρέ χαρτί.Βγήκε πολυ χαριτωμένο.Για γραφείο και τραπέζι είναι ότι πρέπει.:D
Σας βάζω φωτό,αν και όντως αδικείται πολύ.

Εφτιαξα ομως και αλλο δέντρο απο ρολάκια χαρτιών υγείς που βγήκε πολύ πιο πετυχημένο κατά την άποψη μου.Απλά,δεν έχω φτιάξει ακόμα τα στολίδια.
Βασικά έβαλα για πρόχειρα κάτι πολύ μικρά παλία στολιδάκια που είχα,αλλά θέλω να φτιάξω και πάλι origami.Όταν και αν το τελειώσω..:P,θα σας βάλω φωτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Έφτιαξα το χριστουγεννιάτικο δέντρο που σας έλεγα παραπάνω και το στόλισα με origami,απο μεταλιζέ γκοφρέ χαρτί.Βγήκε πολυ χαριτωμένο.Για γραφείο και τραπέζι είναι ότι πρέπει.:D
Σας βάζω φωτό,αν και όντως αδικείται πολύ.

Εφτιαξα ομως και αλλο δέντρο απο ρολάκια χαρτιών υγείς που βγήκε πολύ πιο πετυχημένο κατά την άποψη μου.Απλά,δεν έχω φτιάξει ακόμα τα στολίδια.
Βασικά έβαλα για πρόχειρα κάτι πολύ μικρά παλία στολιδάκια που είχα,αλλά θέλω να φτιάξω και πάλι origami.Όταν και αν το τελειώσω..:P,θα σας βάλω φωτο.

Πολύ ωραίο θέμα αυτό!!:)
Λοιπόν εγώ είχα φτιάξει πριν μέρες αυτό το δεντράκι με αστεράκι:P

κι αυτόν το santa!


Γι όποιον θέλει αυτό είναι ένα πολύ ωραίο site με πολλές ιδέες.
https://origamimaniacs.blogspot.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Τι υπέροχη ιδεα για να φτιάχνουμε ανθισμένα κλαδια...τώρα που μπήκε η Άνοιξη!:redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
τώρα που ανακάλυψα το θέμα αυτό,θα το γεμίσω απορίες.. :)
ξέρετε κάποια πως μπορώ να φτιάξω μια μάσκα λύκου; έχω ένα βιβλίο για κατασκευές για θεατρικό παιχνίδι αλλά επειδή πρόκειται για παιδική παράσταση θέλω να είναι όσο πιο επαγγελματικό γίνεται,να αντέχει και να φαίνεται οτι είναι λύκος (και να διαφέρει απο τον σκύλο!!).. σκέφτηκα να βάλω μπουκαλι νερού για να σχηματίσω τη μουσούδα και να το ντύσω με γυψόγαζα αλλά φοβάμαι μην βγει μυρμηγκοφάγος στο τέλος.. βρηκα μάσκα τις απόκριες αλλα δεν πρέπει να ναι καλυμένο όλο το πρόσωπο,οπότε δεν κάνει.. καμια ιδέα κανείς; :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
veni τι ωραίες! απο τσόχα ε; τελικά το μυαλό μας πάει στα πιο πολύπλοκα,αυτό δεν το χα σκεφτει..
ιδανική θα ταν η 4η αλλα δεν βλέπω οδηγίες για το πως θα την κάνω.. πάντως και οι άλλες είναι αυτό που φανταζόμουν! σε ευχαριστώ πολύ πολύ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.








Τώρα που ανθίζουν τα λουλούδια, όμορφες και εύκολες κατασκευές με υπέροχα άνθη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Όταν θες να αλλάξεις τσαγιέρα μην την πετάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top