Ζωγραφική και Σουρρεαλισμός

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
:hmm:Καλησπερίζω όλη την παρέα σας...Είναι το πρώτο μύνημα που εμφανίζεται από εμού...
Λοιπόν μπαίνω κατευθείαν στο θέμα. Έχω μία εργασία στην σχολή για κάποιο κίνημα στην Τεχνη(επέλεξα σουρρεαλισμό) και αναρωτιώμουν αν μπορείτε να με βοηθήσετε σε μία απορία που έχω... Ποιοί οι Έλληνες σουρρεαλιστές ζωγράφοι;;; Εκτός από τον Εγγονόπουλο.:worry:
Ευχαριστώ προκαταβολικά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_civ_1_05/08/2001_5000367 - 47k
Δημήτρης Γέρος
Απο ξένους ξέρω μόνο τον dali του οποίου τα έργα είναι εξαιρετικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
μπήκα στο λινκάκι που παράθεσες παραπάνω αλλά μου λέει "page was not found"

Όντως τα έργα του Νταλί είναι εξαιρετικά...ήταν και ένας από τους λόγους που επέλεξα το συγκεκριμένο κίνημα...Απλά έχω βρεί πολλούς ξένους σουρρεαλιστές αλλά από Έλληνες μόνο τον Εγγονόπουλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
μπήκα στο λινκάκι που παράθεσες παραπάνω αλλά μου λέει "page was not found"

Όντως τα έργα του Νταλί είναι εξαιρετικά...ήταν και ένας από τους λόγους που επέλεξα το συγκεκριμένο κίνημα...Απλά έχω βρεί πολλούς ξένους σουρρεαλιστές αλλά από Έλληνες μόνο τον Εγγονόπουλο...
https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_civ_1_05/08/2001_5000367
για δοκίμασε τώρα και πεσμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
περιμενω και αλλες απαντησεις εαν ειναι δυνατον....:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
"Ο De Chirico, η Μεταφυσική ζωγραφική, ο Σουρεαλισμός και η επίδρασή τους στους Έλληνες ζωγράφους: Στέρης, Γκίκας, Εγγονόπουλος."
ΠΗΓΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
ζωτικη η βοηθεια σου....ευχαριστω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σου βρήκα κι εγώ μερικά...

Άλκης Γκίνης

Γιώργος Δέρπαπας

Θόδωρος Πανταλέων



και ξέρω και για τον Αλέξανδρο Ίσαρη, αλλά δεν είμαι εντελώς σίγουρη ότι είναι σουρεαλιστής... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
οοοοοοο....:redface: να' σαι καλα....το εκτιμω...:)

ουτε εγω το γνωριζω να σου πω την αληθεια...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top