Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Γιατι δεν μπορεις να πας γυμναστηριο?

Ειληκρινα με κουραζουν αυτες οι ερωτησεις:

"θελω ανεκτο σωμα αλλα δεν θελω να κανω γυμναστικη τι να κανω?"

ειναι σαν να λες

"με πονανε τα δοντια μου αλλα βαριεμαι να παω στον οδοντιατρο και να τα πλυνω τι να κανω?"

παρε μια πενσα και βγαλτα ξερω γω τι να κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Γιατι δεν μπορεις να πας γυμναστηριο?

Ειληκρινα με κουραζουν αυτες οι ερωτησεις:

"θελω ανεκτο σωμα αλλα δεν θελω να κανω γυμναστικη τι να κανω?"

ειναι σαν να λες

"με πονανε τα δοντια μου αλλα βαριεμαι να παω στον οδοντιατρο και να τα πλυνω τι να κανω?
παρε μια πενσα και βγαλτα ξερω γω τι να κανεις?


Δεν είπα ότι δεν θέλω είπα ότι δεν μπορώ έχει μεγάλη διαφορά πίστεψε με...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Ωραια οπου βλεπεις "δεν θελω" βαλε "δεν μπορω" το ιδιο ειναι.

Ξερω ξερω, εσυ δεν εχεις χρονο, δεν προλαβαινεις εισαι πολυασχολος, εισαι πιεσμενος.

Εχω κανει τρεις δουλειες και παλι προλαβαινα να πηγαινω γυμναστηριο 3 φορες τη βδομαδα.

Εχω πελατες που ειναι CEO's, τραγουδιστες, ηθοποιοι, καθηγητες, ερευνητες, γιατροι, δικιγοροι, πωλητες, βασικα απο ολα τα κοινωνικα στρωματα και ΠΑΛΙ προλαβαινουν.

Αλλα ξερω ΕΣΥ εισαι διαφορετικος ΕΣΥ δεν εχεις χρονο.

Αν εισαι τραυματισμενος φροντισε τα τραυματα σου, αν εισαι αρρωστος φροντισε την αρωστια σου, αν εχεις αλλες πρωταιρεοτητες απλα αποδεξου το αλλα για το ονομα μην γκρινιαζεις και μην περιμενεις θαυματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ωραια οπου βλεπεις "δεν θελω" βαλε "δεν μπορω" το ιδιο ειναι.

Ξερω ξερω, εσυ δεν εχεις χρονο, δεν προλαβαινεις εισαι πολυασχολος, εισαι πιεσμενος.

Εχω κανει τρεις δουλειες και παλι προλαβαινα να πηγαινω γυμναστηριο 3 φορες τη βδομαδα.

Εχω πελατες που ειναι CEO's, τραγουδιστες, ηθοποιοι, καθηγητες, ερευνητες, γιατροι, δικιγοροι, πωλητες, βασικα απο ολα τα κοινωνικα στρωματα και ΠΑΛΙ προλαβαινουν.

Αλλα ξερω ΕΣΥ εισαι διαφορετικος ΕΣΥ δεν εχεις χρονο.

Αν εισαι τραυματισμενος φροντισε τα τραυματα σου, αν εισαι αρρωστος φροντισε την αρωστια σου, αν εχεις αλλες πρωταιρεοτητες απλα αποδεξου το αλλα για το ονομα μην γκρινιαζεις και μην περιμενεις θαυματα.

αισθάνομαι μια ελαφριά ειρωνία η μου φαίνεται απλά?
είμαι καινουριος χρήστης και δεν κάνω σωστη χρήση του e-steki ακόμα άρα δεν ξέρω να στήλω και προσωπικό μήνυμα χωρις να το δουν όλοι.
Τέλος πάντων όταν λέω δεν μπορώ σημαίνει δεν μπορώ = δεν μου επιτρέπετε από την δουλειά (πες το έτσι) κι όχι από θέμα χρόνου.
Κάτι σαν (μου απαγορεύεται) ...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σύσιφος

Νεοφερμένος

Ο Σύσιφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Φίλε Λούπο επειδή κι εγώ από τα 20 μου έχω ένα εύρος διακύμανσης από τα 75 έως τα 85 κιλά , θα σου πω τον τρόπο που επανέρχομαι στα νορμάλ μου όταν ξεπερνώ τα όρια "λήψης μέτρων".
Καθημερινά σαλάτες , φρούτα ,χορταρικά και στεγνά ψητά ψάρια και πουλερικά.
Επειδή χωρίς άμυλο ο οργανισμός μπλοκάρει και δεν χάνεις ,μέρα παρά μέρα , ένα παξιμάδι ή δυο φρυγανιές.
Ετσι και δεν πεινάς ιδιαίτερα και διατηρείς τον οργανισμό σου σε ζωντάνια αφού περιορίζεις δραστικά μόνο τα λιπαρά.
Τώρα λίγη κοιλίτσα χωρίς γυμναστήριο θα την ανεχθείς.
Αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
λουπο:

δεν μπορω να φανταστω κανενα επαγγελμα στο οποιο να μην επιτρεπετε η γυμανστικη...

γινε πιο συγκεκριμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
λουπο:

δεν μπορω να φανταστω κανενα επαγγελμα στο οποιο να μην επιτρεπετε η γυμανστικη...

γινε πιο συγκεκριμενος


Παπάς.
Ε μα ποια με έσκασες.
είπα να μην το πω γιατι υπάρχει και το σνομπ στην ζωή μας , αλλα τι να σε κάνω?
μη σε αφήσω με την απορία... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Loupo, γιατί απαγορεύεται; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Φίλε Λούπο επειδή κι εγώ από τα 20 μου έχω ένα εύρος διακύμανσης από τα 75 έως τα 85 κιλά , θα σου πω τον τρόπο που επανέρχομαι στα νορμάλ μου όταν ξεπερνώ τα όρια "λήψης μέτρων".
Καθημερινά σαλάτες , φρούτα ,χορταρικά και στεγνά ψητά ψάρια και πουλερικά.
Επειδή χωρίς άμυλο ο οργανισμός μπλοκάρει και δεν χάνεις ,μέρα παρά μέρα , ένα παξιμάδι ή δυο φρυγανιές.
Ετσι και δεν πεινάς ιδιαίτερα και διατηρείς τον οργανισμό σου σε ζωντάνια αφού περιορίζεις δραστικά μόνο τα λιπαρά.
Τώρα λίγη κοιλίτσα χωρίς γυμναστήριο θα την ανεχθείς.
Αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό.:)



Σ΄ ευχαριστώ πολύ :)

Κι εγώ στα κιλά σου είμαι ...
δεν κάνω θέμα για λίγη κοιλίτσα αλλά δεν είναι δύσκολο να ξεφύγω.
Έτσι πιστεύω (φοβάμαι) τουλαχιστων.
και πάλι ευχαριστώ για τις συμβουλές...

Loupo, γιατί απαγορεύεται; :)


Το απαγορεύεται το είχα βάλει σε παρένθεση.
Το φαντάζεσαι?
Στο δρόμο να κάνω τζόκιν?
Δε θα το σχολίαζες?
Ή στο γυμναστήριο?

Καθε μέρα ματιασμένος θα ήμουν χε χε χε :D :D :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κατ' αρχήν δε θα το σχολίαζα. Βέβαια δεν ξέρω πώς είναι σε μία πιο κλειστή κοινωνία.
Κατά δεύτερον, δεν είναι ανάγκη να πηγαίνεις με το ράσο στην κεντρική πλατεία και να κάνεις διατάσεις. Τόσοι τρόποι εκγύμνασης υπάρχουν. :)

Νέος άνθρωπος είσαι, μην κολλάς στα στερεότυπα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Κατ' αρχήν δε θα το σχολίαζα. Βέβαια δεν ξέρω πώς είναι σε μία πιο κλειστή κοινωνία.
Κατά δεύτερον, δεν είναι ανάγκη να πηγαίνεις με το ράσο στην κεντρική πλατεία και να κάνεις διατάσεις. Τόσοι τρόπου εκγύμνασης υπάρχουν. :)



Νέος άνθρωπος είσαι, μην κολλάς στα στερεότυπα. ;)

ΝΑ είσαι καλά με έκανες και γέλασα με τις Διατάσεις.
Μου έφτιαξες την μέρα.
Εγώ δεν έχω πρόβλημα , ούτε κολλάω στα στερεότυπα , οι άλλοι είναι το θέμα.
Τέλος πάντων έτσι κι αλλιώς για Μοντέλο την έχασα την ευκαιρία ;) χε χε :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Και πάλι, να φοράς το ράσο γιατί το απαιτεί το επάγγελμά σου, όχι για να κρύβεις σε λίγο καιρό την κοιλίτσα. :P

Πέρα από την πλάκα, βρες ένα γυμναστήριο μικρό, που να νιώθεις άνετα. Συμβουλέυσου κάποιον ειδικό για ασκήσεις που μπορείς να κάνεις μόνος σου. Πήγαινε για κολύμβηση, τόση θάλασσα έχεις εκεί... Περπάτα στην εξοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Όχι ρε συ, σοβαρά...
Υπάρχουν και εναλλακτικοί τρόποι για να κάνεις γυμναστική-νταξ, δεδομένου ότι είσαι και σε νησί και η κοινωνία είναι κάπως κλειστή, ίσως να τους κακοφανεί να σε δουν στο γυμναστήριο με φορμούλα, πετσετούλα, κλπ...ίσως να άρχιζες κάποιο άθλημα;;
Για παράδειγμα αν αρχίσεις βόλλευ π.χ δεν νομίζω ότι θα ενοχλείς κανέναν. Χώρια που θα μπορείς να παίζεις και με τα πιτσιρίκια της ενορίας σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Και πάλι, να φοράς το ράσο γιατί το απαιτεί το επάγγελμά σου, όχι για να κρύβεις σε λίγο καιρό την κοιλίτσα. :P

Πέρα από την πλάκα, βρες ένα γυμναστήριο μικρό, που να νιώθεις άνετα. Συμβουλέυσου κάποιον ειδικό για ασκήσεις που μπορείς να κάνεις μόνος σου. Πήγαινε για κολύμβηση, τόση θάλασσα έχεις εκεί... Περπάτα στην εξοχή.



Πιστεύω ότι είναι η μόνη λύση.
Αν και όχι εύκολο , γιατί σπίτι σου είναι ποιό εύκολο να βουτύξεις κάτι από το ψυγείο
παρά να κάνεις ασκήσεις.
Ψέματα να πω?
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κηπουρική, ποδηλατάδες, κωπηλασία, κολύμβηση, ασκήσεις στην ύπαιθρο (σχοινάκι, κοιλιακοί, κλπ), περίπατοι. Τόσες επιλογές.

Αν και επιμένω, τόλμα το γυμναστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Όχι ρε συ, σοβαρά...
Υπάρχουν και εναλλακτικοί τρόποι για να κάνεις γυμναστική-νταξ, δεδομένου ότι είσαι και σε νησί και η κοινωνία είναι κάπως κλειστή, ίσως να τους κακοφανεί να σε δουν στο γυμναστήριο με φορμούλα, πετσετούλα, κλπ...ίσως να άρχιζες κάποιο άθλημα;;
Για παράδειγμα αν αρχίσεις βόλλευ π.χ δεν νομίζω ότι θα ενοχλείς κανέναν. Χώρια που θα μπορείς να παίζεις και με τα πιτσιρίκια της ενορίας σου.:)

Ε δεν είναι ακριβώς έτσι...
Αφήστε κόρες αυτό ειναι για ποιό prive συζήτηση. δε λέει..
Άσε που αλλάζουμε το θέμα σιγα σιγα και θα φάμε ξύλο από τον δημιουργό. :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τα παρακάτω μηνύματα μεταφέρθηκαν στο παρόν θέμα.
Συνεπώς, Loupo, θα σε πείσουμε. :P

Το σκύλο σου τον βγάζεις βόλτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Τα παρακάτω μηνύματα μεταφέρθηκαν στο παρόν θέμα.
Συνεπώς, Loupo, θα σε πείσουμε. :P

Το σκύλο σου τον βγάζεις βόλτα;



Συγνώμη αλλά κόλλισα με το θέμα της κοπέλας με το αβάπτιστο μωρό.
Που είχαμε μείνει α ναι στον Σκύλο μου.
Λούπο.
Μαύρος Λύκος 8 Μηνών Με βγάζει βόλτα αλλά εδω και τρεις μέρες είναι κακοδιάθετος και όλο ξάπλα.
Πάντως όταν βγαίνουμε βόλτα δεν έχω παράπονο με γυμνάζει αρκετά. είμαι πολύ γελοίο θέαμα.
:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θα τον πας στο γιατρό, θα γίνει πάλι περδίκι και θα σε βγάζει κι άλλες βόλτες. Κάθε κινητικότητα είναι καλή! :)
(έχεις σουρθεί πίσω από ένα θηρίο σε όλην την Κέρκυρα και κολλάς στο να βάλεις φόρμα γυμναστικής; :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Έτσι - έτσι.
Πηγαμε σήμερα κάναμε εξετάσεις αίματος και αύριο θα ξέρουμε...
αν βγω και με φόρμα εκεί να δεις τι έχει να γίνει...
:slourp: :slourp: :slourp: :slourp: :slourp: :slourp:...


Άσχετο γιατι δεν βλέ[ω τα μηνύματα που στέλνω και τις απαντήσεις σας και περιμένω να το ανοίξω από το e-mail για να τα δω?
κάποια κοτσάνα κανω ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top