Life Sized Poster

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν κολλάει σε αυτό το subforum αλλά έχω την εξής απορία.

Κατέβασα πρόσφατα ένα pdf που περιέχει ένα life sized poster. Το οποίο εχει 21 σελίδες οι οποίες διαμορφώνουν την αφίσα. Υπάρχει κάποιο μαγαζί που μπορώ να πάω να το τυπώσω (ή κάποιος άλλος τρόπος εκτός από το να τυπώσω 21 σελίδες Α4 στον εκτυπωτή μου και να τις κολλήσω; :P).

Btw, μπορείτε να δείτε το poster εδώ:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Δεν ξέρω αν κολλάει σε αυτό το subforum αλλά έχω την εξής απορία.

Κατέβασα πρόσφατα ένα pdf που περιέχει ένα life sized poster. Το οποίο εχει 21 σελίδες οι οποίες διαμορφώνουν την αφίσα. Υπάρχει κάποιο μαγαζί που μπορώ να πάω να το τυπώσω (ή κάποιος άλλος τρόπος εκτός από το να τυπώσω 21 σελίδες Α4 στον εκτυπωτή μου και να τις κολλήσω; :P).

Btw, μπορείτε να δείτε το poster εδώ:redface::P

Βαλτην σε ενα cd και πηγενε την σε ενα φοτογραφιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Φαντάζομαι δηλαδή αυτοί έχουν ειδικό software (εκτός από hardware) για να τυπωθούν ενωμένες σε ένα γιγάντιο poster, ε; Και πόσο θα πάει το μαλλί περίπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τωρα για pdf δεν μπορω να σου πω με απολυτη συγουρια αλλα φανταζομαι πως ναι. Με αρχεια εικονων παντος το κανουνε 100%. Τωρα για το μαλι δεν εχω ιδεα, αλλα μην περιμενεις να ειναι και ιδιετερα φτηνο... Παρε καπιο τηλεφωνο πρωτα να εισαι συγουρος και για τα δυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Ενδιαφέρον..
ξέρει κανένας sites με τέτοια pdf; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
αυτο γινεται με το photoshop
τωρα για τιμη της αφισας μαλλον πρεπει να μας πεις τι μεγεθος θελεις να τυπωσεις για να σου πουμε περιπου την τιμη
αν θελεις σε Α4 στον εκτυπωτη μου Π.Μ me
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Θέλω μέγεθος αφίσας μεγάλης, Α2 ξέρω γω και πάνω.. Μπορώ να πάω χύμα σε μαγαζί; :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και βεβαια μπορεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Επειδη δεν κοιταξα το μεγεθος που βγαινει το ποστερ (δε μου το ανοιγε βασικα, χμ), αν ειναι πολυ μεγαλο μπορεις να πας καπου που εχουν plotter και να τυπωθει μια χαρα. Εγω για 50χ70 πληρωσα αν θυμαμαι καλα γυρω στα 6 ευρω, γενικα δεν ειναι και παααρα πολυ ακριβα, αναλογως που θα πας βεβαια. Αν ξερεις λιγο απο photoshop καλυτερα φτιαξτο μονος σου σπιτι πριν το πας για εκτυπωση γιατι συνηθως η ειναι ατομα που δεν ξερουν την τυφλα τους και απλα πατανε 'εκτυπωση' η βαριουνται ελεεινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ Κατερίνα! Έστειλα mail στον maxnikos να μου το μετατρέψει σε εικόνα πριν το πάω σε φωτοτυπάδικο. Διαστάσεις Α2, καλά δεν είναι;

Btw, Κατερίνα πάτα δεξί κλικ στο link που έχω δώσει και κατέβασέ το. (save link as, save target as, αποθήκευση συνδέσμου ως κτλ.) Μάλλον κολλάει ο browser όταν πάει να ανοίξει το acrobat reader. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το Α2 δεν ειναι 4 Α4, η κανω λαθος? Γιατι εγραφες πανω οτι βγαινει 21 Α4.
Παντως οσο κι αν σου βγαινει στην 'συγκολληση', αν εχει καλη αναλυση μπορεις να το μεγαλωσεις στο μεγε8ος που 8ες. Eνα 35x50 ειναι καλο για σχετικα μικρη αφισα, ενα 50x70 χορταστικο :p Εξαρταται απο τον χωρο που το θες.
(Κατεβαιιιινει!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Το Α2 δεν ειναι 4 Α4, η κανω λαθος? Γιατι εγραφες πανω οτι βγαινει 21 Α4.
Παντως οσο κι αν σου βγαινει στην 'συγκολληση', αν εχει καλη αναλυση μπορεις να το μεγαλωσεις στο μεγε8ος που 8ες. Eνα 35x50 ειναι καλο για σχετικα μικρη αφισα, ενα 50x70 χορταστικο :p Εξαρταται απο τον χωρο που το θες.
(Κατεβαιιιινει!)

Την θελει lif sized οποτε αν ειναι ανθρωπος θα θελει 1,60-2,00...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
ετοιμη η φωτο:D
[/URL][/IMG]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
emufear check your e-mail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
έλα ρε μανώλη που θες να κάνεις αφίσα το μπάζο :eek: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
εγω μαλλον ειμαι απο αλλο πλανητη:redface:
ποια ειναι αυτη????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
πρωταγωνίστρια στην σειρά everwood, εξαιτίας της οποίας έχει κάψει πολλά εγκεφαλικά κύτταρα ο emufear :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
lol! thx maxnikos! Αλλά τελικά μάλλον θέλω μεγαλύτερη! Όντως θέλω lifesized, δείτε εδώ διαστάσεις και πείτε μου ποια θα ταίριαζε :S https://www.prepressure.com/library/papersizes.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Α καλα.. το life sized νομιζα οτι εχει να κανει με τη φωτογραφια, οχι με το μεγεθος.. μην πυροβολειτε τον πιανιστα :hehe:
Τωρα ειδα και τι ειναι, ενδιαφερουσα διακοσμηση θα χει το δωματιο :X
Το μεγεθος του χαρτιου γιατι σε απασχολει τοσο? Αν το εχεις ετοιμο σε υψος πχ 1.50χ0.50 θα το εκτυπωσουν αυτοι σε οποιον εκτυπωτη κρινουν, ασε που δεν αλλαζουν τα μεγεθη των χαρτιων για καθε εκτυπωση, απλα αν "περισσευει" πολυ απο μεγαλυτερο χαρτι θα στο κοψουν οπου θες. (στον plotter που εκτυπωνονται τα μεγαλα μεγεθη εχουν συνεχες χαρτι και το κοβουν οπου τους βγει η αφισα σε μηκος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Το μεγεθος του χαρτιου γιατι σε απασχολει τοσο? Αν το εχεις ετοιμο σε υψος πχ 1.50χ0.50 θα το εκτυπωσουν αυτοι σε οποιον εκτυπωτη κρινουν, ασε που δεν αλλαζουν τα μεγεθη των χαρτιων για καθε εκτυπωση, απλα αν "περισσευει" πολυ απο μεγαλυτερο χαρτι θα στο κοψουν οπου θες. (στον plotter που εκτυπωνονται τα μεγαλα μεγεθη εχουν συνεχες χαρτι και το κοβουν οπου τους βγει η αφισα σε μηκος)

Σωστα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top