• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Σκολίωση: συμπτώματα, εμπειρίες και επέμβαση

Little Mary

Νεοφερμένος

Η Little Mary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ πάντως προτείνω για όποιον θέλει να αποφασίσει σωστά να ψάξει στο εξωτερικό διότι στην Ελλάδα τα πράγματα σχετικά με την συντηρητική αντιμετώπιση της σκολίωσης και της κύφωσης είναι... Είναι λογικό πως κάθε εταιρία παρουσιάζει τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της ως τις πλέον καλύτερες, εγώ δεν πιστεύω κανέναν παρά μόνο τις αξιόπιστες έρευνες "evidence based 1" και πάνω.

Υπάρχουν σχετικά 2 διεθνής κοινότητες:

1) www.scoliosisjournal.com
2) srs.org

Έχει να κάνει με την υγεία μας πόσο μάλλον με την σπονδυλική στήλη, αντιμετωπίσετε την σκολίωση σωστά και έγκαιρα!!!

Κοιτάξτε και εδώ:

https://bestpracticebracing.wordpress.com

Θεωρείτε ο καλύτερος του κόσμου, εγώ εκεί πήγα την κόρη μου την Μαρία, ενώ μας λέγαν για χειρουργείο ο Dr. Weiss κατάφερε από 52° να μας κατεβάσει στις 3° με τον κηδεμόνα Cheneau Gensingen. Να ξέρετε όσο καλύτερα διορθώνει ο κηδεμόνας τόσο καλύτερο και το τελικό αποτέλεσμα, ούτε με το χειρουργείο δεν σου εγγυώνται καλά αποτελέσματα, άσε που αν δείτε αυτόν τον κηδεμόνα θα πάθετε είναι ο μισός από αυτούς στην Ελλάδα, βέβαια είναι λίγο ακριβώς αλλά αξίζει κάθε ευρώ.

Καλή τύχη παιδιά, και μην αφήνετε την σκολίωση σας στην τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosvir

Νεοφερμένος

Ο nikosvir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παρακαλώ επειδή έχω σχετικό πρόβλημα προσαρμογής με κηδεμόνα τύπου Rigo-Cheneau θα σας παρακαλούσα αν μπορείτε να μου δώσετε περισσότερες πληροφορίες για τον Cheneau Gensingen.
Ποια είναι η ηλικία του παιδιού όταν έβαλε τον Gensingen; Για πόσο διάστημα τον φορούσε; Πόσες ώρες την ημέρα; Πόσο εύκολα τον δέχτηκε; Της δημιουργούσε πρόβλημα στην αναπνοή; Την πίεζε στο στήθος ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Little Mary

Νεοφερμένος

Η Little Mary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top