Ωραίες περιοχές στην Αττική για περίπατο

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
απο την γεννηση μου εμεινα σε 3 σπιτια..το ενα Γουδη, το αλλο Ζωγραφου και το αλλο που μενω ακομα συνορα Ζωγραφου-Γουδη..εκτος απο το παρκο Γουδιου δεν υπαρχει τιποτα αλλο ομορφο σε αυτη τη περιοχη! εναν δρομο αλλαζεις και αμεσως καταλαβαινεις τη διαφορα μεταξυ Ζωγραφου και Γουδιου!

Μήπως με ακολουθείς :whistle: ;;; Εμένα μου άρεσε το πάρκο γι'αυτό το λέω :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Μήπως με ακολουθείς :whistle: ;;; Εμένα μου άρεσε το πάρκο γι'αυτό το λέω :whistle:

λογικα ειμαι μεγαλυτερη απο εσενα οποτε μαλλον το αντιθετο γινεται :P:P

το παρκο ειναι πολυ ωραιο!! αλλα μεχρι εκει!! το Γουδη σαν περιοχη ειναι απαισιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Το γεγονός ότι η Αθήνα δεν είναι απρόσωπη...
Απλό. Τη γειτονιά σου την γνωρίζεις. Από κει και πέρα, δημόσιες υπηρεσίες, τράπεζες κτλ είναι σε συγκεκριμένα σημεία. Επιπροσθέτως υπάρχουν μέρη που είναι πέρασμα, ανεξαρτήτως τόπου διαμονής. Οπότε θέλοντας και μη, καθημερινά πέφτεις σε γνωστούς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
το κεντρο στο μοναστηρακι,θησειο,ακροπολη,συνταγμα,πλακα,πνυκα για μενα εκει ειναι πολυ ωραια
και οι γειτονιες με τα παλια σπιτια στους αμπελοκηπους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
λογικα ειμαι μεγαλυτερη απο εσενα οποτε μαλλον το αντιθετο γινεται :P:P

το παρκο ειναι πολυ ωραιο!! αλλα μεχρι εκει!! το Γουδη σαν περιοχη ειναι απαισιο!

Εεεε σαν παιδάκι 4,5 χρονών τι λες να μου άρεσε;;:redface::redface:Το πάρκο φυσικά:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Κατά τα λοιπά, μεγάλη, απρόσωπη πόλη. :P

Έχεις δίκιο. Το γεγονός ότι η Αθήνα είναι απρόσωπη μας επιτρέπει μια μεγαλύτερη αίσθηση ελευθερίας. Είναι πολύ ενοχλητικό να ξέρεις ότι ένα "άγρυπνο μάτι" σε παρακολουθεί διαρκώς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Έχεις δίκιο. Το γεγονός ότι η Αθήνα είναι απρόσωπη μας επιτρέπει μια μεγαλύτερη αίσθηση ελευθερίας. Είναι πολύ ενοχλητικό να ξέρεις ότι ένα "άγρυπνο μάτι" σε παρακολουθεί διαρκώς. :P

Που την είδες την αίσθηση ελευθερίας, να την δούμε κι εμείς; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Που την είδες την αίσθηση ελευθερίας, να την δούμε κι εμείς; :P

Έχεις δίκιο. Δεν ήμουν σαφής. Όταν μιλάω για αίσθηση ελευθερίας, αναφέρομαι στο κέντρο της Αθήνας. Ωστόσο, στον Άγιο Δημήτριο (όπου μένω) δεν ισχύει αυτό. Σε "σκανάρουν" οι γειτόνισσες ανά πάσα στιγμή. Εγώ προσωπικά δεν κάνω τίποτα ανάρμοστο, για να νιώθω την ανάγκη να κρυφτώ, αλλά, ρε μεγάλε, μου είναι πολύ κουραστικό να δέχομαι προσωπικές ερωτήσεις από γειτόνισσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑNι

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
άλσος Βεϊκου και άλσος Νέας Φιλαδέλφειας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Στον περιφεριακό του Πολύγωνου..! Απίστευτη θέα για ρομαντικούς και όχι μόνο..!! Διαλέξτε μια ηλιόλουστη μέρα κ είτε πάτε με τον/την σύντροφό σας είτε με την παρέα σας το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ανοίξει το μάτι σας, θα γεμίσουν τα πνευμόνια σας οξυγόνο και όλη η υπόλοιπη μέρα θα κυλήσει με ένα χαμόγελο στα χείλη σας..!! Βγάλτε και μια φωτογραφιούλα (όχι για να την ανεβάσετε στο αναθεματισμένο facebook) αλλά για να τη βλέπετε και να θυμάστε ότι αυτές οι πολύ μικρές στιγμές χωρίς υλικά αγαθά και μόνο με τους αγαπημένους μας ανθρώπους είναι που μετράνε σε αυτή τη ζωή...!! Καλά να περάσετε..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Λόφος Προφήτη Ηλία, Χαϊδάρι




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danae13.efRG10

Νεοφερμένος

Η danae13.efRG10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Φιλοθεη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Το Metromail στον Άγιο Δημήτριο. Εκεί πηγαίνω με τις φίλες μου. Ε, γέροι άνθρωποι πού να πάμε; Εκεί γύρω απ' τη γειτονιά μας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Εικονική περιήγηση στο Λυκαβηττό
Αττικό Πράσινο


Καταρράκτης στην Πεντέλη (Ντράφι - Καλλιθέα)


πηγή
Ψαχνω να παω σε αυτον τον καταρρακτη ομως δεν βρησκω διαθεσιμα μμμ που να πανε μεχρι την λεωφορο Αχαιων.Η γραμμη 451 σιγουρα ισχυει γιατι στο youdrive και στον οασα δεν διχνει να παει μεχρι εκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ναι τα μετρα λιτότητας περιορισαν και τη διαδρομή του λεωφορειου που πλέον ειναι κυκλική...
Οπότε μονο με τοπική συγκοινωνία ή με ταξί από τη σταση Παλλήνη του Προαστιακού ή με δικό σου του-του!

Τοπική συγκοινωνία
Αλλά παιρνουμε ενα τηλεφωνο για να δουμε αν ισχυουν ακόμη κι αυτές:redface::redface::redface:
Ντραφι..... Οδός Αχαιών!

Ρωτα για τη διαδρομή 301

ΤΕΡΜΑ ΚΑΛΛΙΣΙΩΝ

Επίσης ομορφη περιοχη για περπάτημα ειναι η Μονή Καισαριανής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα σήμερα θα πήγαινα μια βόλτα από Διονυσίου Αρεοπαγίτου και θα ανέβαινα μέχρι και Πνύκα εκεί στα βραχάκια να απολαύσω το υπέροχο moon...:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα σήμερα θα πήγαινα μια βόλτα από Διονυσίου Αρεοπαγίτου και θα ανέβαινα μέχρι και Πνύκα εκεί στα βραχάκια να απολαύσω το υπέροχο moon...:yes:
Ξερω, ξερω. Και μετα θα ελεγες ποσο πιο ομορφη ειναι η ...Θεσσαλλλλλονικη. Σας μαθαμε.
Υ.Γ. Οταν το mοοn γινει μικρο πως θα το λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γαλάτσι που είναι η περιοχή μου!Στο άλσος Βεϊκου συγκεκριμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top