Αναζήτηση ταινιών

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Είναι γεγονός ότι τα περισσότερα videoclub , δεν έχουν τις ταινίες που προβάλλονται στα φεστιβάλ κινηματογράφου. Πώς μπορεί ,γενικά ,να τις αναζητήσει κανείς με άλλους τρόπους ή διαδικτυακά;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Αν πατησεις στο google "φεστιβαλ κινηματογραφου.." της ταδε πολης θα βρεις και το αναλογο site του φεστιβαλ. Καπου εκει θα γραφει και τις ταινιες που πηραν μερος. Ολα τα φεστιβαλ εχουν ενα επισημο site. Αυτο που βρηκα εγω και με ενδιεφερε ειναι απ'το τελευταιο φεστιβαλ κινηματογραφου στην Αθηνα.

Για μεγαλυτερα φεστιβαλ(πχ καννες) μπορεις να ψαξεις και στη wikipedia που εχει πιο οργανωμενες τις κατηγοριες με τις συμμετοχες και τα βραβεια.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ναι, σωστά. Απλά εννοούσα περισσότερο το πώς γίνεται να τις βρεις , για να τις δεις. Μάλλον δεν το εξήγησα πολύ καλά στην αρχή, οπότε τώρα το διευκρινίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Επειδή ψάχνεις να βρεις ταινίες από φεστιβάλ και λογικό είναι τα videoclubs να φέρνουν ταινίες που έχουν "πέραση" σε περισσότερο κόσμο....όπως είπε και ο rascal_gd θα google_άρεις και αφού θα επιλέξεις ποια ταινία θες, θα την αναζητάς μέσα από free torrents, από διάφορες ιστοσελίδες με μια απλή εγγραφή......γεγονός είναι ότι όλα αυτά τα κατεβάσματα των ταινιών είναι "παράνομα", όπως λέει και η πρόσφατη διαφήμιση......
Τώρα επειδή η Αθήνα είναι μεγάλη και επειδή υπάρχουν άνθρωποι που το "ψάχνουν" πιο πολύ αυτό που βλέπουν και δεν περιορίζονται μόνο σε χολυγουντιανές ταινίες, θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρχει κάποιο μαγαζί........ Ξεκίνα να ρωτάς μαγαζιά στην Πανεπιστημιόυ που πουλάνε cd's και ταινίες......εγώ έτσι κάνω όταν ψάχνω κάτι που δεν κυκλοφορεί ευρέως ( και δεν εννοώ μόνο ταινίες, μπορεί να είναι από βιβλίο, μέχρι παλαιός δίσκος) ρωτώ και από στόμα σε στόμα όλο και κάτι βρίσκω....... καλή επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Int_Skillz

Νεοφερμένος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Καλημέρα/Καλησπέρα,
Θα χρειαστώ την βοήθεια σας ^^ Είδα πριν κάτι χρόνια ένα έργο στην τηλεόραση το οποίο θέλω να ξαναδώ αλλά δεν ξέρω πως λέγεται. Αν σας το περιγράψω λίγο μπορείτε να μου πείτε πώς λεγεται?
Λοιπόν: Το έργο έχει ως story μια ομάδα παιδιών τα οποία ζουν (σε μια χώρα που δεν θυμάμαι ποιά ήταν ' νομίζω ήταν στην Αγγλία ή στην Πολωνία, δεν είμαι σίγουρος) εν καιρώ 2ου Παγκόσμιου πολέμου. Και κάτι εκεί διαδραματίζεται με Εβραίους και το ένα παιδί νομίζει ότι είναι εβραίος, αν και είναι στην πραγματικότητα Πολωνός, και τον στέλνουν οι Ναζοί στα Στρατόπαιδα Συγκέντρωσης, εκεί τελιώνει το έργο και στο τέλος έλεγε κατι για ψευδαίσθηση και για τον Ιησού.
Ξέρω δεν βοηθάει πολύ η περιγραφή αυτή αλλά περισσότερα δεν θυμάμαι. Ευχαριστώ για κάθε post.
γεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Θυμάσαι μήπως κάποιον ηθοποιό; Ή σκηνοθέτη ή κάτι; Έστω χρονιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
μμμ....δεν μου θυμιζει κατι!!!!! sorry.....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μπαμπης5304

Νεοφερμένος

Ο μπαμπης5304 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Γεια σας, μηπως εχει δει κανεις μια ταινια στην οποια ειναι 6 υποψηφιοι για μια επιχειρηση και τους εχουν κλεισει σε ενα δωματιο και προσπαθουν να βρουν την ερωτηση που τους εχουν θεσει σε κατι λευκες κολλες...σπανε τα φωτα αρχικα... κτλ
Μηπως ξερει κανεις τον τιτλο??
Ευχαριστω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*vasia*

Νεοφερμένος

Η *vasia* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Επειδή σε όλους μας έχει τύχει να ψάχνουμε μια ταινία που κάπου είχε πάρει το μάτι μας και να μην την βρίσκουμε πουθενά :hmm:, εδώ θα μπορούμε να δίνουμε μερικά στοιχεία που θυμόμαστε (π.χ. υπόθεση, ηθοποιούς....) και όποιος την ξέρει να μας βοηθάει....:D



Λοιπόν, ας θέσω την πρώτη ερώτηση... Την συγκεκριμένη ταινία την ψάχνω αρκετές μέρες αλλά θυμάμαι ελάχιστα για την υπόθεση... Βγήκε περίπου πριν από κανά 2 χρόνια και είναι ψιλοθρίλερ.... Η υπόθεση αφορά έναν νεαρό που αφού αρνείται να βγει ραντεβού με μια συμμαθήτριά του, αυτή και ο πατέρας της τον "αιχμαλωτίζουν" και τον υποβάλουν σε διάφορα βασανιστήρια... Όποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί έχω σκάσει τις τελευταίες μέρες που δεν μπορώ να την βρω!!!:fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
εχω την εντυπωση οτι αναφερεσαι στο ''The loved ones''..
https://www.youtube.com/watch?v=Cb5BFm4qIow
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*vasia*

Νεοφερμένος

Η *vasia* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Όντως αυτό είναι... Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σήμερα στο κτελ είχε βάλει μια ταινία με μεσαίωνα κ.λ.π καταλάβατε τι είδος ταινίας με πόλεμο σφαγές σε δάση κ.λ.π
Τα μόνα που ίσως βοηθήσουν για να μου πει κάποιος ποια ταινία ήταν οτι ο ηθοποιός είχε σκουρόχρωμα μακρυα μαλλιά και στη ταινία γνικά συμμετείχαν κινέζοι και στο τέλος γίνεται μια μάχη με κινέζουν οι οποίοι φοράνε κάτι μπλέ στολές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ρε παιδια , μια αλλη ταινια παρομοιυ υφους , ισως και καλυτερη , που πρωτοπροβλθηκε περισ <<το παιδι τρωει το φαγητο του πουλιου>> που μπορω να τη δω επιτελους???????
δε τη βρισκω πουθενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος να βρω μια ταινία που είχα δει πριν 2 χρόνια περίπου.

Την είχα πετύχει στη ΝΕΤ, αν θυμάμαι καλά. Δεν θυμάμαι ακριβώς την υπόθεση, όμως είχε να κάνει με έναν πατέρα και τον μικρό του γιο, οι οποίοι ήταν σε δύσκολη οικονομική κατάσταση, έμεναν σε ένα μικρό διαμέρισμα και ο πατέρας έκανε διάφορες δουλειές για να ζήσουν.
Θυμάμαι καθαρά την τελευταία σκηνή: Ο πατέρας πάει μαζί με το παιδί και αγοράζει μια μπουκάλα με υγραέριο. Πάνε στο σπίτι, ο πατέρας κλείνει πόρτες, παράθυρα και κάθονται μέσα σε ένα δωμάτιο. Ανοίγει την μπουκάλα, και ενώ βγαίνει έξω το αέριο, χτυπάει παλαμάκια στο παιδάκι και του λέει να χορέψει. Αυτό γίνεται, μέχρι που στο τέλος το παιδί βγάζει μερικές κραυγές και μετά πεθαίνουν και οι 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
ρε παιδια , μια αλλη ταινια παρομοιυ υφους , ισως και καλυτερη , που πρωτοπροβλθηκε περισ <<το παιδι τρωει το φαγητο του πουλιου>> που μπορω να τη δω επιτελους???????
δε τη βρισκω πουθενα!
Το Αγόρι τρώει το φαγητό του πουλιού

Παιζόταν μεχρι το Μαιο του 2013 στις αίθουσες και δεν εχει βγει ακόμη σε dvd!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 207242

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψάχνω μια παλιά ταινία. Δε ξέρω ποιοί έπαιζαν μου είχε μιλήσει ο πατέρας μου για αυτήν. Θα πω την υπόθεση μήπως it rings a bell to someone. Μέλλον. Οι πόροι της γης έχουν σχεδόν εξαντληθεί. Ολοι οι άνθρωποι είναι πεινασμένοι. Οταν είσαι γέρος ετοιμοθάνατος αυτό που κάνουν είναι να σου προσφέρουν ένα γεύμα. Αφού πεθάνεις σε κάνουν γεύμα για κάποιον άλλο. Λέει τίποτα σε κανέναν?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top