• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ραγάδες

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ :) δίκιο έχεις.. Αλλά τι να κάνουμε έχει σκάσει όλος ο κόσμος με τις παλιοραγάδες, μα αν με δείτε θα πάθετε.. Είμαι υπερβολικά ψηλή για την ηλικία μου και μου λένε ότι έχω σωματάρα αλλά που να ήξεραν! Δεν θέλω τώρα να το κάνω ανατολικό ζήτημα αλλά να είναι που βλέπω τις άλλες της ηλικίας μου και έχουν πιο ωραία πόδια :mad:


Ααααααααααααα τι είναι αυτα που ακούω Παναγία μου?:eek:
Δεν παμε καλα μου φαίνεται... Το οτι έχεις μερικές ραγάδες σημαίνει οτι δεν έχεις ωραίο κορμι? Και ποιο είναι το ωραίο κορμι, αντικειμενικά? για πες μου? ή μηπως υπάρχει ο αψεγαδιατος ανθρωπος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Ε καλά όχι και αψεγάδιαστος άνθρωπος είπαμε... αλλά όλοι θα ήθελαν ένα σώμα χωρίς περιττά κιλά, λίπος, χαλάρωση...κτλ. αλλά ραγάδες εχώ αρκετές και πρέπει να ξεπεράσω αυτήν την ανασφάλεια κάποτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

planet_spa

Νεοφερμένος

Η planet_spa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κορίτσια εγώ είχα ραγάδες από την εφηβεία, αλλά τώρα στα 22 μου έκανα και άλλες. Δεν πήρα απότομα κιλά ή ύψος ή κάτι τέτοιο. Λέτε να έχω κάποιο ορμονικό πρόβλημα; Πάντως το δέρμα μου είναι αρκετά ξηρό και ευαίσθητο.
Άρχισα να τις βλέπω να γίνονται πιο έντονες από τότε που άρχιζα να βάζω ενυδατική σε όλο το σώμα... Γιατί παλαιότερα έβαζα μόνο στα πόδια..αλλά έκανα και εκεί.

Ξέρετε πόσο κοστίζει περίπου το λέιζερ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

planet_spa

Νεοφερμένος

Η planet_spa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Θελω τη βοηθεια σας...

Οταν ημουν στην εφηβεια ειχα κανει κατι πολυ μικρες ραγαδες. Για πολλα χρονια ηταν απαλες. Μπορει να μην ηταν καν ασπρες. Δεν ειχα βαλει ποτε πανω τους ενυδατικη κρεμα η κατι τετοιο εβαζα μονο στα ποδια.
Απο τοτε που αρχισα να βαζω ομως εγιναν πολυ πιο εντονες και περρισοτερες.

Τωρα δεν χερω τι να κανω. Να παω σε δερματολογο; Να βαζω ενυδατικη οπως μου λενε οι φαρμακοποιοι; Αφου οταν αρχιζα να βαζω τις εβγαλα. Παλοιτερα δεν ειχα προβλημα σου εκεινα τα σημεια;Βεβαια δεν υπαρχει λογος για να βγουν. Αυξομειωση βαρους η κατι τετοιο. Εκτος αν ειναι και θεμα ορμονικου, δεν το ξερω

Οποια ξερει κατι την παρακαλω να με βοηθησει... Δεν ξερω τι να κανω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Από όσο ξέρω οι άσπρες ραγαδες δεν αντιμετωπίζονται παρά μόνο ίσως με πλαστική. Αντίθετα οι κόκινες μπορούν να αντιμετωπιστούν και με κρέμες, μασάζ. Εγώ είχα χάσει 7 κιλά και έβγαλα κόκκινες ραγάδες στην εσωτερική μεριά των ποδιών μου ψηλά, χρησιμοποιησα μια κρέμα και έκανα μασάζ στην περιοχή κάθε ημέρα. Η κρέμα ήταν σχετικά φτηνή. Και μπορώ να πω ότι εξαφανήστηκαν. Αλλά μετά θέλει διατροφή και άσκηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

planet_spa

Νεοφερμένος

Η planet_spa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ποια κρέμα χρησιμοποιούσες?
Εγω είχα πάρει κάποια αλλά δεν την έβαζα κάθε μέρα και δεν είδα αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
πριν 4 χρόνια τώρα, είχα πάρει μια της body tonic κίτρινο μεγάλο σωληνάριο. Και αν θυμάμαι καλά περισσότερο για κυταρίτιδα ήταν. Επίσης δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά τότε έπαιρνα και κάψουλες μηλόξυδο.(είχα φάει φρίκη με τα κιλά), και όλο κράτησε ένα μήνα. μετά σταμάτησα, και μέχρι σήμερα δεν έχω ξανακάνει χρήση τπτ από αυτά. μόνο ενυδατική, μασάζ και προσεγμένη διατροφή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roza Rozalia

Νεοφερμένος

Η Roza Rozalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Hello guys!
Λίγο off-topic
θεωρείτε ότι είναι πολύ αντιαισθητικές και αντισεξουαλικές οι ραγάδες σε μια γυναίκα? :redface: Κ πιο συγκεκριμένα ραγάδες σε κοιλιά κ στήθος.
Θα ήθελα κ τις γνώμες των ανδρών!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

planet_spa

Νεοφερμένος

Η planet_spa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
το δικό μου θέμα είναι ότι κάνω στο σώμα μου ραγάδες χωρίς να πέρνω η να χάνω κιλά και δεν ξέρω που οφείλονται.δεν ξέρω αν πρέπει να βάζω κρέμα η όχι.
έχω ξηρό δέρμα.ίσως αυτός είναι ο λόγος.
οι ραγάδες είναι στο δέρμα και αν βάζουμε κατι αρχίζουν και φαίνονται? απ το πρόβλημα μου αυτό έχω καταλάβει

-

τα χαπια τα inneon δεν σου προκαλεσαν καμια παρρενεργια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
αυτά που πήρα όχι. ήταν φυτικά, και δεν τα έκανα χρ'ηση για μεγάλο διάστημα... βέβαια εγώ λειτούργησα λιγ'ακι απερίσκεπτα.... μάλλον θα πρέπει να ρωτήσεις δερματολόγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
το δικό μου θέμα είναι ότι κάνω στο σώμα μου ραγάδες χωρίς να πέρνω η να χάνω κιλά και δεν ξέρω που οφείλονται.δεν ξέρω αν πρέπει να βάζω κρέμα η όχι.
έχω ξηρό δέρμα.ίσως αυτός είναι ο λόγος.
οι ραγάδες είναι στο δέρμα και αν βάζουμε κατι αρχίζουν και φαίνονται? απ το πρόβλημα μου αυτό έχω καταλάβει

-


Μηπως εχεις κληρονομικη προδιαθεση? Μηπως πηρες αποτομα υψος κατα την εφηβεια?
Μπορει ακομα να οφειλονται και σε ελλειπη ενυδατωση...
Δε γινεται παντως να μην ισχυει τιποτα απ ολα αυτα εφοσον δεν εχεις αποτομες αυξομειωσεις βαρους επειδη.
Και συνηθως εμφανιζονται στα σημεια εκεινα που ειναι λεπτο και μαλακο το δερμα.

Να ξερεις οτι χρειαζεται καλη ενυδατωση...Να πινεις πολυ νερο και να χρησιμοποιεις κατι πολυ ενυδατικο τοπικα.
Η δερματολογος της κολλητης μου παντως επειδη λογω εγκυμοσυνης συχνα εμφανιζονται στην κοιλια και στο στηθος (ναι ειναι εγκυος :P), της συστησε να χρησιμοποιει αμυγδαλελαιο και βαζελινη για προληψη.
Οσες σου εχουν δημιουργηθει εγιναν...απο δω και περα χρειαζεται ενυδατωση, οπως επισης βοηθαει η καταναλωση τροφων με βιταμινες C & E. Και προσοχη με τα γλυκα, το αλκοολ, το τσιγαρο, το πολυ αλατι και βεβαιως την εκθεση στον ηλιο!
Εν ολιγοις, χρειαζεται υγιεινη διατροφη χωρις υπερβολες!!!! :P:)

:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ισχύει πως αν μαυρίσεις (με τον ήλιο) δε φαίνονται τόσο πολύ οι ραγάδες (άσπρες);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ισχύει πως αν μαυρίσεις (με τον ήλιο) δε φαίνονται τόσο πολύ οι ραγάδες (άσπρες);

Οχι βεβαια. Ισα ισα που ισχυει το ακριβως αντιθετο.
Επειδη ακριβως ειναι λευκες οι ραγαδες κανουν αντιθεση με τη μαυρισμενη επιδερμιδα και φαινονται περισσοτερο.
Αυτο που εχεις ακουσει μαλλον το εχεις μπερδεψει με την κυτταριτιδα! :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.


Οχι βεβαια. Ισα ισα που ισχυει το ακριβως αντιθετο.
Επειδη ακριβως ειναι λευκες οι ραγαδες κανουν αντιθεση με τη μαυρισμενη επιδερμιδα και φαινονται περισσοτερο.
Αυτο που εχεις ακουσει μαλλον το εχεις μπερδεψει με την κυτταριτιδα! :P


Είμαι αρκετά άσπρη κ όμως φαίνονται πολύ. Είχα χάσει απότομα κιλά μια περίοδο και....:(

Φαίνονται πολύ άσχημα...Δεν περάσανε καν το στάδιο του να είναι ροζ. Κατευθείαν άσπρες. Είναι κ κληρονομικό...

Δεν γίνεται τίποτα να μη φαίνονται τόσο; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

planet_spa

Νεοφερμένος

Η planet_spa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ξερει καμια σας για την κρεμα για ραγαδεσ τησ l'umola???
εχω ακουσει οτι ειναι πολυ αποτελεσματικη...την εχει δοκιμασει καμια σασ?
εχω αρκετεσ ραγαδεσ και εμφανιζονται κ αλλεσ οταν φοραω ενυδατικη σωματος για καποιο χρονικο διαστημα...
οποιοσ μπορει ασ με βοηθησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
πολλες γυναικες βλεπω στο θρεντ....:P εγω εχω στα πλευρα πολυ καιρο τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

planet_spa

Νεοφερμένος

Η planet_spa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ραγαδες ξαφινα παντου και λεπτες κοκκινες φλεβουλες. δεν εχασα κιλα ουτε τπτ.ουτε κληρονομικο ειναι... ορμονικο μπορει να ειναι? δεν εχω κανει καθολου εξετασεις...
σκεφτομαι να παω σε ενα δερματολογο. αξιζει τον κοπο?
θελωωωω βοηθειαααααα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εβγαλα και εγω τωρα που τελειωσαν οι πανελληνιες και μαλιστα την τυχη μου μεσα επειδη παχυνα!!!!τεσπα εχω -κοκκινους κιολας- στην μεση και στα χερια μου,διπλα στο ποντικι....

πως φευγουν,μειωνονται;;;αν γυμναστω παλι(λεω να αρχισω basket) θα φυγουν ή γενικα θα υπαρχει καμια αλλαγη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Πήγαινε σε κάποιο μαγαζί με καλλυντικά να πάρεις κάποια κρέμα, αν είναι κόκκινες τις προλαβαίνεις, απο τη στιγμή που γίνουν άσπρες ξέχνα το!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Πήγαινε σε κάποιο μαγαζί με καλυντικά να πάρεις κάποια κρέμα, αν είναι κόκκινες τις προλαβαίνεις, απο τη στιγμή που γίνουν άσπρες ξέχνα το!!

εεεε δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος;;;ειμαι αγορι,δεν εχω παει ποτε σε μαγαζι με καλυντικά νιωθω λιγο αβολα...καμια τροφη ή κατι τετοιο δεν παιζει με τπτ ε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top