Παραλίες με ομπρέλες και ξαπλώστρες: Επί πληρωμή ή όχι;

unesa

Νεοφερμένος

Η unesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Βρε παιδιά είναι απαραίτητο να πάρω ξαπλώστρα στο yabanaki την οποία χρεώνουν 5Ε ενώ έχω ήδη πληρώσει 6.5Ε είσοδο?? Δεν μπορώ να κάτσω στην άμμο?
Θέλω να πάω αυτό το Σάββατο! Παρακαλώ πείτε μου όσο πιο γρήγορα τόσο το καλύτερο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
εκει στο yabanaki τον παίζουν..
δεν ήξερα τι παίζει και σαν πρωτάρης πηγα και κάθισα στις μωβ ξαπλώστρες..
20 ευρώ. λαμόγια του yabanaki:mpinelik:


καλλιτερα να δώσεις για βενζίνη και να πας καπου πιο μακριά που ειναι free παρά να πληρώνεις τους έξυπνους της παραλιακής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
o κλέψας του κλέψαντος!!! ντροπή.. αλλά αυτοί καλά κάνουν, επιχειρηματίες είναι, εμείς είμαστε κορόιδα που πάμε(εσείς δηλαδή, εγώ δεν πάω :Ρ). κανονικά όλες οι παραλίες θα έπρεπε να είναι ελεύθερες αλλά αυτό είναι άλλο θέμα... καλύτερα να μαζευτείτε η παρέα, να οργανωθείτε κ να πάτε κάπου αλλού, πιο μακρυά, πιο καθαρά(σίγουρα, αφού με τόσο κόσμο είναι μες στη βρώμα οι πλαζ) κ πιο χαλαρά, εκτός κ αν δε θέλετε..τότε πάσο! πληρώστε, κολυμπήστε στο κάτουρο κ "στριμωχτείτε κ λίγο ρε παιδιά για να χωρέσουμε κ εμείς". κ να σκεφτείς μένω εκεί κοντά(βούλα) κ έχω σιχαθεί να πηγαίνω γιατί κανείς σε σέβεται τίποτα..σκουπίδια παντού κ χιλιάδες κόσμος..(μέχρι πέρσι, τώρα είμαι σε άλλη πόλη με πολύ καλύτερες ελεύθερες παραλίες κ πολλές εναλλακτικές)
τέσπα, εσύ ρώτησες αν πρέπει να πληρώσεις κ ξαπλώστρα κ εγώ έβγαλα τα εσωψυχά μου... πάντως στην πλαζ της βούλας είσαι υποχρεωμένος να πάρεις.. καλή τύχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Γκασπάρ μη γκρινιάζεις. Έχεις βάλει και εσύ το χεράκι σου στο να ιδιωτικοποιηθεί η παραλία
και στο να μην ελέγχονται οι τιμές.


Karma is a bitch :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unesa

Νεοφερμένος

Η unesa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ωχ καλά κατάλαβα, λογικά θα είναι υποχρεωτικό και εκεί να πάρεις!
Βρε παιδιά είμαι 17 χρονών δεν έχω αυτοκίνητο και δεν μπορούμε να πάμε πολύ μακριά! Άρα μόνο yabanaki όσο για τις παραλίες όλες βρώμικες είναι, αλλά για μια φορά τώρα τι να κάνουμε, δεν πειράζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Πήγαινε Νέα Μάκρη ή Ζούμπερη, εγώ εκεί πάω με την παρέα μου. Είναι λίγο ταλαιπωρία αλλά αξίζει τον κόπο και είναι και καθαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Πρώτον, ΟΠΟΥ και να εχει ξαπλωστρες εσυ εχεις το δικαιωμα να βαλεις στην αμμο την ομπλρελα σου και να κατσεις. δεν μπορει να σου το απαγορεψει κανενας αυτο! ε δεν γινετε μπροστα μπροστα ή λιγο παραδιπλα να μην εχει καθολου χωρο και να εχει μονο ξαπλωστρες!

Τα δικαιώματά μας στην παραλία

Οι αιγιαλοί και οι παραλίες ανήκουν στο Δημόσιο, το οποίο τα προστατεύει και τα διαχειρίζεται. Συνέπεια του κοινόχρηστου χαρακτήρα τους είναι η ελεύθερη πρόσβαση των πολιτών και η ακώλυτη χρήση τους. Δεν μπορεί κανείς να σας αναγκάσει να πληρώσετε για να μπείτε σε μια παραλία, σε αντίθετη περίπτωση καλέστε άμεσα την αστυνομία.

Η χρέωση για τη χρήση ομπρέλας και ξαπλώστρας θα πρέπει να είναι αναρτημένη σε τιμοκατάλογο σε εμφανές σημείο. Επίσης, θα πρέπει να εκδίδεται απόδειξη παροχής υπηρεσιών.

Όσοι εκμεταλλεύονται τις παραλίες μπορούν να χρησιμοποιούν μόνο το 50% της παραλίας (κατά μήκος) έχοντας τις ξαπλώστρες και τις ομπρέλες στοιβαγμένες στην άκρη της παραλίας για όποιους επιθυμούν να τις ενοικιάσουν (Ν.2971/2001 και Ν.3852/2010). Είναι δικαίωμα σας να το απαιτήσετε.

Αν η μία παραλία βρίσκεται δίπλα στην άλλη, ο δήμος οφείλει να ξεκαθαρίσει τα όρια και να επιβάλει απόσταση περίπου 100 μέτρων της μιας «επιχείρισης» από την άλλη. Οι πολίτες έχουν το δικαίωμα να τοποθετήσουν την πετσέτα τους ή τη δική τους ομπρέλα όπου θέλουν.

Το ψαροτούφεκο σε παραλίες με λουόμενους απαγορεύεται αυστηρά.

Όταν υπάρχουν λουόμενοι σε μία παραλία, απαγορεύεται η κίνηση μηχανοκίνητων σκαφών και θαλάσσιων μέσων αναψυχής (θαλάσσιο σκι, αλεξίπτωτο, έλκηθρο, δακτυλίδι) σε απόσταση μικρότερη των 100 μέτρων από τις σημαδούρες. Αν δεν υπάρχουν σημαδούρες, τότε απαγορεύεται η κίνησή τους σε απόσταση μικρότερη από 200 μέτρα από το σύνηθες σημείο όπου φτάνουν οι κολυμβητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει το Yabanaki και γενικά οι οργανωμένες παραλίες. Αλλά φυσικά δεν θα πάω στις ακριβές ξαπλώστρες αν πάω μόνο για ένα γρήγορο μπάνιο. Δεν χρειάζεται άλλωστε να πας στις ξαπλώστρες, μπορείς να κάτσεις στο μπαρ ή στα πεζούλια (είναι και πολύ ωραία για μαύρισμα).

Πάντως φέτος δεν έχω πάει ακόμα, αλλά πέρσυ πήγαμε περισσότερο στο Do It δίπλα, γιατί ήταν πιο φτηνό και πιο ήσυχο.

Να πάω πιο μακριά δεν γίνεται, με βολεύει η Βάρκιζα γιατί παίρνω το 171 κατευθείαν από το σπίτι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αυτή την μαλακία που πηγαίνετε σε μία παραλία και πληρώνετε είσοδο, ξαπλώστρα + τον καφέ, ακόμη δεν την έχω καταλάβει. Στη Χαλκιδική, στο Ιόνιο, στη Θάσο, και σε άλλα νησιά, δεν το έχω δει. Πάμε και δίνουμε μόνο 3,5-5ευρώ για έναν καφέ και είναι όλα μέσα. Και μιλάμε για θαλασσάρες, όχι μαλακίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Το αστικό για τις παραλίες αυτές από πού περνάει; :P

Όλο εξυπνάδες είσαστε εσείς οι παραέξω. Τι με νοιάζει εμένα πώς είναι οι παραλίες των νησιών και της Χαλκιδικής; Εγώ δεν είμαι ούτε σε νησί, ούτε στη Χαλκιδική, είμαι στην Αθήνα και θέλω να μπορώ να πάω σε μια παραλία το πρωί και το απόγευμα να είμαι στη δουλειά (ή το αντίθετο, αναλόγως τις βάρδιες). Και φυσικά δεν θέλω να κάνω δύο ώρες δρόμο να πάω και άλλες τρεις να γυρίσω, γιατί μέχρι να επιστρέψω θα έχουν γίνει τα νεύρα μου κρόσσια. Για κάποιους από εμάς, οι οργανωμένες παραλίες της Αττικής είναι λύση ανάγκης. Δεν είναι πως δεν ξέρουμε ότι υπάρχουν αλλού φτηνότερες και καλύτερες παραλίες...

Προσωπικά μόλις αποκτήσω ικανότητα τηλεμεταφοράς θα πηγαίνω μόνο Χαλκιδική, μέχρι τότε καλή είναι και η Βάρκιζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αυτή την μαλακία που πηγαίνετε σε μία παραλία και πληρώνετε είσοδο, ξαπλώστρα + τον καφέ, ακόμη δεν την έχω καταλάβει. Στη Χαλκιδική, στο Ιόνιο, στη Θάσο, και σε άλλα νησιά, δεν το έχω δει. Πάμε και δίνουμε μόνο 3,5-5ευρώ για έναν καφέ και είναι όλα μέσα. Και μιλάμε για θαλασσάρες, όχι μαλακίες.

Τα χώνεις κι εσύ, αλλά μια χαρά τα σκας για τον υποχρεωτικό "καφέ".

Πάντως το ότι αν η παραλία είναι δημόσια μπορείς να στήσεις ομπρέλα όπου θέλεις ισχύει.
Αλλά το ότι είναι υποχρεωτικό να αφήνουν χώρο για τους άλλους και να νοικιάζουν ξαπλώστρες στην άκρη, άσε... live your myth in Greece.

edit: μ' αρσει που κλαίγεστε πολλοί που μένετε εκεί κόντά. Εμείς που μένουμε δυτικά προάστια και για να πάμε σε μια παραλία της προκοπής θέλουμε μετρό για σύνταγμα και Ε22 τι να πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τα χώνεις κι εσύ, αλλά μια χαρά τα σκας για τον υποχρεωτικό "καφέ".

Εγώ προσωπικά παίρνω χυμό, γιατί 8 ώρες εκεί θα ξεροσταλιάσω. Και στην τελική, σε μία καφετέρια να πας, σε οποιανδήποτε πόλη, τα ίδια λεφτά πληρώνεις.

Εγώ πάντως δεν το είπα κακότροπα για εσάς τους "πελάτες", απλά μου την δίνει αυτή η μορφή εκμετάλλευσης γιατί γνωρίζουν, ότι καλώς ή κακώς αυτοί που έχουν δουλειές, υποχρεώσεις και παιδιά δεν μπορούν να πάνε μακριά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν το είπα κακότροπα για εσάς τους "πελάτες", απλά μου την δίνει αυτή η μορφή εκμετάλλευσης γιατί γνωρίζουν, ότι καλώς ή κακώς αυτοί που έχουν δουλειές, υποχρεώσεις και παιδιά δεν μπορούν να πάνε μακριά!
Από αυτή την άποψη, όλοι οι έμποροι μας εκμεταλλεύονται. Να διαμαρτυρηθούμε και για τον σουβλατζή που γνωρίζει ότι γυρνάμε σπίτι αργά από τη δουλειά / δεν μπορούμε να μαγειρέψουμε / δεν έχουμε προλάβει να ψωνίσουμε και μας χρεώνει 2 ευρώ το σουβλάκι και άλλα δύο ευρώ την κόκα κόλα; Δε νομίζω.

Για μένα η οργανωμένη παραλία είναι επιλογή. ΘΕΛΩ και επιλέγω να πάω σε οργανωμένη παραλία γιατί θέλω να έχω την ευκολία της ξαπλώστρας, της ομπρέλας, του ντουζ, της σερβιτόρας που θα μου φέρει το νεράκι μου κρύο μόλις διψάσω, μουσικούλα να παίζει από τα μεγάφωνα, ρολόι για να βλέπω την ώρα όσο είμαι στη θάλασσα, τουαλέττα και αποδυτήρια, καθώς και τη δυνατότητα να παραγγείλω φαγητό αν πεινάσω. Αν ήθελα να πηγαίνω με την ομπρέλα μου, την ψάθα μου και το ψυγειάκι μου, μπορούσα άνετα να το κάνω καθώς στη Βάρκιζα έχει ελεύθερη παραλία και από τις δύο πλευρές της οργανωμένης. Δεν καταλαβαίνω πού είναι το πρόβλημα. Αυτός που δεν θέλει να πληρώσει ας πάει μερικά μέτρα πιο εκεί, πρέπει δηλαδή οπωσδήποτε να κολυμπήσει στο Yabanaki?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Για μένα η οργανωμένη παραλία είναι επιλογή. ΘΕΛΩ και επιλέγω να πάω σε οργανωμένη παραλία γιατί θέλω να έχω την ευκολία της ξαπλώστρας, της ομπρέλας, του ντουζ, της σερβιτόρας που θα μου φέρει το νεράκι μου κρύο μόλις διψάσω, μουσικούλα να παίζει από τα μεγάφωνα, ρολόι για να βλέπω την ώρα όσο είμαι στη θάλασσα, τουαλέττα και αποδυτήρια, καθώς και τη δυνατότητα να παραγγείλω φαγητό αν πεινάσω. Αν ήθελα να πηγαίνω με την ομπρέλα μου, την ψάθα μου και το ψυγειάκι μου, μπορούσα άνετα να το κάνω καθώς στη Βάρκιζα έχει ελεύθερη παραλία και από τις δύο πλευρές της οργανωμένης. Δεν καταλαβαίνω πού είναι το πρόβλημα. Αυτός που δεν θέλει να πληρώσει ας πάει μερικά μέτρα πιο εκεί, πρέπει δηλαδή οπωσδήποτε να κολυμπήσει στο Yabanaki?

υπερβάλεις κ ωραιοποιείς τα πράγματα.
το yabanaki ειναι μια ωραια παραλία, αλλα δεν προσφέρει τίποτα που να αξίζει 6 ευρώ το άτομο μονο για είσοδο.
εκτος απο αυτο, το να πληρώνεις για να μπεις ειναι και παράνομο.
αυτο σχολιάσαμε.

θελεις και επιλέγεις να δωσεις χρήματα στους νταβατζηδες της παραλιας. δικαίωμα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Δεν προσφέρει ξαπλώστρες, ομπρέλες, αποδυτήρια, ντουζιέρες, τουαλέτες, σερβιτόρους, ναυαγοσώστες, καφενείο-εστιατόριο-μπαρ? Υπάρχει άλλη παραλία που να τα προσφέρει αυτά χωρίς είσοδο; Αν ναι, πες μου πού είναι να πάω. Αλλά να είναι κοντά στην Αθήνα, όχι στην Αμοργό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Πειράζει που απεχθάνομαι τις οργανωμένες παραλίες και όπου βλέπω ομπρέλες και ξαπλώστρες δεν πλησιάζω? Κάποιοι θα με πουν παράξενο ή απολίτιστο, αλλά την παραλία στην οποία θα πάω να κάνω μπάνιο και να αράξω, την θέλω όσο πιο ήσυχη και πρωτόγονη γίνεται. Θέλω να πάω με τη δικιά μου ομπρέλα, να απλώσω τη δική μου ψάθα και να πιω το φραπέ που έφερα από το σπίτι στο θερμός και να φάω το σάντουϊτς στο αλουμινόχαρτο. Ναι, όλα έχουν ένα τίμημα, οπότε για να βρω αυτό που θέλω το πληρώνω σε χρόνο, βενζίνη, περπάτημα, σκαρφάλωμα, αλλά το έπαθλο πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο. Ακόμα και στην Αττική και χωρίς Ι.Χ. αυτοκίνητο υπάρχουν λύσεις. Τα λιμανάκια της Βάρκιζας είναι ακόμα λύση και με το λεωφορείο. Πιο πέρα, μετά την αγία Μαρίνα και μέχρι την Ανάβυσσο υπάρχουν ελέυθερες παραλίες προσιτές με τη συγκοινωνία. Από την άλλη μεριά, υπάρχουν Ραφήνα, Ζούμπερι, Σχοινιάς, Μαραθώνας, Νέα Μάκρη, όπου τα λεωφορεία μπορούν να σας μεταφέρουν. Ρίξτε μια ματιά και ΕΔΩ.
Κατά τα άλλα, υπομονή μέχρι να φύγετε για διακοπές . . .
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Πειράζει που απεχθάνομαι τις οργανωμένες παραλίες και όπου βλέπω ομπρέλες και ξαπλώστρες δεν πλησιάζω? Κάποιοι θα με πουν παράξενο ή απολίτιστο, αλλά την παραλία στην οποία θα πάω να κάνω μπάνιο και να αράξω, την θέλω όσο πιο ήσυχη και πρωτόγονη γίνεται. Θέλω να πάω με τη δικιά μου ομπρέλα, να απλώσω τη δική μου ψάθα και να πιω το φραπέ που έφερα από το σπίτι στο θερμός και να φάω το σάντουϊτς στο αλουμινόχαρτο. Ναι, όλα έχουν ένα τίμημα, οπότε για να βρω αυτό που θέλω το πληρώνω σε χρόνο, βενζίνη, περπάτημα, σκαρφάλωμα, αλλά το έπαθλο πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο.
Καθόλου δεν πειράζει! Αλλά γιατί να πειράζει που κάποιοι από εμάς προτιμάνε τις οργανωμένες παραλίες; Δόξα τω Θεώ η ακτογραμμή μας είναι μεγάλη. Σίγουρα υπάρχει χώρος για όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Μόνο μια απάντηση θα δώσω...
Σας ζηλεύω που διαφωνείτε, για το αν θα πληρώσετε καρέκλα ή όχι, ώστε να κάνετε μακροβούτια. :P
Εγώ μόνο σε photos βλέπω πλέον θάλασσα. Εκτός και αν βουτήξω στον Τάμεση.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Εγώ μόνο σε photos βλέπω πλέον θάλασσα. Εκτός και αν βουτήξω στον Τάμεση.:P
Σε νιώθω απόλυτα γιατί κάποτε ήμουν στη θέση σου. Υπομονή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
υπαρχουν τοσες ομορφες παραλιες και πατε και πληρωνετε 10 ευρω για να πατε σε ιδιωτικες οι οποιες ειναι και βρωμικες. παρτε λεοφωρειο φτανετε λαγονησι,σαρωνιδα καπου εκει και εχει πολυ πιο ομορφεζ παραλιεζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top