Προορισμοί στο εξωτερικό

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Σε χώρες εντός Ε.Ε η ταυτότητα σε καλύπτει.Εκτός Ευρώπης ΚΑΙ εκτός Ε.Ε πρέπει να έχεις διαβατήριο.
Επίσης η βλακεία με τις ελληνικές ταυτότητες είναι οτι σε κάποια αεροδρόμια πχ της Βιέννης και Βουδαπέστης για συγκεκριμένες αερογραμμές πρέπει να κάνεις μόνος σου check in βάζοντας σε ενα μηχάνημα το διαβατήριο ή την ταυτότητα(η οποία ΘΑ έπρεπε να είναι πχ οπως τις σουηδικές σαν πιστωτική κάρτα). Οι ελληνικές δεν μπαίνουν στο μηχάνημα και είναι μεγάλη διαδικασία. Εγώ έχω βγάλει και διαβατήριο.

καλα οι ελληνικες ταυτοτητες εινα για να ντρεπεσαι να τις δειχνεις αμαν πια αυτο το πραγμα που οποτε ταξιδεψω με ταυτοτητα ποση ωρα τη κοιτανε και τη ξανακοιτανε ...και με ρωτανε ποτε ληγει και απο ποια χωρα ειναι...ΠΑΝΤΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Παίδες έχετε καμία πρόταση για προορισμό εξωτερικού το τετραήμερο της 25ης Μαρτίου (σχετικά κοντά και οικονομικά γιατί το πολύ χρήμα θα φύγει το Πάσχα) για 2 άτομα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Σε χώρες εντός Ε.Ε η ταυτότητα σε καλύπτει.Εκτός Ευρώπης ΚΑΙ εκτός Ε.Ε πρέπει να έχεις διαβατήριο.
Επίσης η βλακεία με τις ελληνικές ταυτότητες είναι οτι σε κάποια αεροδρόμια πχ της Βιέννης και Βουδαπέστης για συγκεκριμένες αερογραμμές πρέπει να κάνεις μόνος σου check in βάζοντας σε ενα μηχάνημα το διαβατήριο ή την ταυτότητα(η οποία ΘΑ έπρεπε να είναι πχ οπως τις σουηδικές σαν πιστωτική κάρτα). Οι ελληνικές δεν μπαίνουν στο μηχάνημα και είναι μεγάλη διαδικασία. Εγώ έχω βγάλει και διαβατήριο.

Για τώρα Πολωνία θα πάω με Λεωφορείο μου πε η φίλη μου ότι το πρόβλημα είναι στη Σερβία γιατί ζητάνε διαβατήριο..Αυτό για την κάρτα του πολίτη που είναι και διαβατήριο με εξυπηρετεί??Έχουν ακουστεί και διάφορα..Γιατί είναι και ακριβά τα διαβατήρια 70 και ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Παίδες έχετε καμία πρόταση για προορισμό εξωτερικού το τετραήμερο της 25ης Μαρτίου (σχετικά κοντά και οικονομικά γιατί το πολύ χρήμα θα φύγει το Πάσχα) για 2 άτομα;:hmm:
Στη θέση σου θα διάλεγα Βαλκάνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Στη θέση σου θα διάλεγα Βαλκάνια...

Μάλλον για εκεί το κόβω φίλε (συγκεκριμένα Βελιγράδι)...το κρατούσα για να πάω κάποια στιγμή μπάκουρος στις Σέρβες,αλλά αφού μας έκατσε τώρα το "τυχερό" τι να κάνουμε,θα το κάψουμε το χαρτί!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Μάλλον για εκεί το κόβω φίλε (συγκεκριμένα Βελιγράδι)...το κρατούσα για να πάω κάποια στιγμή μπάκουρος στις Σέρβες,αλλά αφού μας έκατσε τώρα το "τυχερό" τι να κάνουμε,θα το κάψουμε το χαρτί!:P
Κρίμα γιατί απ'οτι ξερω απο φίλους, οι Σέρβες έχουν μεγάλη αδυναμία στους Έλληνες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Σε χώρες εντός Ε.Ε η ταυτότητα σε καλύπτει.Εκτός Ευρώπης ΚΑΙ εκτός Ε.Ε πρέπει να έχεις διαβατήριο.
Επίσης η βλακεία με τις ελληνικές ταυτότητες είναι οτι σε κάποια αεροδρόμια πχ της Βιέννης και Βουδαπέστης για συγκεκριμένες αερογραμμές πρέπει να κάνεις μόνος σου check in βάζοντας σε ενα μηχάνημα το διαβατήριο ή την ταυτότητα(η οποία ΘΑ έπρεπε να είναι πχ οπως τις σουηδικές σαν πιστωτική κάρτα). Οι ελληνικές δεν μπαίνουν στο μηχάνημα και είναι μεγάλη διαδικασία. Εγώ έχω βγάλει και διαβατήριο.

Χωρις διαβατηριο μπαινεις και σε μερικες χωρες εκτος ΕΕ που εχουν συμφωνια για με την Ενωση για το συγκεκριμενο ζητημα, οπως η Ελβετια και η Νορβηγια αν δν κανω λαθος.

Οντως οι ελληνικες ταυτοτητες ειναι ελεεινες και τρισαθλιες. Εγω την εχω λυγισει κιολας για να χωραει στο πορτοφολι :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Οντως οι ελληνικες ταυτοτητες ειναι ελεεινες και τρισαθλιες. Εγω την εχω λυγισει κιολας για να χωραει στο πορτοφολι :P:P
Αμ το άλλο που δε μπορείς να πάρεις καινούργια ταυτότητα με τον ίδιο κωδικό που το πας;
Να πω ρε πούστη ότι την έχασα και τον αλλάζεις για να μη πέσω θύμα απάτης πάει στο διάολο,αλλά ρε σερσερή άμα σου την επιστρέψω ΕΓΩ δε μπορώ να κρατήσω το νούμερο μου;Πρέπει ντε και καλά να μου δώσεις άλλο και να τρέχω σε τράπεζες,εφορίες κ.λπ. να αλλάζω τα στοιχεία μου;!
Έχω την ίδια ταυτότητα από τα 15 μου,έχει γίνει πατσαβούρι κανονικό και δεν πάω να την ανανεώσω γι'αυτό το λόγο!:mad:

Θα γίνουν ποτέ σαν της Ε.Ε. ή μήπως ονειρεύομαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αμ το άλλο που δε μπορείς να πάρεις καινούργια ταυτότητα με τον ίδιο κωδικό που το πας;
Να πω ρε πούστη ότι την έχασα και τον αλλάζεις για να μη πέσω θύμα απάτης πάει στο διάολο,αλλά ρε σερσερή άμα σου την επιστρέψω ΕΓΩ δε μπορώ να κρατήσω το νούμερο μου;Πρέπει ντε και καλά να μου δώσεις άλλο και να τρέχω σε τράπεζες,εφορίες κ.λπ. να αλλάζω τα στοιχεία μου;!
Έχω την ίδια ταυτότητα από τα 15 μου,έχει γίνει πατσαβούρι κανονικό και δεν πάω να την ανανεώσω γι'αυτό το λόγο!:mad:

Θα γίνουν ποτέ σαν της Ε.Ε. ή μήπως ονειρεύομαι;

Ιδια περιπτωση εδω. Επειδη η ταυτοτητα μου ειναι μαυρα χαλια (εχει φυγει και το πλαστικο σε πολλα σημεια πλεον) σκεφτηκα να την αλλαξω (ασε που την εχω απο τα 13 μου). Και εφαγα πορτα για τον αριθμο. Τωρα για τις ταυτοτητες της ΕΕ, επειδη πριν λιγο διαστημα πηγα στην αστυνομια σα μαρτυρας για αντικατασταση ταυτοτητας και ρωτησα τον αστυνομικο μου ειπε οτι το σχεδιο παιρνει αναβολη στην αναβολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Ιδια περιπτωση εδω. Επειδη η ταυτοτητα μου ειναι μαυρα χαλια (εχει φυγει και το πλαστικο σε πολλα σημεια πλεον) σκεφτηκα να την αλλαξω (ασε που την εχω απο τα 13 μου). Και εφαγα πορτα για τον αριθμο. Τωρα για τις ταυτοτητες της ΕΕ, επειδη πριν λιγο διαστημα πηγα στην αστυνομια σα μαρτυρας για αντικατασταση ταυτοτητας και ρωτησα τον αστυνομικο μου ειπε οτι το σχεδιο παιρνει αναβολη στην αναβολη.
Γιατί όμως έτσι;Τι έχουν να χάσουν;:hmm:
Προσωπικά δεν πάει κάπου το μυαλό μου...εσένα;
Κάθε άλλο που θα ησυχάσουν οι μπάτσοι απ'αυτό το μπελά,θα κονομήσουν οι ημέτεροι απ'τα λεφτά για την ανάπτυξη των ηλεκτρονικών υποδομών και θα πάρουν κι οι κυβερνώντες "πόντους"!Win-win!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vegasmaster

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
4 φορές έχω πάει στην Κωνσταντινούπολή και δεν το μετανιώνω, ξαναπάω τον Απρίλιο που μας έρχεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Το όνειρό μου είναι να πάω Νότια Κορέα :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Το όνειρό μου είναι να πάω Νότια Κορέα :inlove:
Σχεδον το ιδιο, απλά εγώ θα προτιμουσα να παω στη Βορεια 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Αν βρω λεφτά θα πάω σίγουρα Ιταλία του χρόνου :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Αν βρω λεφτά θα πάω σίγουρα Ιταλία του χρόνου :inlove:
Έχεις στο πλανο συγκεκριμένες πόλεις ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Έχεις στο πλανο συγκεκριμένες πόλεις ;

Θα ήθελα Ρώμη ή Βενετία αλλά κυρίως ό,τι κάτσει πιο φθηνό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το όνειρό μου είναι να πάω Νότια Κορέα :inlove:
Πήγε ο ξάδερφος μου. Είπε ήταν πολύ ωραία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Θα ήθελα Ρώμη ή Βενετία αλλά κυρίως ό,τι κάτσει πιο φθηνό :P


Να πας! Η Ρώμη αξιζει πραγματικα,ειναι υπέροχη πόλη! Και η Βενετία ειναι πανέμορφη,ειδικα το βραδυ ειναι σαν παραμύθι. Αλλα πιστεύω οτι αν θες να μείνεις σε ενα απο αυτα τα δυο μέρη για καποιες μέρες,θα έπρεπε να επιλέξεις Ρώμη. Ειναι το κατι αλλο.. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Έχει πάει κανείς Βιέννη; Πότε αξίζει να πας; Έχει πράγματα να δείς; Μέσα σε ένα 4ήμερο τι μπορείς - προλαβαίνεις να δεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top