Ναζισμός: Η γνώμη σας

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ναζισμός: Η γνώμη σας
Χωρίζω τους προσκείμενους στο ναζισμό σε 2 κατηγορίες.

  1. ναζιστής ο βλαξ: ο τύπος που κατάφερε να τελειώσει με τη πρωτοβάθμια εκπαίδευση με τα χίλια ζόρια (ή δε τέλειωσε ποτέ) και που μεγάλωσε με πιπίλισμα του πρωτόγονου εγκεφάλου του για Ελληνική τιμή και δόξα, ξακουστή Μακεδονία, 300 του Λεωνίδα, παπάδες και διάκους και άλλα τέτοια. Έτσι λοιπόν μη μπορώντας να πετύχει και πολλά στη ζωή του άνοιξε τους ορίζοντες του στη ιδεολογική ιδέα της παρωπίδας
  2. ναζιστής ο μορφωμένος: νταξ, εδώ τέλειωσε το λύκειο και έπειτα προχώρησε στις ανώτερες βαθμίδες του εκπαιδευτικού συστήματος είτε ως όργανο της τάξεως, είτε ως φιλόλογος, είτε ως δικηγόρος αλλά κινήθηκε και σε κοντινούς τομείς. Έπειτα από αυτή την εξέλιξη το γύρισε στο ναζισμό για 2 πιθανούς λόγους: α) ήτο πάντα χαζός και ανάξιος και κατά συνέπεια το τραμπούκισμα από συνανθρώπους του ήταν κάτι αναμενόμενο με αποτέλεσμα όλα αυτά να χαρακτούν μέσα στο κεφάλι του και αργότερα να ξεσπάσουν σε φασιστικά ιδεολογήματα προκειμένου να πάρει πίσω το αίμα του και β) ήταν που ήταν λάσκα η βίδα, διάβασε κάτι βιβλία από εκείνο το καμμένο το βιβλιοπωλείο στα Εξάρχεια, είδε λίγο Πλέυρη, πήγε φαντάρος, την άκουσε μεγάλος και τρανός και το γύρισε στο ναζιλίκι και την ιστορία.




So, για να μείνω στο θέμα.
Η άποψη μου για το ναζισμό είναι η ίδια που έχω για το γηπεδικό φανατισμό, το θρησκευτικό φανατισμό και το μπρόκολο που έχω βάσιμες υποψίες πως είναι κουνουπίδι με παραλλαγή. :sick:


Το σιχαίνομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
δεν με παραξενεύει το γεγονός ότι άνθρωποι που έχουν σπουδάσει και έχουν τελειώσει κάποια σχολή,υποτηρίζουν το ναζισμό.η αποφοίτηση απο οποιαδήποτε σχολή δεν συνεπάγεται μόρφωση,ανοιχτό μυαλό,και υψηλές ιδέες και ιδανικά :(

το ανησυχητικό είναι ότι βρίσκονται σε καίριες θέσεις,είτε πολιτικοί ( :whistle::whistle::whistle:),είτε δικηγόροι και δικαστικοί,στην τηλεόραση,η ακόμη χειρότερα,δάσκαλοι και καθηγητές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Η γνώμη μου για τον ναζισμό είναι η χειρότερη.Είναι μια ιδεολογία μίσους, μια ιδεολογία σοσιαλισμού.
Αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν οι ναζιστές είναι ότι μια κοινωνία δεν χτίζεται σε μια ιεραρχία στηριζόμενη στο χρώμα, αλλά στην αξιοκρατία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Η γνώμη μου για τον ναζισμό είναι η χειρότερη.Είναι μια ιδεολογία μίσους, μια ιδεολογία σοσιαλισμού.
Αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν οι ναζιστές είναι ότι μια κοινωνία δεν χτίζεται σε μια ιεραρχία στηριζόμενη στο χρώμα, αλλά στην αξιοκρατία.

το λες σαν ο σοσιαλισμος να ειναι κατι κακο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Ναζισμός κατά εμέ είναι οι απόψεις και τα πιστεύω ενός μπερδεμένου μυαλού που κατάφερε να αναρριχηθεί,να αποκτήσει δύναμη και εξουσία και έτσι να πλασάρει τις απόψεις του ως ιδεολογία,πολίτευμα,κοσμοθεωρία κτλ...Τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Η γνώμη μου για τον ναζισμό είναι η χειρότερη.Είναι μια ιδεολογία μίσους, μια ιδεολογία σοσιαλισμού.
Αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν οι ναζιστές είναι ότι μια κοινωνία δεν χτίζεται σε μια ιεραρχία στηριζόμενη στο χρώμα, αλλά στην αξιοκρατία.

Να ξαναρωτησω εγω τι σχεση εχει ο ναζισμος με το σοσιαλισμο;;
Τα βλεπω τα -1 αραδα οποτε....

τι σχεση εχει ο ναζισμος με το σοσιαλισμο;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
:P
Λοιπόν, πολύ θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες των μελών για αυτό το πολιτικό σύστημα.

Αν δεν το ξέρετε ήδη, η λέξη ναζισμός προέρχεται από ελληνικοποίηση μίας σύντμησης δύο γερμανικών λέξεων που στα ελληνικά αποδίδονται ως εθνικός σοσιαλισμός ή συντετμημένα εθνικοσοσιαλισμός.
Έχω την ίδια γνώμη για τους ναζιστές που έχω, είχα, και θα έχω μέχρι τέλους για την άκρα αριστερά και τους κομμουνιστές. :(
Και επειδή το βίντεο σου είναι όμορφο (νοτ). Έχω και εγώ ένα.



εχμ...το βίντεο αρχίζει με εγκλήματα του ναζισμού.. και συνεχίζει...εεεε
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Να ξαναρωτησω εγω τι σχεση εχει ο ναζισμος με το σοσιαλισμο;;
Τα βλεπω τα -1 αραδα οποτε....

τι σχεση εχει ο ναζισμος με το σοσιαλισμο;:confused:

Αν δεν το ξέρετε ήδη, η λέξη ναζισμός προέρχεται από ελληνικοποίηση μίας σύντμησης δύο γερμανικών λέξεων που στα ελληνικά αποδίδονται ως εθνικός σοσιαλισμός ή συντετμημένα εθνικοσοσιαλισμός.
Παράθεση από τον νηματοθέτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Για δες θεμα..8 χρονια πριν! Ρε τι βγαζει αυτιο το συστημα ανακινησης θεματων!

Οσον αφορα το ερωτημα του θρεντ....
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ!Οπως και για ολα τα ναζιδια...

1650566004100.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top