Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,431 εγγεγραμμένα μέλη και 2,395,516 μηνύματα σε 74,324 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 643 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προτιμάτε cinema ή σπίτι και dvd;

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,604 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 09:31, 01-07-05:

εγώ προτιμώ στο σπίτι με την παρέα μου αραχτή στο κρεβατάκι μου να βλέπω dvd παρά στπ cinema.
ʼσε που μου έρχεται και πιο φτηνά και μερικές φορές έχει και περισσότερη πλάκα απο οτι στο cinema γιατί μαζεθόμαστε όλη η παρέα και δεν ενοχλούμε κάποιον ότνα μιλάμε

εσείς??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 09:49, 01-07-05:

DVD γιατι
1) Μιλάς και σχολιάζεις αφοβα
2) Δε στη σπαει το διαλειμμα αν δεν το θες η κανεις 3-4 αμα θές
3) Πιο φτηνό
4) Εχεις περισσότερες επιλογές στο τί θα δείς
5) Δεν εχεις απο πίσω 30 κάφρους που μιλάνε/χαχανίζουν/τηλεφωνάνε/πετάνε τα μπουκάλια με το νερό
6) Σουβλάκια για σνάκ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O gianakin έγραψε στις 10:18, 01-07-05:

Το καθενα εχει την χαρη του,αλλα πρωτα βλεπω ταινια που με ενδιαφερει σινεμα.Δεν εχω σκεφτει ποτε "αστην για DVD".

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 10:44, 01-07-05:

Η μεγάλη οθόνη έχει μια μαγεία που το DVD δεν μπορεί να υποκαταστήσει.Δυστυχώς οι ώρες μου είναι τέτοιες ώστε σπάνια βρίσκω παρέα για σινεμά και αν προτείνω να πάμε Σαβ/κο παίρνω ως απάντηση ότι το Σαβ/κο είναι για καλύτερα πράγματα.Έτσι καταλήγω να παρακολουθώ τις ταινίες που θέλω σε DVD.Ελπίζω τώρα που θα ανοίξουν τα θερινά να πάω σε 2-3.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:14, 01-07-05:

DVD στο σπιτι!!
Γιατι?
1. Καπνίζουμε όσο θέλουμε
2. Σταματαμε καθε τόσο μια σκηνη που θέλουμε να παρατηρήσουμε
3. Τρώμε οτι θέλουμε κι όχι οτι αξιώθηκε να έχει το κυλικείο και μάλιστα στην κανονική του τιμη
4. Είναι γενικα φθηνότερο
5. Μπορώ να είμαι και με τις πυτζάμες
6. Μπορώ να κάνω rewind αν θέλω να ξαναδω κάτι για να το προσεξω καλύτερα
7. Βλέπω καλα και χωρίς να με ενοχλουν οι ψηλοι μπροστα (ειμαι και κοντούλα οπότε αυτό ειναι πολυ προβλημα μερικες φορες)
8. Μπορω να παω τουαλέτα όποτε θέλω χωρίς να χάσω μέρος της ταινίας
9. Μιλάμε όσο θέλουμε χωρις να ενοχλέιται κανένας

και πολλά άλλα που δεν μου έρχονται τώρα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,003 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:22, 01-07-05:

Χμμμ εγώ πιστεύω ότι η ατμόσφερα ενός cinema μπορεί πολύ άνετα να μεταφερθεί στο σπίτι.
Εγώ πλέον αν πάω cinema είναι επειδή το θέλει η παρέα. Το μόνο που μου την σπάει όταν βλέπω dvd στο σπίτι μου καμία φόρα οι γονείς φωνάζουν να χαμηλώσω

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 15:16, 01-07-05:

Cinema με 1000, αρκετά σαπίζουμε στο σπίτι...
Θεωρώ το σινεμά κάτι πολύ ρομαντικό!

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 15:40, 01-07-05:

Cinema! Γιατί απλά μ’ αρέσει πιο πολύ! Το DVD στο σπίτι το ψιλό βαριέμαι...

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 23:48, 01-07-05:

Και τα 2. Προτιμάω βεβαίως το cinema, αλλά και στο σπίτι να αράζεις και να βλέπεις DVD δεν είναι άσχημα

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,533 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 00:06, 02-07-05:

Και εγώ το cinema! 8) Ειδικά τώρα το καλοκαίρι.

Παράθεση

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O KoRaKi έγραψε στις 02:51, 02-07-05:

Αν υπάρχει καμιά καλή καινούρια ταινία τη βλεπει κανεις στο σινεμα. Όμως επειδή οι σημαντικότερες ταινίες έχουν παιχτεί στις αίθουσες στο παρελθόν (καποιες πριν ακόμη γεννηθώ) τις βλεπω απο dvd και μάλιστα τις περισσότερες φορές πλεον μαζί με φίλους σε θεματικούς συνδυασμούς που επιλέγουμε εμείς. Έχει ενδιαφέρον, γιατί μετά μπορούμε να συζητήσουμε, έχουμε διαβάσει σχετικό υλικό κλπ.

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 02:55, 02-07-05:

DVD αν έχω καλή παρέα, αραχτή στο σπίτι και με deleted scenes. Σινεμά όταν υπάρχει καλή ταινία που θέλω τόσο πολύ να δω που δεν μπορώ να περιμένω να βγει σε DVD

Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε στις 22:09, 22-08-05:

dvd σπιτι το ποιο καλο ουτε πλυρωνης με ησηχια κα πανω απο ολλα οτι εισαι μονος σου

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 22:51, 29-08-05:

DVD...Αλλά και cinema . Το καλό με το cinema είναι ότι φαίνονται φοβερά τα εφφέ και ακούγεται τέλεια .Το καλό με το DVD είναι ότι αράζεις μόνος σου και βλέπεις με την ησυχία σου την ταινία και όποτε θέλεις, τη σταματάς,όποτε θες την ξεκινάς Ή το πολύ πολύ κάθεσαι με την παρέα σου,με πίτσες και βλέπεις την ταινία

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 23:00, 29-08-05:

Χαλαρά στο σπίτι με το DVD (ή όποιο άλλο μέσο τελοσπάντων )

Ούτε ξεπαραδιάζεσαι, ούτε έχεις τον μπροστινό ψηλολέλεκα να σε εμποδίζει, ούτε την χαζή από πίσω που δεν μπορεί να περιμένει, και να σχολιάσει στο διάλειμμα, το καινούριο της κούρεμα στο κινητό(ναι το έχω ακούσει!) , ούτε τα πιτσιρίκια με τα επιφωνήματα σε κάθε σκηνή δράσης/ερωτική/γενικά ενδιαφέρουσα....

Ο μόνος λόγος που θα προτιμήσω να δω ένα έργο στο σινεμά είναι για τα εφέ! Όπως και να το κάνουμε άλλη αίσθηση σου προκαλεί το Star Wars στην 200ων (ίσως και παραπάνω) ιντσών οθόνη και στο DTS ηχοσύστημα και άλλη στην τηλεόρασή σου με τα στερεοφωνικά ηχεία!

Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε στις 03:26, 30-08-05:

Εγώ DVD

Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε στις 22:52, 31-08-05:

πρωτιμώ το dvd... άμα είσαι με παρέα μπορείς να κάνεις άφοβα τρελό χαβαλέ χωρίς να αρχίσουν να σου την λένε οι γύρω ή άμα είσαι με το αίσθημα δεν νομίζω ότι συγκρίνεται με τίποτα το αγκαλίτσα στο καναπέ (και κανένα τζάκι, άμα βρεθεί κανείς να το ανάψει )

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε στις 00:59, 01-09-05:

Προτιμο σπιτι και οτι καλη ταινια βαλει η τηλεωραση... Σπανια παω σινεμα και ακομα πιο σπανια νοικιαζω DVD (για την ακριβια δεν εχω νοικιασει ποτε, μονο εχω δει 2 που εχω και 2 που δανειστικα απο τον Καΐμακτσαλαν). Δεν ειμαι και πολυ της ταινιας... θα δω αμα βαλει καμια καλη κανα καναλι και αμα

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 01:36, 01-09-05:

Tίποτα από τα δύο.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:55, 01-09-05:

όταν η ταινία έχει και το γνωρίζω από πριν πολλά οπτικά και ηχητικά εφέ, σαφώς και προτειμώ τον κινηματογράφο... ή αν ξέρω με σιγουριά ότι πρόκειται για μια καλή ταινία και δεν θα κλάψω τα 8 ευρώ του εισητηρίου, τα 5 του pop corn και τα 3 της coca cola!!!
όταν πρόκειται για άλλο είδος, χαλαρά ξαπλανάσκελα σπίτι και dvd με σπιτικό pop corn και coca cola απο τα ψιλικά της γειτονιάς

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 22:24, 01-09-05:

Εγώ σήμερα είδα το Bewitched αλλά δεν το 'φχαριστήθηκα καθόλου γιατί δίπλα μου καθόταν μία παρέα από εννιάχρονα και γελούσαν σε κάθε αστείο της ταινίας. Μιλάμε μου σπάσανε τα νεύρα και εμένα αλλά και της κοπέλας που είχε έρθει μαζί μου....Και δεν είναι μόνο αυτό αλλά και ο μπαμπάς τους που είχε έρθει τους εξηγούσε τις απορίες που είχανε πάνω στην ταινια...Αμάν πια δηλαδή....

:mad17:

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 19:18, 25-09-05:

Το καλοκαίρι προτιμώ να πηγαίνω cinema παρά να κάθομαι μέσα. Τις υπόλοιπες εποχές προτιμώ να βλέπω dvd σπιτάκι μου αραχτος, ίσως και με κανέναν φίλο...Μπορείς να εκφραστείς ελεύθερα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dare-Devil : 25-09-05 στις 19:22.
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 00:01, 26-09-05:

Εγω παλι προτιμω να βλεπω ααινιες στο σπιτι μου. Και αυτο γιατι δεν με βολευουν και πολυ τα καθισματα. Ασε που εχω να παω σινεμα κανα χρονο και βαλε...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hetfield : 26-09-05 στις 00:06.
Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 16:56, 30-09-05:

βασικα αν δν εχω παρεα να παω cinema η' η παρεα βαριεται να παμε προτειμω να δω στο σπιτι dvd.

Παράθεση

Arty2

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Arty2 έγραψε στις 19:01, 30-09-05:

Cinema πάντα με παρέα για επικά έργα η κωμωδίες

Παράθεση

Affectuoso31

Νεοφερμένος

H Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H Affectuoso31 έγραψε στις 00:51, 02-12-05:

Μέχρι να αποκτήσω εντεκάμετρη οθόνη σπίτι μου προτιμώ να βλέπω τις καλές ταινίες στο σινεμά. Πιστεύω πως είναι άλλη η αίσθηση.
Για τις εμπορικές ταινίες δεν με χαλάει να περιμένω να βγουν και σε dvd και να της δω απο τον καναπέ μου με μιά γαβάθα ποπκορν αγκαλιά

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 462 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 15:06, 13-03-06:

Ανάλογα την όρεξή μου..πιο πολύ πάωσινεμά βέβαια-γύρω στις 2-3 φορές τον μήνα-γιατί είναι τελείως διαφορετικό το να βλέπεις μια ταινία -ειδικά όταν είναι πολύ καλή- σε μια τεράστια οθόνη και με όλα αυτά τα υπερσύγχρονα -λέμε τώρα- συστήματα ήχου..πάντα όμως,όταν πάω σινεμά,φροντίζω να μπορώ να το συνδυάσω και με άλλου είδους έξοδο (πχ.φαγητό,ποτάκι,διασκέδαση,κλπ..),επομένως,όταν έχω πιο χαλαρή διάθεση,προτιμώ να "χουχουλιάσω" στον καναπεδάκο μου και να δω 2 και 3 ταινίες καπάκι..απαραίτητη προυπόθεση,ποπ-κορν και κόκα κόλα!!!

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 462 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 15:06, 13-03-06:

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 20:26, 13-03-06:

Γενικά προτιμώ τα dvd για διάφορους λόγους που λίγο πολύ αναφέρθηκαν παραπάνω!Ειδικά τώρα το καλοκαίρι πάντως μου αρέσουν και κάτι παρακμιακά σινεμά της επαρχίας στις διακοπές που δεν πατάει ψυχή συνήθως(ειδικά στις νυχτερινές παραστάσεις)οπότε την αράζεις με την παρέα σου στα τραπεζάκια, κάνετε όση φασαρία γουστάρετε,Κάθεστε όπου θέλετε αφού οι καρέκλες είναι όλες άδειες, κερνάει το κυλικείο όσο ποπκορν του έμεινε για να μην παέι και χαμένο , αν έχει και πολύ αέρα και το σινεμά είναι παραλιακό πιτσιλάει και η θάλασσα και γενικά γίνεται πολύ χαβαλές!!
Για τις αίθουσες gold του village τι γνώμη έχετε?? Εμένα μου άρεσαν αλλά δεν ένιωσα και πολύ άνετα ήταν κάπως άβολα και ψυχρά μπορώ να πω.Μόνο οι lazy πολυθρόνες άξιζαν!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 10:04, 14-03-06:

έδωσες 20 ευρώ για μια ταινία, ντιντλ???? ομιτζί :/

πολύ καλή η φάση με τα παρακμιακά σινεμά

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 11:34, 14-03-06:

Για να πω την αλήθεια έδωσα αρκετά παραπάνω γιατί φάγαμε κιόλας.Ε εντάξει δεν είναι για κάθε μέρα δεν υπάρχει και χρόνος εξ αλλου αλλά γενικότερα δεν έμεινα τόσο ευχαριστημένη για να πω ότι άξιζε τα λεφτά του...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 12:06, 14-03-06:

Σαν πρωτη επιλογη το cinemaδακι...
Μου αρεσει παρα πολυ η ολη φαση του κινηματογραφου...Να βουλιαζεις στα καθισματα (να ειναι λιγο ανετα ομως ε!), να βλεπεις την ταινια στο τεραστιο πανι με εναν ηχο που σου περνει τ΄αυτια και χωρις να ανησυχεις για το αν ενοχλεις τους γειτονες.
Παρ' ολα αυτα στο cinema πηγαινω μονο αν πραγματικα μου κανει "κλικ" η ταινια σαν υποθεση-στορυ-ιδεα και οχι για τα παντα...7 ευρω ειναι αυτα μην τα κλαιω μετα.
Ακομα εχεις την πολυτελεια να φας ποπκορν και πατατογαριδακια οσο απροσεχτα θες!Αλλοι θα καθαρισουν μετα...
Το DVD απο την αλλη ειναι μια πααααρα πολυ καλη επιλογη για τις μερες που δεν εχεις και ιδιαιτερη ορεξη να βγεις εξω και θες να αραξεις σπιτι σου.
Ιδιαιτερα αν υπαρχει και η "καταλληλη" παρεα και βλεπεις το εργο αγκαλια της-του.(Σε κατι καλα "horror movies" ειδικα....η αγκαλια ερχεται απο μονη της! )
Το μονο πραγματικα ενοχλητικο στα cinema ειναι ολοι αυτοι οι τυπαδες που μαζευονται εκει και για να το παιξουν ανετοι-cool -μαμαω και δερνω κανουν συνεχεια φασαρια, λενε χαζομαρες,γελανε δυνατα και χωρις λογο πολλες φορες, παιζουν-μιλανε με/στο το κινητο τους κτλ κτλ.
Ειλικρινα δεν σευονται κανεναν και σου χαλανε ολη την διαθεση. (Μηπως να ανοιξουμε ενα thread που να λεγεται "Ενοχλητικες συμπεριφορες σε cinema-δημοσιους χωρους";; 'Η κατι τετοιο....

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 18:15, 19-03-06:

Σίνεμα και ιδιαίτερα θερινό
Άλλη αίσθηση η μεγάλη οθόνη όπως και να το κάνουμε.
Και τα dvd καλά είναι αλλά για άλλη φάση,για άραγμα στο σπίτι με κολλητούς,πίτσες,καναπεθεραπεία κ.α. κι αν είναι βαρετό το έργο ρίχνεις κι έναν ύπνο χωρίς να σου πει κανείς τίποτα.

Παράθεση

Angel-Eyes

Νεοφερμένος

H Angel-Eyes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Angel-Eyes έγραψε στις 21:11, 19-03-06:

Και εγώ υπερ του cinema...είναι ο χώρος, ο ήχος, η μεγάλη οθόνη που σε κάνουν να μπαίνεις στο κλίμα της ταινίας και την καταλαβαίνεις καλύτερα...τα εφέ δείχνουν πολύ καλύτερα, δεν συγκρίνεται με το σπίτι.

dvd σπίτι λέει μόνο εάν θέλω να χαλαρώσω, να χουχουλιάσω στον καναπέ και πρόκειται για ταινία που ενδιαφέρει το story πιο πολύ. Έχεις και μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων...αν υπάρχει και καλή παρέα

Βέβαια τώρα τελευταία διαπίστωσα (το δοκίμασα δλδ) οτι με ένα προβολέα και ένα καλό ηχοσύστημα κάνεις το PC Home cinema και έχεις και άνεση και την "μαγεία" του cinema.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 09:58, 20-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
κι αν είναι βαρετό το έργο ρίχνεις κι έναν ύπνο χωρίς να σου πει κανείς τίποτα.
..αρκεί να μη ροχαλίζεις

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 11:15, 20-03-06:

Εξαρτάται από την ταινία.
Υπάρχουν ταινίες που χάνουν πολύ αν τις δεις στην τηλεόραση του σπιτιού σου, οπότε σαφώς και τότε προτιμώ τον κινηματογράφο. Γενικά πάντως το σινεμαδάκι το έχω σαν ξέσκασμα από την ρουτίνα....Η όλη διαδικασία (να διαλέξω ταινία, να πάρω τα ποπ κορν και την κοκα κολα μου) με διασκεδάσει και με ξεκουράζει.....

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 12:42, 20-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
..αρκεί να μη ροχαλίζεις

ωχ!με ξέρεις;

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 12:45, 20-03-06:

σε σένα πέταγα ποπκόρνια στο σινεμά μπας και σταματήσεις να ροχαλίζεις? ένα το πέτυχα πάντως, σου μπήκε στο στόμα, μπουκώσες και ξύπνησες

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 13:08, 20-03-06:

Tις περρισότερες φορές προτιμώ cinema

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 21:18, 21-03-06:

Ανάλογα την διάθεση....αν και τις περισσότερες φορές προτιμώ σπίτι με dvd και όλα τα συναφή....

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 22:43, 06-08-06:

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, μήπως ξέρει κάποιος και μπορεί να με βοηθήσει...

Έχω ακούσει, αν δεν κάνω λάθος..., ότι υπάρχει κάποιο video club, στο οποίο γίνεσαι μέλος και σου φέρνουν,
όποιες ταινίες θέλεις να δεις, στο σπίτι...

Αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω, ας μου πει, για να μπορέσω να το βρω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:51, 06-08-06:

σου στέλνω πμ με ένα που βρήκα....
σίγουρα υπάρχουν κι άλλα αλλά με γρήγορ googlάρισμα που έκανα αυτό βρήκα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 00:35, 07-08-06:

Θερινο σινεμαδακι για παντα!
Γενικα με τα ντιβιντια σπιτι δεν τα παω καλα, ολο και κανα τηλεφωνο θα με κοψει, κανα σχολιο περαστικου συγκατοικου, δεεεν το ευχαριστιεμαι. Μονο για χαβαλεδοταινια με παρεα και τετοια το απολαμβανω.

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 09:56, 07-08-06:

Στάνταρ σπίτι & dvd!
Το προτιμώ γιατί:
1. μαζευόμαστε μόνο φίλοι
2. καπνίζουμε όποτε θέλουμε
3. μιλάμε όποτε θέλουμε
4. πίνουμε τα ποτάκια μας, τα μπιρονάκια μας
5. παραγγέλνουμε τις πίστες μας ή τα μεζεδάκια μας.
6. αν δεν μας αρέσει το έργο απλά το βγάζουμε και βάζουμε άλλο (δεν είμαστε υποχρεωμένοι να μείνουμε να το δούμε γιατί λυπόμαστε τα χρήματα που δώσαμε)
7. γελάμε όποτε θέλουμε όσο θέλουμε και όπως θέλουμε
8. αναλύουμε την υπόθεση όποτε θέλουμε και άμα λάχει γυρνάμε και μια σκήνη πίσω για να δούμε ποιος έχει δίκιο!
....
Το καλοκαίρι ένα θερινό όμως θα το χτυπήσουμε!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:00, 07-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από erodia
7. γελάμε όποτε θέλουμε όσο θέλουμε και όπως θέλουμε
Καλα, εγω αυτο το κανω και στο σινεμα. Σιγα..

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 10:03, 07-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Καλα, εγω αυτο το κανω και στο σινεμα. Σιγα..
Δεν αμφιβάλλω!
Κάποια στιγμή όμως, όταν είχαμε πάει να δούμε τον Τιτανικό .... Μας έιχε πιάσει νευρικό γέλιο γιατί κάποια στιγμή είχαμε συνειδητοποιήσει πως οι περισσότεροι γύρω μας κλαίγανε ... αλλά μιλάμε για νευρικό γέλιο, μετά δακρύων ... το πόσα σουτ, και το τί σιχτίρια ακούσαμε δεν μπορώ να σου περιγράψω!!!!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:25, 07-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από erodia
Δεν αμφιβάλλω!
Κάποια στιγμή όμως, όταν είχαμε πάει να δούμε τον Τιτανικό .... Μας έιχε πιάσει νευρικό γέλιο γιατί κάποια στιγμή είχαμε συνειδητοποιήσει πως οι περισσότεροι γύρω μας κλαίγανε ... αλλά μιλάμε για νευρικό γέλιο, μετά δακρύων ... το πόσα σουτ, και το τί σιχτίρια ακούσαμε δεν μπορώ να σου περιγράψω!!!!
Αρε γέλιο!!!!

Αρχική Δημοσίευση από giostau
Χαλαρά στο σπίτι με το DVD (ή όποιο άλλο μέσο τελοσπάντων )
Το πιάσαμε το υπονοούμενο! Και εγώ μια από τα ίδια!

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
όταν η ταινία έχει και το γνωρίζω από πριν πολλά οπτικά και ηχητικά εφέ, σαφώς και προτειμώ τον κινηματογράφο... ή αν ξέρω με σιγουριά ότι πρόκειται για μια καλή ταινία και δεν θα κλάψω τα 8 ευρώ του εισητηρίου, τα 5 του pop corn και τα 3 της coca cola!!!
όταν πρόκειται για άλλο είδος, χαλαρά ξαπλανάσκελα σπίτι και dvd με σπιτικό pop corn και coca cola απο τα ψιλικά της γειτονιάς
Με βάση αυτό που είχες πειιιιιιιιιι.
Όλες οι ταινείες στο κινηματογράφο! Αλλά επειδή δεν είμαι Ωνάσης (κρίμα) στο κινηματογράφο πάμε στις ταινείες εφε,ήχο. Γενικά εκεί που ή αίθουσα κάνει την σημαντική διαφορά!
'Ομως να πεθάνουν οι Μ@@@ες με τα κινητά και επιτέλους έλεος με το χράτσα χρούτσα. VILLAGE DIE!!!

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 14:14, 09-10-06:

Και εγώ μάλλον προτιμώ σπίτι και dvd είναι καλύτερα ειδικά τώρα το χειμώνα !!!
Βέβαια εντάξει μ'αρέσει και στο σινεμά αλλά όχι τόσο..............

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 15:01, 09-10-06:

Προτιμώ σινεμά, είναι άλλη η αίσθηση! Και προτιμώ να πηγαίνω μόνη μου παρά με παρέα. Το dvd μου αρέσει είτε για χαβαλοκατάσταση είτε για να κάνω μαραθώνιους Friends, Sex and the city ή να βλέπω τα "Closer" και "Garden State" όταν είμαι στα down μου.

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja έγραψε στις 15:25, 09-10-06:

βασικά,όντως τώρα που χειμωνιάζει,προτιμώ με τα χίλια dvd σπίτι..δεν συγκρίνεται η αίθουσα του σινεμά,με το άνετο σαλονάκι/δωμάτιό σου,τα αναμμένα κεράκια και το χουχούλιασμα μέσα σε μια υπέροχη αγκαλίτσα...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Indie cinema - Από Fata Morgana
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-01-10 στις 05:35.
    • Cinema - Από michael92
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-09-09 στις 11:42.
    • Καραϊσκάκη Cinema - Από Founes
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-08-05 στις 22:26.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους