• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δοκίμασε τα αναβράζοντα του 1mg Depon, είναι πιο αποτελεσματικά (1 τη φορά).

Μερικές φορές βοηθάει και το Ponstan (1 χάπι) ή το Buscopan (1-2 χάπια, αλλά για το Buscopan ρωτάμε πρώτα το φαρμακοποιό ή το γυναικολόγο).

Το να πάρεις 1,5mg παρακεταμόλης μια φορά το μήνα δεν πειράζει εκτός αν έχεις ηπατικό πρόβλημα.
Όχι στην ασπιρίνη.

Τα αντισυλληπτικά με παρατεταμένη χρήση συχνά εξαλείφουν τους πόνους της περιόδου, οπότε μπορείς να κάνεις μια κρούση στο γυναικολόγο γι'αυτό αν κρίνεις πως ο πόνος σου δημιουργεί πρόβλημα -σίγουρα όμως από άποψη γενικότερης επιβάρυνσης είναι πάλι προτιμότερα τα 3-4 Depon-Panadol ή κάνα δυο Ponstan το μήνα, παρά 21 χάπια κάθε μήνα για χρόνια.

well
Σας ευχαριστώ και τις δυο αρχικά. :redface:
Και τα αναβράζοντα τα' χω δοκιμάσει, αλλά το ίδιο αποτέλεσμα. Θα δοκιμάσω και τα άλλα που προτείνεις μπας και δούμε καμιά άσπρη μέρα.

Πάντως αυτό για τα αντισυλληπτικά δε το είχα σκεφτεί, νόμιζα θα ήταν η καλύτερη λύση για τους πόνους και σκεφτόμουν να τα αρχίσω κάποια στιγμή, αλλά ναι έχεις δίκιο. :hmm:
Επίσης, να αναφέρω ότι έχω και ζαλάδες και τάσεις λιποθυμίας και μερικές φορές κάνω και εμετό. Τραγικά τα πράγματα.:/:

Τέλος πάντων. Θα δούμε τώρα.
Θενξ again μωρέ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
χαιρετώ όλες τις συνφορουμίτισσες αν και ντρέπομαι που θα εκθέσω δημόσια το πρόβλημα μου

αναρωτιέμαι εδώ και καιρό αν υπάρχουν χάπια για να την βγάλω καθαρή

από την μία χρειάζομαι απεγνωσμένα μπάνια

και από την άλλη διανύω (εξεταστική) περίοδο

:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!

Με αφορμή τις φετινές μου διακοπές, στις οποίες θα έχω περίοδο όπως τα υπολόγισα, άρχισα να ψάχνω τρόπους για να έρθει λίγο νωρίτερα. Ψάχνοντας,διάβασα κάπου οτι η ασπιρίνη λίγες μέρες πριν την περίοδο μπορεί να την κάνει να έρθει πιο γρήγορα.
Μου φάνηκε περίεργο και είπα να το αναφέρω και εδω,μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω...

Λοιπόν, γνωρίζει κανεις αν η ασπιρίνη μπορεί να βοηθήσει να ερθει νωρίτερα η περίοδος??? Το έχει δοκιμάσει καμια σας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μην παίζετε με την περίοδό σας και με την υγεία σας και μην ακολουθείτε τέτοια γιατροσόφια, ειδικά όταν περιλαμβάνουν φάρμακα.
Χίλιες φορές να δοκιμάσεις λεμονάδα (που λένε πως καθυστερεί την περίοδο αν και είναι αμφίβολο) παρά ν' αρχίσεις να παίρνεις ασπιρίνες χωρίς λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Αποτι θυμάμαι που μου είχε πει μια φίλη μου γιατί είχαμε ένα πρόβλημα παλιότερα(όχι εγώ :P το αμόρε). Βοηθάει το να μουλιάσεις τα ποδιά σου σε ζεστό νερό (βοηθάει την κυκλοφορία του αίματος καθώς διαστέλλονται και τα αγγεία etc) και το να ανεβοκατεβαίνεις σκάλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αυτό που βοηθάει περισσότερο απ' όλα, είναι να το πάρεις απόφαση ότι θα τύχει κατά τη διάρκεια της ζωής σου να έχεις περίοδο ακόμη και στις διακοπές και να κοιτάξεις να διευκολύνεις τον εαυτό σου να περάσει καλά ακόμη κι έτσι. Όλα τα υπόλοιπα, προσωπικά τα θεωρώ κινδύνους για την υγεία. (Το να διαταράξεις τον κύκλο σου, ακόμη και με τον πιο φυσικό τρόπο, δεν είναι ό,τι καλύτερο).

Όσο για τις παρενέργειες της Ασπιρίνης, αφήνω τις πιο ειδικές που έχουμε στο φόρουμ να σου απαντήσουν.
(Where are you Qslv?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
να ανεβοκατεβαίνεις σκάλες.
:Pλολ να δουμε τι αλλο θ ακουσουμε!
βασικα σ αυτες τις περιστασεις υπαρχουν αρκετοι ανεπισημοι τροποι (εγω ας πουμε ξερω οτι οταν δεν τρεφομαι σωστα αργει να ερθει η περιοδος και αν τρωω σα γομαρα ερχεται πιο νωρις ή ειναι πιο εντονη). αυτο βεβαια αναξιοπιστη παρατηρηση του δικου μου κυκλου. ομως κριμα να μπαινεις σε ολο αυτο τον κοπο anyway τη στιγμη που υπαρχουν ταμπον πχ για να σου κανουν τη ζωη πιο ευκολη (ετσι λενε τουλαχιστον, εγω δεν τ χω δοκιμασει αλλα λογω διακοπων λεω να τους ριξω μαι δοκιμη:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
:Pλολ να δουμε τι αλλο θ ακουσουμε!
βασικα σ αυτες τις περιστασεις υπαρχουν αρκετοι ανεπισημοι τροποι (εγω ας πουμε ξερω οτι οταν δεν τρεφομαι σωστα αργει να ερθει η περιοδος και αν τρωω σα γομαρα ερχεται πιο νωρις ή ειναι πιο εντονη). αυτο βεβαια αναξιοπιστη παρατηρηση του δικου μου κυκλου. ομως κριμα να μπαινεις σε ολο αυτο τον κοπο anyway τη στιγμη που υπαρχουν ταμπον πχ για να σου κανουν τη ζωη πιο ευκολη (ετσι λενε τουλαχιστον, εγω δεν τ χω δοκιμασει αλλα λογω διακοπων λεω να τους ριξω μαι δοκιμη:redface:)

Εντάξει κάλε :confused: είπα τι μας είχε πει όχι ότι δουλεύει στατναρ:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ε, αυτό για την ασπιρίνη έχει μια -κάπως- λογική βάση. Η ασπιρίνη είναι γνωστό αντιπηκτικό και όποιος κυκλοφόρησε τη φήμη για την πρώιμη έναρξη της περιόδου με τη βοήθεια της ασπιρίνης θα στηρίχτηκε στο ότι θα 'διευκολύνει' την αιμορραγία.

Αυτό προφανώς δε στέκει -η μήτρα πρέπει να συσπαστεί για να ξεκινήσει η αιμορραγία και αυτό το σήμα το λαμβάνει μόνο από συγκεκριμένες ορμόνες και όχι από την ασπιρίνη. Αλλά η ασπιρίνη λίγο πριν και κατά τη διάρκεια της περιόδου θα αυξήσει τη ροή πιθανώς.
Δεν είναι καλή ιδέα η ασπιρίνη (ιδίως οι πολλές ασπιρίνες) πρώτον γιατί δε συμπαθεί το στομάχι και δεύτερον γιατί δε θέλουμε να παίζουμε με την πηκτικότητα του αίματος.

Οπότε όχι. Δεν έχει νόημα να γίνονται δημοσιεύσεις με διάφορα γιατροσόφια κάθε τόσο από απογοητευμένες στεκίτισσες, δεν υπάρχει εφαρμόσιμος-στο-σπίτι-τρόπος για να αποτραπεί ή να προαχθεί η έμμηνος (σόρυ γκερλς!!!). Ο μόνος τρόπος είναι δια της ορμονικής οδού που προφανώς ούτε το λεμόνι ούτε το ζεστό νερό ούτε οποιοδήποτε άσχετο φάρμακο προσφέρει.

Απλώς ανεχτείτε το ή υπολογίστε/κανονίστε τις διακοπές καλύτερα όταν μπορείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
η μήτρα πρέπει να συσπαστεί για να ξεκινήσει η αιμορραγία και αυτό το σήμα το λαμβάνει μόνο από συγκεκριμένες ορμόνες
αληθεια η διατροφη παιζει καθολου ρολο στη στην εμφανιση αυτων των ορμονων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
αληθεια η διατροφη παιζει καθολου ρολο στη στην εμφανιση αυτων των ορμονων?
Παίζει ρόλο όταν μιλάμε για ακρότητες π.χ. μια παχύσαρκη γυναίκα ή μια ελλειποβαρής γυναίκα έχουν περισσότερες πιθανότητες να διαταραχθεί ο θυρεοειδής και/ή να εμφανίσουν αμμηνόρροια ή διαταραχές του κύκλου.

Διατροφή που ευνοεί την κατακράτηση υγρών (πολύ αλάτι) επιβαρύνει το προεμμηνορρυσιακό σύνδρομο και το πρήξιμο και μάλλον η ελάττωση του άλατος είναι η μόνη αλλαγή σε μια κατά τα άλλα μη υπερβολική διατροφή που θα επιφέρει ενδεχομένως αντιληπτό αποτέλεσμα (και αυτό δε σχετίζεται με το εύρος του κύκλου).

Οι ορμόνες αυτές (GnRH, LH & FSH, οιστρογόνα και προγεστίνες) δεν συγκινούνται αν κάποιος τρώει πολλές μπανάνες ή είναι βέγκαν ή τρώει κάθε μέρα στα γκούντυς. Έντονο στρες (ψυχολογικό ή/και σωματικό) μπορεί να έχει κάποια επίδραση, αλλά μέχρι εκεί. Και μιλάμε πάντα για αρκετά σοβαρές καταστάσεις -και οι αλλαγές προφανώς δε θα είναι ελέγξιμες και μάλλον ούτε επιθυμητές ή ευχάριστες.

Επίσης η παχυσαρκία, η υπερβολική άθληση, η καχεξία επηρεάζουν την εμμηναρχή (την εμφάνιση της πρώτης περιόδου δηλαδή, και συνήθως την καθυστερούν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικά υπάρχουν χάπια που τα παίρνεις και μετά από 5 μέρες (το πολύ) έρχεται η περίοδος. Είχε πάρει μια φίλη μου, βέβαια ο γυναικολόγος της τα' χε δώσει επειδή δεν είχε περίοδο για ένα χρόνο, λόγω δίαιτας της σταμάτησε, οπότε με αυτά της ήρθε αμέσως.
Δεν είναι λογος όμως να πάρεις οτιδήποτε μόνο και μόνο για τις διακοπές.
Βολέψου με ταμπόν :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δε βρίσκω σκέτο θέμα για περίοδο οπότε ρωτάω εδώ. Η ποσότητα αίματος που αποβάλλεται σε κάθε έμμηνο ρύση από τι εξαρτάται; Είναι σταθερή ή κάθε φορά μεταβάλλεται από διατροφή, άγχος κι εγώ δεν ξέρω ποιον άλλον παράγοντα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εξαρτάται από το πάχος του ενδομητρίου που αποπίπτει και από την αγγείωση της περιοχής, καθώς και από την πηκτικότητα του αίματος. Μια γυναίκα με αιμορροφιλία για παράδειγμα (έλλειψη παραγόντων πήξης του αίματος) θα έχει μέχρι και ανεξέλεγκτες αιμορραγίες.

Η ζέστη, προβλήματα θυρεοειδούς, οι πολυκυστικές ωοθήκες, και βασικά η ορμονολογία μιας γυναίκας είναι παράγοντες που επηρεάζουν.
Η διατροφή δεν παίζει ρόλο γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Η διατροφή δεν παίζει ρόλο γενικά.

και ομως εγω εχω παρατηρησει, πως οταν κανω καποια αυστηρη διαιτα τον πρωτο καιρο εχω τρελες ανωμαλιες στην περιοδο μου. μπορει να μην αδιαθετησω καθολου, μπορει να εχω ελαχιστο κ.λ.π.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ε ναι αυτά όμως υπάγονται στις διατροφικές ακρότητες.

Προφανώς αν παίρνεις φυσιολογικά 1200 θερμίδες και ξαφνικά για μια βδομάδα παίρνεις τις μισές, λογικό είναι.

Αλλά αν για μια βδομάδα τρως πολύ χοιρινό και για μια άλλη βδομάδα πολλά αυγά ας πούμε, δεν παίζει ρόλο. Τα εξτρήμ πράματα (αυστηρές δίαιτες, τρελό σαβούρωμα, βουλιμία, ανορεξία) ε αναμενόμενο είναι να προκαλούν ανωμαλίες στον κύκλο ενίοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τελειως εμπειρικα να πω πως εχω παρατηρησει πως εαν τη μια φορα εχω ροη ελαφρως λιγοτερη της κανονικης, την επομενη φορα τις πρωτες 2-3 μερες ειναι εντονοτερη της συνηθισμενης...
Θελω να φανταζομαι βεβαια πως ειναι ακρως φυσιολογικο! :redface: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σημείωση Editor:
Ο τίτλος του θέματος άλλαξε, ώστε να εξυπηρετήσει γενικότερα τη συζήτηση γύρω από την έμμηνο ρύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

with love

Νεοφερμένος

Η with love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι εγω εχω κανονικα περιοδο.....αλλα ρε παιδια πειτε με τρελη πειτε με υστερικια οτι θελετε αλλα στις διακοπες δεν θελω να χω.....:devil:!!!!!το να παρω χαπι ωστε να μου ερθει η περιοδος πιο νωρις δεν το βρισκω καλη ιδεα.....και το θεμα ειναι οτι αν ερχοταν στην ωρα της θα ταν καλα μια χαρα θα μου καθοταν ελα ομως που τους τελευταιους μηνες ειναι αλλου για αλλου......μου παν οταν κανω μπιανιο να βαζω ζεστο νερο στην κοιλια γτ λεει βοηθαει....και ολες μου λενε για τις λεμοναδες......με βλεπω να τρωω μια λεμονια μπας και γινει τιποτα....αλλα σιγα μην γινει.....αν εχει καμια κοπελα καμια ιδεα ας μου στειλει να βοηθησει....:(pleaseeeeeee!!!!!!

φιλακια!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
αν εχει καμια κοπελα καμια ιδεα ας μου στειλει να βοηθησει....:(pleaseeeeeee!!!!!!
1. https://ecx.images-amazon.com/images/I/51TnUtLYqjL._SS500_.jpg
2.Nα το πάρεις απόφαση. Έχω πάει 2 φορές διακοπές ούσα αδιάθετη. Τη μία με φίλες [οπότε ούτε καν το υπολόγισα και το συνειδητοποίησα 2 μέρες πριν τις διακοπές]. Η χρήση ταμπόν δεν επηρέασε καθόλου τη διάθεση μου, το να είμαι αδιάθετη ούσα σε κοριτσοδιακοπές και single με απέτρεψε από βλακείες :P [που άνετα θα μπορούσα να είχα κάνει στα 23 μου και στη φάση που ήμουν τότε]. Την άλλη με γκόμενο. Θέλαμε να πάμε 3 ζευγάρια [που συνηθίζαμε να πηγαίνουμε όλοι μαζί] και ήταν το καλοκαίρι που έπεφτε σε εμάς σα ζευγάρι να τα περάσουμε "Αδελφικά" :P. Οκ, εκεί ήταν λίγο σπάσιμο, αλλά για άλλους λόγους που ουδεμία σχέση είχαν με το μπάνιο ή οποιαδήποτε ...εξωτερική καθαρά δραστηριότητα.
3. Αφού ο κύκλος σου είναι ότι ναναι μπορείς να αρχίσεις τις προσευχές να πάει αλλού για αλλού από τις διακοπές σου. Αν και δεν πολυπιστεύω, πιστεύω ακράδαντα στις ιατρικές γνώσεις τις qslv επομένως καλύτερες πιθανότητες έχεις με τις δεήσεις παρά με τις λεμονάδες!
Για την ιστορία έχω δοκιμάσει σε μικρότερη ηλικία για διάφορους λόγους και τις λεμονάδες και τα ντους (και όλα τα σχετικά γιατροσόφια που δεν περιλάμβαναν φάρμακα] και σε διαβεβαιώνω ότι όλες οι "δοκιμές" στέφθηκαν από..παταγώδη αποτυχία :P
4. Να το πάρεις απόφαση.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top