• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ακμή: Τρόποι αντιμετώπισης

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
και εγω εχω ακμη απο τα 10 μου...τωρα σκεφτομαι να παω σε δερματολογο απο τον οκτωβρη γιατι βαρεθηκα να τα εχω!βαρεθηκα να λενε πισω απο τη πλατη μου οτι μοιαζω ειτε με παρθενα με καυλες ειτε με κακογ@μημενη γκομενα λογω των σπυριων:mad: τωρα θα μου πειτε μη σε νοιαζει τι λενε αλλα φτανεις σε ενα σημειο που δεν μπορεις αλλο και μπουχτιζεις!!!δεν εχω πολλα σπυρια ειναι απλα σημαδια και που και που πριν την περιοδο βγαινουν καποια με πυον....το θεμα ειναι για μενα η διατροφη....θα κανω στο εξης καλη διατροφη σε συνδιασμο με ο,τι μου δωσει ο γιατρος.ΣΠΥΡΑΚΙΑ,ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ!:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Eυτυχώς με τις κρέμες που μου έγραψε η δερματολόγος, τα σπυράκια τώρα ''κατακάθονται'' δεν φουσκώνουν.
Και οι κύστες επίσης. Τα σημάδια είναι που με ενοχλούν. Στην δεξιά πλευρά του προσώπου βασικά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρι κομπολιτη

Νεοφερμένος

Η Μαρι κομπολιτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα!:) Ειμαι 14 χρονων εχω 2 χρονια ακμη και ειχα παρει περσυ το χειμωνα τα χαπια accuran. στην αρχη το δερμα μου ειχε φουντωσει αλλα μετα καπως συνηλθε. Μετα απο λιγο καιρο μου ξαναβγηκαν στην επιφανεια.οταν τα ειδα αρχισα να κλεω:(.μου ειχε ο γιατρος μου οτι επειδη ειμαι πολυ μικρη μπορει να μου ξαναβγουν αλλα θα μου ξαναδωσει παλι τα χαπια η μαμα μου ομως δεν θελει γιατι εχει πολλες παρενεργειες.Διαβασα ενα μηνυμα που εγραψε μια κοπελα ΜΑΡΙΑΝ για μια κυρια σμαρω.
σας παρακαλω μπορειτε να μου δωσετε πληροφορειες για την κυρια αυτην?Δεν αντεχω να βλεπω το προσωπο μου ετσ βαρεθηκα να το βλεπω και να κλεω.Ζηλευω ολες μου τις φιλες που εχουν καθαρο προσωπο και δεν μπορω ξεσπαω ξανα σε κλαματα.:redface: Ας μου απαντησετε σας παρακαλω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z-w-h

Νεοφερμένος

Η z-w-h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπέρα!
ειμαι καινουρια στην παρέα σας και χαιρομαι ιδιαιτερα που μπορω να συμμετεχω στη συζητηση για ενα τοσο ενδιαφερον θεμα. ειμαι παθουσα κι εγω αλλα ευτυχως το εχω ξεπερασει εδω κι ενα χρονο χαρη στα μαγικα χερια της κυριας σμαρως(θα σας δωσω στοιχεια της παρακατω). ειναι κριμα να διαβαζω για θεραπεια ακμης με χαπια , κρεμες, σκληρες αντιβιωσεις κοκ. ειναι τοσο απλη η θεραπεια της κι ομως οι δερματολογοι (συνεπαγεται και φαρμακοβιομηχανιες) να δινουν αβερτα κουτες με χαπια που το μονο που κανουν ειναι να αναστελουν την παραγωγη σμηγματος για οσο καιρο τα παιρνεις. οταν τα σταματας να τα παλι τα σπυρακια. κι αν περασουν με τα λεγομενα ρουκοταν μενουν κατι σημαδια σαν κρατηρες. υπαρχει λογος που τα αναφερω όλα αυτα γιατι οπως είπα και νωριτερα ειμαι παθουσα η μαλλον ημουν. επι 10 χρονια δοκιμασα τα παντα. δερματολογους, αντιβιωσεις, χαπια (τα παντα εκτος απο τα ρουκουταν), χημικο πηλινγκ, κρεμες , καθαριστικα, μασκες, αισθητικους . λεφτα λεφτα λεφτα πεταμενα στο καλαθι των αχρηστων. τυχαια συναντησα μια κοπελα σε αιθουσα αναμονης δερματολογου (αυτη ειχε παει για αλλο σκοπο) και μου ειπε κατα λεξη: τσαμπα ταλαιπωρησε στους δερματολογους , μονο η κυρια σμαρω θα σε σωσει. σημειωτεον η κοπελα ειχε ενα προσωπο φεγγαρι και αστραφτερο (ειχε κυστικη ακμη). για να μην τα πολυλογω η κυρια σμαρω ειναι αισθητικος. εδω και 40 χρονια ασχολειται μονο με την αντιμετωπιση της ακμης (οποιασδηποτε μορφης). εκπαιδευτικαι διπλα σε εναν ελβετο δερματολογο γιατι η ιδια ειχε τεραστιο προβλημα και τραβιοταν χρονια με γιατρους και φαρμακα. η κυρια αυτη λοιπον το μονο που κανει ειναι να σου καθαρισει τα σπυρια απο τη ριζα τους. οτι υπαρχει νεκρο στο προσωπο σου , στην πλατη σου η οπουδηποτε αλλου τα καθαριζει με τροπο οχι ανωδυνο βεβαια. ποναει πολυ γιατι σου ανοιγει τα σπυρια για να σου τα καθαρισει σε βαθος. το αισθητικο αποτελεσμα δεν ειναι και το καλυτερο αλλα αν εχεις θεληση και υπομονη σε εξι μηνες το προσωπο σου θα ειναι αγνωριστο. και κυριως χωρις χημικα και χαπια. τα μονα που χρησιμοποιεις ειναι ενα σαπουνι που σου δινει αυτη και μια λοσιον . καθαριζεις το προσωπο σου οσο συχνοτερα γινεται και βαζεις και τη λοσιον. απαγορευεται ρητα οτιδηποτε εχει να κανει με κρεμες, μασκες, πηλινγκ και ολα αυτα τα χαζα που εμεις με τα λυπαρα δερματα δεν τα χρειαζομαστε καθως και το μακιγιαζ. στην πρωτη σας επισκεψη θα σας εξηγεισει τι ακριβως ειναι η ακμη και πως αντιμετωπιζεται και θα καταλαβετε πως δεν εχει να κανει ουτε με εφηβειες ουτε με διατροφη ουτε με ορμονες ουτε με αναμονη περιοδου ουτε με τιποτε τετοιο. τρωω σοκολατες καθημερινα, τηγανητα, σαλτσες και δεν εχω βγαλει ουτε ενα σπυρι εδω κι εναμιση χρονο. οταν περιμενω περιοδο το ιδιο. το προσωπο μου ειναι λειο, βελουδινο και αναλαφρο. δεν εχω ουτε ενα τοσο μικρο σημαδακι. γνωμη μου ειναι οτι κανενα χαπι και κανενας δερματολογος δεν μπορει να κανει την δουλεια που κανει η κυρια σμαρω. ειλικρινα εγω της ειμαι ευγνομων.

Kαλημερα! Μαριαμ θα ηθελα να σε ρωτησω γι αυτη τη δερματολογο που λες. Μου κανει μεγαλη εντυπωση που λες οτι σου ανοιγε τα σπυρακια και στα καθαριζε!!και δηλαδη τι γινοταν?καθε φορα πηγαινες στα καθαριζεςκαι αυτο??ετσι δεν φευγουν τα σπυρακια γιατι το θεμα ειναι να μην βγαζεις εσωτερικα!και κατι αλλο αυτο που σου εκανε για μενα πιστευω οτι ειναι οτι χειρότερο καθως ολοι οι γιατροι λενε να μην βαζουμε χερι στα σπυρακια!!και απο τι στιγμη που στα ανοιγε ειναι αδυνατον να μην σου εμειναν ουλες!!πως γινεται αυτο ειναι το πιο λογικο να σκεφτεις οτι θα σου μεινουν περισσοτερες ουλες. εδω τωρα εγω που δεντα πειραζω και εχω!!φαντασου να τα πειραζα κ ολας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marilou_ts

Νεοφερμένος

Η marilou_ts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γειά σας παιδιά!καινούρια στο φόρουμ και παθούσα απο αυτά τα αηδιαστικά πράγματα που "φυτρώνουν" στο προσωπο μας.βασικά εγω έχω ορμονικό οπότε ξέρω και την αιτία.βγάζω 3-4 σπυράκια τη φορά αλλα αυτο που με ενοχλεί είναι η κοκκινίλα που αφήνουν ,η οποία κάνει να φύγει κάτι μήνες,με αποτέλεσμα να έχω αρκετές.εδώ και ενα μήνα περίπου βάζω την elicina για ανάπλαση μήπως και τις ξεφορτωθώ.έχω παραγγείλει και μια κρεμα με aha σε μικρή περιεκτικότητα για να γίνει κάτι σαν απολέπιση για να καθαρίσει το προσωπο.διάβασα καλές κριτικές σε ξένα site οπότε είπα να κάνω μια προσπάθεια.η αλήθεια είναι οτι έχουμε χαλάσει μια περιουσία μήπως και χαρούμε και μείς κάαααποια στιγμή ένα καθαρό πρόσωπο.έχει κανείς παρόμοια εμπείρια με κοκκινίλες και αν ναι πως τις αντιμετωπίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z-w-h

Νεοφερμένος

Η z-w-h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γειά σας παιδιά!καινούρια στο φόρουμ και παθούσα απο αυτά τα αηδιαστικά πράγματα που "φυτρώνουν" στο προσωπο μας.βασικά εγω έχω ορμονικό οπότε ξέρω και την αιτία.βγάζω 3-4 σπυράκια τη φορά αλλα αυτο που με ενοχλεί είναι η κοκκινίλα που αφήνουν ,η οποία κάνει να φύγει κάτι μήνες,με αποτέλεσμα να έχω αρκετές.εδώ και ενα μήνα περίπου βάζω την elicina για ανάπλαση μήπως και τις ξεφορτωθώ.έχω παραγγείλει και μια κρεμα με aha σε μικρή περιεκτικότητα για να γίνει κάτι σαν απολέπιση για να καθαρίσει το προσωπο.διάβασα καλές κριτικές σε ξένα site οπότε είπα να κάνω μια προσπάθεια.η αλήθεια είναι οτι έχουμε χαλάσει μια περιουσία μήπως και χαρούμε και μείς κάαααποια στιγμή ένα καθαρό πρόσωπο.έχει κανείς παρόμοια εμπείρια με κοκκινίλες και αν ναι πως τις αντιμετωπίζει?

Kαλημέρα σε ολους!!Μαριλου και εγω εχω το ιδιο ακριβως προβλημα εδω και χρονια!βγαζω καθημερινα και το θεμα ειναι οτι εχουν πιον και καπια στιγμη σπανε οσο απαλα και αν καθαριζομαι και μετα μενουν τριπουλες και κοκκινιλες. οσες κρεμες και αν εχω δοκιμασει δεν εχω δει βελτιωση!πολυ καλο στα κοκκιναδια και στους πορους κανει το λεμονι!!και εχω ακουσει οτι και η ντοματα βοηθαει παρα πολυ!!αλλα για το λεμονι το εχω δοκιμασει. κοψε φετουλες απο λεμονι και βαλτες στο προσωπο πρωι και βραδυ για κανεναν τεταρτακι!!τα οξεα που περιεχει αποχρωματίζουν και λευκαινουν το δερμα!!δεν ειναι τυχαιο που στα παλια χρονια οι αρχαιες ελληνιδες χρησιμοποιουσαν λεμονι γαλ ακαι μελι! δες και εδω μια λοσιον που τη φτιαχνεις μονη σου για την ακμη https://kirkimagissa.blogspot.com/2009/02/blog-post_6468.html
Ακομα θα πρεπει να τρως τροφες πλουσιες σε ψευδαργυρο που βοηθαει πολυ στο να μην δημιουργηθει ακμη και κατι ακομα που βοηθει ειναι η μαγια μπυρας. να τρως ενα κομματακι μικρο τη μερα!
Για μενα που εχω δοκιμασει πολλα πιστευω οτι το καλυτερο ειναι θεραπειες λαιζερ!εγω συγκεκριμενα καθε φορα που βγαινουν προσφορες για laiser στα διαφορα site με προσφορες κοιταω να αγορασω! τωρα εχω να κανω ακομα 4 θεραπειες με vpl laizer που ειναι το καλυτερο και το πιο δυνατο για ακμη!τα ειχα παρει σχεδον τζαμπα απο μια προσφορα στο groupon. oι 6 θεραπειες 65 euro!!!και τωρα θα ξαναβγαλουν προσφορα μου ειπαν ποτε απο δω απο κει ολο και κατι θα γινει. επισηε εχω διαβασει για μια μεθοδο για κοκκινιλε ςκαι ουλες που λεγεται dermaroller.δεν ξερω αν την εχεις ακουσει καθολου!!πηρα και τηλεφωνο να ενημερωθω και μου ειπαν οτι σου φευγουν σιγουρα ουλες και κοκινιλες και ποροι αλλα ειναι ακριβη θεραπεια. η μια περιπου 350 euro!!ελεος!και ξερεις πιο ειναι το θεμα. αντε πες οτι τα δινεις. αυτος σου δινει εγγυηση οτι το δερμα σου θ αγινει ετσι οπως λεει?εχω βαρεθει να δινω τοσα λεφτα και να μην βλεπω αποτελεσματα.την τελευταια φορα ειχα παει στα bodyline και με επριξαν να κανω laiser και μου ελεγαν τις κλασικες μπουρδες οτι θα μου φυγουν ολα τα σημαδια με 4 θεραπειες μονο με 1300 euro!!!!!!!ηταν και προσφορα κατα τα αλλα!!!και τους λεω αν μου δωσετε αγγυηση επιστροφης χρηματων σε περιπτωση που δεν δω τα επιθυμητα αποτελεσματα το κανω!!και φυσικα το βουλωσαν μετα!!!Δοκιμασε αυτα και ελπιζω να σε βοηθησουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ας πω κι εγώ την περίπτωσή μου: Για μεγάλο χρονικό διάστημα ακολουθούσα θεραπεία με αλοιφές (πρόσφατα adaferin) χωρίς θεαματικά αποτελέσματα. Επειδή μου έμειναν σημάδια, αναγκαστικά να καταφύγω σε χημικό peeling. Μόλις έχω πραγματοποιήσει τη δεύτερη συνεδρία, χωρίς ωστόσο να σβήσουν, ενώ η επιδερμίδα μου ξεφλουδίζει κανονικά. Τουλάχιστον, έχει μειωθεί η λιπαρότητα του προσώπου και ο αριθμός των φαγεσώρων. Ίδομεν παρακάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Καλημερα...
να πω κι εγω την εμπειρια μου!
παιρνω χαπια ακμης εδω και 6 μηνες περιπου!παιρνω τα reducar..
αρχισα να βγαζω σπυρακια στο λυκειο αλλα ποτε δεν ημουν γεματη..εβγαζα 3-4 στο προσωπο αλλα τοσα στη πλατη αλλα ολα ηταν εσωτερικα..παντα εβαζα χερι καιι δυστυχως τα πειραζα, ετσι μου δημιουργηθηκαν σημαδια
σε οποιον δερματολογο και να πηγαινα μου ελεγαν να παρω χαπια γιατι τα σπυρακια μου δεν ηταν εξωτερικα αρα με κρεμες δεν θα γινοταν δουλεια..εγω φοβομουν να τα παρω κι ετσι το παλευα με τις κρεμες οπου φυσικα δεν μου καναν τιποτα..
ετσι τωρα στα 20 αποφασισα να παρω τα χαπια γιατι η κατασταση ειχε γινει τραγικη..ειχα αυτα τα 3-4 σπυρακια μονιμως τα πειραζα κι ολας ειχα και τα σημαδια..
δεν πρεπει να ξαναβγαλα σπυρακια γυρω στον μηνα που τα παιρνα ισως και λιγο παραπανω..περιμενα να φουντωσω στην αρχη αλλα ευτυχως δεν εγινε..
το προσωπο μου και η πλατη μου πλεον εχουν γινει αγνωριστα..ουτε ενα σπυρακι δεν βγαζω ουτε καν κι οταν αδιαθετω..βεβαια ακομα τα παιρνω τα χαπια μετα δεν ξερω..
κανω τις εξετασεις μου σχεδον καθε μηνα ολες ειναι παραπανω απο καλες και δεν προσεχω και ιδιαιτερα ειδικα στο φαι..δεν πινω ομως..ακομα κι αν βγω εξω προσεχω να πινω πολυ σπανια..η γιατρος μου ειχε πει 1 ποτο στις 2 βδομαδες δεν την πειραζει..εγω στο 6μηνο εχω πιει γυρω στις 5 φορες..
επισης τα χαπια τα ξεκινησα ανοιξη(δεν αντεχα αλλο αυτη τη κατασταση) ενω κανονικα πρεπει να την αρχιζεις φθινοπωρο προς χειμωνα..δεν πρεπει να σε βλεπει ο ηλιος..εγω παρολο που περασα ολο το καλοκαιρι κανοντας τη θεραπεια δεν αντιμετωπισα καποιο ιδιαιτερο προβλημα..φυσικα δεν καθομουν ποτε στον ηλιο και οταν εβγαινα απο το σπιτι φοραγα αντηλιακο με 50 δεικτη προστασιας!

το μονο προβλημα ειναι η ξηροτητα στα χειλη και οχι μονο..
αρχισαν να ξεραινονται 5 μερες περιπου αφου ξεκινησα τη θεραπεια..το ιδιο και το προσωπο μου..στην αρχη φρικαρα και στενοχωρηθηκα αφανταστα..τωρα πλεον εχω μαθει να ζω με αυτο και δεν με ενοχλει ιδιαιτερα εκτος απο τα χειλη..
2 πραγματα με εσωσαν..ενα λιποζαν και μια κρεμα με κορτιζονη αν κανεις μεγαλα κοψιματα και υποφερεις..δυστυχως εκανα ενα αρκετα μεγαλο που ειχε φτασει τοσο κατω που νομιζα οτι ηταν ερπης..

τωρα για τα σημαδια..εγω θα κανω χημικο peeling σε συνδυασμο με μια ισχυρη λευκαντικη κρεμα που ειναι φτιαχτη και τη πουλανε μονο στο φαρμακειο απεναντι απο το νοσοκομειο Συγγρος..
μου ξεκαθαρισε οτι τα σημαδια δεν θα φυγουν 100% αλλα θα πρεπει να τα προσεξει καποιος πολυ για να δει..ευτυχως δεν εχω εντονα σημαδια και φυσικα τωρα που εχω καιρο να βγαλω καινουρια εχουν αρχισει και φευγουν απο μονα τους!

αν με ρωταγαν θα την ξανακανα τη συγκεκριμενη θεραπεια χωρις δευτερη σκεψη κι αν χρειαστει θα τη ξανακανω..
οι παρανεργειες οπως λεει και πισω το χαρτι ειναι αρκετες εως πολλες αλλα με λιγη προσοχη ολα θα ειναι καλα!

συγνωμη για το σεντονι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Ας πω κι εγώ την περίπτωσή μου: Για μεγάλο χρονικό διάστημα ακολουθούσα θεραπεία με αλοιφές (πρόσφατα adaferin) χωρίς θεαματικά αποτελέσματα. Επειδή μου έμειναν σημάδια, αναγκαστικά να καταφύγω σε χημικό peeling. Μόλις έχω πραγματοποιήσει τη δεύτερη συνεδρία, χωρίς ωστόσο να σβήσουν, ενώ η επιδερμίδα μου ξεφλουδίζει κανονικά. Τουλάχιστον, έχει μειωθεί η λιπαρότητα του προσώπου και ο αριθμός των φαγεσώρων. Ίδομεν παρακάτω.

εμενα η δερματολογος μου ειπε οτι πρωτα πρεπει να φυγουν τα σπυρακια και να μην ξαναβγουν καινουρια και μετα να γινει χημικο peeling γιατι στην ουσια κανεις μια τρυπα στο νερο αφου θα σου ξαναβγουν και θα κανεις καινουρια σημαδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
εμενα η δερματολογος μου ειπε οτι πρωτα πρεπει να φυγουν τα σπυρακια και να μην ξαναβγουν καινουρια και μετα να γινει χημικο peeling γιατι στην ουσια κανεις μια τρυπα στο νερο αφου θα σου ξαναβγουν και θα κανεις καινουρια σημαδια!
Βγάζω ακόμα μερικά σπυράκια. Όχι πολλά, 2-3. Παρόλ' αυτά, ο δερματολόγος ενέκρινε να ξεκινήσω το peeling.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Βγάζω ακόμα μερικά σπυράκια. Όχι πολλά, 2-3. Παρόλ' αυτά, ο δερματολόγος ενέκρινε να ξεκινήσω το peeling.

ειδικος δεν ειμαι σου ειπα μονο τι ειπε η δικη μου!γιατι μου εξηγησε οτι και αυτα τα 2-3 αν σου αφησουν σημαδια πρεπει παλι να γινει peeling..και το βρισκω λογικο αυτο που μου λεει αφου στην ουσια κανεις μια τρυπα στο νερο ετσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
ειδικος δεν ειμαι σου ειπα μονο τι ειπε η δικη μου!γιατι μου εξηγησε οτι και αυτα τα 2-3 αν σου αφησουν σημαδια πρεπει παλι να γινει peeling..και το βρισκω λογικο αυτο που μου λεει αφου στην ουσια κανεις μια τρυπα στο νερο ετσι!
Ας ελπίσουμε να έχει άδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Θα αρχίσω σε κάτι μέρες θεραπεία με χάπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
χωρις να θελω να κανω διαφημηση σε κανενα προιον ,εγω ειχα πολυ καλο αποτελεσμα με τα προιοντα της σειρας keracnyl της εταιρειας dycreay,αν τα γραφω σωστα,ιδιαιτερα το gel καθαρισμου προσωπου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει κανείς μαγιά μπύρας να μου πει αποτελέσματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει κανείς μαγιά μπύρας να μου πει αποτελέσματα;

όχι...! αλλά σκέφτομαι κ εγώ να το κάνω! το έχω διαβάσει σε πολλές σελίδες. :worry: Αν το κάνω θα σου πω!

χθες έκανα το άλλο: πήρα ένα αυγό και με το ασπράδι του έκανα μαρέγκα και την έβαλα στα πρόσωπο για 20 λεπτά περίπου μέχρι να στεγνώσει! τα αποτελέσματα ήταν εξαιρετικά! σφίγγει το δέρμα,κλείνουν οι πόροι και τα σπυράκια υποχωρούν! :clapup:

εγώ αν και δεν βγάζω πλέον πολλά σπυράκια (ένα-δύο μόνο) έχω λιπαρό δέρμα και ανοιχτούς πόρους...:worry: κι επειδή οι κρέμες ακμής του δερματολόγου δεν με βοήθησαν ποτέ, το έχω ρίξει στις φυσικές μεθόδους αντιμετώπισης .μάσκες προσώπου με υλικά από το ψυγείο μου! :pfff:....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Η μαγιά μπύρας δε λαμβάνεται από το στόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilou_ts

Νεοφερμένος

Η marilou_ts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
τι ακριβώς κάνει η μαγιά μπύρας και πως χρησιμοποιείται? ξέρει κανείς κάτι για τισ κοκκινίλες που αφήνουν τα σπυράκια?πως μπορούν να μειωθούν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
τι ακριβώς κάνει η μαγιά μπύρας και πως χρησιμοποιείται? ξέρει κανείς κάτι για τισ κοκκινίλες που αφήνουν τα σπυράκια?πως μπορούν να μειωθούν?
Φαντάζομαι πως είναι ο μήκυτας που προστίθεται στο κριθάρι ώστε να γίνει η ζύμωση. Αποτελεί καλή πηγή πρωτεϊνών, βιταμινών του συμπλέγματος Β και ιχνοστοιχείων. Τώρα πως αυτά τα συστατικά βοηθούν στην ακμή θα σε γελάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Tα Accuran θα παίρνω. Ψιλόπαθα ένα σοκ, μόλις διάβασα τις πιθανές παρενέργειες. :P
Ξηροφθαλμία δε θέλω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top