Ας κρίνουμε το κομμάτι

superstarr

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Σειρα μουυυ! :D
Λοιπον, το κομματι λεγεται Die Milchstrasse του Boris Brejcha και υπαρχει εδω:

https://www.youtube.com/watch?v=kwj8RrnBzmc&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να παίξω; :D Θα παίξω τελικά κι εγώ! :D


Τα ακούσματά μου ανάλογα με τη στιγμή κυμαίνονται μεταξύ: έντεχνο ελληνικό (και πιο trash σε έξαλλες στιγμές :P). Επίσης κλασικά ξένα των 80's και 90's : ballads, disco, αλλά και rock.

Η αποψη μου για το Die Milchstrasse - Boris Brejcha: Αν και δεν συνηθίζω να ακούω trance κομμάτια (καλά το 'πα ή είπα καμιά πατάτα, γιατί είμαι και άσχετος από είδη μουσικής; :P) μπορώ να πω ότι αισίως το 'χω βάλει ήδη 3η φορά να παίζει! Δεν 'ναι κακό άμα θες ν' ακούσεις κάτι να σ' ανεβάσει, γενικά μ' άφησε ικανοποιημένο μπορώ να πω!

Τελικά 7/10, ωραία επιλογή. :)



Για να μπω στην ουρά το δηλώνω εδώ και ποια τα δικαιολογητικά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Ένα thumbsup στον Γιώργος που κρίνει πριν δηλώσει συμμετοχή, και ένα τεράστιο thumbsdown σε αυτούς που έχουν κρίνει το πολύ δύο κομμάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Θέλω και εγώ να παίξω!:D:D

Τα ακούσματά μου:συνήθως δεν είμαι και τόσο σταθερός στις επιλογές μου...Μπορεί,πχ,την μιά μέρα να ακούω pop και την άλλη να αρχίσω να ακούω κλασσική μουσική...Αλλά γενικά ακούω pop,λιγάκι rock,ελληνική μουσικη(πιό πολύ έντεχνο) και μπαλάντες(είτε αυτές είναι ερωτικές,είτε απλές).Επίσης,ακούω και μουσική που έχει ρυθμό και δύναμη...

Η άποψή μου :
Die Milchstrasse του Boris Brejcha:μπορεί να μην γνωρίζω αυτόν τον καλλιτέχνη,αλλά αυτό το κομμάτι μου άρεσε πολύ,γτ είχε έναν χτύπο και όταν ακούς το κομμάτι,νιώθεις σαν να ακούς σταγόνες από νερό και επίσης,νίωθεις ότι ταξιδεύεις κάπου...Μου θυμίζει λιγάκι ένα κομμάτι του dj tiesto...

Βαθμολογια 8/10,με χαλάρωσε πολύ αυτό το κομμάτι:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superstarr

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Για την ιστορια, το κομματι ανηκει στην κατηγορια minimal techno και οχι trance. ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σήμερα σηκώθηκα με κεφάκια, οπότε λέω ν' ακούσω κάτι καινούριο από τα παλιότερα κομμάτια! :D

Τα ακούσματά μου ανάλογα με τη στιγμή κυμαίνονται μεταξύ: έντεχνο ελληνικό (και πιο trash σε έξαλλες στιγμές :P). Επίσης κλασικά ξένα των 80's και 90's : ballads, disco, αλλά και rock.

Η αποψη μου για το RADIOHEAD - Nobody Does It Better: συμφωνώ με 1024 με το φιλαράκι (:P) io-io, άψογη εκτέλεση. Ούτε το κομμάτι ούτε το συγκρότημα είχα υπόψην, αρκετά δυνατό/sexy κομμάτι, το κρατάω στα υπόψην μου. 9/10 :)
(Αυτό λέγεται μπαλάντα, ε; :P)

Η αποψη μου για το ANATHEMA - One last goodbye: έχω κοντά στον χρόνο ν' ακούσω anathema. Συνήθως κάθε μα κάθε φορά που ακούω Anathema με ξενίζει αυτό το αργό (και λίγο "βαρετό" :redface:) στυλ στην αρχή, αλλά απ' τα μέσα του κομματιού με κερδίζει. 8/10, αλλά πιθανώς εάν με πετύχαινες σε άλλη στιγμή να έπαιρνε και παραπάνω! :D Είναι γενικά "κοψοφλεβαλιάρικο" τραγούδι (η λεξιπλασία πάντα μ' αρέσε :P) κι αυτή τη στιγμή δεν είμαι σε τέτοιο mood.


Και σ' ένα ελληνικό τώρα:

Η αποψη μου για το ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ - Αύγουστος: θεός φυσικά ο Παπάζογλου, δεν έχω να πω κάτι άλλο από 10/10, εξαιρετική ερμηνεία με πάθος που σε ταξιδεύει.


Για την ιστορια, το κομματι ανηκει στην κατηγορια minimal techno και οχι trance. ;) :)
Oh thanks, γι' αυτό είπα άλλωστε να συμμετάσχω, μπας και ανοίξω λίγο τους ορίζοντές μου!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Μπορώ να παίζω κι εγώ ή οι συμμετοχές έκλεισαν?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Lorien... Εξήγησε μου λίγο τους κανόνες του παιχνιδιού σε παρακαλώ γιατί δε βρήκα κάποιο σχετικό post. Πότε μπορώ να βάλω κομμάτι και πότε μπορώ να κρίνω κομμάτι που έβαλε άλλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ε, γενικολογωντας, μιλαμε για γκοθιζον ροκ γκρουπ που για οποιον ενδιαφερεται ερχονται και στο rw. Πρεπει να ναι απ'τα πρωτα που ανακαλυψα αυτου του ειδους (μετα το falling που μου χε μαυρισει την ψυχη :P), κι ελπιζω να μην το ξερετε ηδη οι περισσοτεροι.. Σε καλη μερια! :)



Συγγνώμη άσχετο,αλλά έτσι για την ιστορία να πω στην gothόφιλη συνforumίτισσα ότι οι within παίζουν symphonic/melodic metal.Μην μπερδεύεις κόσμο πάνω που πήγαν να συνηθίσουν στον ήχο ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Συγγνώμη άσχετο,αλλά έτσι για την ιστορία να πω στην gothόφιλη συνforumίτισσα ότι οι within παίζουν symphonic/melodic metal.Μην μπερδεύεις κόσμο πάνω που πήγαν να συνηθίσουν στον ήχο ;p

Σχωραμε, εμπιστευθηκα λαθος πηγη (αλλα θα δει αυτη!). Ας πιουμε στην υγεια της wiki και της symphonic melodic metal λοιπον:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μπορώ να παίζω κι εγώ ή οι συμμετοχές έκλεισαν?:hmm:
Οι συμμετοχές δε κλεινουν ποτεεεεεςςςς ! :D

Lorien... Εξήγησε μου λίγο τους κανόνες του παιχνιδιού σε παρακαλώ γιατί δε βρήκα κάποιο σχετικό post. Πότε μπορώ να βάλω κομμάτι και πότε μπορώ να κρίνω κομμάτι που έβαλε άλλος;
Φιλε μου, το εξηγω στο 1ο ποστ, και μετα φαινεται απο τα υπολοιπα. Ζητατε να μπειτε στη λιστα, σας προσθετω, και μεχρι να ρθει η σειρα σας , σχολιαζετε τα παλαιοτερα κομματια και το τρεχων. Επειτα βαζετε εσεις και κανουν και οι αλλοι το ιδιο. Στη λιστα, αυτοματως θα εχει προτεραιοτητα καποιος που δεν εχει ξαναβαλει, απο καποιον που εχει ξαναβαλει αν αυτός εχει προβλημα/το ζηησει, για να μην υπαρχουν παραπονα. :)
-------------------------------------------------------------------------------

Τα ακουσματά μου : ροκ,μεταλ,κλασσικη,ost,blues,κελτικη,ηλεκτρονική.. .
Σχόλια για το κομμάτι 29) Boris Brejcha - Die Milchstrasse : Δε με ενθουσιασε. Πολυ απλό, χωρις εμπνευση. Νομιζω οτι πολλοι μπορουνε νσ κανουν συτη τη μουσικη. Αρκετά μονοτονο. Μοντερνα samples.
Tελικά : 2/10.


--------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :

30th superstarr------------------(1η)

31th roumana-------------------(1η)
32nd fandago--------------------(2η)
33rd Jesus ate your cake------(1η)
34th dj.dennis------------------(1η)
35th Γιώργος--------------------(1η)
36th papas-----------------------(1η)
37th Bill_Slayer------------------(2η)
38th diotima---------------------(2η)
39th Lorien----------------------(3η)

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello ========================================>(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World ==================================>(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man =============================>(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ================================>(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page ======================>(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide =========================>(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ===========================>(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green =================>(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ ================================>(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry ===================================>(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved ======================================>(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day =======>(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah ======================>(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye===============================>(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep ========================================>(Angie_An n )
16) 21 AGAINST - 4 o clock =====================================>(Monaxos)
17) LOREENA McKENNIT - Highwayman ===========================>(Lorien)
18 )JAMES - Senorita ===========================================>(Niyia )
19 ) MUSE - City Of Dellusion====================================>(fandago)
20 ) TINDERSTICKS - Are you trying to fall in love again?=============>(Chimera)
21 ) ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ - Αύγουστος=============================>(Neraida)
22 ) COCOROSIE - Beautiful Boys==================================>(diotima)
23 ) RADIOHEAD - Nobody Does It Better============================>(io-io)
24 ) BUSTED - Sleeping With The Light On==========================>(BrokenHeart)
25 ) LED ZEPPELIN - Whole Lotta Love=============================>(Dark Kronos)
26 ) WITHIN TEMPTATION - Ice queen==============================>(Corpse Bride)
27 ) JAMES - Sometimes==========================================>(Monaxo s)
28 ) MGMT - Time To Pretend=====================================>(stavros_)
29 ) BORIS BREJCHA - Die Milchstrasse==============================> (superstarr)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
I wanna join :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου: heavy metal, black/death metal/hardcore (με 2 λέξεις extreme metal), doom/doom death, atmospheric σε όλες τις μορφές του, gothic, dark industrial, trance, psytrance και άλλα...

Σχετικά με το Anathema - One last goodbye: απλά 10/10, το συγκεκριμένο κομμάτι ήταν το πρώτο που ξεχώρισα στο Judgement και δεν είναι δύσκολο να κερδίσει τον οποιονδηποτε.

Σχετικά με το Boris Brejcha - Die Milchstrasse: 8/10, καλή επιλογή αν θες κάτι να σε ανεβάσει, αλλά θα προτιμούσα κάτι σε infected mushroom atm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ρε συ Λόρυ βάλε με και μένα... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
H άποψή μου για το Die Milchstrasse - Boris Brejcha :

Δεν προτιμώ τέτοιου είδους μουσική. Μπορώ να πω, όμως, ότι έχω ακούσει (λόγω του αδερφού μου) αρκετά κομμάτια. Και κάποια μου άρεσαν πολύ ( βλ.Ιnfected mushroom). Το συγκεκριμένο μου έσπασε τα νεύρα. Το βρήκα πολύ μονότονο.

1/10
_____________________________________
Λόρυ, θα μου δώσεις τη σειρά σου???
Ή του Τέτρα, δεν έχω πρόβλημα...:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου: @last.fm

Η αποψη μου για το Die Milchstraße - Boris Brejcha: Βαρετό μεν, καλό για softcore ίδρωμα σε κάποιο κατάμεστο κλαμπ-κάτι δε. Σίγουρα όχι κάτι που θα άκουγα οικειοθελώς. Αν το πετύχαινα στο ράδιο θα άλλαζα σταθμό. Είναι καλούτσικο δείγμα του είδους, πάντως.

Τελικά 2/10.


@Tsipouro: Από πότε το hardcore ταυτίζεται με το εξτρίμ μέταλ, λωλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Υπάρχουν κάποιοι που υποστηρίζουν ότι είναι metal subgenre, μάλιστα extreme metal subgenre και άλλοι που λένε ότι είναι απλά "σκληρότερο" punk, άλλοι που το ταυτίζουν με το nu-metal αφού μερικά κομμάτια έχουν γρήγορες ρίμες. Εγώ ανήκω στους πρώτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
και εγώ θέλω lori μου....:redface: βάλε με και εμένα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Roumanaaaaaaaaaaaaaaaaaaa σε περιμένουμε για να συνεχιστεί το παιχνίδιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top