Puzzle!

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Σε καρφουρ και τζαμπο δε βρηκα. Ακουσα για καποιες εκδοσεις που βγαζουν παζλς που θελω, ξερετε ποιες ειν' αυτες?

Τα καταστήματα Afisorama έχουν puzzles

https://www.afisorama.gr/proionta/puzzles
Από την ιστοσελίδα τους.......
Εκατοντάδες διαφορετικά θέματα όπως τέχνη ς, φωτογραφικά, παιδικά, πρωτότυπα, από 100 έως 12000 κομμάτια, σίγουρα μας κάνει την πηγή των παζλ. - Τέχνης : Παζλ με αναπαραστάσεις κλασικών ζωγράφων. Πίνακες ανεκτίμητης αξίας τώρα στα χέρια σας. - Φωτογραφικά : Παζλ με φωτογραφικά θέματα τοπίων, και ανθρώπων. - Παιδικά : Παζλ με παραστάσεις των γνωστών κλασικών και νεότερων παιδικών ηρώων. Καρτούν (cartoon) - Κινούμενα σχέδια κ.α. - Πρωτότυπα : Τρισδιάστατα πάζλ, πάζλ σφαίρες και παζλ που φωσφορίσουν την νύχτα, είναι μερικά από τα πρωτότυπα που θα βρείτε στο Αφισόραμα.

Όταν ήμουν πιτσιρίκα έφτιαχνα πολλά puzzles
Το μόνο που στολίζει ακόμη το σπίτι μου είναι αυτό.....;)
View attachment 39761

DSC00036.jpg
Γλυκούλι εεε;;;;:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ειχα παει σε ενα τετοιο καταστημα για να κορνιζωσω ενα puzzle 1000 κομματιων. Αλλα τελικα δεν εκανα τιποτα γιατι τα λεφτα δεν τα ειχα ακομα και για την πιο φτηνη κορνιζωση...Τα αλλα puzzle που ειχες κανει δεν τα εχεις πλεον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ειχα παει σε ενα τετοιο καταστημα για να κορνιζωσω ενα puzzle 1000 κομματιων. Αλλα τελικα δεν εκανα τιποτα γιατι τα λεφτα δεν τα ειχα ακομα και για την πιο φτηνη κορνιζωση...Τα αλλα puzzle που ειχες κανει δεν τα εχεις πλεον;
Την κορνίζωση στο δικό μου την έκανα μόνος(σε παζλ 1000 κομματιών). Πήρα ένα κομμάτι χαρτί από χαρτοκουτο, και τα κόλλησα ένα-ένα προσεκτικά.
Το αποτέλεσμα άξιζε:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Το κολλησες δηλαδη σε ενα χαρτκουτο και δεν εβαλες κανενα τζαμι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Το κολλησες δηλαδη σε ενα χαρτκουτο και δεν εβαλες κανενα τζαμι;
Κάτι σαν ζελατίνα, δεν θυμάμαι. Μου αρέσει η αφή του.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
:hmm: Πρεπει να σκεφτω κι εγω ενα τροπο να το κανω μονο μου. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Παρεπιπτόντως,είχα δει πριν από κανά μήνα ένα παζλ στα public με 3-4 γυναίκες που κάθονταν σε ένα πεζούλι χωρίς να φοράνε τίποτα και είχαν γυρισμένη την πλάτη.Μου άρεσε πολύ αλλά δυστυχώς δεν το πήρα και τώρα που το θέλω δεν μπορώ να το βρω πουθενά!Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς;Γιατί νομίζω ότι είναι από πίνακα (ήταν πολύχρωμο)..

Μηπως εννοεις αυτο?

Απο την περιγραφη που εκανες αυτη η εικονα μου ηρθε στο μυαλο, Pink Floyd.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Μηπως εννοεις αυτο?

Απο την περιγραφη που εκανες αυτη η εικονα μου ηρθε στο μυαλο, Pink Floyd.

Ήταν περίπου σαν αυτό νομίζω!!Έχουν περάσει και 2 μήνες οπότε..Πάντως μετανιώνω που δεν το πήρα τότε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αν βρεις αυτο ή κατι παρομοιο να το αγορασεις! Ειναι υπεροχη εικονα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως εχω πολλα χρονια να ασχοληθω με puzzle ...ξερετε απο κεινα τα παιδικα που ειχαμε ολοι φανταζομαι! δεν εχω σκεφτει προς το παρων να ασχοληθω με κατι τετοιο..ισως στο μελλον αρχισω να φτιαχνω μερικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Αν βρεις αυτο ή κατι παρομοιο να το αγορασεις! Ειναι υπεροχη εικονα!:)

Το βρήκα αλλά μόνο από Αμερική(που έχει αρκετά έξοδα αποστολής) και λέει και ότι έχει εξαντληθεί:(:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Το βρήκα αλλά μόνο από Αμερική(που έχει αρκετά έξοδα αποστολής) και λέει και ότι έχει εξαντληθεί:(:/:
Κριμα!!! Δεν πειραζει θα βρεις σιγουρα καποιο αλλο σχεδιο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αυτη τη στιγμη που μιλαμε εγω κανω ενα αλλα εχω κολλησει στον ουρανο και παω με ρυθμο 2 κομματια/ωρα και χωρις να ειμαι σιγουρος για το αν ειναι σωστα τοποθετημενα !:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Υπομονή!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Νομιζω πως ειναι πλεον προφανες οτι σου αρεσει το παρισι!
Εμενα μου αρεσει! Η εικανα που βρισκεται ακριβως στο κεντρο τι ακριβως ειναι ;:hmm:

:)
Που ακριβώς λες;
Το ''metropolitain'' ειναι το μετρό(metro-politain) του Παρισιού κι ακριβώς απο πίσω διαφαινεται ο Σικουάνα (στη γέφυρα του οποίου έχω περπατησει ξυπόλυτη...), αριστερά ο Πύργος του Αιφελ και δεξιά, εικόνα απο Μονμάρτη....:)

Αυτη τη στιγμη που μιλαμε εγω κανω ενα αλλα εχω κολλησει στον ουρανο και παω με ρυθμο 2 κομματια/ωρα και χωρις να ειμαι σιγουρος για το αν ειναι σωστα τοποθετημενα !:/:


Υπομονή! Μολις ξεκινήσω, θα μπαίνω να λέμε τις επιδόσεις μας! Και μόλις το παρήγγειλα! Το περιμένω απο βδομάδα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antoni Gaudi

Νεοφερμένος

Ο Antoni Gaudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Θαυμάζω όσους φτιάχνουν puzzle με πολλά κομμάτια, αλλά εγώ δεν έχω την υπομονή.

Έχω κάνει βέβαια ένα χιλιάρι με την Καπέλα Σιξτίνα και μερικά πετακοσάρια με ζώα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν ειναι πολυ ωραίο δώρο ένα παζλ που θα χεις φτιάξει σε πίνακα, σε ανθρωπους που αγαπάς πολύ;
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Δεν ειναι πολυ ωραίο δώρο ένα παζλ που θα χεις φτιάξει σε πίνακα, σε ανθρωπους που αγαπάς πολύ;
:)

Το παζλ της Ριβιέρα το είχα κάνει δώρο στην αδερφή μου για το σπίτι της:)(μαζί με κάτι άλλα πραγματάκια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ειναι πολυ ωραιο δωρο ενα puzzle και οχι μονο απο αποψη αισθητικης αλλα και απο αποψη αξιας , αφου το εχεις φτιαξει εσυ με τα χερια σου και το προσφερεις σε εναν αλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θαυμάζω όσους φτιάχνουν puzzle με πολλά κομμάτια, αλλά εγώ δεν έχω την υπομονή.

Έχω κάνει βέβαια ένα χιλιάρι με την Καπέλα Σιξτίνα και μερικά πετακοσάρια με ζώα.
και φαντασου να ειχες την υπομονη..:hehe::hehe:8)

εγω το μεγαλυτερο που εχω κανει ειναι ενα 50 κομματιων με τον προμηθεα πανω στο βραχο και τον αετο να του τρωει το σκωτ..:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top