[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
βρε καλο μου πως να σε βοηθησω τωρα που δεν ειμαι εκει?:(
εχω παρει εγω πολλα ασπρα φορεματακια για φετος και κιτρινο και μπλε και πολυ ανοιχτο γκρι και μαυρο οτι θες εχω παρει λατρευω τα φορεματακια...
δεν ξερω αν σε βοηθησω με μαρκα ρουχου 'Batik' και 'ISO' καποια αλλα και τα χω παρει απο το Ηyper... δεν ξερω αν εχει αθηνα αυτο το καταστημα συγκεκριμενα αλλα μπορει να ξερει καμια κοπελα απο δω που μπορεις να τα βρεις... παντως ελληνικα ειναι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Εχει παρει το ματι σας κανενα παντελονι, με τοοοοσο φαρδυ μπατζακι να φαινεται σαν φουστα; Αν εχει και κανενα υφασμα απο πανω που να το κανει ακομα πιο φουστοειδες ακομη καλυτερα.

Είχα πάρει πέρσι απ'τα heel ένα παντελόνι-σαμουράι (:P) σε ένα ύφασμα αρκετά καλό -νομίζω περκάλ το λένε;! :hmm:Σαν βαμβακοσατέν φαντάσου...αλλά φέτος δεν έχω δει τίποτα παρόμοιο για να σου πω :( στο μοναστηράκι πάντως δύσκολα θα βρεις ιδιαίτερο ύφασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εχει παρει το ματι σας κανενα παντελονι, με τοοοοσο φαρδυ μπατζακι να φαινεται σαν φουστα; Αν εχει και κανενα υφασμα απο πανω που να το κανει ακομα πιο φουστοειδες ακομη καλυτερα.

Ψάξε να βρεις τα ταϋλανδέζικα παντελόνια, (εγώ τα βρήκα σε νησί). Είναι πολύ φαρδιά παντελόνια και έχουν μια επιπλέον φάσα που δένει στο πλάι και έτσι μοιάζουν με φούστες. Το ύφασμα είναι σαν βαμαβακοσατέν. Απ' όσο ξέρω τα πουλάνε σε μαγαζιά με έθνικ είδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αααα ωραία, έμαθα επιτέλους και πώς τα λένε! :P:redface:

Γι' αυτό δε μιλάμε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αααα ωραία, έμαθα επιτέλους και πώς τα λένε! :P:redface:

Γι' αυτό δε μιλάμε; :worry:

περίπου :P .. αυτά έχουν μια φάσα από πίσω που δένει στο πλάι ... αυτά που λέω εγώ φαντάσου η φάσα περνάει μπροστά ... θα ψάξω να βρω φώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.


αυτό εννοώ εγώ ... αλλά νομίζω ότι είναι το ίδιο πάνω κάτω. :P

Thai fishermans' pants λέγονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.



Στην όψη μοιάζουν αρκετά, στην κατασκευή και στον τρόπο χρήσης είναι διαφορετικά. (Επάνω το fisherman's, κάτω το Wrap Trousers ή Thai Pants)
Αυτό που λέω εγώ, είναι στην ουσία ένα ενιαίο πανί με φάσες για να το δένεις (μπρος και πίσω).
Το δικό σου μου αρέσει καλύτερα πάντως. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.



Στην όψη μοιάζουν αρκετά, στην κατασκευή και στον τρόπο χρήσης είναι διαφορετικά. (Επάνω το fisherman's, κάτω το Wrap Trousers ή Thai Pants)
Αυτό που λέω εγώ, είναι στην ουσία ένα ενιαίο πανί με φάσες για να το δένεις (μπρος και πίσω).
Το δικό σου μου αρέσει καλύτερα πάντως. ;)

ναι είναι νομίζω πιο ωραίο και πιο πρακτικό (το άλλο ανοίγει εύκολα :/:) . Επίσης λάβε υπόψη και ότι στη φώτο φαίνονται ακόμα τα τσακίσματα, ενώ όταν πια το φορέσεις "πέφτει" το ύφασμα και δείχνει πιο ωραίο.
Θέλω κι εγώ να πάρω κανένα ακόμα, τα είχα βρει σε απίθανα χρώματα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αααα γεια σου σιμπι, αυτο ακριβως εννοω! Απο που τα τσιμπας; :X Ισι αυτο που εβαλες ειναι ευκολοφορετο, εχω ενα οντως απο Μοναστηρακι, αλλα το χω για θαλασσα, δεν ειναι και τοσο για να κυκλοφορεις μες στην πολη (και λυνεται κι ευκολα :X) Μεγσω σας ολες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αααα γεια σου σιμπι, αυτο ακριβως εννοω! Απο που τα τσιμπας; :X Ισι αυτο που εβαλες ειναι ευκολοφορετο, εχω ενα οντως απο Μοναστηρακι, αλλα το χω για θαλασσα, δεν ειναι και τοσο για να κυκλοφορεις μες στην πολη (και λυνεται κι ευκολα :X) Μεγσω σας ολες:)

Να σου πω, εγώ τα είχα βρει στη Μύκονο... αλλά δεν μπορεί θα υπάρχουν κι εδώ. Δεν ξέρω όμως που. Υποθέτω σε μαγαζιά με έθνικ. Θα ήθελα πάντως κι εγώ να μάθω που μπορεί κανείς να τα βρει εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
βρε κοριτσια ερωτηση...
τωρα το καλοκαιρι αν βαζω μονο αντηλιακη και οχι κρεμα ημερας ειναι πολυ κακο??
γενικως δεν βαζω κρεμες :/: και επειδη τωρα το καλοκαιρι με εχεις κατσαδιασει μια φιλη μου για να βαζω καθημερινα αντηλιακη ειπα αντε ας το παρει το ποταμι.. αλλα πρεπει απο κατω να βαζω και κρεμα?? δεν μπορω και τα πολλα πολλα πανω στο προσωπο μου το νιωθω βαρετο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
βρε κοριτσια ερωτηση...
τωρα το καλοκαιρι αν βαζω μονο αντηλιακη και οχι κρεμα ημερας ειναι πολυ κακο??
γενικως δεν βαζω κρεμες :/: και επειδη τωρα το καλοκαιρι με εχεις κατσαδιασει μια φιλη μου για να βαζω καθημερινα αντηλιακη ειπα αντε ας το παρει το ποταμι.. αλλα πρεπει απο κατω να βαζω και κρεμα?? δεν μπορω και τα πολλα πολλα πανω στο προσωπο μου το νιωθω βαρετο..

Η αντηλιακή σου είναι και ενυδατική; Αν όχι τότε θα πρέπει να βάζεις και ενυδατική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
δεν νομιζω.. βασικα ειναι της GATINEAU spf 30 ειναι απο τις αντηλιακες κρεμες που μ'αρεσαν πολυ και δεν ειναι ουτε βαρια για το προσωπο...
ουφ θα πρεπει να βαζω και κρεμα ημερας ωστε ε?? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Οπότε ερώτηξη
έχετε δει κάπου κανένα ομορφούλι άσπρο φόρεμα, τελείως λιτό- να έχει απλά ωραίο ντεκολτέ (απλό) και να πέφτει ανάλαφρα/ να μην κολλάει στο σώμα;

Ξεχάστηκα.
Λοιπόν αυτό είναι το φόρεμα που σου έλεγα. Φορεμένο δείχνει πολύ καλύτερο. Δένει κάτω από το στήθος με σχοινάκια που έχει και πέφτει στο υπόλοιπο σώμα πολύ ανάλαφρα. Τα κεντίδια κάτω είναι φουσκωτά.


Αν φοράς 39 σου χω και παπούτσι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • DSCF2674.jpg
    DSCF2674.jpg
    371.9 KB · Εμφανίσεις: 139

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν κορίτσια θέλω βοήθεια- η αδελφή μου αποφοιτά φέτος και στο σχολείο μας θα γίνει κλασικά τελετή λίγο επίσημη, πολύ βαρετή, με αρκετό κόσμο (σοβαρό) και πρέπει να βρω κάτι να βάλω...
Η αδελφή λοιπόν μου παρήγειλλε ότι έτσι και γίνω πιο όμορφη από εκείνη θα με σφάξει :S
(είπε να μη βαφτώ, να μη φτιάξω το μαλλί, να βάλω ό,τι πιο χάλια βρω κλπ. :happy:)


Οπότε ερώτηξη
έχετε δει κάπου κανένα ομορφούλι άσπρο φόρεμα, τελείως λιτό- να έχει απλά ωραίο ντεκολτέ (απλό) και να πέφτει ανάλαφρα/ να μην κολλάει στο σώμα;

για ρίχτε καμία πρόταση

thnx :)

στην ντουλάπα μου :P:P
toi moi, στο νούμερο σου (από τότε που ήμουν ίσα με σένα σε κιλά :P)
Σιγά μη στο βγάλω όμως φωτό! έλα εδώ να το προβάρεις και να το πάρεις :P
αν φοράς 37 (που το αποκλείω) σου έχω κι εγώ παπούτσι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πας κόντρα κοπελιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ξεχάστηκα.
Λοιπόν αυτό είναι το φόρεμα που σου έλεγα. Φορεμένο δείχνει πολύ καλύτερο. Δένει κάτω από το στήθος με σχοινάκια που έχει και πέφτει στο υπόλοιπο σώμα πολύ ανάλαφρα. Τα κεντίδια κάτω είναι φουσκωτά.


Αν φοράς 39 σου χω και παπούτσι:P

στην ντουλάπα μου :P:P
toi moi, στο νούμερο σου (από τότε που ήμουν ίσα με σένα σε κιλά :P)
Σιγά μη στο βγάλω όμως φωτό! έλα εδώ να το προβάρεις και να το πάρεις :P
αν φοράς 37 (που το αποκλείω) σου έχω κι εγώ παπούτσι :P

Αχου αγάπες μουυ :D:D
σας ευχαριστώ πολύ πολύ!! Δεν ξέρετε πόσο μου φτιάξατε τη διάθεση που τα μόνα άσπρα που βλέπω εδώ και δύο μέρες είναι οι σελίδες των βιβλίων μ :X

Ηρούλι το φόρεμα είναι τέλειο!! Είσαι μία γλύκα που κάθισες και μου το έβγαλες φωτο ρε συ... Σε ευχαριστώ παααρα πολύ! :hug:
Έχω ένα μικρό πρόβλημα δοου... Γενικά δεν προτιμώ τα φορέματα που φουσκώνουν κάτω, γιατί μου φαίνεται πως τονίζουν περιφέρεια. Έχω ένα τέτοιο, άσπρο που έχει όμως γκρι και ροζ μικρά ρομβάκια- και το έχω φορέσει... μία φορά! οπότε καταλαβαίνεις μέγεθος κολλήματος :S

39 φοράω σε γόβες και ψηλά παπούτσια
Αλλά γενικά από παπούτσια είμαι οκ. ντανκε!! :D:D


Κουεδίνωμ :-*
μη μου κάνεις ζημιά ρε συυυ- toi moi είναι από τα αγαπημένα μου μαγαζιά!
ευχαριστώ παρα παρα πολύ!!
...ε ναι, 37 δεν παίζει σε μενα ;p

Κοίτα εδώ που ζήτησα κριτικές για μαγαζιά και θα βγω με μια ντουλάπα ρούχα!

Λοιπόν θα πάω να κοιτάξω λίγο ακόμα στα μαγαζιά, μήπως βρω τίποτα
και αν δεν βρω... (και δεν είναι ότι δεν θέλω τα δικά σας, το ξέρετε- ίσα ίσα σας υπερευχαριστώ και σας υπερλατρεύω :D:D)
Αλλά μία ευκαιρία για ψώνια, δεν την αφήνουμε ποτε... :angel:

θενκ γιου και όλες τις άλλες κοπέλες για τις προτάσεις,
θα τις μετελήσω ενδελεχώς :D:D μουτς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Έρχεται καλοκαίρι, για να μην πω οτι ήρθε ήδη :P, και θέλω να αλλάξω κολόνια!
Δεν θέλω πάλι να καταλήξω στην βανίλια ή στην καρύδα από τα Body Shop, οπότε θέλω πολλές, πολλές προτάσεις για καλοκαιρινά αρώματα!!!

Δεν έχω πρόβλημα για τι άρωμα θα έχει, όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω!!! :P Ακούω προτάσεις! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να μείνεις στη βανίλια. Κάπου είχα διαβάσει ότι έλκει τους άντρες :shifty: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Έρχεται καλοκαίρι, για να μην πω οτι ήρθε ήδη :P, και θέλω να αλλάξω κολόνια!
Δεν θέλω πάλι να καταλήξω στην βανίλια ή στην καρύδα από τα Body Shop, οπότε θέλω πολλές, πολλές προτάσεις για καλοκαιρινά αρώματα!!!

Δεν έχω πρόβλημα για τι άρωμα θα έχει, όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω!!! :P Ακούω προτάσεις! :D:D:D



Εαν δεν το γνωριζεις ηδη, δοκιμασε το και θα με θυμηθεις...γλυκια, απαλη μυρωδια...
Γενικα σε οσες το εχω προτεινει το αγορασαν αμεσως...;)

Αλλη μια ενδιαφερουσα προταση ειναι η κρεμα σωματος "Φαιδρα" απο τα Fresh Line, η οποια εχει υπεροχο αρωμα και διαρκει σαν αρωμα...Τη χρησιμοποιω τα τελευταια 2 χρονια ανελλιπως..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top