• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

xrysokoureli

Νεοφερμένος

Η xrysokoureli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παιδια γεια σας εχω ξαναγραψει για το προβλημα μου.Σε 5 μερες κλεινω 6 μηνες που εχω κανει την επεμβαση.Εχω κανει κογχεις διαφραγμα και πλαστικη.Στο προφιλ μου δεν εχω θεμα διοτι βγηκε πολυ ομορφο.Το θεμα μου ειναι στο ανφας πανω πανω αναμεσα στα ματια απο οπου οπου αρχιζει η μυτη, οπου και φαινεται μια μικρη ασυμμετρια λες και απο την μια πλευρα του ανφας εχει μεινει παραπανω κοκκαλο και απο την αλλη εχει παρει περισσοτερο.Αναρωτιεμαι μηπως μου εβαλε στραβα τον γυψο και εχει παρει η μυτη το σχημα του.Αν γνωριζει κανεις κατι η του χει τυχει το ιδιο ας απαντησει!!!Σας παρακαλω ειμαι με αγχωνει πολυ το θεμα αυτο περιμενω απαντηση.

ειναι αυτο το γρομπαλακι που αναφερουν και αλλοι!!αυτο φευγει απο μονο του η χρειαζεται επανεπεμβαση???


Καλησπέρα Riaraki
έχω κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα, έκανα επέμβαση πριν 5 μήνες και ο γιατρός μου έκανε τη μύτη μου όπως ακριβώς του την ζήτησα μόνο που μπήκε στραβά ο νάρθηκας (εννοώ το αυτοκόλλητο που μπαίνει αντί γύψου, εξωτερικά).
Το αποτέλεσμα είναι να είναι ελαφρώς στραβή κι από τη μία πλευρά να μπαίνει λίγο πιο μέσα απ΄ότι στην άλλη - κι εγώ αναρωτιόμουν αν είναι αυτό το γρομπαλάκι για το οποίο λένε κι οι άλλοι.
Πήγα στον γιατρό μου και ισχυρίζεται ότι όπως και να μπει ο νάρθηκας ότι δεν μπορεί να αλλάξει το αποτέλεσμα αλλά εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι η μύτη μου έχει πάρει ακριβώς το σχήμα που είχε με το στραβό νάρθηκα. Πάντως το μόνο θετικό είναι ότι με τον καιρό φαίνεται να ισιώνει, το βλέπω και στις φωτογραφίες που μου τράβηξε ο γιατρός. όλο αυτό με έκανε να είμαι δυσαρεστημένη με την επέμβαση και το είπα στο γιατρό μου και μου είπε να ξαναπάω αρχές Ιουνίου και αν παραμείνει κάποια ανομοιομορφία ότι θα μου την διορθώσει με 2η επέμβαση. Για να δούμε τί θα γίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
καλά τόσο απρόσεχτοι είναι οι γιατροί? είναι δυνατόν να πάει καλά η επέμβαση και η μύτη να χαλάσει τελικά από ένα γύψο που τοποθετήθηκε λάθος? δηλαδή έλεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Η riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εχω την εντυπωση πως εχουμε ακριβως το ιδιο θεμα. Σιγουρα φαινεται λιγοτερο απ οτι πιο πριν κ σε μενα.Αλλα δεν παυει να υπαρχει και αυτο με δυσαρεστει.. :( ειλικρινα εχω αγχωθει και πανικοβληθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysokoureli

Νεοφερμένος

Η xrysokoureli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
καλά τόσο απρόσεχτοι είναι οι γιατροί? είναι δυνατόν να πάει καλά η επέμβαση και η μύτη να χαλάσει τελικά από ένα γύψο που τοποθετήθηκε λάθος? δηλαδή έλεος...

έλα ντε......

Εχω την εντυπωση πως εχουμε ακριβως το ιδιο θεμα. Σιγουρα φαινεται λιγοτερο απ οτι πιο πριν κ σε μενα.Αλλα δεν παυει να υπαρχει και αυτο με δυσαρεστει.. :( ειλικρινα εχω αγχωθει και πανικοβληθει...

δώσε λίγο χρόνο ακόμα γιατί υπάρχει περίπτωση να αλλάξει. Μου είπε ότι πάνω στο χρόνο περίπου θα φανεί το τελικό σχήμα της μύτης. εμένα ξεπρήστηκε η μύτη μου στους 3 μήνες, και στην άκρη, αλλά ακόμα αλλάζει. για να δούμε πως θα είναι στο τέλος. προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη...

πάντως κι εσύ αν έχεις αγχωθεί να μιλήσεις με το γιατρό σου γιατί λογικά θα ξέρει να σου πει από τί προήλθε η διαφορά στις 2 πλευρές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Η riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Την Δευτερα θα επισκεφτω τον γιατρο μου να δω τι εχει να μου πει...τι αλλα μπορω να κανω... Θα σου πω τα νεα την Δευτερα αν ειναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria.chaos

Νεοφερμένος

Η maria.chaos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Την Δευτερα θα επισκεφτω τον γιατρο μου να δω τι εχει να μου πει...τι αλλα μπορω να κανω... Θα σου πω τα νεα την Δευτερα αν ειναι :)

ρια, επειδη εισαι απο θεσσαλονικη σε παρακολουθω απ την αρχη που γραφεις στο φορουμ, στην αρχη φαινοσουν πολυ χαρουμενη, γι αυτο λυπαμαι που τωρα εχεις λιγακι απογοητευτει..:/: ευχομαι να εχεις καλα νεα απο το γιατρο σου.. επειδη ψαχνω κ εγω γιατρο στη θεσσαλονικη κ θυμαμαι πως ειχες πει οτι εκανες την επεμβαση σε δημοσιο νοσοκομειο, ηθελα να σε ρωτησω αν θα μπορουσες να μου πεις το νοσοκομειο και τα αρχικα του γιατρου σου διοτι εχω μαθει κ εγω για καποιον και θα ηθελα να το διασταυρωσω.. τελικα θα συστηνες το γιατρο σου ή εχεις αλλαξει γνωμη γι αυτον?

μαριε ειναι πολυ νωρις ακομη για να βγαλεις συμπερασμα, γι αυτο μην απογοητευεσαι.. δυστυχως η συγκεκριμενη επεμβαση θελει πολυ χρονο για να δειξει τα αποτελεσματα της, δεν εχω ακομη προσωπικη πειρα αλλα αυτο το εχω εμπεδωσει απ ολα τα παιδια που εχουν γραψει την εμπειρια τους στο φορουμ.. πρεπει να περιμενεις τουλαχιστον 3 μηνες...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ρία σε ΩΡΛ-πλαστικό την έκανες? Μην ανησυχείς, εξάλλου ότι έγινε έγινε. Σκέψου θετικά και ενημερώσου από το γιατρό σου να δεις τι θα σου πει. Εξάλλου κιαν υπάρξει πρόβλημα (που δε το ευχόμαστε) οι γιατροί ξανακάνουν τις επεμβάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Η riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδια ενα θα πω...η τωρινη μυτη ειναι ασυζητητι πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη απλα απο την στιγμη που μπηκα στη διαδικασια επεμβασης και ταλαιπωριας ηθελα το 100%.Και δεν το χω...για αυτο τσατιζομαι...και δεν ξερω αυτο το μικρο μεν λαθακι πως προεκυψε προσπαθω να καταλαβω...αλλα παλι καλα την Δευτερα θα το ξεκαθαρισουμε...ελπιζω να μην χρειαστει δευτερη επεμβασ :)

μαρια χαος σου χω στειλει 2 μηνυματα αλλα δεν σου εχουν παραδοθει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχαχαχα,καλε ναι το ξερω,απλα τα νιωθω λιγο βουλωμενα κ δεν ακουω πολυ καλα,ημουν κ απο πριν λιγο κουφαλογο κ φοβαμαι μην αποκουφαθηκα εντελως:P Παντως να μην με ματιασω καλα παω...το περιμενα πολυ χειροτερο...Συμφωνω με ολα οσα λες για τον γιατρο σου Brigitte ειναι ελεεινο να κρινεις εναν επιστημονα απο το βαρος ,την εμφανιση του η' το φυλο του.Π.χ. κ μενα η γιατρος μου ειναι γυναικα κ μαλιστα ομορφη κ παντα περιποιημενη,δεν αναιρει ομως το ενα το αλλο.Γιατι ακουσα κ απο πολλους την κορυφαια ατακα:" Καλα σε γυναικα γιατρο θα πας ? " Χαιρομαι που εμπιστευτηκα το ενστικτο μου κ τον εαυτο μου κ μονο, γιατι απο βλακειες των τριγυρω εχουμε χορτασει.


κανεις δε τον εκρινε απο το βαρος του...το τι ειδα ανεφερα...επιπλεον εχω δει περιπτωσεις του οπου δε δικαιολογει τα λεγομενα σας...κ αυτος μαζι με τον αλλον εχουν στειλει πολυ κοσμο για επανεγχειρηση...συνεχιστε αυτο που κανετε,χωρις να κανουμε αντιλογο,μαλλον αυτο θελετε...αν γνωριζατε και αναγνωση θα ηταν ακομα καλυτερα..προωθηστε οποιον θελετε,αλλα αν γυρισει καποιος και σας κατηγορει για δικη του κακη εμπειρια,μην εξαφανιστειτε οπως αλλα μελη εδω περα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
κανεις δε τον εκρινε απο το βαρος του...το τι ειδα ανεφερα...επιπλεον εχω δει περιπτωσεις του οπου δε δικαιολογει τα λεγομενα σας...κ αυτος μαζι με τον αλλον εχουν στειλει πολυ κοσμο για επανεγχειρηση...συνεχιστε αυτο που κανετε,χωρις να κανουμε αντιλογο,μαλλον αυτο θελετε...αν γνωριζατε και αναγνωση θα ηταν ακομα καλυτερα..προωθηστε οποιον θελετε,αλλα αν γυρισει καποιος και σας κατηγορει για δικη του κακη εμπειρια,μην εξαφανιστειτε οπως αλλα μελη εδω περα...

Δεν προωθει κανενας καποιον γιατρο.Μια απλη ανταλλαγη εμπειριων κανουμε κ δεν νομιζω να ενοχλουμε κανεναν η'εσενα προσωπικα.Δεν ανεφερα πουθενα εσενα προσωπικα,σχολιασα . Το οτι υπαρχουν τσιρακια εδω μεσα πιστεψε με το εχω καταλαβει μετα απο 150 σελιδες που διαβασα εδω. Δε σημαινει ομως πως οποιοσδηποτε που παραθετει μια θετικη εμπειρια εδω σημαινει απαραιτητα οτι προωθει κ τον γιατρο του.Εψαχνα καιρο τον καταλληλο γιατρο κ πιστεψε με διαβαζοντας εδω σχολια ,προσπαθουσα να καταλαβω τι ισχυει πραγματικα κ τι ειναι διαφημιση.Ουτε σημαινει πως ενα φορουμ θα γινει το κριτηριο επιλογης γιατρου για ενα θεμα υγειας. Οποτε μπορω να σε καταλαβω κ την αγωνια κ την ανησυχια σου εν μερει,απο την αλλη ομως μην επιτιθεσαι .

κανεις δε τον εκρινε απο το βαρος του...το τι ειδα ανεφερα...επιπλεον εχω δει περιπτωσεις του οπου δε δικαιολογει τα λεγομενα σας...κ αυτος μαζι με τον αλλον εχουν στειλει πολυ κοσμο για επανεγχειρηση...συνεχιστε αυτο που κανετε,χωρις να κανουμε αντιλογο,μαλλον αυτο θελετε...αν γνωριζατε και αναγνωση θα ηταν ακομα καλυτερα..προωθηστε οποιον θελετε,αλλα αν γυρισει καποιος και σας κατηγορει για δικη του κακη εμπειρια,μην εξαφανιστειτε οπως αλλα μελη εδω περα...
Συν οτι εγω δεν πηγα καν στον συγκεκριμενο γιατρο..Οποτε κανε εσυ καλυτερα μια πιο προσεκτικη αναγνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Όσοι ανέφεραν για το βάρος του πλαστικού φαντάζομαι δεν το έκαναν ως "ρατσιστικό" σχόλιο του τύπου είναι βαρύτερος πχ άρα δεν πάω σε αυτόν, αλλά επειδή είχαν το άγχος του πώς (πρακτικώς) ένας άνθρωπος με (αρκετά) παραπάνω κιλά θα μπορεί να ανταποκριθεί στην εγχείρηση τη στιγμή που μπορεί τα κιλά να τον εμποδίσουν (πχ απ'το να σκύψει, να σταθεί αρκετή ώρα όρθιος κλπ). Νομίζω καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Όσο για τις γυναίκες γιατρούς, το ίδιο. Έχουν ακουστεί αρκετά άσχημα πράγματα για όλους και για όλα, πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί. Η πλαστική μύτης δεν είναι κάτι που απλά μας αγγίζει αισθητικά, έχει ψυχολογικές προεκτάσεις για εκείνους που την επιχειρούν και αυτό είναι που την καθιστά και σημαντική και σοβαρή. Κανείς δε θα έκανε αισθητική επέμβαση, αν ήταν ψυχολογικά σε άριστη κατάσταση, γιατί θα ένιωθε όμορφα ακόμα και με μία άσχημη μύτη. Επομένως, καταλαβαίνουμε όλοι πόσο σοβαρές επιπτώσεις μπορεί να έχει μία αποτυχημένη ρινοπλαστική σε κάποιον... θα μπορούσε να τον καταρρακώσει ψυχολογικά.
Ειλικρινά, ελπίζω σε όλους όσους έχουν υποβληθεί σε μία τέτοια επέμβαση να τους πάει καλά και να βοηθήσουν και εμάς τους υπόλοιπους που ψάχνουμε κάποιον αξιόλογο γιατρό να τον βρούμε, γιατί δεν είναι παίξε γέλασε τέτοιες επεμβάσεις. Δεν υπάρχει λόγος να ''τσακώνεστε'', ο καθένας εκφράζει την άποψή του και το αν τον πιστεύουν οι άλλοι ή όχι είναι δικό τους θέμα. Αλλά μη θεωρούμε κάθε ειλικρινή προβληματισμό κάποιου ως σαμποτάζ ή αρνητική διαφήμιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
dwarfins ηθελα να κανω παραθεση αλλο ποστ(της bridgitte) αλλα επελεξα μονο το δικο σου και μετα δε μπορουσα να το αλλαξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
dwarfins ηθελα να κανω παραθεση αλλο ποστ(της bridgitte) αλλα επελεξα μονο το δικο σου και μετα δε μπορουσα να το αλλαξω

Κ γω για καποιο λογο παω τωρα να διαβασω το μηνυμα σου στα πρτοσωπικα κ δεν μου το ανοιγει:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Καλησπέρα Riaraki
έχω κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα, έκανα επέμβαση πριν 5 μήνες και ο γιατρός μου έκανε τη μύτη μου όπως ακριβώς του την ζήτησα μόνο που μπήκε στραβά ο νάρθηκας (εννοώ το αυτοκόλλητο που μπαίνει αντί γύψου, εξωτερικά).
Το αποτέλεσμα είναι να είναι ελαφρώς στραβή κι από τη μία πλευρά να μπαίνει λίγο πιο μέσα απ΄ότι στην άλλη - κι εγώ αναρωτιόμουν αν είναι αυτό το γρομπαλάκι για το οποίο λένε κι οι άλλοι.
Πήγα στον γιατρό μου και ισχυρίζεται ότι όπως και να μπει ο νάρθηκας ότι δεν μπορεί να αλλάξει το αποτέλεσμα αλλά εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι η μύτη μου έχει πάρει ακριβώς το σχήμα που είχε με το στραβό νάρθηκα. Πάντως το μόνο θετικό είναι ότι με τον καιρό φαίνεται να ισιώνει, το βλέπω και στις φωτογραφίες που μου τράβηξε ο γιατρός. όλο αυτό με έκανε να είμαι δυσαρεστημένη με την επέμβαση και το είπα στο γιατρό μου και μου είπε να ξαναπάω αρχές Ιουνίου και αν παραμείνει κάποια ανομοιομορφία ότι θα μου την διορθώσει με 2η επέμβαση. Για να δούμε τί θα γίνει...

Γεια!!! εύχομαι να διορθωθεί αυτό που λες και να μην τρέχεις!! ;) ...στο λέω γτ έχω καεί δύο φορές....μπορείς να μου πεις σε ποιον γιατρό πήγες? στείλε μου σε προσωπικό μην αν μπορείς....thank u and good luck!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
τον πρωτο χρονο, η εστω μεχρι την πληρη ιαση, αναλογα το ποσο καιρο χρειαζεται ο καθενας, σαφως υπαρχει μια ευαισθησια στις αλλαγες θερμοκρασιας κ αρκετες ενοχλησεις.
εμενα αυτες οι αποτομες αλλαγες καιρου με επηρεαζουν πολυ.
με τον καιρο ομως υποχωρουν ολα αυτα.
μια εγχειρηση την κανεις για να θεραπευσεις, να φτιαξεις η να διορθωσεις κατι, οχι για να δημιουργησεις προβληματα κ κουσουρια στον οργανισμο σου. κ εκει εγκειται κ η επιτυχια μιας επεμβασης. αν ολα πανε καλα κ γινει η δουλεια σωστα κ οπως πρεπει, δε μενει κανενα κουσουρι.

για καθε ειδους εγχειρηση, χρειαζεται να περασει 1 χρονος τουλαχιστον, ωστε να αρχισουμε να μιλαμε για πληρη ιαση, χωρις ενοχλησεις κτλ...
γι'αυτο μια ρινοπλαστικη, δεν ειναι για τους ανυπομονους, ουτε γι'αυτους που βλεπουν το ολο θεμα λιγο στα ελαφρα.. ειναι μια κατασταση η οποια θα σε βαλει σε μια μακρα περιοδο αναμονης για την ιαση. πρεπει να το θελεις πολυ κ να εχεις αποδεχτει απο πριν, οτι μπορεις κ εισαι διατεθειμενος να το περασεις αυτο.

Όσοι ανέφεραν για το βάρος του πλαστικού φαντάζομαι δεν το έκαναν ως "ρατσιστικό" σχόλιο του τύπου είναι βαρύτερος πχ άρα δεν πάω σε αυτόν, αλλά επειδή είχαν το άγχος του πώς (πρακτικώς) ένας άνθρωπος με (αρκετά) παραπάνω κιλά θα μπορεί να ανταποκριθεί στην εγχείρηση τη στιγμή που μπορεί τα κιλά να τον εμποδίσουν (πχ απ'το να σκύψει, να σταθεί αρκετή ώρα όρθιος κλπ). Νομίζω καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Όσο για τις γυναίκες γιατρούς, το ίδιο. Έχουν ακουστεί αρκετά άσχημα πράγματα για όλους και για όλα, πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί. Η πλαστική μύτης δεν είναι κάτι που απλά μας αγγίζει αισθητικά, έχει ψυχολογικές προεκτάσεις για εκείνους που την επιχειρούν και αυτό είναι που την καθιστά και σημαντική και σοβαρή. Κανείς δε θα έκανε αισθητική επέμβαση, αν ήταν ψυχολογικά σε άριστη κατάσταση, γιατί θα ένιωθε όμορφα ακόμα και με μία άσχημη μύτη. Επομένως, καταλαβαίνουμε όλοι πόσο σοβαρές επιπτώσεις μπορεί να έχει μία αποτυχημένη ρινοπλαστική σε κάποιον... θα μπορούσε να τον καταρρακώσει ψυχολογικά.
Ειλικρινά, ελπίζω σε όλους όσους έχουν υποβληθεί σε μία τέτοια επέμβαση να τους πάει καλά και να βοηθήσουν και εμάς τους υπόλοιπους που ψάχνουμε κάποιον αξιόλογο γιατρό να τον βρούμε, γιατί δεν είναι παίξε γέλασε τέτοιες επεμβάσεις. Δεν υπάρχει λόγος να ''τσακώνεστε'', ο καθένας εκφράζει την άποψή του και το αν τον πιστεύουν οι άλλοι ή όχι είναι δικό τους θέμα. Αλλά μη θεωρούμε κάθε ειλικρινή προβληματισμό κάποιου ως σαμποτάζ ή αρνητική διαφήμιση.
Συμφωνώ απόλυτα στα όσα λες...!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Καλησπέρα Riaraki
....μόνο που μπήκε στραβά ο νάρθηκας

o ναρθηκας δε μπηκε μονος του. ο γιατρος τον τοποθετησε...κ ο γιατρος ειναι που τον τοποθετησε στραβα.
το πως θα δεθει η μυτη μετα το τελος της επεμβασης, ειναι εξισου σημαντικο με την επεμβαση αυτη καθ'αυτη, γιατι φυσικα κ το στραβο δεσιμο μπορει να επηρεασει το τελικο σχημα!
οι γιατροι πρεπει να αναλαμβανουν τις ευθυνες τους κ να μη λενε δικαιολογιες κ υπεφυγες στους ασθενεις!!

στη θεση σου ria θα περιμενα να περασει ενας χρονος ωστε να φανει το τελικο αποτελεσμα κ νομιζω οτι δε θα προχωρουσα σε revision εαν δεν ηταν πραγματικα μεγαλο το προβλημα. η δευτερη επεμβαση ειναι παντα πιο δυσκολη απο την πρωτη.
εφοσον η μυτη σου ειναι πολυ καλυτερη απο πριν, μην μπαινεις στη διαδικασια της τελειοτητας..του 100% οπως λες κ μη την παρατηρεις με τον μεγενθυντικο φακο. κοιταξε την πως ηταν πριν κ πως ειναι τωρα κ αξιολογησε το προσωπο σου γενικα πριν παρεις αποφασεις.

καλά τόσο απρόσεχτοι είναι οι γιατροί? είναι δυνατόν να πάει καλά η επέμβαση και η μύτη να χαλάσει τελικά από ένα γύψο που τοποθετήθηκε λάθος? δηλαδή έλεος...

πολλες φορες δεν ειναι θεμα μονο απροσεξιας. μπορει να ειναι κ θεμα απειριας.
και ναι, δυστυχως συμβαινει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
κανεις δε τον εκρινε απο το βαρος του...το τι ειδα ανεφερα...επιπλεον εχω δει περιπτωσεις του οπου δε δικαιολογει τα λεγομενα σας...κ αυτος μαζι με τον αλλον εχουν στειλει πολυ κοσμο για επανεγχειρηση...συνεχιστε αυτο που κανετε,χωρις να κανουμε αντιλογο,μαλλον αυτο θελετε...αν γνωριζατε και αναγνωση θα ηταν ακομα καλυτερα..προωθηστε οποιον θελετε,αλλα αν γυρισει καποιος και σας κατηγορει για δικη του κακη εμπειρια,μην εξαφανιστειτε οπως αλλα μελη εδω περα...

εχω χτενισει το νετ μηνες τωρα κ εχω διαβασει παρα πολλες αναρητησεις κοσμου, προσπαθωντας να καταληξω σε γιατρο, πουθενα δε βρηκα δυσαρεστημενο ασθενη απο τον ΒΠ, ουτε εχω κανεναν γνωστο που να χειρουργηθηκε σε αυτον κ να πηγε για revision. ομως για να λες εσυ οτι ο συγκεριμενος "εχει στειλει πολυ κοσμο για επανενεγχειρηση" κατι μαλλον θα ξερεις ...

ειναι εντυπωσιακο παντως,το οτι εσυ δεν εχεις καν χειρουργηθει απο αυτον..αλλα παρ'ολα αυτα εχεις αποψη... :P

το οτι δε γνωριζουμε αναγνωση απο που ακριβως προκυπτει? μηπως να ησουν λιγο πιο ευγενικος σε δημοσιες συζητησεις?

κ για να σε καθησυχασω, δε σκοπευω να "εξαφανιστω" αν καποιου το προσωπο αυριο το χαλασει ο ΒΠ. δεν κανω εγω ξερεις τις εγχειρησεις, ωστε να αγχνωνομαι. εγω την προσωπικη μου εμπειρια κατεθεσα. τωρα αν εσενα για καποιο λογο η εμπειρια μου σε ξινισε, δε φταιω..σορυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
...επειδή είχαν το άγχος του πώς (πρακτικώς) ένας άνθρωπος με (αρκετά) παραπάνω κιλά θα μπορεί να ανταποκριθεί στην εγχείρηση τη στιγμή που μπορεί τα κιλά να τον εμποδίσουν (πχ απ'το να σκύψει, να σταθεί αρκετή ώρα όρθιος κλπ). Νομίζω καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.

το χειρουργικο τραπεζι ειναι αρκετα ψηλα τοποθετημενο, ωστε ο χειρουργος να μη χρειαζεται να σκυβει πολυ, για να μην κουραζεται..αυτοι που ανησυχουν, μαλλον καπου εχουν δει χειρουργους να κανουν καμψεις για να ραψουν μυτες. :whistle:

καταλαβαινω την αγωνια των υποψηφιων, απλα τετοιοι προβληματισμοι, εμενα τουλαχιστον, μου ακουγονται λιγο παιδιαστικοι. επαναλαμβανω, ο καθενας μυαλο εχει, ας αξιολογησει με τι κριτηρια θα επιλεξει γιατρο.

σκοπος μας εδω δεν ειναι να "προωθηουμε" κανενα, οπως πολυ προκλητικα δηλωνει ο παραπανω συνδικτυος.

μπηκα να γραψω την εμπειρια μου, γιατι ειμαι χειρουργημενη.
ετυχε να ειμαι ευχαριστημενη απο το αποτελεσμα. να μη το πω?
με ρωτανε ποιος με χειρουργησε. να μη το πω?
ουδεποτε ισχυριστηκα οτι ο συγκεκριμενος γιατρος δεν εχει αποτυχει ποτε στη ζωη του η οτι δε προκειται ενδεχομενως να αποτυχει αυριο, διοτι δε γνωριζω την 30χρονη πορεια του περιστατικο-περιστατικο κ διοτι θεωρω αδυνατον οτι ενας ανθρωπος δεν εχει κανει λαθος ποτε! ακομα κ ο καλυτερος γιατρος της γης, σιγουρα εχει στο ιστορικο του περιστατικα, στα οποια θα εχει κανει καποιο λαθος!

τωρα αν αυτο ειναι "προωθηση", τοτε ενταξει...τοτε να μη μιλαμε εμεις οι χειρουργημενοι, να αφηνουμε να μιλανε ολοι αυτοι που εμειναν στο σταδιο της επισκεψης η ολοι αυτοι που διαβαζουν εδω μεσα το μακρυ κ το κοντο του καθενος, που μιλαει χωρις πολλες φορες να εχει προσωπικη πειρα...
θυμαμαι κ εγω στις αρχικες σελιδες που διαβασα εδω, μια κοπελα που ελεγε κ ξαναλεγε για τον Α.Σκ. οτι ειναι ο καλυτερος..κ ο καλυτερος..κ ο καλυτερος....σε σημειο να γραφει απο μονη της σε καθε ενδιαφερομενο που εμπαινε εδω, οτι πρεπει να παει σε "αυτον" τον γιατρο, αλλιως να μη περιμενει προκοπη (!!)...ειχε φτασει η κατασταση στο σημειο να τη ρωτανε απο εδω μεσα διαφορα θεματα λες κ ηταν ειδικη! ολες οι αρχικες σελιδες ειναι με αυτη την γυναικα η οποια παραδεχοταν οτι δεν ειχε κανει ποτε της ρινοπλαστικη, να μιλαει για εναν γιατρο ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕΙ ποτε.
αν θυμαμαι καλα, ειχε συναντησει το συγκεκριμενο γιατρο ελεγε..σε μια επισκεψη, οπου εχε παει αυτη ως συνοδος..μιας φιλης της που ενδιαφεροταν ...και την επεισε μεσα απο τη μια αυτη συναντηση, περι των εξαιρετικων επιστημονικων του ικανοτητων κ εκτοτε εκεινη θεωρησε καθηκον της, να ενημερωσει τον κοσμο κ να τον προστατεψει απο ολους τους υπολοιπους γιατρους.
ε, αυτο ναι, ειναι προωθηση...κ ελεεινη μαλιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Η riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γεια σου brigitte_bardot πηγα στον γιατρο μου σημερα και το ειδε.Τον ρωτησα μηπως φταιει ο γυψος που τοποθετηθηκε λαθος και μου λεει πως δεν εχει να κανει με τον γυψο αλλα με το πρηξιμο.Μου ειπε επισης αν θελω να μπω στην διαδικασια επανεπεμβασης ακομη κ αυτο τον μηνα αφου εχουν περασει 6 μηνες,αλλα με συμβουλεψε καλυτερα να περιμενουμε 6 μηνες ακομη μηπως και φυγει,και οτι δεν βρισκει τον λογο να ξανα κανω επεμβαση αφου δεν φαινεται και πολυ,πρεπει να το προσεξεις καλα για να φανει.Αααα οταν λες πως η δευτερη επεμβαση ειναι πιο δυσκολη απο την πρωτη τι ακριβως εννοεις??Και ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ριάκι μπορείς να μας γράψεις τα αρχικά του γιατρού σου και το νοσοκομείο που σε χειρούργησε? Και εν τέλει δεν έχω καταλάβει, είσαι ικανοποιημένη από τη μύτη ή όχι? σχετικά με το πρόβλημα που εντόπισες στη μύτη σου πάντως, μπορεί να μην είναι και τίποτε... και λόγω της εγχείρησης να είσαι πολύ παρατηρητική με την κάθε λεπτομέρεια... κρίνε από αυτά που σου είπε κάποιος πολύ κοντινός σου άνθρωπος μόλις είδε τη μύτη σου... νομίζω θα ναι και ο πιο αντικειμενικός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top