Τα μεγαλύτερα ξενύχτια της ζωής σας

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
χμμ ξενύχτια... μέχρι τις 6:30 έχω μείνει ξύπνια. με παρέα στο σπίτι, να έχουμε χλαπακιάσει καρμπονάρες, τοστ και τηγανιτές πατάτες, να βλέπουμε catfish και μετά ταινία και ύστερα να μιλάμε ώσπου να μας πάρει ο ύπνος στον καναπέ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Μέχρι πριν λίγο καιρό ο ύπνος μου ήταν 05:00 με 08:00.Πέρσι πρώτο έτος είχα ρίξει κι ένα τριήμερο σερί.Η φάση με το ξενύχτι είχε αρχίσει κάπου στις αρχές του λυκείου και κορυφώθηκε στην Γ', διαβάζοντας μαθηματικά/φυσική.Πλέον κοιμάμαι απ' τις 12 με 2 max :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
εγώ 7:30 το πρωι στην 5ημερη.
Ναι είχε έρθει ο Πάριος στο ξενοδοχείο μας τραγουδούσε. Κοιμήθηκα στις 7:30 ξύπνησα 9 και το περιέργο κοιμηθηκα σε αλλό δωμάτιο με τα ρουχά.
Ότι να μασταν το τελευταίο βράδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosp9

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Το μεγαλύτερο ξενύχτι μου ηταν τριήμερο. Τρεις μέρες σερί χωρίς υπνο.. Το πρωί για καφε, το μεσημέρι-απόγευμα παραλία/πισίνα και βραδυ έξοδο και μετα σπιτι για Fifa!!! Πέρυσι το καλοκαίρι... Φέτος θα εχει καλυτερα ομως ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το μεγαλύτερο ξενύχτι μου ηταν τριήμερο. Τρεις μέρες σερί χωρίς υπνο.. Το πρωί για καφε, το μεσημέρι-απόγευμα παραλία/πισίνα και βραδυ έξοδο και μετα σπιτι για Fifa!!! Πέρυσι το καλοκαίρι... Φέτος θα εχει καλυτερα ομως ^_^

Hardcore καταστάσεις. :P


Εγώ έχω αντέξει μόνο μια μέρα σερί και αυτό δεν το είχα σχεδιάσει. :redface: Η βλακεία είναι ότι μετά κοιμήθηκα για κανένα 3ωρο απ' ότι θυμάμαι γιατί με ξύπνησαν οι γείτονες. :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ τα καλοκαίρια, και γενικά στις γιορτές/τα σαββατοκύριακα, κάνω παρέα στα νυκτόβια θηλαστικά (call me batman:jumpy:).

Το καλοκαίρι/Τα Χριστούγεννα/Το Πάσχα:
Δεν υπάρχει μέρα που να κοιμάμαι πριν τις 3:00 τα χαράματα :P Το ρεκόρ αϋπνίας μου έχει φτάσει μέχρι τις 11:00 το πρωί :P Πάντως, μπορεί να κοιμάμαι αργά (ή νωρίς, ανάλογα πώς το βλέπει κανείς :hehe:), αλλά φροντίζω να κοιμάμαι καθημερινά τουλάχιστον 7-10 ώρες την ημέρα :P Συνήθως κοιμάμαι κατά τις 4:00πμ και ξυπνάω 1:00μμ. Είναι ωραία εποχή, γιατί βγαίνεις έξω και περνάς καλά. Ακόμη κι όταν δε βγαίνω έξω, κάθομαι και μιλάω με φίλους στον υπολογιστή, που είναι ξενύχτηδες σαν εμένα :P Αν θέλετε να κάνετε συζητήσεις φιλοσοφικού επιπέδου ή θέλετε να έρθετε πιο κοντά με τους φίλους σας, να επικοινωνείτε μαζί τους τις μεταμεσονύχτιες ώρες :D

Τα Σαββατοκύριακα:
Όταν έχω υποχρεώσεις (πχ σχολείο), μπαίνω σε μια ρουτίνα, οπότε αλλάζει το βιολογικό μου ρολόι την ώρα του :P Τα Σαββατοκύριακα όμως, μπορεί να τύχει να πέσω για ύπνο 1:00-2:00πμ, αλλά παντα αναπληρώνω τον ύπνο με το να κοιμάμαι περισσότερες ώρες το πρωί :D

Ρεκόρ αϋπνίας ευτυχώς δεν έχω, γιατί πάντα φροντίζω να κοιμάμαι, ακόμη κι αν ο ύπνος είναι 3 ώρες την ημέρα. Έχω, όμως, ρεκόρ ύπνου που βρίσκεται στις 16 ώρες, το οποίο τέθηκε όταν πήγαινα γ' γυμνασίου :P Φέτος παραλίγο να ξεπεράσω το ρεκόρ, αλλά ξύπνησα στις 15 ώρες ύπνου (ήταν Τσικνοπέμπτη, βγήκα έξω, κοιμήθηκα 2,5 ώρες, πήγα σχολείο, γύρισα σπίτι και ξεράθηκα για 15 ώρες :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γενικά κοιμάμαι αργά, είτε έχω σχολείο είτε όχι δεν θα υπάρξει μέρα να κοιμηθώ πριν τις 2.
Οπότε ξενυχτάω συχνά. :P

Μεγάλα ξενύχτια σίγουρα έχω κάνει, και μεγάλους ύπνους επίσης απλά τώρα δε μου έρχεται κάτι το τόσο συνταρακτικό.:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Έχει τύχει να το πάρω σερί για διάφορους λόγους: ταξίδι που η πρώτη πτήση ήταν στις 4 ή τις 5 ή τις 6 το πρωί, για να γράψω εν μία νυκτί απαλλακτική εργασία για μάθημα και να την παραδώσω στις 11 το πρωί (πήρα 9 8)), σε μαραθώνιο ταινιών, σε έξοδο που είπαμε να μην κοιμηθούμε για να πάμε θάλασσα το πρωί, πήγαμε πήραμε μαγιό κατά τις εξι κι είχαμε αράξει από τις εφτά με τον καπετάνιο και τα λέγαμε, σε φύλαξη φεστιβάλ, σε κατάληψη και φυσικά απλά για άραγμα μέχρι το πρωί με παρέα. Μετά από όλα τα προαναφερθέντα με πιάνει πάντα υπερένταση επομένως δεν κοιμάμαι μέχρι το επόμενο βράδυ. Ρεκόρ δεν έχω κρατήσει αλλα φαντάζομαι κάπου στις 48 ώρες θα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Fuck my life.. Γραφω σαν μογγολο :P

Εχω κολλησει τωρα και δεν θυμαμαι αν το ηλιοβασιλεμα ειναι οταν βγαινει η ηλιος ή οταν κρυβεται :P
Παντος εννοουσα το ξημερωμα!
Ηλιοβασίλεμα είναι η Δύση (sunset) ενώ όταν βγαίνει ο Ήλιος έχουμε την Ανατολή (sunrise).
Tο δικό μου ρεκόρ είναι να πάω για ύπνο στη μία το μεσημέρι ύστερα από ξενύχτι παραμονή πρωτοχρονιάς παίζοντας χαρτιά σε σπίτι φίλου. Η παρτίδα τελείωσε 12 το μεσημέρι και για όσους έχουν την περιέργεια άν κέρδισα ή έχασα, τελικά έχασα, αλλά πολύ λίγα. Στο κάτω κάτω για το καλό του χρόνου παίζαμε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Matala beach festival 2015, γυρίσαμε σπίτι στις 4 τα ξημερώματα και κοιμηθήκαμε στις 6. τρομερή εμπειρία:P


fun fact
εκείνο το βράδυ στο φεστιβάλ δεν είχαμε φάει τίποτα πέρα από μπύρες. κάποια στιγμή εκεί που κοιμόμασταν ακούω ένα χρατς-χρατς, κοιτάζω τριγύρω τίποτα. γυρίζω στα δεξιά και βλέπω την αδερφή μου να προσπαθεί να ανοίξει με μανία ένα πακέτο μπισκότα:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Secret Life

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Μμμ ξενύχτια..!
Τα πρώτα θυμάμαι ότι ήταν το καλοκαίρι μετά την πρώτη λυκείου που μιλούσα με φίλες μέχρι αργά και δεν μπορούσα/ δεν ήθελα να κοιμηθώ αν δεν έβλεπα τον ήλιο να ανατέλλει ! Είχα πορωθεί!
Τώρα στην τρίτη λυκείου που δεν ήξερα πως να με αναγκάσω να διαβάσω, είχα δοκιμάσει αρκετές φορές να μην κοιμηθώ καθόλου το βράδυ και κοιμόμουν το μεσημέρι ενδιάμεσα απο το σχολείο και τα φροντιστήρια(κανα 4ωρο). (Ούτε αυτό φάνηκε να βοηθάει πάντως για το διάβασμα :p )
Επίσης στην τρίτη λυκείου στην εκδρομή μία μέρα(ένα βράδυ) δεν κοιμηθήκαμε καθόλου, την βγάλαμε καμια 9 άτομα σε ένα δωμάτιο και συζητούσαμε. Ευτυχώς είχαμε 2ωρο ταξίδι με το λεωφορείο το πρωί!

Σας ζηλεύω που λέτε ότι ξενυχτούσατε με παρέα σε σπίτια!! Μου αρέσει πάρα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Tώρα που μένω μόνη αργώ να κοιμηθώ μερικές φορές, είτε λόγω κάποιας εργασίας που πρέπει να τελειώσει είτε επειδή ξεχνιέμαι στο φβ, ακούω μουσική,κτλ.Πηγαίνει 2-3+ (καλή ώρα). Το έχω πάει σερί δυο φορές, σε διακοπές εχω κοιμηθεί στις 7 το πρωί αλλά και τον χειμώνα, με παρέα στο σπίτι το είχαμε ξενυχτήσει και είχαμε κοιμηθεί κατά τις 6-7 μερικές φορές. Μου αρέσει τόσο πολύ το πρωί όταν ξημερώνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες όταν άκουσα ότι ο Τσίπρας θα πάει σε δημοψήφισμα !!:P
Διάβαζα όλα που γράφονταν σε διαφορες συζητήσεις και ξαγρυπνησα μέχρι το πρωί!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
αυτό το σαββατοκύριακο. το σάββατο πήγα σε δύο live και την κυριακή με παρέα, βόλτα και μετά ταινία. ωραία τα ξενύχτια ρε παιδιά αλλά μετά δεν παλεύεται η νύστα. τη δευτέρα ήμουν σα φάντασμα, και νυστάζω ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ρε παιδια, χτες ειχαμε βγει με την παρεα μου, αλλα λογω γενεθλιων ηπια λιιιγο παραπανω εγω :redface: Για να μη τα πολυλογω, μου ηρθε :sick: 3-4 φορες χτες το βραδυ με το που γυρισα σπιτι και αλλη μια σημερα νωρις το μεσημερι... Ξανακοιμηθηκα κ ξυπνησα πριν λιγο, αλλα ακομα εχω ζαλαδες οταν σηκωνομαι. Δεν εχω ξαναμεθυσει τοσο, σε σημειο να εχω ταση για :sick: και το αισθημα ειναι πρωτογνωρο κ βασανιστικο... Καμια συμβουλη για να συνελθω? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Ρε παιδια, χτες ειχαμε βγει με την παρεα μου, αλλα λογω γενεθλιων ηπια λιιιγο παραπανω εγω :redface: Για να μη τα πολυλογω, μου ηρθε :sick: 3-4 φορες χτες το βραδυ με το που γυρισα σπιτι και αλλη μια σημερα νωρις το μεσημερι... Ξανακοιμηθηκα κ ξυπνησα πριν λιγο, αλλα ακομα εχω ζαλαδες οταν σηκωνομαι. Δεν εχω ξαναμεθυσει τοσο, σε σημειο να εχω ταση για :sick: και το αισθημα ειναι πρωτογνωρο κ βασανιστικο... Καμια συμβουλη για να συνελθω? :(

Γενικά πρέπει να πίνεις πολύ νερό μετά το μεθύσι για να φύγει το αλκοόλ από το αίμα σου.
Τώρα να σου πω την αλήθεια, όταν πίνω πολύ, την επόμενη μέρα είμαι σαν κοτόπουλο όπως κι εσύ φαντάζομαι αλλά δεν κάνω κάτι γι'αυτό.Απλά δεν σηκώνομαι από τον καναπέ ή από το κρεβάτι και περιμένω να περάσει η μέρα ώστε να έρθει η επόμενη και να είμαι περδίκι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Ρε παιδια, χτες ειχαμε βγει με την παρεα μου, αλλα λογω γενεθλιων ηπια λιιιγο παραπανω εγω :redface: Για να μη τα πολυλογω, μου ηρθε :sick: 3-4 φορες χτες το βραδυ με το που γυρισα σπιτι και αλλη μια σημερα νωρις το μεσημερι... Ξανακοιμηθηκα κ ξυπνησα πριν λιγο, αλλα ακομα εχω ζαλαδες οταν σηκωνομαι. Δεν εχω ξαναμεθυσει τοσο, σε σημειο να εχω ταση για :sick: και το αισθημα ειναι πρωτογνωρο κ βασανιστικο... Καμια συμβουλη για να συνελθω? :(
Η αλήθεια είναι πως αύριο θα είσαι μια χαρά όταν θα έχει φύγει το αλκοόλ από τον οργανισμό σου.:)
Προσπάθησε σήμερα να μην επιβαρύνεις το στομάχι σου με βαριά φαγητά, φάε κάτι ελαφρύ, ξεκουράσου αρκετά και πιες πολύ νερό όπως λέει και η KeepDreaming. Εγώ πάλι το αντιμετωπίζω αλλιώς, κοιτάζω να κουραστώ πολύ σωματικά, να ιδρώσω όσο περισσότερο γίνεται για να φύγει από τον οργανισμό μου και πίνω άφθονο νερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το μεγαλύτερο μου ξενύχτι ήταν ένα lotr marathon :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Στο χειρουργείο της μητέρας μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Στο χειρουργείο της μητέρας μου.

Ελπίζω τουλάχιστον το αποτέλεσμα να ήταν worth-waiting... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top