[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι ρε συ.. αντιρυτιδική δεν βάζω ούτε γω που είμαι 31! Βασικά αυτό που σκέφτομαι είναι μήπως καταρχήν σου λείπει κάποια βιταμίνη, όπως επίσης και κατά πόσο προστατεύεις τα μάτια σου όταν είσαι μπροστά από τον υπολογιστή.

Μπα, δε νομίζω γιατί τους έχω από πριν αρχίσω καν να χρησιμοποιώ υπολογιστή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε Λία μου, σόρι κιόλας, αλλά εσύ δεν έχεις μαύρους κύκλους!! Έχεις σκούρο δέρμα εκεί, ναι, αλλά είναι το πρόσωπό σου έτσι!
Τι να πουν κι άλλοι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αλήθεια;;; Βγαίνει και με 50 δείκτη;; Τέλεια!! Θα πάω να την πάρω σύντομα. Πρέπει σιγά σιγά να ετοιμάζομαι για τις διακοπές :D Ευχαριστώ πολύ σιμπάκι μου!!!

Ναι καλέ! Αλλά να ξέρεις ότι οι δείκτες μετά το 15 είναι σχετικοί. Μπορείς να χρησιμοποιείς μικρότερο δείκτη με πιο συχνές επαναλήψεις, που είναι και καλύτερο.

Μπα, δε νομίζω γιατί τους έχω από πριν αρχίσω καν να χρησιμοποιώ υπολογιστή :P

Επειδή αν θυμάμαι καλά είσαι λίγο δύσκολη με το φαγητό, δες μήπως σου λείπει καμια βιταμίνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά, μην πάτε στα τυφλά για κάποιον πολύ μεγάλο δείκτη προστασίας...
Από το θέμα Μαύρισμα/ Ηλιακή ακτινοβολία:
Οσα θα θέλατε να γνωρίζετε για τα αντηλιακά.
Αν πάρω το μεγαλύτερο δυνατό δείκτη (και ασπρίσω από την εφαρμογή του), μπορώ να κάτσω στον ήλιο άφοβα;
Όχι! Καταρχήν, ο μεγάλος δείκτης προστασίας αφορά συγκεκριμένες ομάδες πληθυσμού: άτομα που πάσχουν από δερματοπάθειες που επιδεινώνονται από την έκθεση στον ήλιο ή μικρά παιδιά. Ένας δείκτης προστασίας της τάξης του SPF 30 είναι ικανοποιητικός για το μέσο πληθυσμό. Μη φανταστείτε, όμως, ότι με τον όρο ʽικανοποιητικόςʼ εννοούμε ότι λειτουργεί ως ασπίδα. Με κανένα αντηλιακό δεν καθόμαστε στον ήλιο όση ώρα θέλουμε!

Εγώ παίρνω 20άρι και βάζω τακτικά, είμαι σίγουρα ασφαλής έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Έχω κι εγώ μία απορία... Λοιπόν πέρυσι πήρα μία αντιηλιακή κρέμα προσώπου της Estee Lauder η οποία τώρα είναι στα τελειώματα. Είμαι αρκετά ευχαριστημένη αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι αρκετά λιπαρή. Έχετε υπόψιν καμία καλή κρέμα μη λιπαρή και με αρκετό δείκτη προστασίας;; Αυτή που έχω εγώ έχει 30, αν είχε και λίγο περισσότερο δε θα με πείραζε.

Ειχα της Shiseido και ημουν πολυ ευχαριστημενη..καθολου λιπαρη ....δυστυχως φετος ειπα να δοκιμασω της Estee και αυτη του προσωπου και αυτη για γυρω απο τα ματια...:mad:...και ειναι πολυ λιπαρη, ειδικα αυτη του προσωπουυυυυυ!!!!!!!!! γκρρρρ!!!

Δεν είναι κακό να βάλω αντιρυτιδικές από τα 22? :worry:

Εννοειται πως ναι....μια κρεμα τζελ που ειναι για μαυρους κυκλους ειναι υπεραρκετη, εκτος εαν εχεις εντοπισει τιποτα περιεργες γραμμουλες(πραγμα απιθανο για την ηλικια σου)

Όχι ρε συ.. αντιρυτιδική δεν βάζω ούτε γω που είμαι 31!

Ε εσυ μην το φωναζεις αυτο!! Θα επρεπε να αρχισεις, οχι καποια βαρια, προληπτικα και μονο...εαν περιμενεις να χαρακωθουν τα ματακια σου για να αρχισεις να βαζεις αντιρυτιδικη κρεμα ματιων..τη μαμησες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Παιδιά, μην πάτε στα τυφλά για κάποιον πολύ μεγάλο δείκτη προστασίας...
Από το θέμα Μαύρισμα/ Ηλιακή ακτινοβολία:
Οσα θα θέλατε να γνωρίζετε για τα αντηλιακά.


Εγώ παίρνω 20άρι και βάζω τακτικά, είμαι σίγουρα ασφαλής έτσι.

Αυτό είναι και το καλύτερο. Κι εγώ για το σώμα αυτό χρησιμοποιώ. Αλλά στο πρόσωπο έχω ένα θέμα. Βγάζω φακίδες στη μύτη και στα μάγουλα.:redface:

Ε εσυ μην το φωναζεις αυτο!! Θα επρεπε να αρχισεις, οχι καποια βαρια, προληπτικα και μονο...εαν περιμενεις να χαρακωθουν τα ματακια σου για να αρχισεις να βαζεις αντιρυτιδικη κρεμα ματιων..τη μαμησες!:)

το σέρουμ για τους μαύρους κύκλους δεν κάνει;;;;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πότε ξεκινάμε αντιρυτιδικές;
Εγώ δηλαδή απλή ενυδατική θα φοράω, καλά δεν είναι... ακόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αυτό είναι και το καλύτερο. Κι εγώ για το σώμα αυτό χρησιμοποιώ. Αλλά στο πρόσωπο έχω ένα θέμα. Βγάζω φακίδες στη μύτη και στα μάγουλα.:redface:



το σέρουμ για τους μαύρους κύκλους δεν κάνει;;;;;:confused:

Εμενα παντως, δερματολογος μου ειχε πει...οτι αυτη που εχει 20 και αυτη που εχει 50 κανει το ενα και το αυτο...απο 20 και πανω εχουν βγει απλα για να πουλησουν οι εταιριες...δεν εχουν καμμια διαφορα...
Το σερουμ για μαυρους κυκλους ειναι για προληψη ρυτιδων...? Δε νομιζω...
Ενιγουει...δεν ξερω...ο καθενας κανει τις επιλογες του με βαση αυτων που του λενε οι ειδικοι..βλ.δερματολογοι και αισθητικοι....

Εγω παντως ειμαι υπερ της προληψης....Εαν περιμενω να εμφανιστουν για να κανω κατι..ζητω που καηκαμε!

Για να σου δωσω να καταλαβεις περα απο την περιοχη των ματιων..ειναι μεγα λαθος οταν μια κοπελα περιποιειται το προσωπο με ενυδατικες αντιρυτιδικες κ.ο.κ. και αφηνει εκτος λαιμο και ντεκολτε...για να μην αναφερθω στην ενυδατωση των χεριων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Ειχα της Shiseido και ημουν πολυ ευχαριστημενη..καθολου λιπαρη ....δυστυχως φετος ειπα να δοκιμασω της Estee και αυτη του προσωπου και αυτη για γυρω απο τα ματια...:mad:...και ειναι πολυ λιπαρη, ειδικα αυτη του προσωπουυυυυυ!!!!!!!!! γκρρρρ!!!

Το ξέρω, ακριβώς αυτό έπαθα κι εγώ. Δεν περίμενα να είναι τόσο λιπαρή και τώρα ψάχνω να βρω μία καλή γιατί από αυτήν απογοητεύτηκα σε αυτό το θέμα. Λέω να δοκιμάσω αυτή που μου πρότεινε η Σίμπυ, θα έχω και στα υπόψιν την shiseido. Ευχαριστώ Νερι μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Fielda χρησιμοποείς προϊόντα από την Estee; Δεν είναι λίγο βαριά για την ηλικιά σου-μας; :hmm: Το ίδιο και η Clinique! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως εγώ προς το παρόν χρησιμοποιώ όσο μπορώ φυτικά και ελαφριά προϊόντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κοριτσια...ολες οι εταιριες εχουν προιοντα για ηλικιες 18-25, 25-30, 30-35-40 κ.ο.κ....μην τρελλαινεστε....εννοειται πως μια κοπελα 22 χρόνων δε χρειαζεται κατι παραπανω απο μια καλη ενυδατικη, εκτος εαν εχει ενα πολυ συγκεκριμενο προβλημα με εντονες ρυτιδες εκφρασης...οπου πρεπει να τις προσεξει για να μην τις αφησει να βαθυνουν με τα χρονια...οπως συνηθως γινεται στο μετωπο και αναμεσα απο τα φρυδια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αντηλιακο με αρωμα καρυδα εχουμε εντοπισει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Αντηλιακο με αρωμα καρυδα εχουμε εντοπισει;


Κάποτε είχα αλλά δεν θυμάμαι μάρκα!

Αν βρεις πες το και εδω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχει η banana boat....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Fielda χρησιμοποείς προϊόντα από την Estee; Δεν είναι λίγο βαριά για την ηλικιά σου-μας; :hmm: Το ίδιο και η Clinique! :)

Έχω κάποια πράγματα από Estee Lauder, την αντιηλιακή, μία ενυδατική για λιπαρή επιδερμίδα (είναι για ηλικίες 18+) και ένα make up. Από αυτά η αντιηλιακή δε μου άρεσε, από τα άλλα είμαι ευχαριστημένη. Έχω και από την Clinique ένα ρουζ που το πήρα πρόσφατα κιόλας :redface: Όλες τις βλακείες παίρνω λες;;; :redface::redface::redface: Δεν ήξερα ότι είναι βαριά τα προϊόντα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πάντως εγώ προς το παρόν χρησιμοποιώ όσο μπορώ φυτικά και ελαφριά προϊόντα...

Σημασια εχει να χρησιμοποιει κανεις προιοντα τετοια που ειναι για την ηλικια του και τις αναγκες της επιδερμιδας του....

Γι αυτο ειναι καλυτερο να εμπιστευομαστε περισσοτερο τη γνωμη ενος ειδικου που εχει δει την επιδερμιδα μας και ξερει καλυτερα τι χρειαζεται...


Εγω παντως βλεπω τρελλες διαφορες στα προσωπα φιλων μου που ειμαστε στην ιδια ηλικια ανεμσα σε αυτες που φροντιζαν το προσωπο τους οπως επρεπε εδω και πολλα χρονια και σε αυτες που επειδη ηταν μικρες δεν ανησυχουσαν και το παραμελουσαν ή δε χρησιμοποιουσαν προιοντα που πραγματικα ειχαν αναγκη αλλα κρυβονταν πισω απο το μικρο της ηλικιας τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Η Propoline δεν είχε παλιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νεράιδα, τι κρέμα είχες στα 25 σου δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Α για ελαφρια αντηλιακη προτεινω και biotherm. Γενικα δηλαδη, οτιδηποτε σε κρεμα για προσωπο η biotherm ειναι απιιιιστευτη. Μονο το μεικ απ της δε μου αρεσε καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top