Μονόπετρο... παρεξηγημένο ή όχι;

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Eγω θα ελεγα οτι δεν λεμε ποτε οχι σε ενα μονοπετρο....

..αρκεί όταν θα πάει να στο φορέσει να μην σηκώσεις το μεσαίο δάχτυλο. :P
( )_( )
(='.'=)
(")_(")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
οχι καλη μου...ξερω καλα σε ποιο δαχτυλο φοραμε τα μονοπετρα...;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Eγω θα ελεγα οτι δεν λεμε ποτε οχι σε ενα μονοπετρο....ειτε αυτο συνοδευεται απο προταση γαμου ειτε οχι....after all ...οπως ειχε πει και η αειμνηστη Marilyn ....diamonds are ladies best friends...;););)

αυτο παλι, ποτε δεν το κτλβα..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.

αυτό που μαύρισα στην πρόταση που έγραψες, δηλαδή το diamonds are ladies' best friends...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
το καταλαβες ....δεν το καταλαβες...διαχρονικα grosso modo ισχυει....τι να κανουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
το καταλαβες ....δεν το καταλαβες...διαχρονικα grosso modo ισχυει....τι να κανουμε....
εγώ απλά ρώτησα γιατί τα διαμάντια θεωρούνται οι καλύτεροι φίλοι μιας γυναίκας...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
εγώ απλά ρώτησα γιατί τα διαμάντια θεωρούνται οι καλύτεροι φίλοι μιας γυναίκας...;)
γιατι οι γυναικες τα λατρευουν;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μίλα για τον εαυτό σου κοριτσάκι! :pfff: Εγώ τα μισώ.
Δεν ταιριάζουν καθόλου στα δάκτυλά μου και θα προτιμούσα χίλιες φορές να μου χάριζαν ένα gadget παρά ένα μονόπετρο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μίλα για τον εαυτό σου κοριτσάκι! :pfff: Εγώ τα μισώ.
Δεν ταιριάζουν καθόλου στα δάκτυλά μου και θα προτιμούσα χίλιες φορές να μου χάριζαν ένα gadget παρά ένα μονόπετρο. :P

Ισιλιελ...πρωτον δεν ειμαι κοριτσακι. Μπορει να μη συμφωνεις με την αποψη μου-καθολα σεβαστο- αυτος ομως δεν ειναι λογος να μου απευθυνεσαι με ειρωνικους χαρακτηρισμους.Δευτερον ,αν ανατρεξεις στην τοποθετηση μου ανεφερα ''grosso modo''δηλ. σε γενικες γραμμες ...διοτι φυσικα υπαρχουν και γυναικες που δεν τους αρεσουν τα διαμαντια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να με συγχωρεί η χάρη σου αλλά εγώ τη λέξη κοριτσάκι τη χρησιμοποιώ χαϊδευτικά και ουδόλως ειρωνικά (τυγχάνει άλλωστε να μεγαλώνω ένα κοριτσάκι...) Δεν οφείλω να γνωρίζω γαλλικά, ιταλικά και πιάνο και μια που είμαστε σε Ελληνικό φόρουμ, αν θέλεις να είσαι σαφής, να μιλάς στη γλώσσα μας.
Αν κυκλοφορείς με το ζωνάρι λυμένο για καβγά, δε φταίω εγώ. Ανακαλώ παρ' όλα αυτά τον τόσο προσβλητικό χαρακτηρισμό μου και ζητώ ταπεινά συγγνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Να με συγχωρεί η χάρη σου αλλά εγώ τη λέξη κοριτσάκι τη χρησιμοποιώ χαϊδευτικά και ουδόλως ειρωνικά (τυγχάνει άλλωστε να μεγαλώνω ένα κοριτσάκι...) Δεν οφείλω να γνωρίζω γαλλικά, ιταλικά και πιάνο και μια που είμαστε σε Ελληνικό φόρουμ, αν θέλεις να είσαι σαφής, να μιλάς στη γλώσσα μας.
Αν κυκλοφορείς με το ζωνάρι λυμένο για καβγά, δε φταίω εγώ. Ανακαλώ παρ' όλα αυτά τον τόσο προσβλητικό χαρακτηρισμό μου και ζητώ ταπεινά συγγνώμη.
δεκτη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
οι γυναικες τα λατρευουν

glamorous :redface:



πρωτον δεν ειμαι κοριτσακι.

Cete animal est tres mechant.
Quand on l' attaque, il se defend. :redface:

γρρρρ γρρρρ (σεξυ γρυλλισμα)

Δεν έχω καταλάβει, το μονόπετρο γιατί να είναι παρεξηγημένο?
Ένα δαχτυλίδι με έναν πολύτιμο λίθο πάνω του, είναι.
Απο τη στιγμή που συγκροτήθηκε, το θέμα έχει λογικές αδυναμίες.

Αν μας οδηγει στο να συζητήσουμε για το αν μια γυναίκα λατρεύει τα διαμάντια
και να το αντιπαραβάλλουμε με το αν είναι αναγκαία και ικανή συνθήκη προς γάμον,
τότε οι γενικεύσεις είναι σαν να μεταβάλλουμε το τυρί σε γιαούρτι.
Και όσο να πεις, η φαινομενολογία είναι χειρότερη από χειρουργείο αφαίρεσης βλήματος
αλλά δε παραλείπουμε να γιορτάζουμε ακόμα και με πυροβολισμούς.


η ατομική ταυτότητα καθορίζεται από το τι λατρεύει κανείς?
Δηλ εμένα μου αρέσουν οι σοκολάτες, ενδεχομένως τις θεωρώ πιο σοβαρό να υπάρχουν
από κάποιες γυναίκες με πεσμένα στήθη ή χαλαρό κώλο. Έχω πετύχει να μετρήσω τη
βλακεία μου και μάλιστα με θαυμαστή ακρίβεια, έτσι?
Πάμε στα δικά μας τώρα.
Το να προτιμώ ένα μονόπετρο με 136 σκαλιστά διαμαντάκια από μια σχέση που να
στήνει πραγματικά θεμέλια, είναι λες και το δαχτυλίδι ξαφνικά γιγαντώνει
και είναι οι μπετοκολώνες.
Ενώ δεν είναι τίποτε άλλο παρά ένα ακριβό κόσμημα με αξία μεταπωλητική.
Αν λοιπόν της γυναίκας ο καλύτερος φίλος είναι ένα μονόπετρο,
τότε ψάξτε τα βεγγαλικά και τα βαρελότα και τις μικρές αυτοσχέδιες βόμβες και
τα εκρηκτικά συντριβάνια μέσα σας.


χτυπάμε αλύπητα τη λογική της αυτοαξίωσης μέσω διαμαντιών, συλλογών γραμματοσήμων,
αντίκων, και λογής άλλων πραγμάτων δίχως περιεχόμενο κι ουσία.

Ρόζα αζούλ, θέλω να εξαγριωθείς μαζί μου, τώρα.
Έλα να κάνουμε πως μαλώνουμε..
φοριέται πολύ τελευταία.:P

κι όσο για το grosso modo (σαν λοκομοντο) θα σου κάνω μια μεθοδολογική επίπληξη.
Το παίρνεις σαν δεδομένο, ενώ είναι ζητούμενο. Δεν μπορείς να γκροσσάρεις κάτι που δεν υπάρχει.
Σαν να πας να κάνεις το μαλλί σου κρεπαριστό αλλά να μην έχεις μαλλιά ή να είναι κλειστή η κρεπερί.

Και επίσης...σου θυμίζω και κάτι σχετικοάσχετο.
Ότι η ανεργία είναι το φουγάρο του Άουσβιτς, και πολλοί και πολλές θα περάσουν απο κει.
(ήδη κάποιοι βλέπουν το καπνό από ψηλά, από μέσα)
Και το μάθημα θα είναι αναπόφευκτο.
Θα κοιτάμε τα μονόπετρα και θα ξεχνάμε τα γάλα και το ψωμί?


Δεν μπορώ να σου αρνηθώ τον αναγκαίο χρόνο προσαρμογής σου
στην πραγματικότητα...

Εγώ δεν ψάχνω πια να επιμερίσω την αλαζονεία, μιας κοινωνίας που αλαζονεύτηκε γενικώς,
(αν τα μονόπετρα είναι παρεξηγημένα ή buddies ή αν το γάλα έχει πέτσα)
ψάχνω αυτούς που είναι ικανοί να ανανήψουν.

Για να τους κλείνω το μάτι στα συσίτια κουνώντας τους ένα δαχτυλίδι (κοίτααα κοίτααα)..

Άλλωστε η Μονρόε έχει πεθάνει κι ακόμα και τα κοκαλάκια της έχουν γίνει τριμμένη κιμωλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ρόζα αζούλ, θέλω να εξαγριωθείς μαζί μου, τώρα.
Έλα να κάνουμε πως μαλώνουμε..
φοριέται πολύ τελευταία.:P

rofl:P
οσο για την τοποθετηση σου εξαιρετικη!!!!!ασχετως του αν δεχομαι ή οχι την αποψη σου, χαιρομαι γιατι προκειται για μια συγκροτημενη τοποθετηση την οποια σεβομαι απολυτως...σε οτι αφορα τοgrosso modo δεν θα συμφωνησω μαζι σου...ειναι η γενικη ταση,κατι που φαινεται διαχρονικα και στην συγκεκριμενη περιπτωση υπαρχουν και ''δεικτες'' μετρησης (πχ τι ζητηση αγορας εχουν διεθνως, στις αγγλοσαξωνικες κοινωνιες κυριως αποτελουν μια παραδοση που συνοδευει την προταση γαμου, κατι που ισχυει και στην ελληνικη αστικη κοινωνια αλλα οχι σε απολυτο βαθμο, στο Αμπστερνταμ και στην Αμβερσα οπου θπαρχουν τα ειδικα εργαστηρια επεξεργασιας αδαμαντα γινεται ''χαμος'' απο τουριστες που πηγαινουν εκει ειδικα γι'αυτο το σκοπό....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
ψάχνω αυτούς που είναι ικανοί να ανανήψουν.
Ανάνηψη τσιμεντοκονιάματος έχεις ξανακούσει; :mad:
Η νταντά μας, μας έχει μάθει από μικρές, ό,τι χρειάζεται να γνωρίζουμε για μια επιτυχημένη σχέση ώστε να επιτελέσουμε το ρόλο μας σ' αυτή την κενωνία με οποιοδήποτε τίμημα! :pfff:

Χάπι...νιου γίερ του γιού μάι φριέντ. :kissing:
Kanye West - Diamonds From Sierra Leone
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Σου εβαλα μια θετικη ψηφο για την αναφορα σου στο Kanye West - Diamonds From Sierra Leone ...ναι ετσι ειναι η πραγματικοτητα...ομως αυτο δεν αναιρει την τοποθετηση μου...οπως και το γεγονος οτι υπαρχει κοσμος που δεν ενδιαφερεται για το πως το διαμαντι φθανει στις αγορες της Δυσης....ας μην ανοιξουμε μια γενικοτερη συζητηση ιδεαλισμος versus ρεαλισμος δεν οδηγει πουθενα..δεν οφελει...αεναο το ερωτημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ravenclaw

Νεοφερμένος

Ο Ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
γιατι οι γυναικες τα λατρευουν;););)

Τι πάει να πει "οι γυναίκες τα λατρεύουν":: Εμένα η γυναίκα μου που δεν τις αρέσουν δηλαδή τί είναι, κανένα παράξενο εξωγήινο πλάσμα;; Ρώτησες όλες τις γυναίκες στον πλανήτη να δεις αν όντως τους αρέσουν τα διαμάντια; To "diamonds are women's best friends" δεν είναι παρά ένα βλακώδες διαφημιστικό μόττο που δεν έχει καμιά βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.

Αρχική Δημοσίευση από Ravenclaw:
''Τι πάει να πει "οι γυναίκες τα λατρεύουν":: Εμένα η γυναίκα μου που δεν τις αρέσουν δηλαδή τί είναι, κανένα παράξενο εξωγήινο πλάσμα;; Ρώτησες όλες τις γυναίκες στον πλανήτη να δεις αν όντως τους αρέσουν τα διαμάντια; To "diamonds are women's best friends" δεν είναι παρά ένα βλακώδες διαφημιστικό μόττο που δεν έχει καμιά βάση. ''
και εγω μπορω να παραθεσω αλλα τοσα προσωπικα...ή μη προσωπικα παραδειγματα γυναικων που τους αρεσουν τα μονοπετρα....δεν νομιζω οτι βοηθαει στη συζητηση ....ουτε σκοπευω να κανω καμια παγκοσμια δημοσκοπηση για το θεμα...Το αν το "diamonds are women's best friends" ειναι τελικα ''βλακωδες διαφημιστικο μοττο ''η οχι :hmm::hmm::hmm:ας ψαξει η καθε κυρια με παρησια μεσα της κι ας απαντησει....(δεν καταφερομαι προσωπικα εναντιον κανενος)...ματακια και ματακια γυναικεια λαμποκοπουν οταν τους το προσφερουν....:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
ας ψαξει η καθε κυρια με παρησια μεσα της κι ας απαντησει


αφήστε ήσυχη την ρόζα αζούλ, είναι δικιά μου :redface:
είναι γαλλοτραφής, φίλη των διαμαντιώνε
και ρολλάρει μέσα μου με ροδάκια ειλικρίνειας (τριβές μηδενικές).

Με έχει πάρει ο βαρδάρης από τότε που εμφανίστηκε,
με αυτά τα σμιλευμένα γαλλικά και τις γνώσεις διαμαντικής
(μέρη διάθεσης, καράτια, καράτε, καρέτα καρέτα, κουρούτα :confused:)

touch her not.

Μα τα 100 καράτια ενός μονόπετρου που προβάλεται εντός των ματιών της (αχ :inlove:)

Δε μου λέγατε ότι η ευθύτητά σας ξυρίζει, να μην είχα σπαταλήσει μια λεπίδα ζιλέτ
στο Sunday night shave . :worry:

(ήχος μουσικής Λαϊονελ Ρίτσι)

< - - - roza azul emoticon.

(roza εξ' αριστερών) :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
αφήστε ήσυχη την ρόζα αζούλ, είναι δικιά μου :redface:
είναι γαλλοτραφής, φίλη των διαμαντιώνε
και ρολλάρει μέσα μου με ροδάκια ειλικρίνειας (τριβές μηδενικές).

Με έχει πάρει ο βαρδάρης από τότε που εμφανίστηκε,
με αυτά τα σμιλευμένα γαλλικά και τις γνώσεις διαμαντικής
(μέρη διάθεσης, καράτια, καράτε, καρέτα καρέτα, κουρούτα :confused:)

touch her not.

Μα τα 100 καράτια ενός μονόπετρου που προβάλεται εντός των ματιών της (αχ :inlove:)

Δε μου λέγατε ότι η ευθύτητά σας ξυρίζει, να μην είχα σπαταλήσει μια λεπίδα ζιλέτ
στο Sunday night shave . :worry:

(ήχος μουσικής Λαϊονελ Ρίτσι)

< - - - roza azul emoticon.

(roza εξ' αριστερών) :redface::redface:
αφήστε ήσυχη την ρόζα αζούλ, είναι δικιά μου :redface:
είναι γαλλοτραφής, φίλη των διαμαντιώνε
και ρολλάρει μέσα μου με ροδάκια ειλικρίνειας (τριβές μηδενικές).

αφήστε ήσυχη την ρόζα αζούλ, είναι δικιά μου :redface:
είναι γαλλοτραφής, φίλη των διαμαντιώνε
και ρολλάρει μέσα μου με ροδάκια ειλικρίνειας (τριβές μηδενικές).
cherie........με διεκδικειτε......:redface::redface::redface: να αισθανθω ασφαλεια ή ανασφαλεια στην αγκαλια σας;;; :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top