Επηρεάζονται οι σχέσεις από την οικονομική κρίση;

Πόσο καιρό έχετε να κάνετε σχέση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 45)
  • Λιγότερο από 1 μήνα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 1-6 μήνες

    Ψήφοι: 2 4.4%
  • 6-12 μήνες

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 1-2 χρόνια

    Ψήφοι: 5 11.1%
  • 2-4 χρόνια

    Ψήφοι: 5 11.1%
  • πάνω από 4 χρόνια

    Ψήφοι: 4 8.9%
  • είμαι σε σχέση

    Ψήφοι: 29 64.4%

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Ναι, αν αθροίσεις όλα τα έξοδα μέχρι να την αποπλανήσεις, δηλαδή εξόδους για καφέ και ποτό, βενζίνες, κεράσματα κλπ και διαιρέσεις με το πλήθος των φορών.



:rofl::rofl: XAXAXAXA Λο(λ)γιστής είσαι ?

Από που το ξεκίνησες και που το πήγες! Έτσι ...όχι φίλη δεν θα βρεις, αλλά σε βλέπω για πολλά πολλά χρόνια ακόμη, μόνο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μα βέβαια, τυχαίο είναι που όλοι όσοι παρουσιάζουν τα πράγματα ρόδινα στις σχέσεις, κράζοντας τους άμοιρους που δεν τα καταφέρνουν, είναι πάντοτε γυναίκες;

οι ελληνίδες είναι στην κοσμάρα τους. Αντί να σταθούν στο πλευρό των αντρών ώστε ενωμένοι να αντιμετωπίσουμε την κρίση που μας μαστίζει, κοιτάζουν πως να αρπάξουνε.
Όλοι όσοι διατείνονται ότι είναι εύκολο να συνάψεις σχέση και θεωρούν υπερβολικούς όσους παρουσιάζουν τις γυναίκες απλησίαστες, είναι πάντοτε γυναίκες. Τυχαίο; Μα φυσικά όχι, γιατί οι γυναίκες πλέον έχουν τον τελευταίο λόγο και είναι εκείνες που επιλέγουν και αποφασίζουν, αν μια σχέση θα δρομολογηθεί. Οπότε λογικό να βλέπουν εκ του ασφαλούς το όλο ζήτημα, αφού είναι βολεμένες.

Ωραία και πες πως εχεις δίκιο υποθετικά και φταίνε οι άπληστες γυναίκες που τα βλέπουν όλα ρόδινα και δεν είναι τυχαίο που απαντούν όλες έτσι, ωραία και τι θες να κάνουμε; Ν'αλλάξουμε φύλο, καταγωγή ή να συμφωνήσουμε με όσα λες;
Για να υπάρξει συζήτηση, οφείλεις να σέβεσαι το συνομιλητή και στην προκειμένη σου έλαχε γυναίκα, την οποία δε σέβεσαι ως αποψη. Είτε λέγεται Πρινσες, είτε οποιαδήποτε διαφωνήσει μαζι σου.
Αν θεωρείς μειωτικό το γεγονός οτι σου απαντά γυναίκα πόσο μάλλον ελληνίδα, τότε καλύτερα ν'αναρτούσες θέμα ''μόνο προς άνδρες μπακούρια'', έτσι θα γλίτωνες απο τις επιθέσεις, ίσως έβρισκες και τις απαντήσεις που θες.
Και με αυτά τα λόγια επαναλαμβάνω, γκόμενα δε ρίχνεις στον αιώνα των άπαντα. Ελληνίδα. Γιατί σίγουρα η Ελληνίδα δε γουστάρει πλέον άνδρες που έχουν γαλουχηθεί να τις υποβιβάζουν και να τις προσβάλλουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Εχω να κάνω σχέση εδώ και 17 χρόνια. Όσα και ζω. Εχω δεχθεί αρκετές προτάσεις αλλά από την στιγμή πουδεν θέλω σε αυτή την περίοδο που βρίσκομαι να κάνω μια σχέση να το κάνω για πιολόγο? Για να μου φύγει η ρετσινιά της μπακουριας? Όχι . Και προτείνω σσε όσους έχουν τέτοια προβλήματα να τα αποβάλουν. :) Είναι γεγονός οτι σήμερα βρισκόμαστε σε μια εποχή στην οποία τα κορίτσια περηφανεύονται για την π....νια τους και ντρέπονται για την παρθενία τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,853 μηνύματα.
Διάβασα όλα τα ποστ αντικειμενικά και χωρίς διάθεση να πάρω θέση. Δεν διέκρινα πουθενά επιθετική στάση ή προσβλητική απ' τον prwtea, ίσα ίσα δέχτηκε με το καλημέρα επιθέσεις. Είναι άδικο να χλευάζεται έτσι ένας συμφορουμίτης που στο κάτω κάτω καταγράφει ένα κοινωνικό πρόβλημα, το οποίο με τα 37 χρόνια ζωής μου και τις εμπειρίες που έχω αποκομίσει, το συνυπογράφω ανεπιφύλαχτα.

Όλα όσα είπε ο prwteas συμβαίνουν. Τα 50 ευρώ π.χ. που είπε σε κάποια φάση ότι κοστίζει μια ολοκληρωμένη βραδιά με ένα κορίτσι, είναι πολύ λίγα για γυναίκες 25+. Στην τελευταία μου προσπάθεια να προχωρήσω τη ζωή μου, πλήρωσα πάνω από 200 (6 ραντεβού) τα οποία τα γούσταρα και τα έδινα και ούτε πρόκειται να τα κλάψω. Περίμενα τουλάχιστον όμως, αν δεν προχώραγε, να έπαιρνα μια απάντηση. Έπιασε αφορμή από κάτι εντελώς ασήμαντο και εξαφανίστηκε. Θα πάει στον άλλο, απ' τον άλλο στον άλλο, θα κάνει βόλτες, μέχρι να αποφασίσει τι θέλει..(ήθελε λέει να γουστάρει πολυυυυυ πολυυυυ) που όμως τελικά απάντηση δεν υπάρχει γιατί την ίδια ώρα που πάει να γεννηθεί ένα συναίσθημα, την ίδια ώρα πεθαίνει.

Σημάδι των καιρών....:worry:

Δεν έχουμε διάθεση να υποτιμήσουμε, ούτε να προσβάλουμε κορίτσια. Η στάση σας όμως δείχνει ότι δεν εμβαθύνετε καθόλου. Π.χ. δεν είναι σοβαρό να μιλάει ο άλλος για την κρίση και το πόσο δυσκολεύεται να κυκλοφορήσει άνετα και να δέχεται απάντηση: "Και με αυτά τα λόγια επαναλαμβάνω, γκόμενα δε ρίχνεις στον αιώνα των άπαντα." :whistle: Έλεος δηλαδή....

Μισόσουμε και πιάσουμε γκόμενα ποτέ. Αυτό είναι το ζητούμενο; Το θέμα είναι να μπορούμε να κοιταζόμαστε στα μάτια και να φλογίζονται οι καρδιές μας. Να νιώθουμε δυνατοί, ατρόμητοι, να μπορούμε να φωνάξουμε είμαστε εδώ, υπάρχουμε και δεν έχουμε ανάγκη κανένα.

Αυτό που μας δίδαξε ο Μισέλ Φουκώ, τον ανθρώπινο αληθινό έρωτα. Δεν υπάρχει τίποτα πιο δυνατό στην φύση απ' τα δύο ερωτευμένα παιδιά. Γιατί ερωτευμένος άνθρωπος είναι ο πλήρης άνθρωπος. Είναι ο άνθρωπος σε όλη την ατομικότητά του. Είναι ο άνθρωπος στην πλήρη έξαρση της ατομικότητάς του. Κι εμείς είμαστε εδώ, στο μάταιο τούτο κόσμο για να τον επιβεβαιώνουμε κάθε στιγμή.

Αυτό είναι το χρέος μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Τι διαβάζω βραδιάτικα...Όπως σου είπαν άλλαξε στέκια και μη γενικεύεις με ηλίθιες παπαρολογίες.
Επίσης, το υπογραμμισμένο με έκανε πραγματικά να σκάσω στα γέλια, αλήθεια σου λέω. Τι μικροαστίλα είναι και αυτή λολ.
Δε σε υποχρεώνει κανένας να τα διαβάζεις. Άμα δε σου αρέσουν, τα κουβαδάκια σου και σ' άλλες παραλίες. Επίσης, εγώ δε χαρακτήρισα τις απόψεις σου, ούτε γέλασα εις βάρος τους. Και δε γενικεύω καθόλου. Λάβε σαν παράδειγμα ένα οποιοδήποτε φόρουμ ή μια, τέλος πάντων, διαδικτυακή κοινότητα που είναι μικρογραφία της κοινωνίας μας. Γιατί έχουνε μαζευτεί όλα τα λιγούρια να παρακαλάνε τις γυναίκες, οι οποίες είναι αδιάφορες και τους φτύνουν; Γιατί εκεί έξω, όποιον και να ρωτήσω, δεν έχει σχέση;
Τέλος πάντων, είπα να ασχοληθώ με το ειρωνικό σχόλιό σου γιατί μέσα σ' όλα έκανες μια αξιόλογη παρατήρηση. Πραγματικά, νομίζεις πως είναι εύκολο να μεταπηδήσει κανείς σε όποιο στέκι τον βολεύει; Μήπως θα πετάξουν τη σκούφια τους γιατί ήρθε ο βασιλιάς; Το περιβάλλον δεν το διαλέγουμε μόνοι μας, αλλά οι τρέχουσες συγκυρίες της ζωής μας. Πχ εγώ τώρα τυχαίνει να σπουδάζω σε μια σχολή, η οποία καλώς ή κακώς είναι πήχτρα στα αγόρια. Αναγκαστικά δε θα εστιάσω εκεί τις όποιες απόπειρες; Σε οποιονδήποτε άλλο κύκλο είμαι ένας outsider.

Πες τα ρε Parafernalia, γιατί θα τρελαθώ εδώ μέσα. Επειδή εκθέτω τη γυμνή αλήθεια, ως έχει, χωρίς εξωραϊσμούς, σώνει και καλά είμαι μισογύνης και έχω διάθεση να προσβάλλω το γυναικείο φύλο. Η επίγνωση της πραγματικότητας φταίει που δε θα πιάσω γκόμενα και όχι η ίδια η πραγματικότητα σύμφωνα με τα μυαλά τους. Ευτυχώς που υπάρχουν συνειδητοποιημένα άτομα σαν εσένα που προλάβανε να ζήσουν και άλλες εποχές, οπότε είναι πιο αντικειμενικοί έχοντας ένα μέτρο σύγκρισης, για να με δικαιώνουν.
Εχω να κάνω σχέση εδώ και 17 χρόνια. Όσα και ζω. Εχω δεχθεί αρκετές προτάσεις αλλά από την στιγμή πουδεν θέλω σε αυτή την περίοδο που βρίσκομαι να κάνω μια σχέση να το κάνω για πιολόγο? Για να μου φύγει η ρετσινιά της μπακουριας? Όχι . Και προτείνω σσε όσους έχουν τέτοια προβλήματα να τα αποβάλουν. :) Είναι γεγονός οτι σήμερα βρισκόμαστε σε μια εποχή στην οποία τα κορίτσια περηφανεύονται για την π....νια τους και ντρέπονται για την παρθενία τους..
Μην ανησυχείς, πουτ@να θα σε πούνε για άλλους λόγους και όχι ανάλογα με το πότε ξεπαρθενιάστηκες ή πόσο εύκολα έκατσες σε κάποιον, εφόσον τόσο πολύ σε αγχώνει. Τα εύσημα πουτ.... θα σου απονεμηθούν αυτοδικαίως, όταν παίξεις με κάποιον απλά για να κάνεις το κομμάτι σου και να τονώσεις την αυτοπεπείθησή σου, χωρίς να ξεκαθαρίσεις εξαρχης ότι δεν ψάχνεσαι για σχέση ή πχ στέλνεις ερωτικά μηνύματα με το ντύσιμό σου, έτσι για να τραβήξεις τα βλέμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
ΠΡΩΤΟΝ: δεν χαρακτήρισα ποτέ και κανέναν τίποτα.
Δεν είπα ότι τους χαρακτηρίζετε, αλλά ότι υποδεικνύετε τα μπακούρια ως τους αποκλειστικούς υπαίτιους της κατάστασής τους.
Δεύτερον: άρα για σένα κάποιος πρέπει να' ναι πλούσιος για να κάνει σχέση; Δηλαδή όσοι έχουν σχέσεις αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχουν πολλά φράγκα; Γι' αυτό έχουν ακόμα κοπέλες; Και υποθέτω πάλι, ότι οι γυναίκες πάντα τον χωρίζουν τον άλλον αν έχει οικονομικές δυσκολίες; ΠΟΤΕ ο άντρας και για κανέναν λόγο δε θα χωρίσει τη γυναίκα;
Όσοι έχουν τώρα σχέση, είτε είναι πράγματι λεφτάδες, είτε προλάβανε να αποκτήσουν προ κρίσεως που δεν είχαν τόσο ψωνιστεί οι Ελληνίδες, είτε απλά είναι τυχεροί. Μια γυναίκα, όταν ο σύντροφός της έχει οικονομική επιφάνεια,όσα ελαττώματα και να κουβαλά, θα το βουλώσει και θα τον ανεχτεί. Μόλις όμως ο συνδετικός κρίκος εκλείψει, δε θα έχει άλλο λόγο να υπομένει τις ιδιοτροπίες του και θα τον χωρίσει με αιτιολογικό αυτές. Καταλαβαίνεις; Σκέψου το και λογικά. Εσύ θα πήγαινες με έναν άνεργο που δε θα είχε σπίτι να μείνετε, εφόσον θα συγκατοικούσε με τους γονείς του, και θα καθόσασταν κλεισμένοι μέσα λόγω στενότητας, ενώ εσύ θα ήθελες πάνω στη νεότητά σου να ξεφαντώνετε;
Τρίτον: ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑ ΑΡΠΑΞΟΥΝΕ, αν εσύ περιτριγυρίζεσαι από αυτές, άλλαξε παρέες και στέκια.
Για την ευχέρεια να καθορίζει κανείς τα στέκια και τις παρέες του απάντησα παραπάνω. Πχ στη σχολή μου παρατηρώ ότι οι λίγοι που έχουν σχέση, διαθέτουν όλως κατά σύμπτωση και αμάξι.
Τέταρτον: Το ότι υποστηρίζω ότι μια γυναίκα δε θέλει τα λεφτά για να κάνει σχέση, δε σημαίνει ότι για σένα, για μένα, για τον χ,ψ,ω είναι απλό να κάνεις μια φυσιολογική σχέση. ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν είναι παιχνίδι, ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δε θα σου χαμογελάσει η τύχη με τη μία, αλλά ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ, δεν είναι ο λόγος τα λεφτά.
Αυτό είναι το θέμα! Ότι εδώ οι γυναίκες δεν είναι διατεθειμένες να κάνουν σχέση, ακόμα και να αποτύχει. Προτιμούν αντ' αυτού να μένουν μόνες τους μέχρι να ξεπροβάλλει ο πρίγκιπας πάνω στο άσπρο άλογο. Δεν υποστήριξα ότι ο λόγος είναι μόνο τα λεφτά. Αλλά άμα δεν είσαι κάτι το εξαιρετικό, που υπόσχεται μια σχέση βιώσιμη, δε γυρίζουν να σε κοιτάξουν. Και δυστυχώς όλο αυτό ενισχύεται από την οικονομική κρίση που φέρνει στο προσκήνιο ζητήματα επιβίωσης.

Λέω απλά ότι υπάρχουν άλλοι λόγοι, διαφορετικοί για τον καθένα, που [α]τυχαίνει και δεν έχει κάνει μια σχέση της προκοπής, και σταματήστε να ρίχνετε τα φώτα στα λεφτά. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, μπορεί να φταίει η γκαντεμιά, μπορεί να φταίει η ανασφάλεια, μπορεί να φταίει το οτιδήποτε, αυτό ας το βρει ο καθένας για τη πάρτη του κι ας το λύσει αν γίνεται.
Ως τώρα δεν έχεις φέρει ένα επιχείρημα που να "αθωώνει" τα λεφτά, ενώ εγώ έφερα δεκάδες. Τι σημαίνει η "γκαντεμιά"; Μήπως οι τρεις Μοίρες της μυθολογίας έπλεξαν το νήμα του με τέτοιο τρόπο ώστε να παραμείνει για πάντα μπακούρι; Ανασφάλεια; Στα λόγια μου έρχεσαι. Όταν η άλλη σε μερικά χρόνια δε θα έχει να φάει, σιγά μην έχει το μυαλό της στους έρωτες. Εξάλλου και σύμφωνα με τη βιολογία, τα θηλυκά στο ζωικό βασίλειο εγκρίνουν μονάχα τα alpha males, τα οποία και συγκεντρώνουν όλα τα χαρακτηριστικά, που εμπνέουν την επιθυμητή γι' αυτά ασφάλεια. Και τέλος, το πρόβλημα εξεύρεσης παρτενέρ των καιρών μας δεν είναι εντοπισμένο με μερικά μεμονωμένα άτομα, αλλά πιο γενικευμένο στο αντρικό σύνολο. Ε, δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλοι είμαστε κουλοί. Κοινός παρονομαστής είναι η κρίση με τα παρελκόμενά της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Δε σε υποχρεώνει κανένας να τα διαβάζεις. Άμα δε σου αρέσουν, τα κουβαδάκια σου και σ' άλλες παραλίες. Επίσης, εγώ δε χαρακτήρισα τις απόψεις σου, ούτε γέλασα εις βάρος τους. Και δε γενικεύω καθόλου. Λάβε σαν παράδειγμα ένα οποιοδήποτε φόρουμ ή μια, τέλος πάντων, διαδικτυακή κοινότητα που είναι μικρογραφία της κοινωνίας μας. Γιατί έχουνε μαζευτεί όλα τα λιγούρια να παρακαλάνε τις γυναίκες, οι οποίες είναι αδιάφορες και τους φτύνουν; Γιατί εκεί έξω, όποιον και να ρωτήσω, δεν έχει σχέση;

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να χαρακτηρίζω τις απόψεις σου. Άμα δεν θες, μη γράφεις. Καλά τα σκέφτεσαι καθόλου αυτά που λες; Σε λίγο θα μας πεις ότι μπαίνουμε και esteki για να βρούμε γκόμενα. Μπαίνουν εδώ μέσα όλα τα λιγούρια για να βρούνε γκόμενα και οι γκόμενες τους φτύνουν; εεεεεεεε;;;;;; που τα είδες αυτά;
Δεύτερον, γράφεις ότι όποιον και να ρωτήσεις εκεί έξω δεν έχει γκόμενα, δηλαδή μας λες ότι κανένας δεν έχει γκόμενα; Άιντε άιντε. Το να μου λες ότι ο Μήτσος, ο Γιώργος, ο Κωστίκας και λοιποί δεν έχουν γκόμενες αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει κανένας, δεν είναι απόδειξη. Δεν ξέρω τι σκαμπάζεις από μαθηματικά, άλλα για να λες ότι μια συνάρτηση είναι συνεχής, πρέπει να αποδείξεις ότι είναι συνεχής σε όλα τα σημεία που ορίζεται. Εγώ για παράδειγμα, άμα θες να σου απαντήσω, είχα μέχρι πριν δύο βδομάδες περίπου σχέση με μια κοπέλα, για την οποία τα καλύτερα έχω να λέω, καμιά σχέση τις ηλιθιότητες που γράφεις.

***Επίσης, το φόρουμ δεν είναι μικρογραφία της κοινωνίας (άμα καίγεσαι τόσο πολύ να σου το αποδείξω πες μου να σου στείλω πμ, γιατί θα βγούμε και εκτός θέματος).
Τέλος πάντων, είπα να ασχοληθώ με το ειρωνικό σχόλιό σου γιατί μέσα σ' όλα έκανες μια αξιόλογη παρατήρηση. Πραγματικά, νομίζεις πως είναι εύκολο να μεταπηδήσει κανείς σε όποιο στέκι τον βολεύει; Μήπως θα πετάξουν τη σκούφια τους γιατί ήρθε ο βασιλιάς; Το περιβάλλον δεν το διαλέγουμε μόνοι μας, αλλά οι τρέχουσες συγκυρίες της ζωής μας. Πχ εγώ τώρα τυχαίνει να σπουδάζω σε μια σχολή, η οποία καλώς ή κακώς είναι πήχτρα στα αγόρια. Αναγκαστικά δε θα εστιάσω εκεί τις όποιες απόπειρες; Σε οποιονδήποτε άλλο κύκλο είμαι ένας outsider.
Φυσικά και μπορείς να το επιλέξεις, το περιβάλλον που ζεις δεν είναι μόνο η σχολή σου. Εκτός φυσικά άμα δεν κάνεις τίποτα άλλο από σπίτι-σχολή-σπίτι. Ε τότε δεν θα βρεις γκόμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Συμπέρασμα: Άντρες, φροντίστε να βγάλετε λεφτά αλλιώς καήκατε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Θεματοθετη αυτο που κανεις ειναι τραγικη γενικευση.Φαντασου τωρα να αρχισει μια συζητηση για τους αντρες που στερεοτυπικα πρεπει να δωσουν κανα πενηνταρι για να πηδηξουν και τις γυναικες που θελουν αλλα 50 ευρω να καλλωπιστουν για να ειναι ωραιες γκομενες.Που δεν ισχυει παντα,αλλα υποθετω πως εχει περασει σα σκεψη απο πολλους εδω μεσα.
Μου θυμιζει λιγο τα ρεπορταζ στην εκπομπη της τατιανας ''τρεντυ η εμο'', ''σχεσακηδες η πολυγαμικοι''΄και αλλα πολλα τραβηγμενα.
Και το φτανω λιγο στα ακρα για να σκεφτουμε αν εμεσσως πλην σαφως για την κριση πρεπει να κατηγορησουμε οτιδηποτε αλλο,απο αυτους που μας εφεραν στο σημειο να την βιωνουμε στο πετσι μας.
Επισης το σχεση και κριση ειναι λιγο μαλακια.και δε σου λεω,οταν το πας λιγο πιο σοβαρα,ναι παιζει ρολο,αλλα θεωρω οτι μπορεις να περασεις καλα οχι taking for granted οτι πρεπει να ξοδεψεις μια περιουσια σε καθε ραντεβου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
νταξ.
αν εχεις λεφτα ολα καλα
Αντί για συμμαθήτρια συνοδό, βρήκε μια σέξι πορνοστάρ



Δεν μασάει ο Mike Stone όσες "χυλόπιτες" και αν φάει. Μπορεί καμία από τις συμμαθήτριές του να μην δέχθηκαν να τον συνοδεύσουν στον ετήσιο σχολικό χορό, αυτός όμως βρήκε τη λύση.
Έχοντας βαρεθεί να παρακαλά τις νεαρές συμμαθήτριές του ο 18χρονός από το Oakdale της Minnesota έστειλε από 600 tweets σε γνωστές ηθοποιούς ταινιών πορνό, ζητώντας να τον συνοδέψουν στη σχολική γιορτή.

Δεν πέρασαν πολλές μέρες και Megan Piper, καλλιτέχνης του αισθησιακού κινηματογράφου, δέχθηκε να τον συνοδεύσει στο χορό με την προϋπόθεση να της πληρώσει τα αεροπορικά εισιτήρια από το Λος Άντζελες στην πόλη του αξίας περίπου 400 δολαρίων.
Εν μια νυκτί ο 18χρονός έγινε διάσημος στον τουιτερόκοσμο με εκατοντάδες συνομήλικούς του πλέον να τον ακολουθούν.

Δυστυχώς γι' αυτόν ο υπερσυντηρητικός διευθυντής του σχολίου του χάλασε το όνειρο, καθώς του απαγόρευσε να συνοδεύσει τη χυμώδη πορνοστάρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Όσοι έχουν τώρα σχέση, είτε είναι πράγματι λεφτάδες, είτε προλάβανε να αποκτήσουν προ κρίσεως που δεν είχαν τόσο ψωνιστεί οι Ελληνίδες, είτε απλά είναι τυχεροί. Μια γυναίκα, όταν ο σύντροφός της έχει οικονομική επιφάνεια,όσα ελαττώματα και να κουβαλά, θα το βουλώσει και θα τον ανεχτεί. Μόλις όμως ο συνδετικός κρίκος εκλείψει, δε θα έχει άλλο λόγο να υπομένει τις ιδιοτροπίες του και θα τον χωρίσει με αιτιολογικό αυτές. Καταλαβαίνεις; Σκέψου το και λογικά. Εσύ θα πήγαινες με έναν άνεργο που δε θα είχε σπίτι να μείνετε, εφόσον θα συγκατοικούσε με τους γονείς του, και θα καθόσασταν κλεισμένοι μέσα λόγω στενότητας, ενώ εσύ θα ήθελες πάνω στη νεότητά σου να ξεφαντώνετε;

Τρελό λολ όμως. λολ όσο δεν πάει. :P
Αυτό με τα λεφτά είναι παραμύθι. Γκόμενες με τα λεφτά τους ρίχνουν οι άσχημοι γιατί δεν έχουν άλλο τρόπο να πλησιάσουν τις κοπέλες. :P

Εμένα ο φίλος μου δεν είναι λεφτάς, συγκατοικεί με τους γονείς του, έχουμε κάτσει άπειρες φορές μέσα αντί να βγούμε για ποτό επειδή δεν έχουμε λεφτά και τώρα είναι ΚΑΙ φαντάρος. Και όχι δεν ήταν λεφτάς ούτε όταν τον πρωτογνώρισα. Κουκλάκι ζωγραφιστό και χαριτωμένο ήταν και με ριξε. :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Αυτό που μας δίδαξε ο Μισέλ Φουκώ, τον ανθρώπινο αληθινό έρωτα. Δεν υπάρχει τίποτα πιο δυνατό στην φύση απ' τα δύο ερωτευμένα παιδιά. Γιατί ερωτευμένος άνθρωπος είναι ο πλήρης άνθρωπος. Είναι ο άνθρωπος σε όλη την ατομικότητά του. Είναι ο άνθρωπος στην πλήρη έξαρση της ατομικότητάς του. Κι εμείς είμαστε εδώ, στο μάταιο τούτο κόσμο για να τον επιβεβαιώνουμε κάθε στιγμή.

Αυτό είναι το χρέος μας...


ενω διαβαζα απαντησεις και τις προσπερνουσα καλλοησα εδω, γιατι ο Φουκω ειναι ενας απο τους λιγους που με εχει επηρεασει στη σκεψη μου και ειδα οτι τον αναφερες.
Ο Φουκω λοιπον μιλησε για δηθεν ηθικους κανονες, για στερεοτυπα... μιλησε για πολλα.
Δεν μιλησε ομως για ευρω :hmm:
Δεν δικαιολογω οντως καποιες που απαιτουν αυτο το 50 ευρω αλλα δεν δικαιολογω επισης καποιους που μιζεριαζουν με το φοβο μην τους το φαει η γυναικα απεναντι τους.

Το εχεις το 50ευρω? φατο μαζι με τη κοπελα που εισαι και κοιτα να το απολαυσεις.
Δεν το εχεις? πες δεν εχω σαλιο και αμα θες εχει παγκακι....
Προτιματε να σας καθοριζει ενα 50αρικο την ζωη σας?
Ειλικρινα χανετε το νοημα της ζωης :whistle:


Εχω φαει αρκετα εκατομμυρια (χαχαχα σε δραχμες....) μαζι με γυναικες και δεν μετανιωσα
ποτε που το εκανα.... και αν γυρναγα πισω την ζωη μου ο καημος μου θα ηταν να ετρωγα ακομα περισσοτερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Τότε [...] κάτσε κλεισμένος σπίτι για πάντα για να μην ξοδέψεις τίποτα.
Είτε έχεις σχέση, είτε δεν έχεις, έξοδοι θα υπάρχουν, καφέ θα πίνεις, ποτό θα πίνεις, κάπου θα πας με το αμάξι, ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΚΕΡΆΣΕΙΣ ΤΗ ΓΚΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΡΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ. Στη τελική πάνε σε οίκο ανοχής αν το θεωρείς τόσο χάσιμο χρήματος που είναι και πιο άμεσο.
Συμφωνώ με την Princess! Εξόδους πάντα θα χεις κ θα σου κοστίζουν! Και όντως δεν είναι ανάγκη να κεράσεις την άλλη για να πέσει στο κρεββάτι μαζί σου.Και μάλιστα κάθε φορά... Κανονικά πρέπει τους καφέδες,τα ποτά κλπ να τα πληρώνετε μισά-μισά. Ίσως πρέπει να επιλέγεις κοπέλες με άλλα κριτήρια. Σίγουρα όχι με το κριτήριο να τις πληρώνεις για ναναι μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Νομίζω ότι δεν υπάρχουν κοπέλες που να στέκονται στα 50 € ή στο γεγονός να κερνάει ο άντρας τις κοινές εξόδους τους.
Έλεος δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ασφαλώς και δεν είναι ντροπή να μη σου περισσεύουν, αλλά οι ελληνίδες είναι στην κοσμάρα τους. Αντί να σταθούν στο πλευρό των αντρών ώστε ενωμένοι να αντιμετωπίσουμε την κρίση που μας μαστίζει, κοιτάζουν πως να αρπάξουνε.
<...>
Οπότε λογικό να βλέπουν εκ του ασφαλούς το όλο ζήτημα, αφού είναι βολεμένες.

Και δε γενικεύω καθόλου.

όχι καλό μου εσύ να γενικέυεις, τσ τς τς πιπέρι στο στόμα σε όποιον λέει τέτοια επαίσχυντα ψεύδη!
:whistle:

Γιατί εκεί έξω, όποιον και να ρωτήσω, δεν έχει σχέση;
.
Στο τμήμα μου στη δουλειά, σε σύνολο 50 ατόμων ηλικίας 24-40 υπάρχουν 4 ελεύθεροι ( ο ένας διαζευγμένος πρόσφατα).

Στο περιβάλλον των φίλων μου υπάρχει 1 ελεύθερη αυτή την περίοδο.

----
Αλλά, ξέχασα, εσύ δεν γενικεύεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Ίσως πρέπει να επιλέγεις κοπέλες με άλλα κριτήρια.

Συμφωνώ. Οι εμπειρίες της πίσω πόρτας είναι ένα εξαιρετικό κριτήριο! Φαντάζεσαι να πας με τον παργαλάτσο όξω καμαρωτός και να σου πει η άλλη "μόνο πρωκτικό φιλάρα, ο κόλπος είναι κλειστός σήμερα";;

Κατάπτυστες πρωκτολάγνες του αισχίστου είδους... Όχι τίποτε άλλο, αλλά έβγαλαν και τη δικαιολογία τώρα ότι από το πολύ το πρωκτικό σπάνε και οι πέτρες στα νεφρά και είναι ότι καλύτερο για τις υπερήλικες παρτενέρ...:mad:

Υπέροχη, στον τίμιο αγώνα σου για τον επαναπροσδιορισμό των κριτηρίων, θα με βρείς στο πλάι σου. Κόλπος ξαναμμένος, ποτέ νικημένος! Ακούω πρωκτός και με πιάνει πυρετός!

Νομίζω ότι δεν υπάρχουν κοπέλες που να στέκονται στα 50 € ή στο γεγονός να κερνάει ο άντρας τις κοινές εξόδους τους.
Έλεος δηλαδή.

Κοίτα να δεις φίλε, άσχετα αν το πόστ το ξεκίνησα στην πλάκα για να τσινίσω την κυρία άνωθεν, με σένα θα το συνεχίσω στο πολύ σοβαρόθεν....

Υπάρχουν κοπέλες που στέκονται στα 50 ευρώ, κι άμα δε το κάνεις σε κοιτάνε στραβά λες και τους γ...σες την υπερήλικη θεία με τις πέτρες στα νεφρά που προείπα.

Το θέμα είναι ότι για κάθε μια τέτοια "επι χρήμασι" ραντεβουδιάρα κορασίδα τας πόδας ορθοαναδιπλούμενη, υπάρχουν άλλες 10 σοβαρές που έχουν τη δική τους μόρφωση, τη δική τους δουλειά, το δικό τους αυτοσεβασμό, και δέχονται να τα βάλουν μισά μισά (ενίοτε και να κεράσουν αυτές, γιατί δεν είναι ντροπή να σε κεράσει και η γυναίκα που και που).

Το ζουμάκι του θέματος είναι τι επιλέγουμε εμείς οι άντρες. Πρέπει να τα θέλει και λίγο ο κώλος σου για να πας με μια τέτοια που θέλει μόνο το χρήμα, κι άμα δεν τα θέλει ο κώλος σου, τουλάχιστον οφείλεις στον εαυτό σου να είσαι έξυπνος και να διακρίνεις έγκαιρα την παγίδα και να σηκωθείς να φύγεις. Άμα βλέπεις την άλλη και κάνει συζητήσεις για χρήμα και πόσα παίρνεις και πόσο μισθό είχε ο πρώην μου, και στην καφετέρια του υπουργείου ο καφές έχει 2 ευρώ και δε μπορώ να τον πληρώσω γιατί αγόρασα Φερράρι και μου κέρασε τον καφέ η Μήτση, ε χέσε με, δεν έχεις πέσει και στα καλύτερα!

Στην τελική ρε φίλε, δε σου κάνει και δεν της κάνεις. Πήγαινε εσύ με μια που έχει πιό νορμάλ απαιτήσεις ζευγαρώματος, κι άσε την άλλη να πάει να βρεί σπόνσορα. Είναι ανάγκη να χαλάμε τις καρδιές μας; Μάθετε να έχετε στόχους στη ζωή σας και να ερωτεύεστε με ότι πληρεί τα αισθηματικά σας θέλω. Όχι ότι σας σηκώνει το κάτω κεφάλι απλά επειδή έχει μ...ί κι ένα μίνι ως τον αφαλό!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Valder νασαι πλάι μου...Ειδικά στο "Ακούω πρωκτός και με πιάνει πυρετός";). btw: παργαλάτσος?? χαχαχα! Τι λέξη κ αυτή!

Τεσπα, με βρίσκεις σύμφωνη στα όσα λες. Όσον αφορά τα 50ευρω νομίζω ότι δεν έχεις δίκιο. Ναι, όντως πιστεύω ότι η πλειονότητα των γυναικών προτιμούν να τις κεράσει ο άνδρας στο 1ο ραντεβού αλλά δεν περιμένουν να ξοδέψει και 50ευρα, 100ευρα, να αφήσει και το εσώρουχό του στο μαγαζί κλπ. Νομίζω ότι αναμένουν να τους κεράσουν μόνο τον 1ο καφέ ή το 1ο ποτό. Μπορεί όμως να κάνω κ λάθος.

Επίσης, το μίνι δεν συνεπάγεται αυτομάτως "θέλω σπόνσορα". Σημασία έχει η νοοτροπία - προσωπικότητα της εκάστοτε κοπέλας κ όχι το πόσο κοντή είναι η φούστα της;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Όσον αφορά τα 50ευρω νομίζω ότι δεν έχεις δίκιο. Ναι, όντως πιστεύω ότι η πλειονότητα των γυναικών προτιμούν να τις κεράσει ο άνδρας στο 1ο ραντεβού αλλά δεν περιμένουν να ξοδέψει και 50ευρα, 100ευρα, να αφήσει και το εσώρουχό του στο μαγαζί κλπ. Νομίζω ότι αναμένουν να τους κεράσουν μόνο τον 1ο καφέ ή το 1ο ποτό. Μπορεί όμως να κάνω κ λάθος.

Επίσης, το μίνι δεν συνεπάγεται αυτομάτως "θέλω σπόνσορα". Σημασία έχει η νοοτροπία - προσωπικότητα της εκάστοτε κοπέλας κ όχι το πόσο κοντή είναι η φούστα της;):)

Έ μα κι εσύ, όπου 50άρικο, βάλε 10ρικο. Τη φιλοσοφία παρουσιάζω, το ποσό σε χάλασε;

Το μίνι άσε τι συνεπάγεται και τι όχι. Είναι ένα μεγάλο θέμα, άσχετο με το παρόν, και φυσικά δεν πάει προς τα λεφτά η αναφορά σε αυτό. Αυτό πάει στα αγόρια να μην επιλέγουν γκόμενα με βάση επιφανειακά χαρακτηριστικά αλλά να την ψάχνουν και λίγο εσώτερα τη δουλειά.

Εντάξει τώρα, σε κάλυψα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ναι βρε παιδί μου αλλά άλλο το 50ευρο κ άλλο το 10ευρο. Με 10 ευρώ καμία και κάνεις δεν θα έχει οικονομικό πρόβλημα αν κεράσει 1 φορά. Το 50ευρο πάει πολύ κ για πρώτη φορά και αν επαναλαμβάνεται . Το point μου είναι ότι οι περισσότερες γυναίκες δεν έχουν τέτοιες απαιτήσεις από τον ΄συντροφό τους. Όχι όλες αλλά πολλές. Δεν χρειάζεται ο άλλος ναχει φράγκα για ναχει κ κοπέλα.

Συμφωνώ ότι τα αγόρια πρέπει να ψάχνουν κ εσώτερα αλλά το μίνι δεν συνεπάγαται ντε και καλά "ψάχνω φραγκάτο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Ναι βρε παιδί μου αλλά άλλο το 50ευρο κ άλλο το 10ευρο. Με 10 ευρώ καμία και κάνεις δεν θα έχει οικονομικό πρόβλημα αν κεράσει 1 φορά. Το 50ευρο πάει πολύ κ για πρώτη φορά και αν επαναλαμβάνεται . Το point μου είναι ότι οι περισσότερες γυναίκες δεν έχουν τέτοιες απαιτήσεις από τον ΄συντροφό τους. Όχι όλες αλλά πολλές. Δεν χρειάζεται ο άλλος ναχει φράγκα για ναχει κ κοπέλα.

Εγώ μιλάω για την ανάγκη μερικών κολλημένων κορασίδων για την επίδειξη ιπποτισμού μέσω του χρήματος (του ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ποσού), κι εσύ κάθεσαι και μου μιλάς για το τι ποσό συνιστά υπερβολή. Και μόνο η πίεση από την κοπέλα για ιπποτισμό, είναι αρκετή, έστω και για κέρασμα του ενός Ευρώ. Δε λέω ότι συμβαίνει με όλες, αλλά με κάποιες. Συμφωνούμε ξέρεις πάνω κάτω... Συμφωνούμε...


Συμφωνώ ότι τα αγόρια πρέπει να ψάχνουν κ εσώτερα αλλά το μίνι δεν συνεπάγαται ντε και καλά "ψάχνω φραγκάτο".

Εγω δεν είπα πριν 5 λεπτά ότι " και φυσικά δεν πάει προς τα λεφτά η αναφορά σε αυτό";

Δεν πάει προς τα κεί, πως το λένε, δεν το υπεννόησα ούτε καν ξυστά. Για άλλο λόγο το είπα... Εντάξει; Τώρα καλύφθηκες;:P

ΥΓ: Σκας γάιδαρο!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top