Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,702 μέλη και 2,403,963 μηνύματα σε 74,709 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 201 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 16:14, 04-09-17:

Μεχρι ποσα λεφτα δινεις;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

VirusX

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O VirusX έγραψε: στις 01:13, 05-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από SuspiciousMinds
Κάνω μια αναζήτηση για καινούριο κινητό μιας και το δικό μου κάνει κάτι τρέλα και δεν το βλέπω να κρατάει πολύ ακόμα.
Έχω φάει λοιπόν ένα κόλλημα με το Samsung Galaxy A5 2017. Το μόνο μου με αποθαρρύνει κάπως είναι η τιμή του. Δεν ξέρω κατά πόσο το συγκεκριμένο τηλέφωνο με αυτά τα χαρακτηριστικά αξίζει αυτά τα χρήματα. Απο την άλλη θα ήθελα να πάρω ένα καλό κινητό που θα μου κρατήσει άνετα 3-4 χρόνια.
Μπορεί να μου πει κάποιος τη γνώμη του;
Από galaxy s6edge.
Σαν κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού(Samsung Galaxy A7 2017) θα σου πω τα θετικά και τα αρνητικά που εγώ πιστεύω ότι έχει.
Θετικά: Μπαταρία με βγάζει ΑΝΕΤΑ μια μέρα νορμαλ χρήσης,δεν κολλάει ποτέ,αδιάβροχο αλλά δεν το έχω δοκιμάσει και σε πισίνα(μου έχει βραχεί 2-3 φορές καλά και δεν έχει πάθει τίποτα,λένε και στην πισίνα το βουτάς χωρίς κανένα πρόβλημα),έχει ράδιο(μερικές φορές αποτελεί χρήσιμο εργαλείο) και γενικά έχει ωραίο περιβάλλον ειδικά μετά από το τελευταίο update.
Αρνητικά: Αποτύπωμα που πιάνει ανάλογα με τις ορέξεις του(ίσως το χειρότερο πράγμα πάνω σε αυτό το κινητό), ηχείο όχι τόσο καλό,κάνει απλά την δουλειά του,καλής ποιότητα γυαλί αλλά σίγουρα δεν το λες γκορίλα γκλας 4(για 5 δεν τίθεται συζήτηση)
Γενικά δεν παίζω παιχνίδια αλλά όσα έχω κατεβάσει κατά καιρούς τα σηκώνει άνετα,η κάμερα είναι μια μέτρια κάμερα που κάνει την δουλειά της αξιοπρεπώς(την λες και καλή αλλά όχι σαν του σ6,βέβαια γούστα είναι αυτά) και για να μην τα πολυλογώ είναι ένα κινητό που για 2-3 χρονάκια θα κάνει την δουλειά του μια χαρά καθώς είναι samsung που εγώ τα θεωρώ πολύ καλά(αν δεν είναι Note).
Μην ξεχάσω το SAR. Head SAR 0,5(καλό), Body 1,4 (Κακούτσικο)Μετρήσεις από 0,5 cm EU.Μέτριο σε γενικές γραμμές(αν και το βασικότερο που είναι το head SAR είναι εντάξει άρα κομπλέ)

Α5 διορθώνω
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 05-09-17 στις 23:42. Αιτία: merge.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,961 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 21:27, 05-09-17:

Ποιος νοιάζεται για το SAR? Του iphone πάει στο Θεό.
Παράθεση

VirusX

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O VirusX έγραψε: στις 23:29, 05-09-17:

Και επειδή το iphone πάει στο Θεό δεν πρέπει να το αναφέρουμε;Καλό είναι να προσέχεις γιατί δεν ξέρεις 100% ότι η ακτινοβολία του κινητού δεν προκαλεί προβλήματα.Για ένα λειτουργικό και μια κάμερα τα χρυσοπληρώνεις και σε ψήνουν και από πάνω.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SuspiciousMinds

Νεοφερμένος

H SuspiciousMinds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H SuspiciousMinds έγραψε: στις 00:21, 06-09-17:

Λοιπόν, το ιδανικό από πλευράς χρημάτων θα ήταν γύρω στα 250-300 ευρώ maximum. Εκτός αν είναι κανένα φοβερό κινητό που ίσως να το έφτανα μέχρι 350.
Απο χαρακτηριστικά θα ήθελα 32GB μνήμη, 3GB ram, 8πυρηνο επεξεργαστή, μπαταρία τουλάχιστον 3000 mAh και μια σχετικά καλή κάμερα μπρος-πίσω.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 00:33, 06-09-17:

http://www.skroutz.gr/s/8791213/Huawei-P9-32GB.html

H περιγραφη σου ειναι φωτογραφική για αυτο το κινητό σε ολα ram,καμερα,μπαταρία,επεξεργαστη και τιμή

Εχει και ταχυφορτιση 5V 2A
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristaras9 : 06-09-17 στις 00:41.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,115 μηνύματα.

O akikos έγραψε: στις 11:54, 10-11-17:

Θαυμάστε το νέο Xiaomi Mi Mix 2s. Ο ορισμός της αρπακτής αυτή η εταιρεία.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_m...news-28152.php
Παράθεση

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

O Signor Positivo talks in maths, buzzes like a fridge έγραψε: στις 14:28, 11-11-17:

Αρχική Δημοσίευση από SuspiciousMinds
Λοιπόν, το ιδανικό από πλευράς χρημάτων θα ήταν γύρω στα 250-300 ευρώ maximum. Εκτός αν είναι κανένα φοβερό κινητό που ίσως να το έφτανα μέχρι 350.
Απο χαρακτηριστικά θα ήθελα 32GB μνήμη, 3GB ram, 8πυρηνο επεξεργαστή, μπαταρία τουλάχιστον 3000 mAh και μια σχετικά καλή κάμερα μπρος-πίσω.
Η Xiaomi έχει αυτό που ψάχνεις στα μισά λεφτά. Τσέκαρε τη σειρά Redmi 4.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,115 μηνύματα.

O akikos έγραψε: στις 12:38, 03-04-18:

oneplus 6

lg g7

αυτές οι εταιρείες αξιοπρέπεια δεν έχουν;
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 13:47, 03-04-18:

Αρχική Δημοσίευση από akikos

oneplus 6

lg g7

αυτές οι εταιρείες αξιοπρέπεια δεν έχουν;
Επειδή αντέγραψαν σε design Αpple και Samsung?
Τα μισά και πλέον κινητά σε design αντιγράφουν προφανώς τις ναυαρχίδες σκοπό έχει να δούμε σε χαρακτηριστικά τι γίνεται πώς τα ανταγωνίζονται.
Παράθεση

Dimitris S

Περιβόητο Μέλος

Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε: στις 13:48, 03-04-18:

Ακικο ποια είναι η γνώμη σου για το Huawei Y6 2017?
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε: στις 17:19, 03-04-18:

Μια πολύ καλή value for money επιλογή από έναν κατασκευαστή που έχει εδώ και χρόνια παρουσία στην Ελλάδα. Έχει πάρει συμπαθητικές κριτικές.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους