[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Κι εγώ την Matte Effect χρησιμοποιώ και τη λατρεύω! Ο αφρός που χρησιμοποιώ είναι αυτός ( μου το είχε συστήσει ο δερματολόγος όταν είχα ακμή, αλλά και μετά και άλλοι δερματολόγοι που επισκέφτηκα για άλλα ζητήματα και συζητήσαμε για αυτό) και για τοπική εφαρμογή στα σπυράκια αυτό .



για ντεμακιγιάζ τι χρησιμοποιεις???...μεχρι πρότινος ειχα της αβεν, αλλα σκέφτομαι να το αλλαξω...:confused:


αφρο καθαρισμου και εγω της φρεζιντερμ χρησιμοποιω αλλα όχι πια το ακτιβ φοαμ (ειχα ακμη) αλλα το mild wash
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
κορίτσια μιας και αναφέρεστε στα γαλακτώματα καθαρισμού έχετε να προτείνετε κάτι για ευαίσθητη προς το ξηρό επιδερμίδα?? :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
κορίτσια μιας και αναφέρεστε στα γαλακτώματα καθαρισμού έχετε να προτείνετε κάτι για ευαίσθητη προς το ξηρό επιδερμίδα?? :flowers:
Εγώ που έχω ντιπ για ντιπ ξηρό δέρμα (βασικά το κατέντησα εγώ ξηρό) δοκίμασα προσφατα αυτό είναι οικονομικό και σου κρατάει για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα.Έχει και μία λοσιόν για τα μάτια την οποία χρησιμοποιώ επειδή έχει καστορέλαιο σε όλο το πρόσωπο και είναι εξίσου πολύ καλό.:)
Επίσης,με όλο το σεβασμό αλλά δοκίμασα της μαμάς μου το bioderma και μπορώ να πω ότι χρειάζεσαι αρκετή ποσότητα για να καθαριστείς πλήρως. Για το οικονομικό no comms.Γενικά,από το λίγο που το έψαξα τώρα σε κάποια beauty blogs οι γνώμες διήστανται δηλαδή άλλες πίνουν νερό στο όνομά του και άλλες δεν είναι ενθουσιασμένες.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
κορίτσια μιας και αναφέρεστε στα γαλακτώματα καθαρισμού έχετε να προτείνετε κάτι για ευαίσθητη προς το ξηρό επιδερμίδα?? :flowers:
εγώ και για ντεμακιγιάζ bioten χρησιμοποιώ (είμαι μεγάλη φαν της bioten :P)...έχει για κάθε είδους επιδερμίδα και από όσα έχω δοκιμάσει το θεωρώ το καλύτερο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
bioten και εγώ...
καμιά καλή οικονομική ενυδατική προσώπου έχετε να προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Και όντως κάνουν δουλειά? Γιατί έχω ακούσει ότι η ακμή αντιμετωπίζεται αποτελεσματικά μόνο με χάπια. :hmm: Ειδικά αν έχεις και ορμονικά θέματα όπως εγώ. :/:
Aκμή είχα στην εφηβεία και την αντιμετώπισα φαρμακευτικά με χάπια. Τώρα ως ενήλικη φροντίζω την επιδερμίδα μου με αυτά τα προιόντα, γιατί έχω την τάση να βγάζω σπυράκια εύκολα. Τις τελευταίες εβδομάδες η επιδερμίδα μου είναι στα καλύτερά της χωρίς σπυράκια (φτου, φτου,μην αυτο-ματιάξω τον εαυτό μου :P). Αν έχεις ακμή να την αντιμετωπίσεις, να μη σπάς τα σπυράκια όπως εγώ και θα βαρεθείς να ξεφλουδίζεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
για ντεμακιγιάζ τι χρησιμοποιεις???...μεχρι πρότινος ειχα της αβεν, αλλα σκέφτομαι να το αλλαξω...:confused:


αφρο καθαρισμου και εγω της φρεζιντερμ χρησιμοποιω αλλα όχι πια το ακτιβ φοαμ (ειχα ακμη) αλλα το mild wash
Δεν πολυβάφομαι-συνήθως βάζω μάσκαρα και κραγιόν- για το πρόσωπο και τα μάτια είχα πάρει από τα body shop και αυτά χρησιμοποιώ όταν πρέπει. Δεν το εχω ψάξει περισσότερο γιατί δεν βάζω make up και οι περιοχές που πρέπει να ξεβάψω είναι περιορισμένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
κορίτσια ευχαριστώ για τις προτάσεις σας :)
για ενυδατική εγώ έχω την aquavita της apivita και είμαι πολύ ευχαριστημένη!! Δε θα τη συνιστούσα όμως σε λιπαρές επιδερμίδες. Για κανονικές και ξηρές είναι σούπερ και αφήνει πολύ ευχάριστο και απαλό άρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
bioten και εγώ...
καμιά καλή οικονομική ενυδατική προσώπου έχετε να προτείνετε;
αυτή χρησιμοποιώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Δεν πολυβάφομαι-συνήθως βάζω μάσκαρα και κραγιόν- για το πρόσωπο και τα μάτια είχα πάρει από τα body shop και αυτά χρησιμοποιώ όταν πρέπει. Δεν το εχω ψάξει περισσότερο γιατί δεν βάζω make up και οι περιοχές που πρέπει να ξεβάψω είναι περιορισμένες.


Και εγω επειδή είχα ακμη (πηρα χάπια) προσπαθώ να μην πολυβάφομαι!...το θεμα είναι ότι φοβάμαι κιολας..μετα την ακμη δεν χρησιμοποιώ τίποτα που δεν είναι από φαρμακείο αλλά και αυτά φοβάμαι οπότε δεν βάζω καθόλου μεικ απ. εχω μια ενυδατικη με χρώμα και σε πολύ ιδιαιτερες περιστάσεις βάζω από αυτή :worry: οσοι ειχατε ακμη χρησιμοποιείται μεικ απ;;; και αν ναι από αλυσιδεσ ή φαρμακεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και εγω επειδή είχα ακμη (πηρα χάπια) προσπαθώ να μην πολυβάφομαι!...το θεμα είναι ότι φοβάμαι κιολας..μετα την ακμη δεν χρησιμοποιώ τίποτα που δεν είναι από φαρμακείο αλλά και αυτά φοβάμαι οπότε δεν βάζω καθόλου μεικ απ. εχω μια ενυδατικη με χρώμα και σε πολύ ιδιαιτερες περιστάσεις βάζω από αυτή :worry: οσοι ειχατε ακμη χρησιμοποιείται μεικ απ;;; και αν ναι από αλυσιδεσ ή φαρμακεια;
Γενικά,εφόσον είχες πρόβλημα με το δέρμα σου με σπυράκια εγώ πιστεύω ότι το καλύτερο θα΄ταν να ρωτήσεις τη φαρμακοποιό σου για να σου πει κάποιο make up φαρμακευτικής εταιρείας. Η ξαδέρφη μου που είχε ακμή,χρησιμοποιεί make up,aν και δεν είμαι άνθρωπος που το θεωρεί πολύ χρήσιμο. Θεωρώ πιο χρήσιμη την πούδρα.
Έχω μία ερώτηση.:redface:Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια αντηλιακή κρέμα για το πρόσωπο χωρίς αντιγηραντικά ματζούνια και με ελαφριά υφή. Ψάχνω τόσο καιρό και ό,τι και να δοκιμάσω δεν είναι αυτό που ψάχνω.:(
Any suggestions?:/:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.


ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ

SUN SCREEN VELVET FACE CREAM SPF 50+

Μια πρωτοποριακή διάφανη αντηλιακή προστασία προσώπου με μοναδική καλλυντική συμπεριφορά και άριστη εφαρμογή μ’ ένα άγγιγμα. Χάρη στην επαναστατική καινοτομία Second Skin Technology η μοναδική σύνθεσή της αφήνει μια βελούδινη αίσθηση στην επιδερμίδα, προσφέρει ματ όψη για 6 ώρες απορροφώντας το σμήγμα και απαλύνει την όψη των ρυτίδων. Η διάφανη, μη λιπαρή υφή της δεν αφήνει λευκή χροιά και την καθιστά άριστη βάση για μακιγιάζ. Προλαμβάνει τα σημάδια της φωτογήρανσης και προστατεύει από δυσχρωμίες που δημιουργούνται από την έκθεση στον ήλιο.


  • Βελούδινη αίσθηση
  • Ματ όψη για 6 ώρες, απορροφώντας τη λιπαρότητα και το σμήγμα
  • Απάλυνση της όψης των ρυτίδων
  • Δεν αφήνει λευκή χροιά
  • Ανθεκτικότητα στο νερό
  • Επιτρέπει στο δέρμα να αναπνέει
  • Μη λιπαρή υφή
Χωρίς parabens
Δερματολογικά ελεγμένη
Μη φαγεσωρογόνα
H απόλυτη αντιηλιακή. Δεν την αλλάζω με τίποτα. Κυκλοφορεί και με χρώμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Η intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
H απόλυτη αντιηλιακή. Δεν την αλλάζω με τίποτα. Κυκλοφορεί και με χρώμα!

Πόσο κοστίζει; Και απο που την πήρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Πόσο κοστίζει; Και απο που την πήρες;
Καλημέρα! Την παίρνω από φαρμακεία, δε θυμάμαι ακριβές κόστος, νομίζω γύρω στα 18€ :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
συμφωνω με aba!!! είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει και δε νομίζω να την αλλάξω.. Νομίζω στα hondos έχουν προσφορά στα αντηλιακά αυτό τον καιρό οποτε μπορει να τη βρειτε πιο φθηνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
H απόλυτη αντιηλιακή. Δεν την αλλάζω με τίποτα. Κυκλοφορεί και με χρώμα!
συμφωνω με aba!!! είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει και δε νομίζω να την αλλάξω.. Νομίζω στα hondos έχουν προσφορά στα αντηλιακά αυτό τον καιρό οποτε μπορει να τη βρειτε πιο φθηνά.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις! Η αλήθεια είναι ότι μεταξύ της Frezyderm και της Apivita βρισκόμουν διότι έχω ακούσει και από τα beauty blogs που ψάχνω έχουν καλές κριτικές.
Αλλά έχω το κακό η μαμά μου να θέλει να πάρω κάποιο φυτικό αντιηλιακό,οπότε μάλλον τείνω προς την Apivita. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια.
^^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
και της apivita ειναι αρκετά καλό!! η μητέρα μου που το χρησιμοποιεί είναι πολύ ευχαριστημένη. εμένα μου είχε φανεί κάπως βαρύ και γενικά πάντα ένιωθα τα αντηλιακά να μου φράζουν τους πόρους του δέρματος. το frezyderm έχει βελούδινη αίσθηση, σαν χάδι στο πρόσωπο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Η intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Φωτεινή ευχαριστω πολυ!
Εγω κοριτσια χρησιμοποιω Garnier Skin Naturals Hydra-Adapt. Ειχα παει Hondos και μου ειπαν να την παρω γιατι η επιδερμιδα μου ειναι πολυ στεγνη και ξερη και οταν εχει πολυ ζεστη ή πολυ κρυο ξεφλουδιζω λιγο. Παρ'ολα αυτα δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενη καθως αργει να απορροφηθει!

Αν και δεν εχω χρησιμοποιησει την κρεμα που ανεφερε παραπανω Αννα, την συνιστω γιατι γενικα τα προιοντα seba-med ειναι τρομερα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
και της apivita ειναι αρκετά καλό!! η μητέρα μου που το χρησιμοποιεί είναι πολύ ευχαριστημένη. εμένα μου είχε φανεί κάπως βαρύ και γενικά πάντα ένιωθα τα αντηλιακά να μου φράζουν τους πόρους του δέρματος. το frezyderm έχει βελούδινη αίσθηση, σαν χάδι στο πρόσωπο :P
Της Frezyderm μου πέφτει και λίγο ακριβό.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
ναι δε διαφωνώ.. 18 ευρώ δεν είναι λίγα. γι αυτό σου είπα για προσφορές. εγώ το πήρα γύρω στα 13 ευρώ που θεωρώ καλή τιμή για το προιον. και σε ηλεκτρονικά φαρμακεία μπορείς να το βρεις σε οικονομική τιμή. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top