[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
KE παρανοησες. Η εκφραση μου φερε ναυτία :P Την συσκευη/πραξη δε χρειαστηκε να την κανω :P


ούτε εγώ χρειάστηκε να κάνω ποτέ σκοπιά :P
βασικά δεν μου έρχεται στο μυαλό η ελληνική λέξη για το απλικατέρ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εμενα παντως παιδια η λεξη "απλικατερ" μια χαρα νορμαλ μου ακουγεται!
Δεν ξερω τι λετε εσεις!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αηδια ειναι. Πολυ κακοηχη και με τοσες Ελληνικές θα καθομουν να βρω την δικη μας μονο και μονο για να μην χρησημοποιω αυτο το Γαλλικο αποβρασμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τωρα δεν ξερω πως να το θεσω ευγενικα, αλλα λογικα θα ειναι οπως ειναι τα χαπια που γυρω γυρωεχουν ζελατινα και λιωνουν στο στομαχι...απλα αυτο θα λιωνει στο Υ και θα παει η κρεμα εκει που πρεπει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εμενα παντως παιδια η λεξη "απλικατερ" μια χαρα νορμαλ μου ακουγεται!
Δεν ξερω τι λετε εσεις!:P

ούτε εγώ χρειάστηκε να κάνω ποτέ σκοπιά :P
βασικά δεν μου έρχεται στο μυαλό η ελληνική λέξη για το απλικατέρ:P
μέσο ή όργανο επίχρισης, επάλειπτρο :P :P :P

Δεν έχει απλικατέρ. Κι εννοώ πως είναι συσκευασία σαν αυτή που έχουν τα χάπια, μόνο που έχει κρέμα εκεί. Και στις οδηγίες λέει "βάζετε το υπόθετο, όσο πιο βαθιά μπορείτε στον κόλπο". Αμάν! :redface:

Σίγουρα θα έχει κάποιο αξεσουάρ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Girlz, θέλω τα φώτα σας....

Όπως γνωρίζετε είμαι μελαχρινή... Και όπως πιθανόν να έχετε υπόψη "η τριχοφυία ταλαιπωρεί εμάς τις μελαχρινές" :P

Έχοντας λοιπόν κατά καιρούς περάσει από ξυράφια, veet-oειδή σκευάσματα και τελευταίως... τσιμπιδάκι και πολύ υπομονή (:P), αποφάσισα τελειώνοντας το καλοκαίρι να κάνω κάτι πιο...δραστικό για την περιοχή του μπικίνι...

Απευθύνθηκα σε ένα από τα μεγάλα ινστιτούτα και μου είπαν ότι για πλήρη λύση του...θέματός μου (:P) θα απαιτηθούν 1350? που επειδή έχω ξαναπάει εκεί πιο παλιά για κάτι καθαρισμούς και τέτοια θεωρούμαι "πελάτισσα" οπότε έχω μια έκπτωση και θα μου το δώσουν το πρόγραμμα 1000?.

Τα οποία μου φάνηκαν πολλά (7 επισκέψεις λέει θα είναι) :/:

Αλλά επειδή το πήρα απόφαση να το κάνω, θα τα δώσω αν χρειαστεί. Αυτό που δεν ξέρω καθόλου όμως είναι αν αυτή η τιμή είναι ... λογική ή αν τελικά με αυτά τα λεφτά πληρώνω τους...καναπέδες, τον ...καφέ που μου προσέφεραν, το ...ταγεράκι της κυρίας με την οποία μίλησα κοκ, ή αν ... αυτή είναι η τιμή και ακόμα και οι αισθητικοί (ή όποια άλλη ειδικότητα είναι τέσπα για αυτά τα πράγματα) παίρνουν τόσο.

Έχετε καμιά ιδέα? Αναφέρομαι για Αθήνα προφανώς...

Thank you :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ευτυχώς που μας ρωτάς :D
ΜΑΚΡΥΑ από ινστιτούτα "καναπέ" για τέτοιες δουλειές
αν θες πραγματικά καλή δουλειά, πρέπει να πας σε ειδικευμένο δερματολόγο για αυτή τη δουλειά
σε γιατρό!
επιπλέον, στον γιατρό πληρώνεις ανά επίσκεψη κι όχι συμβόλαιο...
δοκιμάζεις, βλέπεις πως πάει και αν θες συνεχίζεις... αν όχι, δεν κλαις τα λεφτά του συμβολαίου σου
έχω ακούσει από κοπέλα ότι πόναγε πάαααααααρα πολύ κι από άλλη ότι δεν κατάλαβε χριστό...
άρα? ίσως μπορείς να το κάνεις ίσως κι όχι
μη δεσμεύεσαι λοιπόν με συμβόλαια και μάλιστα με μη επαγγελματίες για το συγκεκριμένο θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
και τι ψάχνω να βρω? Δερματολόγο? Αισθητικό?

Εκεί μου πρότιναν φωτόλυση γιατί το κερί δεν θα μου κάνει δουλεια (η αλήθεια είναι ότι και όταν το είχα δοκιμάσει μόνη μου το κερί και με παίδεψε αρκετά και για ώρες και δεν είδα και τρελή προκοπή, ντάξυ μπορεί να μην το κανα κι εγώ καλά, αλλά σε κάθε περίπτωση ψάχνω κάτι πιο ... μόνιμο) μιας και εμείς οι ... μελαχρινές είμαστε οι... ριγμένες της φύσης σε τέτοια θέματα :P, άποψη με την οποία γενικά συμφωνω... Έχω ακούσει ότι γίνεται και με laser... Ισχύουν αυτά ή λέω μπαρούφες?

[η σχέση μου με την..επαγγελματική αισθητική περιορίζεται σε μερικούς καθαρισμούς που μου έχει κάνει δώρο κατά καιρούς η ...μανούλα:redface:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
και τι ψάχνω να βρω? Δερματολόγο? Αισθητικό?

Εκεί μου πρότιναν φωτόλυση γιατί το κερί δεν θα μου κάνει δουλεια (η αλήθεια είναι ότι και όταν το είχα δοκιμάσει μόνη μου το κερί και με παίδεψε αρκετά και για ώρες και δεν είδα και τρελή προκοπή, ντάξυ μπορεί να μην το κανα κι εγώ καλά, αλλά σε κάθε περίπτωση ψάχνω κάτι πιο ... μόνιμο) μιας και εμείς οι ... μελαχρινές είμαστε οι... ριγμένες της φύσης σε τέτοια θέματα :P, άποψη με την οποία γενικά συμφωνω... Έχω ακούσει ότι γίνεται και με laser... Ισχύουν αυτά ή λέω μπαρούφες?

[η σχέση μου με την..επαγγελματική αισθητική περιορίζεται σε μερικούς καθαρισμούς που μου έχει κάνει δώρο κατά καιρούς η ...μανούλα:redface:]

Ψάχνεις δερματολόγο ή πολύ καλό αισθητικό και ναι γίνεται και με λέιζερ, αν θυμάμαι καλά κανένα 500 κοστίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ψάχνεις δερματολόγο ή πολύ καλό αισθητικό και ναι γίνεται και με λέιζερ, αν θυμάμαι καλά κανένα 500 κοστίζει!
ciby, εσύ είδες παραπίσω που σου έλεγα ότι βρήκα τις κορδέλες που έψαχνες για τα μαλλιά? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
ciby, εσύ είδες παραπίσω που σου έλεγα ότι βρήκα τις κορδέλες που έψαχνες για τα μαλλιά? :P

Ωχ! Δεν το χα δει .... ήμουν σε άδεια τότε! :D

Έφυγα αύριο για Αχιλλέας ...... :clapup::clapup::clapup: Θενκς ΚουΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αν βρεις ακρη νεραιδα για τα νουμερα με τις πολλες κατηγοριες (3/5 μαγιω σου εχουν ιδια νουμερολογια μ'αυτο που ψαχνω:P..αυτα που εχουν 80 για small, αλλα τοσα για medium ktl ktl) πες με κι εμενα, γιατι αλλ'αντ'αλλα απ'οτι παιρνω κανονικα μου τα βγαζει, κι αυτο το ερωτευτηκα καπως παραφορα.

Michelle.. Single, S I N G L E . Θα κανονισουμε τα φαγια, θα μου χεις φτιαξει το σουσι σε ταπερακια, και θα πεταχτει ο Exposed να σου παρει ενα, το ξερω το στορι. :pfff::P

Εχω τα μαγιω στα χερια μου και οπως σου ειχα ηδη γραψει, ειχα παρει σε ολα το πανω μερος Μ και το κατω μερος S και αποδειχτηκε οτι ηταν σωστη η επιλογη μου....Μου κανουν μια χαρα...:)
Ακομα και το ολοσωμο που πηρα σε S μια χαρα χωρανε μεσα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τώρα η Νεράιδα μας λέει ότι έχει κορμάρα με μεγάλα boobs :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
τώρα η Νεράιδα μας λέει ότι έχει κορμάρα με μεγάλα boobs :P

Τς τς τς ...δε με παρακολουθεις καθολου και θα σε μαλλωσω!
Εχει ειπωθει ηδη...δεν ειναι η 1η φορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Με τελωνεια και λοιπα τελικα κανενα προβλημα η εξτρα φοροι? Ο,τι σου βγαλε κανοντας check out μονο? Και τα παρελαβες απο ταχυδρομειο, η ηρθε με κουριερ σπιτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgiamar

Νεοφερμένος

Η georgiamar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κάνω μανικιούρ μόνη μου, μουλιάζω και κόβω τα πετσάκια και όσο πιο πολύ τα κόβω τόσο πιο πολύ βγαίνουν. Τι να κάνω? αμα τα αφήσω γίνονται χάλια...

Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχετε να μην ταιριάζει στην ροή του παρών θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τι εννοείς πετσάκια; :worry:

Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχετε να μην ταιριάζει στην ροή του παρών θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

korinaki

Νεοφερμένος

Η korinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κάνω μανικιούρ μόνη μου, μουλιάζω και κόβω τα πετσάκια και όσο πιο πολύ τα κόβω τόσο πιο πολύ βγαίνουν. Τι να κάνω? αμα τα αφήσω γίνονται χάλια...


Εϊδα τη διφήμηση σε ένα περιοδικό και παρήγγηλα το cuticle

remover και condition με scrub της frenchi , απο τότε τα κάνω μια φορά την εβδομάδα και τα

πετσάκια μου ειναι πάντα φρέσκα και χωρις πληγές

Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχετε να μην ταιριάζει στην ροή του παρών θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Γιατι σας φαινονται τοσο αντιαισθητικα τα πετσακια? Αν ειναι βαμμενα τα νυχια ουτε που τα προσεχει κανεις..:P

Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχετε να μην ταιριάζει στην ροή του παρών θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Γιατί μάλλον το να έχεις προσεγμένα πετσάκια αυτόματα σημαίνει ότι επισκέπτεσαι μανικιουρίστρια στα μυαλά των περισσοτέρων και άρα είσαι πιο "κοκέτα" ή "τα σκας" ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο...
Προσωπικά θεωρώ ότι δεν αξίζει να δίνει κανείς ένα γκασμά λεφτά κάθε τρεις και λίγο σε μανικιουρ-πεντικιούρ...
Αλλά μετά μας φταίνε και τα 600 ευρώ μισθός...
Άβυσσος η ψυχή του Νεοέλληνα!!!!

Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχετε να μην ταιριάζει στην ροή του παρών θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top