Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,945 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,559 μηνύματα σε 95,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 369 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Μελαγχολία/ θλίψη μετά από προκαταρκτικά

Evaki_555

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evaki_555
H Evaki_555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Evaki_555 έγραψε στις 15:00, 11-09-17:

Ειμαι 21 ετών και δεν εχω προχωρήσει σε σεξουαλικη επαφή ακόμη . Αυτο οφείλεται στο οτι δεν έτυχε να βρω κάποιον που να μου αρεσει τοσο ώστε να γινει και να ειναι αμοιβαία η επιθυμία . Εδω και λιγο καιρο βγαίνω με ενα παιδι που μου αρεσει αρκετα και πιςτευω πως θα μπορούσε να συμβεί με αυτον . Πιστευω πως απο τη στάση που εχει δείξει δε με θελει μονο για το σεξ αλλα και για παραπάνω, οπως ψάχνω και εγω . Ερωτευμένη δε μπορω να πω οτι ειμαι... και πιστευω σε αυτο ευθύνεται και εκείνος γιατι δεν ειναι τοσο γλυκός και τρυφερός μαζι μου, δηλαδη πολλες φορες εγω του ζητάω να με παρει μια αγκαλια ή να μου δωσει ενα φιλί για Καληνυχτα οταν φευγω , πράγμα τα που τα θεωρώ αυτονόητα για κάποιον που του αρεσει μια κοπελα. Γι'αυτο και εγω δε μπορω να πω πως νιώθω έρωτα , γτ αυτες οι μικρές λεπτομεριες ειναι που θα σε κάνουν να νιώσεις ομορφα για κάποιον . Πρόσφατα βρεθήκαμε στο σπιτι του και κάναμε μονο προκαταρκτικά , δεν προχωρησαμε ομως σε σεξουαλικη επαφή . Ωστόσο εγω μετα απο αυτο ενιωσα κάπως ασχημα . Αισθανόμουν δηλαδη θλίψη, μελαγχολία και κάπως σαν ενοχές, δε ξερω γιατι. Σα να μην ενιωθα άνετα με ο,τι συνέβη. Και εχω παραξενευτεί παρα πολυ για αυτο το συναισθημα , γιατι θα επρεπε να νιώθω ομορφα , παρόλα αυτα εγω νιώθω πολυ ασχημα με τον εαυτό μου, δηλαδη και την ωρα που γινόταν αυτη η φαση ενιωθα κάπως άβολα. Την ημερα που βρεθήκαμε στο σπιτι του προσπάθησε να γινει κατι παραπάνω και εγω τον σταματούσα γτ δεν ένιωθα άνετα και αντι να το σταματήσει το έκανε συνέχεια και προσπαθούσε να γινει κατι παραπάνω , κάνοντας με να νιώσω κάπως άβολα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,166 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:23, 11-09-17:

Πολλή σημασία δίνεις σε όλα αυτά (ίσως νιώθεις ενοχές επειδή θα *έπρεπε* να έχεις κάνει σεξ ως τώρα), χαλάρωσε, αφέσου αφού ο τύπος σ αρέσει και όλα θα έρθουν μόνα τους. Νομίζω βάζεις μόνη σου φρένο χωρίς λόγο...Πόσο καιρό βγαίνετε;

Επίσης αυτά τα "δεν με φίλησε για καληνύχτα, δεν είναι γλυκός", είναι λίγο βλακίτσες, δεν χρειάζονται να γίνονται οι κλισεδιές για να καταλάβεις αν κάποιος είναι τρυφερός μαζί σου, τώρα αν γενικότερα παίρνεις αυτό το vibe άλλο θέμα.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,607 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 15:31, 11-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
(ίσως νιώθεις ενοχές επειδή θα *έπρεπε* να έχεις κάνει σεξ ως τώρα)
Αυτό πιστεύω ότι φταίει. Είσαι σιγουρη ότι σου αρέσει πραγματικά; Μήπως θες να κανεις κάτι μαζί του μόνο και μόνο επειδή θα "έπρεπε" να ειχες κάνει κάτι; Ισως γι'αυτο να μην νιώθεις άνετα, επειδή στην πραγματικότητα δεν σου αρέσει
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Helium

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Helium
H Helium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 182 μηνύματα.

H Helium έγραψε στις 16:07, 11-09-17:

Κοίτα, το ότι εφτασες 21 και δεν έχεις κάνει σεξ, από τη μια δεν σημαίνει πως πρέπει να κατσεις στον πρώτο τυχοντα, μόνο και μόνο επειδή κάποιος κανόνας το λέει ότι θα έπρεπε να έχει γίνει, και ειδικά όταν δεν νιωθεις καλά μαζί του. Από την άλλη όσο περνάνε τα χρόνια ίσως σου γίνει πιο δύσκολο γιατί μπαίνουν στη μέση και ψυχολογικοι και σωματικοι παράγοντες. Αν δεν νιωθεις καλά να το κάνεις με το συγκεκριμένο άτομο, μην το κάνεις μόνο και μόνο γιατί έτσι πρέπει. (Βέβαια, κι αυτός καταλαβαινεις ότι είναι σε μια ηλικία που θέλει κάτι παραπάνω. Ναι μεν πρέπει να σεβαστει το όχι σου, αλλά κι εσύ πρέπει να σεβαστεις τις ανάγκες του. Αν αυτό σημαίνει ότι ή προχωρατε ή τέλος, δεν έχει κάπου άδικο.) Αν όμως αυτό συνεχιστεί στις επόμενες σχέσεις σου, ίσως θα πρέπει να ψαξεις λίγο την σεξουαλικοτητα σου αλλά και τους τυχόν παράγοντες που σε οδηγούν στην απουσία αυτής. Γιατί αν συνεχιστεί καταλαβαινεις ότι δεν είναι στραβος ο γυαλός.. Δεν υπάρχει τίποτα κακό στο να είναι κάποιος ασεξουαλ πέραν κάποιων ορμονικων διαταραχών. Το λάθος είναι η καταπίεση της σεξουαλικοτητας που μπορεί να οφείλεται σε διάφορους παράγοντες.
Αλλα για να μην σε ανησυχω άδικα: αντί να κλεινεσαι πιο πολύ, αφεσου λίγο πιο ελεύθερη κι ασε τα πράγματα να κυλισουν. Μην ψαχνεις την τρυφεροτητα σε πράγματα όπως τα φιλιά και οι αγκαλιες. Να μπαινουμε και λίγο στη θέση του άλλου που μπορεί για τον χ,y λόγο να μην τα θέλει αυτά. Σημασία εχουν άλλα πράγματα πιο ουσιαστικά.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Objectivism (Covfefe)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Objectivism
Ο Covfefe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Οδηγός ταξί . Έχει γράψει 1,163 μηνύματα.

O Objectivism έγραψε στις 16:55, 11-09-17:

Δόξα και τιμή στους τιτανομέγιστους, Νιούτον και Τέσλα, που έφτυσαν κατάμουτρα το σεξουαλικό δόγμα και έμειναν για πάντα παρθένοι.

Κάνε σεξ όποτε θελήσεις εσύ, πραγματικά. Δεν υπάρχει λόγος να ανυσηχείς κατά την γνώμη μου. Το χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί είναι να σε απαγάγουν σατανιστές. Απ'όσο γνωρίζω αυτοί ψάχνουν παρθένες για να θυσιάσουν. Πέρα από την πλάκα, αν το πιέσεις θα το μετανιώνεις όλη σου τη ζωή.
12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,405 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 18:34, 11-09-17:

Απορία: αφού, όπως λες, δεν είσαι ερωτευμένη κι εκείνος δεν είναι τρυφερός μαζί σου και γενικά δεν φαίνεται να σε καλύπτει συναισθηματικά, γιατί μένεις ακόμα σε αυτή τη σχέση;Προχώρα και βρες κάποιον άλλον που δεν ζητιανεύεις από αυτόν την αγκαλιά και το φιλί.
Μη βιάζεις τα πράγματα να γίνουν πριν την ώρα τους (ακόμα κι αν αυτή η ώρα δείχνει να καθυστερεί).
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devil
Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 146 μηνύματα.

O Devil έγραψε στις 00:32, 12-09-17:

Επειδή μπηκες να ακούσεις γνώμες θα σου μιλήσω από την αντρική πλευρά. Εσυ λές ότι ένιωσες άβολα. Το δεχομαστε. Βεβαια θα πρέπει να του πεις με σχετικά ηρεμο τροπο για ποιο λογο νιώθεις άβολα για να βελτιωθεί και αυτος ή να αλλάξει (αν μπορει) αλλιως δεν είναι μέντιουμ να μυρισει τα νυχια του. Ουτε επισης είναι μέντιουμ οι άντρες να καταλαβαινουν ότι κάποια θέλει .... αλλα όταν την παιρνουν τηλεφωνο και της προτεινουν έξοδο κάνει την δυσκολη. Εχω σταματησει να ασχολουμαι με τέτοιες συμπεριφορές.

Μετα τι προκαταρκτικά κάνατε; απλά φιλάκια; φαντασου πως νιώθει αυτος που έχει κοπελα και πάει σπιτι και τελειώνει μονος του. Έχει καμια διαφορά; όχι. Ειχα γράψει πιο παλιά ότι αν κάποιος ή κάποια δεν είναι έτοιμοι ακομα μπορουν να ολοκληρώσουν και χωρις σεξουαλική επαφή αλλα με άλλο τροπο. Δεν σου είναι κάτι πιστευω οντας 21 χρονων να τον ικανοποιήσεις με άλλο τροπο όπως και αυτος εσενα .... μέχρι να νιώσεις έτοιμη για συνέχεια. Τρώγοντας έρχεται η όρεξη που λένε.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,166 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 10:01, 12-09-17:

Καλά νομίζω αν μπουν στην διαδικασία να ικανοποιήσουν ο ένας τον άλλον, το σεξ θα έρθει τελείως φυσικά. Αν όμως συνεχίσει να τον κόβει κάθε φορά (για τους Χ,Ψ λόγους), και αυτός θα ξενερώσει άσχημα κάποια στιγμή και αυτή θα συνεχίσει να νιώθει άσχημα.

Επίσης, απενοχοποίησε την πρώτη φορά. Ναι οκ, δεν θες να το κάνεις με τον πρώτο τυχόντα και περιμένεις κάποιον να σου κάνει το κλικ, σεβαστό, αλλά και από την άλλη και να μην είναι Ο ΕΝΑΣ δεν θα σε κάνει να "χαραμιστείς" κάπως. Σεξ είναι, μπορεί να βγει σκατά τις πρώτες 5 φορές ή με τους πρώτους 3 άντρες, και μετά να είναι υπέροχο, αλλά αν δεν πιέσεις και εσύ λίγο τον εαυτό σου να μην το υπεραναλύει τόσο, θα μείνεις κολλημένη σ αυτή την λούπα και όσο περνάει ο καιρός (ή τα χρόνια), θα είναι δυσκολότερο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ερινύς : 12-09-17 στις 10:41.
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Devil έγραψε στις 10:38, 12-09-17:

Έχει και ο άντρας μεριδιο ευθύνης βεβαια .... κανονικα πρέπει να σε ρωτησει σε ποιο μέρος σου αρέσει ... να σε πάρει με το αμαξι και να πάτε εκει. Να σου πει να φοράς και κάτι πιο ελαφρυ από πριν! Και να κανει σιγα σιγα παιχνιδι. Αλλα εντάξει μικροι ειστε ακομα. Εγω είμαι 31 να φανταστείς. Και εγω στην ηλικια σας ειχα κάνει κάποια λάθη.

Όταν ημουν στην ηλικια των 22-23 ειχα αργησει σε ένα ραντεβού και περιμενε η κοπελα στο σταθμο .... μαλακια. Τωρα σε κάτι αντιστοιχο της έχω πει σε ποιο μαγαζι να πάει και έχω πάρει τηλεφωνο από πριν να τους πω να την καθισουν κάπου και να παραγγείλει και έρχομαι. Τελειως διαφορετική προσεγγιση και αντιμετωπιση. Στην 1η περιπτωση παιζει να σε στειλει στην 2η το σώζεις.

Στα 22-23 το έβλεπες βουνο πωπω ρε παιδι μου άργησα ... χάλασε ο κοσμος! Ηρθε το τέλος κτλπ. αλλα πάντα υπάρχει κάτι που μπορεις να κάνεις. Ετσι και εσεις τωρα το βλέπετε βουνό.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devil : 12-09-17 στις 10:44.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Evaki_555

Νεοφερμένος

H Evaki_555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Evaki_555 έγραψε στις 13:25, 12-09-17:

Πολλή σημασία δίνεις σε όλα αυτά (ίσως νιώθεις ενοχές επειδή θα *έπρεπε* να έχεις κάνει σεξ ως τώρα), χαλάρωσε, αφέσου αφού ο τύπος σ αρέσει και όλα θα έρθουν μόνα τους. Νομίζω βάζεις μόνη σου φρένο χωρίς λόγο...Πόσο καιρό βγαίνετε;

Επίσης αυτά τα "δεν με φίλησε για καληνύχτα, δεν είναι γλυκός", είναι λίγο βλακίτσες, δεν χρειάζονται να γίνονται οι κλισεδιές για να καταλάβεις αν κάποιος είναι τρυφερός μαζί σου, τώρα αν γενικότερα παίρνεις αυτό το vibe άλλο θέμα.
Μου αρεσει ναι, αλλα κολλάω στο οτι θελω και ο αλλος να μου δείξει οτι με θελει , οτι υπάρχει επιθυμία για να με προδιαθέσει και εμενα να αφεθώ ! Εκείνος ενω ισχυρίζεται οτι του αρέσω, πριν λίγες μερες μου ειπε "εισαι παρα πολυ καλη κοπελα αλλα νιώθω οτι δεν ταιριάζουμε παρα πολυ στα ενδιαφέροντα μας" και οταν τον ρωτησα τοτε γιατι το συνεχίζεις μαζι μου ; μου απαντησε οτι δε θελει να κανει βιαστικές κινήσεις και να τελειωσει κατι που μπορει να ειναι καλο και να αξιζει . Ομως οταν κάποιος σου λεει οτι δεν βριςκει τπτ κοινό μαζι σου πέρα απο το οτι περναει καλα την ωρα του, πώς να με κανει και εμενα να αφεθώ και να προχωρήσω ; αυτοματα γίνομαι και εγω πιο συγκρατημένη ! Και ναι συμφωνώ πως τρυφερότητα δεν ειναι μονο ενα φιλί για Καληνυχτα αλλα ειναι και πολλα αλλα που νιώθω οτι δεν λαμβάνω....

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Αυτό πιστεύω ότι φταίει. Είσαι σιγουρη ότι σου αρέσει πραγματικά; Μήπως θες να κανεις κάτι μαζί του μόνο και μόνο επειδή θα "έπρεπε" να ειχες κάνει κάτι; Ισως γι'αυτο να μην νιώθεις άνετα, επειδή στην πραγματικότητα δεν σου αρέσει
Ειναι ενα καλο παιδι πιστευω, έψαχνε για κατι πιο σοβαρό οπως και εγω...μιλουσαμε πολυ και σκεφτηκα οτι υπάρχει επικοινωνία, οποτε θεωρησα οτι θα μπορούσε να γινει κατι παραπάνω με εκεινον ...

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Απορία: αφού, όπως λες, δεν είσαι ερωτευμένη κι εκείνος δεν είναι τρυφερός μαζί σου και γενικά δεν φαίνεται να σε καλύπτει συναισθηματικά, γιατί μένεις ακόμα σε αυτή τη σχέση;Προχώρα και βρες κάποιον άλλον που δεν ζητιανεύεις από αυτόν την αγκαλιά και το φιλί.
Μη βιάζεις τα πράγματα να γίνουν πριν την ώρα τους (ακόμα κι αν αυτή η ώρα δείχνει να καθυστερεί).
Το ξερω πως ετσι πρεπει να γινει , εχω περασει ομως τόσες πολλες απογοητευσεις... νιώθω πως αν απογοητευτώ και τωρα και λήξει άδοξα και αυτη η ιστορια, δε θα συμβεί ποτε τίποτε καλο για εμενα.. οτι ποτε δε θα βρω αυτο που θελω και πως εγω φταιω που τιποτα δεν μου παει καλα στα αισθηματικά τοσο καιρο :/ Θα πρεπει να το αποδεχτώ οτι ποτε δε θα ειναι αρκετη για να νιώσει κάποιος κατι παραπάνω

Αρχική Δημοσίευση από Devil
Επειδή μπηκες να ακούσεις γνώμες θα σου μιλήσω από την αντρική πλευρά. Εσυ λές ότι ένιωσες άβολα. Το δεχομαστε. Βεβαια θα πρέπει να του πεις με σχετικά ηρεμο τροπο για ποιο λογο νιώθεις άβολα για να βελτιωθεί και αυτος ή να αλλάξει (αν μπορει) αλλιως δεν είναι μέντιουμ να μυρισει τα νυχια του. Ουτε επισης είναι μέντιουμ οι άντρες να καταλαβαινουν ότι κάποια θέλει .... αλλα όταν την παιρνουν τηλεφωνο και της προτεινουν έξοδο κάνει την δυσκολη. Εχω σταματησει να ασχολουμαι με τέτοιες συμπεριφορές.

Μετα τι προκαταρκτικά κάνατε; απλά φιλάκια; φαντασου πως νιώθει αυτος που έχει κοπελα και πάει σπιτι και τελειώνει μονος του. Έχει καμια διαφορά; όχι. Ειχα γράψει πιο παλιά ότι αν κάποιος ή κάποια δεν είναι έτοιμοι ακομα μπορουν να ολοκληρώσουν και χωρις σεξουαλική επαφή αλλα με άλλο τροπο. Δεν σου είναι κάτι πιστευω οντας 21 χρονων να τον ικανοποιήσεις με άλλο τροπο όπως και αυτος εσενα .... μέχρι να νιώσεις έτοιμη για συνέχεια. Τρώγοντας έρχεται η όρεξη που λένε.
Του ειπα τι με έκανε να νιώσω άβολα πολλες φορες ομως το συνεχιζε σα να μην το ειπα Ισως πανω στη στιγμη, δεν ξερω . Επίσης δεν εχω κανει τη δυσκολη και ειμαι πολυ ξεκάθαρη στο τι θελω. Οχι δεν κάναμε μονο φιλάκια

Καλά νομίζω αν μπουν στην διαδικασία να ικανοποιήσουν ο ένας τον άλλον, το σεξ θα έρθει τελείως φυσικά. Αν όμως συνεχίσει να τον κόβει κάθε φορά (για τους Χ,Ψ λόγους), και αυτός θα ξενερώσει άσχημα κάποια στιγμή και αυτή θα συνεχίσει να νιώθει άσχημα.

Επίσης, απενοχοποίησε την πρώτη φορά. Ναι οκ, δεν θες να το κάνεις με τον πρώτο τυχόντα και περιμένεις κάποιον να σου κάνει το κλικ, σεβαστό, αλλά και από την άλλη και να μην είναι Ο ΕΝΑΣ δεν θα σε κάνει να "χαραμιστείς" κάπως. Σεξ είναι, μπορεί να βγει σκατά τις πρώτες 5 φορές ή με τους πρώτους 3 άντρες, και μετά να είναι υπέροχο, αλλά αν δεν πιέσεις και εσύ λίγο τον εαυτό σου να μην το υπεραναλύει τόσο, θα μείνεις κολλημένη σ αυτή την λούπα και όσο περνάει ο καιρός (ή τα χρόνια), θα είναι δυσκολότερο.
Συμφωνώ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 12-09-17 στις 18:48. Αιτία: merge.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Evaki_555

Νεοφερμένος

H Evaki_555 έγραψε στις 14:55, 12-09-17:

Πρόσφατα τον ρωτησα αν γενικα νιωθει κατι παραπάνω και μου ειπε οτι ειμαι πολυ καλη κοπελα, αλλα δεν ταιριάζουμε τοσο πολυ οσο θα περίμενε ως προς τα ενδιαφέροντα για να περνάμε μαζι τον ελεύθερο χρονο μας. Οταν τον ρωτησα να μου εξηγήσει τι εννοεί και τι ειδους πραγματα θα του αρεςαν να κανουμε για να νιώσει οτι ταιριάζουμε, δεν ήξερε να μου απαντήσει. Μου ειπε απλα οτι του αρεσουν τα βιντεο γκειμ, τα κόμικς οι σειρες και οι ταινιες. Του απαντηςα οτι και εμενα μου αρεσουν οι σειρες και οι ταινιες, αλλα δυστυχώς δεν έτυχε να ασχοληθώ με βιντεο γκειμς, και οτι αν αυτο ειναι που ψάχνει σε μια κοπελα, τοτε λυπάμαι αλλα δεν μπορω να κανω κατι. Μου ειπε οτι πέρα απο το οτι περναει καλα μαζι μου και του αρεσει η παρέα μου, δεν βρισκει κοινά μεταξύ μας που να μας ενώνουν και πραγματα να μιλάμε, πράγμα που ειναι τελειως ανόητο γιατι τοσο καιρο εχω θεσει άπειρα θεματα συζήτησης και εχουμε μιλήσει για πολλα πραγματα καθε είδους. Εγω τον ρωτησα τοτε γιατι το συνεχίζει μαζι μου, εφόσον νιωθει ετσι και μου απαντησε οτι δε θελει να κανει βιαστικές κινήσεις και να χασει κατι που μπορει να αποδειχτεί καλο. Ωςτοσο εγω ειμαι πολυ μπερδεμένη και δεν ξερω τι να κανω. Οταν ο αλλος δείχνει οτι ενταξει δεν πολυκαίγεται κιολας και δεν με θελει και πολυ, νιωθει οτι δεν ταιριάζουμε, τοτε εγω πώς να αφεθώ ; Ειμαι πολυ προβληματισμένη... Δε ξερω τι να πανω , να του πω να το τελειωσουμε εφόσον νιωθει ολα αυτα και οχι κατι ιδιαίτερο για μενα ή να κανω προσπάθεια να το συνεχίσω ;
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:58, 12-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Evaki_555
Μου αρεσει ναι, αλλα κολλάω στο οτι θελω και ο αλλος να μου δείξει οτι με θελει , οτι υπάρχει επιθυμία για να με προδιαθέσει και εμενα να αφεθώ ! Εκείνος ενω ισχυρίζεται οτι του αρέσω, πριν λίγες μερες μου ειπε "εισαι παρα πολυ καλη κοπελα αλλα νιώθω οτι δεν ταιριάζουμε παρα πολυ στα ενδιαφέροντα μας" και οταν τον ρωτησα τοτε γιατι το συνεχίζεις μαζι μου ; μου απαντησε οτι δε θελει να κανει βιαστικές κινήσεις και να τελειωσει κατι που μπορει να ειναι καλο και να αξιζει . Ομως οταν κάποιος σου λεει οτι δεν βριςκει τπτ κοινό μαζι σου πέρα απο το οτι περναει καλα την ωρα του, πώς να με κανει και εμενα να αφεθώ και να προχωρήσω ; αυτοματα γίνομαι και εγω πιο συγκρατημένη ! Και ναι συμφωνώ πως τρυφερότητα δεν ειναι μονο ενα φιλί για Καληνυχτα αλλα ειναι και πολλα αλλα που νιώθω οτι δεν λαμβάνω....
Μήπως αυτό που σου είπε ήταν συγκαλυμμένη μομφή για το ότι δεν έχετε προχωρήσει;
Γενικά κοίτα, όταν κάποιος σου λέει κάτι τέτοιο ο κανόνας είναι ή ότι περιμένει να το τελειώσεις εσύ ή ότι σου λέει ευγενικά να αναθεωρήσετε κάποια πράγματα (π.χ. αυτό με το σεξ). Τώρα ποιο από τα 2 είναι μόνο εσύ μπορείς να το ξέρεις αλλά αν νιώθεις ότι σου αρέσει χαλάρωσε, μην δίνεις σημασία σε τέτοια "μα δεν μου δείχνει ότι με θέλει" και δες μήπως όντως βγει κάτι καλό. Αλλιώς σήκω φύγε, στις 100 απογοητεύσεις πάντα χωράει άλλη 1 αν είναι να περιμένουμε το ακόμα καλύτερο, ο συμβιβασμός όμως είναι κοροϊδία του εαυτού σου.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,257 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 15:26, 12-09-17:

Ρε παιδιά, μια σχέση πάτε να κάνετε, δεν σημαίνει ότι ΟΛΕΣ οι ασχολίες σας πρέπει να είναι οι ίδιες. Να πω την αλήθεια οι σχέσεις που έχω δει να κρατάνε περισσότερο είναι όσες ο καθένας έχεις τα δικά του ενδιαφέροντα. Εντάξει, καλό είναι να έχετε κοινές δραστηριότητες, αλλά δε χρειάζεται να παίζεις video games μαζί του και ούτε να είστε κάθε μέρα όλη μέρα μαζί. Για να κρατήσει μια σχέση πρέπει να υπάρχει έρωτας, να υπάρχει σεβασμός για τις ανάγκες του άλλου και γενικά να νιώθετε καλά ο ένας με τον άλλον και να περνάτε καλά όταν είστε μαζί.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

VirusX

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη VirusX
Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O VirusX έγραψε στις 15:32, 12-09-17:

Κλαίνε οι χήρες , κλαίνε κι οι παντρεμένες.
Παράθεση

Evaki_555

Νεοφερμένος

H Evaki_555 έγραψε στις 16:33, 12-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Ρε παιδιά, μια σχέση πάτε να κάνετε, δεν σημαίνει ότι ΟΛΕΣ οι ασχολίες σας πρέπει να είναι οι ίδιες. Να πω την αλήθεια οι σχέσεις που έχω δει να κρατάνε περισσότερο είναι όσες ο καθένας έχεις τα δικά του ενδιαφέροντα. Εντάξει, καλό είναι να έχετε κοινές δραστηριότητες, αλλά δε χρειάζεται να παίζεις video games μαζί του και ούτε να είστε κάθε μέρα όλη μέρα μαζί. Για να κρατήσει μια σχέση πρέπει να υπάρχει έρωτας, να υπάρχει σεβασμός για τις ανάγκες του άλλου και γενικά να νιώθετε καλά ο ένας με τον άλλον και να περνάτε καλά όταν είστε μαζί.
Ο ίδιος μου ειπε οτι με την προηγούμενη σχεση του δεν είχαν πολλα κοινά και μακροπρόθεσμα δεν τράβηξε. Λεει καλο ειναι να γελάμε και να περνάμε καλα αλλα δεν αρκεί αυτο μονο, πρεπει να εχουμε και κοινά ενδιαφέροντα για να συνεχιστεί μια σχεση . Τωρα αν κοινά ενδιαφέροντα εννοεί τα βιντεο γκειμς και τα κόμικς , τοτε δυστυχως μαλλον δεν του κανω .
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 17:48, 12-09-17:

Ο ίδιος μου ειπε οτι με την προηγούμενη σχεση του δεν είχαν πολλα κοινά και μακροπρόθεσμα δεν τράβηξε. Λεει καλο ειναι να γελάμε και να περνάμε καλα αλλα δεν αρκεί αυτο μονο, πρεπει να εχουμε και κοινά ενδιαφέροντα για να συνεχιστεί μια σχεση . Τωρα αν κοινά ενδιαφέροντα εννοεί τα βιντεο γκειμς και τα κόμικς , τοτε δυστυχως μαλλον δεν του κανω .
Αν βγαίνετε, γελάτε, περνάτε καλά, έχετε τι να συζητήσετε και δεν διαφωνείτε σε πολύ βασικά θέματα (που υποθέτω θα προκύψουν σταδιακά), δεν πρέπει να έχετε κοινά ενδιαφέροντα για να προχωρήσετε και αν στο είπε αυτό μάλλον ψάχνει δικαιολογία για να το τελειώσει. Σκέψου το.
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Devil έγραψε στις 22:41, 12-09-17:

Oταν λέω εγω ότι ειδικά στην αρχή δεν πρέπει να λες πολλά με τις γυναικες .... οριστε οσο πιο πολλά λέει ο άλλος τοσο μεγαλύτερες ανασφάλειες δημιουργει!

Επισης δεν καταλαβα οι πρωην τι δουλειά εχουν και τους κοτσάρουμε σε κάθε συζητηση .... για να φανουμε και καλα ανώτεροι. Ο πρώην ηταν "μλκας" τον έστειλα. Εσυ τον επέλεξες αρχικά. Και κάθεσαι και θάβεις ένα άτομο το οποιο και δεν έχει νοημα να το θαβεις και βεβαια δεν είναι και μπροστά να υπερασπιστεί τον εαυτο του. Μονολογος.

Ποτε δεν καταλαβα τις συζητήσεις γυρω από τους πρώην σε κάτι καινουργιο πραγματικά. Πιστευω δεν έχουν καμια δουλεια να τους συζητάνε.
Παράθεση

Evaki_555

Νεοφερμένος

H Evaki_555 έγραψε στις 22:58, 12-09-17:

Το ξερω οτι πρεπει να τελειώνει η ιςτορια μαζι του εφόσον δεν υπαρχουν καποια βασικα συναισθήματα οπως ένταση και ενθουσιασμός ... εφόσον νιωθει οτι δεν ταιριάζουμε και δεν εχουμε κοινά :/ αλλα ειναι κάπως δυσκολο γιατι εχω βιώσει τόσες πολλες απογοητευσεις ... άτομα που πίστεψα και με πλήγωσαν, που δεν ήξεραν τι ήθελαν. Ακομα μια απογοήτευση θα με βεβαιώσει οτι το προβλημα μαλλον ειμαι εγω και δεν αξίζω κατι παραπάνω, κάποιον να νοιάζεται παραπάνω για μενα, να νιωθει οτι με θελει
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:04, 12-09-17:

Επισης δεν καταλαβα οι πρωην τι δουλειά εχουν και τους κοτσάρουμε σε κάθε συζητηση .... για να φανουμε και καλα ανώτεροι. Ο πρώην ηταν "μλκας" τον έστειλα. Εσυ τον επέλεξες αρχικά. Και κάθεσαι και θάβεις ένα άτομο το οποιο και δεν έχει νοημα να το θαβεις και βεβαια δεν είναι και μπροστά να υπερασπιστεί τον εαυτο του. Μονολογος.

Ποτε δεν καταλαβα τις συζητήσεις γυρω από τους πρώην σε κάτι καινουργιο πραγματικά. Πιστευω δεν έχουν καμια δουλεια να τους συζητάνε.
Ε καλά, δεν είναι όλες οι συζητήσεις για πρώην "α τι μου έκανε ο μαλάκας" ή "και με την πρώην μου το κάναμε αυτό" (καλό ή κακό). Και δεν είναι άσχημο να συζητάει το ζευγάρι για προηγούμενες σχέσεις, μπορεί να προκύψει feedback ή κάτι που επαναλαμβάνεται και στην νέα σχέση να αντιμετωπιστεί διαφορετικά αυτή την φορά. Γενικά οι ερωτικές σχέσεις έχουν συγκεκριμένα μοτίβα, προφανώς είναι λάθος να μπεις στην διαδικασία της σύγκρισης αλλά αν ο στόχος είναι η βελτίωση δεν βλέπω κάτι τόσο λάθος στην συζήτηση ή στην αναφορά. Επίσης είναι ένας τρόπος να μάθεις πώς ήταν ο άνθρωπος που έχεις απέναντί σου πριν σε γνωρίσει, πώς φερόταν, πώς αντιμετώπιζε καταστάσεις, πόσο διαλλακτικός/ή ήταν...Τώρα οκ, αν ο άλλος μιλάει για την πρώην του λες και ήταν ο Σατανάς προσωποποιημένος ή η άλλη για τον πρώην της λες και έχασε τον έρωτα της ζωής της, τότε ναι κανείς από τους 2 δεν τους έχει ξεπεράσει και μπορεί να είναι τοξικό για την παρούσα σχέση.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,257 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 23:07, 12-09-17:

Evaki δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Δεν έχουν όλοι την ίδια αντίληψη για τις σχέσεις, δεν έχουν όλοι τον ίδιο ρομαντισμό ούτε και θέλουν τις ίδιες σεξουαλικές σχέσεις (πχ one night). Το να θες μάλιστα να νιώσεις κάτι πραγματικό για τον άλλον ή να θες να νιώθει κάτι ο άλλος για σένα δεν είναι καθόλου κακό.
Παράθεση

Evaki_555

Νεοφερμένος

H Evaki_555 έγραψε στις 23:10, 12-09-17:

Ε καλά, δεν είναι όλες οι συζητήσεις για πρώην "α τι μου έκανε ο μαλάκας" ή "και με την πρώην μου το κάναμε αυτό" (καλό ή κακό). Και δεν είναι άσχημο να συζητάει το ζευγάρι για προηγούμενες σχέσεις, μπορεί να προκύψει feedback ή κάτι που επαναλαμβάνεται και στην νέα σχέση να αντιμετωπιστεί διαφορετικά αυτή την φορά. Γενικά οι ερωτικές σχέσεις έχουν συγκεκριμένα μοτίβα, προφανώς είναι λάθος να μπεις στην διαδικασία της σύγκρισης αλλά αν ο στόχος είναι η βελτίωση δεν βλέπω κάτι τόσο λάθος στην συζήτηση ή στην αναφορά. Επίσης είναι ένας τρόπος να μάθεις πώς ήταν ο άνθρωπος που έχεις απέναντί σου πριν σε γνωρίσει, πώς φερόταν, πώς αντιμετώπιζε καταστάσεις, πόσο διαλλακτικός/ή ήταν...Τώρα οκ, αν ο άλλος μιλάει για την πρώην του λες και ήταν ο Σατανάς προσωποποιημένος ή η άλλη για τον πρώην της λες και έχασε τον έρωτα της ζωής της, τότε ναι κανείς από τους 2 δεν τους έχει ξεπεράσει και μπορεί να είναι τοξικό για την παρούσα σχέση.
Δεν μίλησε κανεις για πρώην , αυτο που ειπώθηκε ειναι οτι με την πρώην του μου ειπε οτι δεν είχαν πολλα κοινά και αυτο μακροπρόθεσμα επηρέασε τη σχεση τους, πράγμα που φοβάται και τωρα , οτι αν δεν εχει πολλα κοινά με καποια δεν μπορει να τραβήξει μια σχεση . Και πιστεύει πως με εμενα δεν εχει κοινά
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Evaki_555 : 12-09-17 στις 23:18.
Παράθεση

Evaki_555

Νεοφερμένος

H Evaki_555 έγραψε στις 23:23, 12-09-17:

Το να θες μάλιστα να νιώσεις κάτι πραγματικό για τον άλλον ή να θες να νιώθει κάτι ο άλλος για σένα δεν είναι καθόλου κακό.
Ακριβως ... αυτο που θελω ειναι να νιωθει και ο αλλος κατι για μενα . Εςτω κατι μικρο ... δεν ζητάω πολλα πραγματα για να ειμαι χαρούμενη, αντίθετα παρα πολυ λίγα ... οπως μια αγκαλια ή ενα γλυκο μηνυμα ή κατι να καταλάβεις οτι ο αλλος νοιάζεται και σε σκεφτεται
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Devil έγραψε στις 23:33, 12-09-17:

Eιναι ένας τροπος να παρεξηγήσεις αυτόν που έχεις απέναντι σου. Η περιγραφή είναι απλα μια περιγραφή η οποια σε καμια περιπτωση δεν μπορει να αντικαταστησει την πραγματικοτητα. Για παράδειγμα δεν μπορεις να ξέρεις τις συνθηκες που επικρατουσαν πριν. Αν στις πει αυτος θα ακουσεις μονο την μια πλευρά. Και εμενα αυτή τη στιγμη κάποια πρώην μπορει να με θάβει πισω από την πλάτη μου να λέει ξερω γω ότι δεν ειχα εκεινο ή το άλλο να την ακουει ο άλλος και να λεει α ναι ναι.

Το πως αντιμετωπιζει καταστασεις θα το δεις και θα το κρινεις μονη σου και αν σε καλύπτει οκ προχωράτε παρακάτω. Προσεξε την φράση ... μονη σου. Ουτε οι φιλες σου ουτε ο κάθε άσχετος ως προς την σχέση. Γιατι μας έχουν καψει και οι φιλες αρκετα που χώνουν τη μυτη τους εκει που δεν τις σπέρνει!
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 23:34, 12-09-17:

Πολύ το τραβάτε νομίζω. Όταν κάποιος σου αρέσει πραγματικά, δεν το σκέφτεσαι, το νιώθεις. Βγες, πέρνα καλά, γνώρισε κόσμο, μίλα με κόσμο και όλα θα έρθουν από μόνα τους.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Devil έγραψε στις 23:35, 12-09-17:

Ακριβως ... αυτο που θελω ειναι να νιωθει και ο αλλος κατι για μενα . Εςτω κατι μικρο ... δεν ζητάω πολλα πραγματα για να ειμαι χαρούμενη, αντίθετα παρα πολυ λίγα ... οπως μια αγκαλια ή ενα γλυκο μηνυμα ή κατι να καταλάβεις οτι ο αλλος νοιάζεται και σε σκεφτεται

Στο μήνα δεν προκειται να νιώσει τιποτα βαθυ και ουσιαστικο να ξέρεις.

Μετα από κάποιους μήνες ή χρονο μπορεις να πεις ότι εντάξει αυτος πλεον δεν νιώθει τιποτα πάω να φυγω. Ακομα είναι αρχή όμως.

Ακομα δεν σε ξέρει καλα καλα δεν έχετε περάσει και τιποτα μαζι.

Και με ερωτήσεις για το παρελθον φέρνεις τον άλλον σε δυσκολη θέση. Μπορει κάποιος επι κάμποσο καιρο να ηταν ελευθερος και να πηδαγε από εδώ και από εκει. Αρχιζει η άλλη τις ερωτήσεις (να δει αν εισαι παιδι για σπιτι και καλα) και ποσο καιρο ηταν η τελευταια σου σχέση και γιατι χωρισατε και γιατι το ένα γιατι το άλλο. Σε μια τις προαλλες ειπα. Ωπα ωπα δεν πινεις ένα κρασάκι να χαλαρώσουμε! Γιατι το ένα γιατι το άλλο μου σπασε τα ούμπαλα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devil : 12-09-17 στις 23:42.
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Devil έγραψε στις 23:42, 12-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερις
Πολύ το τραβάτε νομίζω. Όταν κάποιος σου αρέσει πραγματικά, δεν το σκέφτεσαι, το νιώθεις. Βγες, πέρνα καλά, γνώρισε κόσμο, μίλα με κόσμο και όλα θα έρθουν από μόνα τους.

Καλα ναι. Ζήτημα να είναι οι 3 στις 10 έτσι. Να ξέρεις. Οι άλλες το λένε για ξεκάρφωμα.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 23:48, 12-09-17:

Καλα ναι. Ζήτημα να είναι οι 3 στις 10 έτσι. Να ξέρεις. Οι άλλες το λένε για ξεκάρφωμα.
Καν'το λίγο πιο ξεκάθαρο τι εννοείς.
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Devil έγραψε στις 23:56, 12-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερις
Καν'το λίγο πιο ξεκάθαρο τι εννοείς.

Εννοώ ότι στην Ελλάδα που έχουμε την τύχη να ζούμε!

Επικρατεί άκρατος συντηρητισμος , οι γυναικες λένε αυτά που έγραψες αλλα σπάνια τα τηρούν στην πράξη. Φοβάσαι να ανοίξεις το στομα σε ένα ραντεβού γιατι ερμηνεύεται και η κάθε σου λέξη (συνηθως προς το κακό σενάριο) και μπορει να μην υπάρξει δεύτερο , γνωριμίες γινονται ΜΟΝΟ από κυκλους και κοινές παρέες οποιος φλερτάρει έξω είναι καταδικασμένος με μονιμη χυλοπιτα και άλλα πολλά.

Παράδειγμα : To πιο κλασσικο από όλα .... ρωτάει η κοπελα το αγορι αν τοσο καιρο ειχε σχέση. Αν ο τύπος του κοψει και απαντησει κάτι μετριοπαθές ή το καλυψει κάπως έχει καλως αν όχι ... θα αρχισει η άλλη τα σενάρια στο μυαλο της και γιατι δεν εκανε τοσο καιρο και μηπως είναι άστατος και μηπως το ένα και μηπως το άλλο. Δεν σκέφτεται καμια παρα ελάχιστες ότι μπορει να μην έφταιγε μονο αυτος σε αυτό ή ρωτησε ποτε καμια ... τι ακριβως συνέβη και τοσο καιρο ησουν μονος σου φιλε. Τεσπα θα ανοιξουμε μεγαλη κουβεντα τωρα. Καλο είναι παντως να κάνουμε ολοι την αυτοκριτική μας γιατι ολοι και ολες βγαινουν εξω να ζησουν και να είναι ανοιχτοι όπως προτείνεις και εσυ και στο τέλος ολο παρέες από γυναικες και άντρες μονες τους βλέπω εγω.

Μια ματιά όταν βγαινει κάποιος έξω αρκει για να εοιβεβαιώσει αυτό που λέω.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 00:16, 13-09-17:

Γιατί από πότε είναι το στάνταρντ να είμαστε όλοι σε σχέση; Οι περισσότεροι είναι σινγκλ έτσι και αλλιώς.
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Devil έγραψε στις 00:30, 13-09-17:

Γιατί από πότε είναι το στάνταρντ να είμαστε όλοι σε σχέση; Οι περισσότεροι είναι σινγκλ έτσι και αλλιώς.

δεν σου κάνει εντύπωση ότι οσο εισαι σινγκλ .... άλλο τοσο κινδυνεύεις να παραμείνεις ;;; ή όταν βγαινεις εξω μονος σου ή με παρέα την 1η δεν σε κοιτάει καμια την δευτερη φορά (με την παρέα από γυναικα εννοείται) η άλλη απέναντι παιζει και να σε φλερτάρει!

Eγω θυμάμαι ότι ααυτη την ερωτηση ποσο καιρο εισαι μονος την έκαναν σχεδόν ολες και τωρα τελευταια βρισκω τροπους να γυρνάω την κουβεντα χωρις να δώσω ξεκάθαρη απάντηση. Τεσπα ξεκινησε από το ότι καλο είναι να μην λες πολλά γιατι οι γυναικες τα υπερ αναλυουν προκειμενου να γλιτώσουν μια μελλοντική ήττα (λες και εμεις που έχουμε φάει τοσες χυλοπιτες δεν έχουμε ψυχη) και παιζει να σε παρεξηγήσουν. Εγω το έχω κανονα πλεον βγαινεις ραντεβού δεν σχολιάζεις ποτε για τις πρώην και το παρελθον σου και δεν λές τα προβλήματα σου ειτε δουλειάς ειτε οτιδήποτε άλλο.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 09:35, 13-09-17:

Eιναι ένας τροπος να παρεξηγήσεις αυτόν που έχεις απέναντι σου. Η περιγραφή είναι απλα μια περιγραφή η οποια σε καμια περιπτωση δεν μπορει να αντικαταστησει την πραγματικοτητα. Για παράδειγμα δεν μπορεις να ξέρεις τις συνθηκες που επικρατουσαν πριν. Αν στις πει αυτος θα ακουσεις μονο την μια πλευρά. Και εμενα αυτή τη στιγμη κάποια πρώην μπορει να με θάβει πισω από την πλάτη μου να λέει ξερω γω ότι δεν ειχα εκεινο ή το άλλο να την ακουει ο άλλος και να λεει α ναι ναι.

Το πως αντιμετωπιζει καταστασεις θα το δεις και θα το κρινεις μονη σου και αν σε καλύπτει οκ προχωράτε παρακάτω. Προσεξε την φράση ... μονη σου. Ουτε οι φιλες σου ουτε ο κάθε άσχετος ως προς την σχέση. Γιατι μας έχουν καψει και οι φιλες αρκετα που χώνουν τη μυτη τους εκει που δεν τις σπέρνει!
Ναι γι αυτό λέω συζήτηση ή αναφορά και όχι θάψιμο, αυτό προϋποθέτει να είμαι τελείως over him και να μπορώ να δω τα πράγματα πιο σφαιρικά, ώστε όταν αναφέρω κάτι να το παρουσιάσω σαν γεγονός και όχι σαν κάτι που έκανε ο μαλάκας.
Εγώ πάντα ρωτάω για προηγούμενες σχέσεις (καλά όχι στο πρώτο ραντεβού), αλλά πάντα προσπαθώ να του δώσω να καταλάβει ότι η απάντησή του δεν θα αποτελέσει προϊόν υπερανάλυσης ούτε δικό μου ούτε των φίλων μου. Και δεν θα αποτελέσει γενικά. Τώρα αν το κάνουν αυτό ελάχιστες γυναίκες δεν το ξέρω, γιατί δεν βγαίνω με γυναίκες και γιατί έχω σταματήσει να συζητάω τα προσωπικά μου με φίλες μου εδώ και χρόνια.
Έχω έναν φίλο που θέλει να συζητάμε τα δικά του με ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΕΣ λεπτομέρειες και αν δεν του αρέσει κάτι που θα πω θυμώνει. Ε στο τέλος σταμάτησα να τον ρωτάω πώς πάει με την τάδε και είναι πικαρισμένος ούτως ή άλλως. Αυτό είναι συμπεριφορά 3χρονου; 5χρονου; Πάντως δεν αξίζει να ασχοληθώ.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Evaki_555

Νεοφερμένος

H Evaki_555 έγραψε στις 11:37, 13-09-17:

Το δυσκολο ειναι το οτι ανοιγεσαι στον αλλο και ανοίγεται και αυτος... μετα νιώθεις σα να χάνεις ενα κομμάτι του εαυτού σου. Ναι δεν εχουμε ζήσει πολλα μαζι, ναι οι απο κοντα επαφές δεν ηταν παρα πολλες, ωστόσο ενιωσα οτι βρηκα κάποιον να μοιράζομαι τα απλα και καθημερινά πραγματα...και δεν ειναι και τοσο εύκολο αυτο. Αυτη ειναι η δυσκολια για να αφήσεις κάποιον και μπορει να φαινεται γελοία αλλα ειμαι γενικα πολυ ευαίσθητη σαν άνθρωπος και πάντα δίνω ευκαιρίες, άσχετα αν δεν δίνουν σε εμενα. Βαθιά μεσα μου γνωρίζω τι πρεπει να κανω, θα το ενιωθα αν αυτος ο άνθρωπος με ηθελε, θα φαινόταν στο τροπο που μου μιλάει, στις κινήσεις του, σε πολλα. Δε νιώθω οτι με θελει πραγματικά. Εκείνος χθες υποστήριξε οτι με θελει, αλλα λεει δεν ταιριάζουμε. Δεν μπορω να καταλάβω την αντιφατική αυτη λογική. Του ειπα "άρα δε σου κανω λοιπον" και απαντησε πως δεν εννοει αυτο. Περίεργα κάπως τα λεει , δεν ταιριάζουμε = δεν σου κανω , αυτο εννοεις ειπα. Θελει λεει να βγούμε και κάποιες φορες ακόμη για να εχει μια πιο σφαιρική άποψη για εμενα, να κανουμε διαφορετικά πραγματα απο το να πηγαίνουμε βολτες και για ενα καφέ. Του ειπα μα δεν ξερεις καν να μου απαντήσεις τι είδους διαφορετικά πραγματα θέλεις να κανουμε και μου απαντησε "σε αυτο εχεις δικιο, γενικα δεν ξερω τι ψάχνω απο μια κοπελα" ....
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Devil έγραψε στις 14:36, 13-09-17:

Ποσο χρονων ειπαμε είναι αυτος;

Moνο αν δικαιολογειται από την ηλικια του αυτή η εξηγηση. Αλλιως είναι φάουλ.
Παράθεση

Evaki_555

Νεοφερμένος

H Evaki_555 έγραψε στις 14:52, 13-09-17:

Ποσο χρονων ειπαμε είναι αυτος;

Moνο αν δικαιολογειται από την ηλικια του αυτή η εξηγηση. Αλλιως είναι φάουλ.
3 χρονια μεγαλύτερος, 24... αλλα δεν εχει μεγάλη εμπειρία , με μια κοπελα εχει κανει μονο σχεση πριν 2μισι χρονια και απο τοτε τπτ αλλο, οπως και σεξ με μια κοπελα.
Μου ειπε οτι δεν του αρεσουν τα περιστασιακά. Οποτε ειναι σχετικά άπειρος. Μου το ειπε και ο ίδιος χθες που μιλουσαμε "δεν εχω και πολυ μεγάλη εμπειρία και εισαι η πρωτη κοπελα μετα την προηγούμενη σχεση μου που παει προς το σοβαρό"...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Evaki_555 : 13-09-17 στις 15:02.
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Devil έγραψε στις 15:03, 13-09-17:

3 χρονια μεγαλύτερος, 24... αλλα δεν εχει μεγάλη εμπειρία , με μια κοπελα εχει κανει μονο σχεση πριν 2μισι χρονια και απο τοτε τπτ αλλο, οπως και σεξ με μια κοπελα.

Eκεινο που σκέφτομαι εγω είναι μηπως αυτος παιζει και με καμια άλλη.

Οποτε κάνει σέξ μαζι σου και μετα σου πει "σου ειχα πει πως δεν ταιριάζουμε." για να μην του ζητήσεις ευθύνες και καλά.

Είναι ξεκάθαρο από τα λεγομενα του ότι δεν υπάρχει σιγουρο μέλλον ή είναι ανώριμος. Οποτε υπάρχει πθανοτητα να κάνετε σέξ μερικές φορές και μετα να την κάνει με βάση αυτή τη δικαιολογια. Ισως το προετοιμάζει από τώρα.
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 16:03, 13-09-17:

Οποτε κάνει σέξ μαζι σου και μετα σου πει "σου ειχα πει πως δεν ταιριάζουμε." για να μην του ζητήσεις ευθύνες και καλά.

Είναι ξεκάθαρο από τα λεγομενα του ότι δεν υπάρχει σιγουρο μέλλον ή είναι ανώριμος. Οποτε υπάρχει πθανοτητα να κάνετε σέξ μερικές φορές και μετα να την κάνει με βάση αυτή τη δικαιολογια. Ισως το προετοιμάζει από τώρα.
Θα συμφωνήσω με τον Devil. Κάπως έτσι φαντάζει και σε μένα.

Οπότε it's up to you. Θες να μείνεις, να αποστασιοποιηθείς και να κάνεις απλά σεξάκι; Μένεις κι όσο πάει. Δεν μπορείς να μένεις γιατί α) εμπλέκεσαι συναισθηματικά β) ξενερώνεις με την ανωριμότητα (?) και όλη τη συμπεριφορά του και δεν μπορείς να λειτουργήσεις; Σηκώνεσαι και φεύγεις, ώστε να διαφυλάξεις την ηρεμία σου. Κι αφού δεν ήταν αυτός, θα είναι ο επόμενος. Και μη σκέφτεσαι χαζά (για τα παραπάνω αναφέρομαι) πως έχεις εσύ κάποιο πρόβλημα ή οτιδήποτε άλλο. Δεν γίνεται να ταιριάζουμε ή να έχουμε τα ίδια θέλω με όλους, μα σίγουρα υπάρχουν αυτοί που κάνουμε χωριό. Χαμογελάμε και πάμε παρακάτω.
Παράθεση

Evaki_555

Νεοφερμένος

H Evaki_555 έγραψε στις 16:18, 13-09-17:

Δεν ξερω αν γνωρίζετε την εφαρμογή tumblr, αλλα μου ειχε πει οτι πειν κανα χρονο μιλουσε με μια κοπελα απο εκει και ένιωθε να την εχει ερωτευτεί, διέκοψαν ομως επαφές ξαφνικα (εκείνος ηταν ερασμους στην Αγγλία). Πράγματι ειχα ψάξει το προφιλ του στο Tumblr και ειχα βρει posts ερωτικά και συναισθηματικά που έκανε tag ο ένας τον αλλο και υπέθεσα οτι για εκεινη την κοπελα θα αναφέρεται. Πρόσφατα μπήκα παλι στον λογαριασμο του και ειδα οτι εχει ανεβασει μια ερωτική φωτογραφία και εχει κανει tag την ιδια κοπελα ! Δεν ξερω τι να σκεφτώ , φανταζομαι ισως επικοινωνούν ξανα ; δεν ξερω ....
Παράθεση

Evaki_555

Νεοφερμένος

H Evaki_555 έγραψε στις 16:21, 13-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe
Θα συμφωνήσω με τον Devil. Κάπως έτσι φαντάζει και σε μένα.

Οπότε it's up to you. Θες να μείνεις, να αποστασιοποιηθείς και να κάνεις απλά σεξάκι; Μένεις κι όσο πάει. Δεν μπορείς να μένεις γιατί α) εμπλέκεσαι συναισθηματικά β) ξενερώνεις με την ανωριμότητα (?) και όλη τη συμπεριφορά του και δεν μπορείς να λειτουργήσεις; Σηκώνεσαι και φεύγεις, ώστε να διαφυλάξεις την ηρεμία σου. Κι αφού δεν ήταν αυτός, θα είναι ο επόμενος. Και μη σκέφτεσαι χαζά (για τα παραπάνω αναφέρομαι) πως έχεις εσύ κάποιο πρόβλημα ή οτιδήποτε άλλο. Δεν γίνεται να ταιριάζουμε ή να έχουμε τα ίδια θέλω με όλους, μα σίγουρα υπάρχουν αυτοί που κάνουμε χωριό. Χαμογελάμε και πάμε παρακάτω.
Ισως σε καποια αλλη φαση της ζωής μου να ηθελα "απλα σεξακι" ... και αν αυτο ηταν που ηθελα θα το ειχα κανει καιρο πριν και με άλλους που έτυχαν , αλλα δεν ήθελαν τιποτα απολύτως παραπάνω . Θα νιώθω πολυ άδεια και κενή αν συμβεί με αυτον και μετα φύγει ... πείτε με ενα ανώριμο, ευαίσθητο και συναισθηματικό κοριτσάκι .. αλλα κάποιες φορες ισως θα πρεπει να ξερεις τα όριά σου και τι μπορεις να αντέξεις και να μην θέτεις εσυ ο ίδιος τον εαυτό σου στον πονο
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 16:32, 13-09-17:

Δεν ξερω αν γνωρίζετε την εφαρμογή tumblr, αλλα μου ειχε πει οτι πειν κανα χρονο μιλουσε με μια κοπελα απο εκει και ένιωθε να την εχει ερωτευτεί, διέκοψαν ομως επαφές ξαφνικα (εκείνος ηταν ερασμους στην Αγγλία). Πράγματι ειχα ψάξει το προφιλ του στο Tumblr και ειχα βρει posts ερωτικά και συναισθηματικά που έκανε tag ο ένας τον αλλο και υπέθεσα οτι για εκεινη την κοπελα θα αναφέρεται. Πρόσφατα μπήκα παλι στον λογαριασμο του και ειδα οτι εχει ανεβασει μια ερωτική φωτογραφία και εχει κανει tag την ιδια κοπελα ! Δεν ξερω τι να σκεφτώ , φανταζομαι ισως επικοινωνούν ξανα ; δεν ξερω ....
Μη κολλάς μόνο στο αν μιλούν ή όχι. Δες το όλο σκηνικό, και το όλο σκηνικό δείχνει κάποιον απ' το να είναι ανώριμος μέχρι το συναισθηματικά μη διαθέσιμος.

Ισως σε καποια αλλη φαση της ζωής μου να ηθελα "απλα σεξακι" ... και αν αυτο ηταν που ηθελα θα το ειχα κανει καιρο πριν και με άλλους που έτυχαν , αλλα δεν ήθελαν τιποτα απολύτως παραπάνω . Θα νιώθω πολυ άδεια και κενή αν συμβεί με αυτον και μετα φύγει ... πείτε με ενα ανώριμο, ευαίσθητο και συναισθηματικό κοριτσάκι .. αλλα κάποιες φορες ισως θα πρεπει να ξερεις τα όριά σου και τι μπορεις να αντέξεις και να μην θέτεις εσυ ο ίδιος τον εαυτό σου στον πονο
Εγώ δεν λέω τίποτα, απλά παρουσιάζω τα διαθέσιμα σενάρια. Εσύ ξέρεις τον εαυτό σου καλύτερα, και γι' αυτό θα πρέπει να κάνεις ό,τι καλύτερο γι' αυτόν. Οι χαρακτηρισμοί μπορούν να λείπουν, δεν χωρούν σ' αυτά.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lysippe : 13-09-17 στις 16:37.
Παράθεση

Evaki_555

Νεοφερμένος

H Evaki_555 έγραψε στις 18:20, 13-09-17:

Ουσιαστικά εκείνος πιέζει τον εαυτό του για να βρει κατι να τον κανει να νιώσει Εγω πληρώ καποιες βασικες προϋποθέσεις για εκεινον , εχω ενα "πακέτο" που τον τραβάει και του αρεσει σε πρωτο επίπεδο , αλλα δε νιώθει και δεν μπορει να νιώσει για μενα ... ωστόσο θα το προσπαθησει οσο μπορει γιατι ειμαι η καλύτερη περιπτωση που του εχει τύχει μεσα σε αυτα τα 2μισι χρονια μοναξιάς του.
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Devil έγραψε στις 19:28, 13-09-17:

Oποτε βρήκαμε τι παιζει. Εσυ του αρέσεις αλλα το μυαλο του είναι αλλού. Εχει προετοιμασει το έδαφος από πριν σε περιπτωση που δεν την ξεχάσει με σένα. Οποτε θα σου πει σου ειχα πει δεν ταιριάζαμε.

Εγω αν κάποια θέλει να το δουμε σοβαρα εχω ξεκαθαρισει ότι συνομιλιες με πρώην εραστές - σχέσεις ή έρωτες δεν δέχομαι ως φιλικές. Μπορεις να του προτείνεις και εσυ το ιδιο και να καταλάβεις από την απαντηση του. Θα σπαστει σιγουρα αμα κάτι παιζει.

Εγω πλέον το πάω αλλιως (εδώ και μια 3ετια) όταν γνωρισω κάποια και μου αρέσει της λέω να ξεκινήσουμε χαλαρά και οι 2 πλευρες και βλέπουμε. Ποτε δεν εχω πει βεβαια ότι δεν ταιριάζουμε. Αλλα μ αρεσεις. Το αρνητικο σε αυτά είναι να ξενερώσει η κοπελα επειδή και καλα σε βλέπει λιγο μαγκωμένο και ότι δεν λές εξαρχής μεγάλα λογια και παραμυθια. Τα τελευταια αρέσουν αρκετά γιατι ακομα και αν δεν είναι αληθεια έχουν την δυναμη να δημιουργουν φαντασιώσεις και οι φαντασιώσεις σε κάνουν να νιώθεις ωραια μεσα στην συνηθισμένη καθημερινοτητα.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 20:28, 13-09-17:

ωστόσο θα το προσπαθησει οσο μπορει γιατι ειμαι η καλύτερη περιπτωση που του εχει τύχει μεσα σε αυτα τα 2μισι χρονια μοναξιάς του.
Επομένως έχει συμβιβαστεί με κάτι και το πιθανότερο είναι ότι αν η άλλη του δώσει κάποια ευκαιρία θα φύγει τρέχοντας. Αν εσύ είσαι εντάξει μ αυτό, συνέχισέ το και όπου βγει (αν βγει). Κρίνοντας όμως από τα προηγούμενα μηνύματά σου θέλεις κάπου να επενδύσεις και να βλέπεις ότι επενδύει και ο άλλος, για να προχωρήσεις κιόλας με ολοκληρωμένες επαφές. Οπότε μην αφήνεις την ανασφάλειά σου τύπου πού θα βρεθεί άλλος, έχω φάει τόσες απογοητεύσεις κλπ, να σε εγκλωβίσει μέσα σε μια σχέση που ξέρεις και συ η ίδια ότι δεν την θες.
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Devil έγραψε στις 23:47, 13-09-17:

Συμφωνώ με την ερινύς.
Απλά είναι τα πράγματα. Βλέπεις ότι ο τύπος είναι λιγο αλλού .... έχεις κάποιες επιλογές. Η μια είναι να κάνετε σεξουαλικά ότι είναι να κάνετε και να μην εισαι εξαρτημενη από το αν θα κάνετε σχέση τελικά κτλπ .... μπορει να βγει μπορει και όχι (βεβαια το ότι είναι κολλημένος με την άλλη να ξέρεις είναι πρόβλημα όχι άλυτο βεβαια) γιατι την άλλη ουτε την έχει δει από κοντα.

Πως ερωτευτηκε μια που δεν εχει δει από κονταα. χαχα ωραιος. Το έχω παθει και εγω... ήμουν 19 όμως! Το 2005! Δεν ειχα ξεπεράσει τα 20!

Αν δεν ψηνεσαι για κάτι τέτοιο ... βγες έξω ή από το κοντινο σου περιβαλλον γινε πιο ανοικτη πιο φιλικη και ολο και κάτι καινουργιο θα βρεις.
Η καταστασητων κοριτσιων έχει ξεφυγει βγαινεις εξω και βλέπεις να είναι ολες με ένα κινητο συνεχεια. Που να κανει γνωριμια ετσι και κάποιος να κοιτάει εν προκειται να τον δει.

Πάντως αμα δεν την έχει δει ποτέ από κοντα αυτην και κάνει κάτι με σενα μπορει να την ξεχάσει τελειως μετά. Ρισκα είναι αυτά δεν ξέρεις. Όπως και όταν θα βγει κάποιος έξω θα δει κάποια απέναντι στο μπάρ θα κοιτάζει και θα πάρει την αποφαση να πάει να της μιλησει. Μπορει να κάτσει γνωριμια μπορει και χυλοπιτα. Το παν είναι να εισαι συνειδητοποιημένος ως προς τις πράξεις σου. Ζυγισα τις συνέπειες - τις δέχτηκα , το αποφασισα και προχώρησα. Μην κάθεσαι να σπάς το κεφάλι σου υπερβολικά.
Παράθεση

Evaki_555

Νεοφερμένος

H Evaki_555 έγραψε στις 01:20, 14-09-17:

Επομένως έχει συμβιβαστεί με κάτι και το πιθανότερο είναι ότι αν η άλλη του δώσει κάποια ευκαιρία θα φύγει τρέχοντας. Αν εσύ είσαι εντάξει μ αυτό, συνέχισέ το και όπου βγει (αν βγει). Κρίνοντας όμως από τα προηγούμενα μηνύματά σου θέλεις κάπου να επενδύσεις και να βλέπεις ότι επενδύει και ο άλλος, για να προχωρήσεις κιόλας με ολοκληρωμένες επαφές. Οπότε μην αφήνεις την ανασφάλειά σου τύπου πού θα βρεθεί άλλος, έχω φάει τόσες απογοητεύσεις κλπ, να σε εγκλωβίσει μέσα σε μια σχέση που ξέρεις και συ η ίδια ότι δεν την θες.
Του έριξα μια σπόντα και ειπε οτι δεν ασχολείται με καμια αλλη κοπελα και ότι αν συνέβαινε αυτο θα μου το ειχε πει χωρις δικαιολογίες.

Τα υπόλοιπα που είπες , ποσο σωστα .... !
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,763 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 11:14, 14-09-17:

Σε αυτη την ηλικια, ουτε εσυ θελεις κατι παραπανω. Απλα δε το ξερεις. Τα συναισθηματα δεν ειναι φακες σε βαμβακι, σε δυο μερες να φυτρωσουν. Θελουν χρονο και δουλεια πολλη. Και οταν βγουν, ριζωνουν για τα καλα και τοτε ειναι το αγγουρι. Εκμεταλλευσου τα χρονια της ανεμελιας να περνας καλα και μην σκεφτεσαι τοσο πολυ τα παντα...
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Devil έγραψε στις 14:24, 14-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Σε αυτη την ηλικια, ουτε εσυ θελεις κατι παραπανω. Απλα δε το ξερεις. Τα συναισθηματα δεν ειναι φακες σε βαμβακι, σε δυο μερες να φυτρωσουν. Θελουν χρονο και δουλεια πολλη. Και οταν βγουν, ριζωνουν για τα καλα και τοτε ειναι το αγγουρι. Εκμεταλλευσου τα χρονια της ανεμελιας να περνας καλα και μην σκεφτεσαι τοσο πολυ τα παντα...

Aν και δεν είναι απολυτο αυτό γιατι εξαρτάται από τον χαρακτήρα. Πχ ενας φιλος μου βρηκε μια κοπελα και την παντρευτηκε από μικρος δεν νομιζω να την έχει απατησει ποτέ. Εγω πχ δεν εχω παντρευτει ακομα. Αυτος εχει και ένα παιδάκι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devil : 14-09-17 στις 14:59.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,763 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 15:31, 14-09-17:

Ποσο μικρος την παντρευτηκε; Δε λεω οτι δε γινεται να δημιουργηθουν σοβαρες σχεσεις απο μικρη ηλικια αλλα αυτο ειναι τελειως διαφορετικο απο το να ψαχνεις συντροφο με αυτοσκοπο τη μακροχρονια σχεση. Το πας βημα βημα. Ξεκινας χαλαρα, βλεπεις οτι παει καλα, συνεχιζεις και πας πιο βαθια. Οχι βουρ κατευθειαν...
Παράθεση

Devil

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Devil έγραψε στις 16:05, 14-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Ποσο μικρος την παντρευτηκε; Δε λεω οτι δε γινεται να δημιουργηθουν σοβαρες σχεσεις απο μικρη ηλικια αλλα αυτο ειναι τελειως διαφορετικο απο το να ψαχνεις συντροφο με αυτοσκοπο τη μακροχρονια σχεση. Το πας βημα βημα. Ξεκινας χαλαρα, βλεπεις οτι παει καλα, συνεχιζεις και πας πιο βαθια. Οχι βουρ κατευθειαν...

Η σχεση ξεκινησε από τα 16 και την παντρευτηκε στα 26.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 17:40, 14-09-17:

Ε ενταξει, νορμαλ ηλικια ηταν οταν παντρευτηκαν. Φανταζομαι οταν τα εφτιαξαν στα 16 δεν εψαχναν συζυγο απλα αφου προεκυψε πετυχημενη η σχεση, συνεχιστηκε.
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 18:45, 17-09-17:

κατ αρχην μην νιώθεις άσχημα για αυτά που κάνατε γιατί ότι έγινε έγινε και δεν έκανες κάτι κακό απλώς δοκίμασες κάτι μαζί του..
κατά δεύτερον αυτό που έκανες είναι ένα προμήνυμα των συναισθημάτων σου για το αν θέλεις να πας παρακάτω..

αφού η καρδούλα λέει τσουκου, τότε τσούκου.. απ όσα λες δεν φαίνεται να σε καλύπτει ο τύπος..

δεν είναι κάτι κακό που είσαι 21 και δεν.. και εγώ στα 21 did it για πρώτη φορά.. κλαην μαην.. δεν υπάρχει κανόνας ηλικίας γιαυτό το πράγμα..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους