Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,027 μέλη και 2,416,060 μηνύματα σε 75,333 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 526 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι ποιητικές μας σκέψεις!

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,328 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 18:18, 28-06-05:

Λοιπόν, εδω θα αναπτύξουμε την ποιητική φλέβα μας! Μπορείτε να γράψετε κάτι δικό σας, είτε ποίημα είτε δίστιχο είτε κάτι ποιητικό που σας εκφράζει. Σε κόσμια πλάισια πάντα ε! Οχι στύλ Καφρίλλιον!

Κάντε την αρχή κι ακολουθώ!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 18:29, 28-06-05:

Ανυπομονώ να δω τι θα γράψει ο emufear εδώ! Το παιδι είναι ταλέντο, σας το εγγυώμαι!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 22:51, 28-06-05:

Ενα που εγραψα στα γρηγορα... μαλον βλακια... αλα ρε παιδια, σε 5 λεπτα το σκευτικα και σε φαση χωρις εμπνευση...

I was siting inder a brigde
There was a cemetery, just behind me
There was no noise
I Sudenly Heard
" Akra Tou Tafou Siopi, Ston Kabo Vasileyei"
And that rememberd me of my kid-years, in Greece- on Rhodes...

The Dead said to me, in theyr way, to get back to my home
I couldent, cause I was there to Help my country, but I couldent stand away...
It was too hard.. I just had to leaave

The dead in the cemetery was telling me to ge Back, my job and country to stay... What should I do?

And then the nite came... I couldent stand anymore... I was ready to leave... But i couldent... So what should I do?

Then the midnight... a gang war started near... "look" the dead said..
they are killing again... New people will came to us...
And I heard all that about death... wanted to leave... i didnt wana die... But I coulden leave... I didn't have the power...

What should I do?
I Knew... There was bike near... Just steal it an' leave... Leavy the fastest I could... But why? whould I get somewher beter? I took ut from my pocket a knife, a pen and a piece of paper...

I wrote "It's me... The Greek Guy... I just wanted to get to my home... Take some blood of mine to Rhodes and leave a litle bit on the road, another bit in the sea and the remaining on the castle... Also I want you to bury me on Rhodes, my friends know the rest...
But don't wory... It will be better"

Then I took the knife and puted it into my stomack...
Blood was runing, thoughts were coming, I couldn't see, only fantasise but it was nice... while the soul were geting to heaven...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 27-01-10 στις 21:57.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 22:55, 28-06-05:

GOD IS A DJ AND LIFE IS a FUCKING REMIX!!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 23:09, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
GOD IS A DJ AND LIFE IS a f**kING REMIX!!!
Αφτο το εχεις στην υπογραφη ρε... πες κατι καινουργιο...
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 00:26, 29-06-05:

Εγώ ντρέπομαι να τα γράψω...
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 01:41, 29-06-05:

You killed satan and slayed christ but if i catch you Ι'll rip you twice (bitch).

Τώρα μου ήρθε. Παρακαλώ να είστε επιεικείς
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 01:55, 29-06-05:

YoMaNaTiOn )))))
(Holy Father, Let's kill them all )
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 01:59, 29-06-05:

Ευχαριστώ Michelle για τα καλά σου λόγια, ορίστε σε πρώτη δημοσίευση για το αγαπημένο μας στέκι ένα ποίημα που έγραψα πριν λίγο.. Περιμένω σχόλια, μου βγήκε τελείως άμμετρο ίσως λόγω διάθεσης.

Το στέκι

Ερειπωμένες οι ψυχές
και νεκρωμένες οι καρδιές
στο στέκι της μιζέριας

στη θάλασσα της θλίψης κολυμπάς
δίχως αστέρια
με σύννεφα πολλά στον ουρανό

και κάτι πέτρες παραδίπλα ξεψυχάνε
σάπια όνειρα
πίσω απ' τη θύμηση της παρακμής λυγάνε

Μαύρο φως νωχελικά σε χαϊδεύει
γελάει ο θεός μαζί μας
διασκεδάζει με το φιλαράκι του το διάβολο

το τελεσίδικο της νιότης αγκαλιάζεις
παίρνεις μαχαίρι ζοφερό
γυαλίζει σε προσκαλεί
μα το κοιτάς και ανατριχιάζεις

χίλια κομμάτια κόβεις την καρδιά
και τα φυσάς μακριά
να φάνε όλοι οι σκύλοι

τι ψυχεδέλεια ωραία είναι να πεθαίνεις
και μες στις στάχτες σου
για τελευταία φορά να ανασαίνεις

μα.. για κοίτα τελικά
πώς τα κατάφερες;
ρε μπας και η άγνοια σώζει ζωές
και η γνώση καταστρέφει;

έχεις ξεγνοιάσει τώρα πια
αλλά η ψυχή σου δε μπορεί
να ηρεμήσει δε μπορεί
τόση αηδία της προκαλεί
το στέκι της μιζέριας

ΥΓ. Καμία σχέση το e-steki με το στέκι της μιζέριας.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,328 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 03:10, 29-06-05:

Έρωτα το πε ο Θεος, το δωσε στους ανθρώπους,
κι όταν για σένα το 'νιωσα, βρέθηκα σ' άλλους τόπους,
όλα αποκτούνε νόημα, χτυπά τρελά η καρδιά μου,
θα ναι τα πάντα τέλεια, αν θα σαι συ κοντά μου.
Έλα λοιπόν ψυχούλα μου, στο πλάι μου να σ' εχω,
διστάζεις ξέρω, μα ναι, εγω θα σε προσέχω,
δώρο εσυ θεόσταλτο, ψυχή κι αναπνοή μου,
να σ' αγκαλιάσω επιζητώ, να γίνεις η ζωή μου!

Για εκείνη

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 04:11, 29-06-05:

Παράδες θα μαζέψω 'γω να πάρω σκληρό δίσκο
που ψάχνω για ελεύθερο χώρο τσε δέν τον βρίσκω.
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 10:40, 29-06-05:

Μπορούμε να γράψουμε δλδ κάτι δικό μας;ότι να ναι;Έχω ολόκληρα τετράδια με ποιήματα που έγραφα(άλλο ένα χαμένο ταλέντο).Να είστε επιεικείς,αύριο θα φέρω στη δουλειά και θα αντιγράψω εδώ το αγαπημένο μου.
Αρχική Δημοσίευση από emufear
Ευχαριστώ Michelle για τα καλά σου λόγια, ορίστε σε πρώτη δημοσίευση για το αγαπημένο μας στέκι ένα ποίημα που έγραψα πριν λίγο.. Περιμένω σχόλια, μου βγήκε τελείως άμμετρο ίσως λόγω διάθεσης.

Το στέκι

Ερειπωμένες οι ψυχές
και νεκρωμένες οι καρδιές
στο στέκι της μιζέριας

στη θάλασσα της θλίψης κολυμπάς
δίχως αστέρια
με σύννεφα πολλά στον ουρανό

και κάτι πέτρες παραδίπλα ξεψυχάνε
σάπια όνειρα
πίσω απ' τη θύμηση της παρακμής λυγάνε

Μαύρο φως νωχελικά σε χαϊδεύει
γελάει ο θεός μαζί μας
διασκεδάζει με το φιλαράκι του το διάβολο

το τελεσίδικο της νιότης αγκαλιάζεις
παίρνεις μαχαίρι ζοφερό
γυαλίζει σε προσκαλεί
μα το κοιτάς και ανατριχιάζεις

χίλια κομμάτια κόβεις την καρδιά
και τα φυσάς μακριά
να φάνε όλοι οι σκύλοι

τι ψυχεδέλεια ωραία είναι να πεθαίνεις
και μες στις στάχτες σου
για τελευταία φορά να ανασαίνεις

μα.. για κοίτα τελικά
πώς τα κατάφερες;
ρε μπας και η άγνοια σώζει ζωές
και η γνώση καταστρέφει;

έχεις ξεγνοιάσει τώρα πια
αλλά η ψυχή σου δε μπορεί
να ηρεμήσει δε μπορεί
τόση αηδία της προκαλεί
το στέκι της μιζέριας

ΥΓ. Καμία σχέση το e-steki με το στέκι της μιζέριας.
Είναι ακριβώς το ύφος που έγραφα κι εγώ.Γενικά διαβάζεις ποίηση κι αν ναι ποιοι είναι οι αγαπημένοι σου;Υ.Γ.Ήταν πολύ καλό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 11:15, 29-06-05:

emufear πολύ καλό όπως πάντα!

gademis looooooooooool
Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε: στις 20:43, 29-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Έρωτα το πε ο Θεος, το δωσε στους ανθρώπους,
κι όταν για σένα το 'νιωσα, βρέθηκα σ' άλλους τόπους,
όλα αποκτούνε νόημα, χτυπά τρελά η καρδιά μου,
θα ναι τα πάντα τέλεια, αν θα σαι συ κοντά μου.
Έλα λοιπόν ψυχούλα μου, στο πλάι μου να σ' εχω,
διστάζεις ξέρω, μα ναι, εγω θα σε προσέχω,
δώρο εσυ θεόσταλτο, ψυχή κι αναπνοή μου,
να σ' αγκαλιάσω επιζητώ, να γίνεις η ζωή μου!

Για εκείνη#

Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 21:15, 30-06-05:

Έβλεπα γύρω μου πολλά, "κλειδιά" για την καρδιά μου,
μα όλα αταίριαστα είναι, ας μείνουν μακριά μου.
Ενα κλειδί την άνοιξε κι αυτό ειναι το δικό σου,
κι ευθύς αμέσως έγινε, αυτή το σπιτικό σου.

(Για εκείνη... )
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 21:23, 30-06-05:

Μες της πόλης το χαμάμ, ψάχνω να αγοράσω μνήμη RAM.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 22:37, 30-06-05:

Κορυφαίο! Βλέπω καταγραμμένες τις σκέψεις μου. Βίβλος και για μένα..
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 21:18, 01-07-05:

Κάποτε έπιασα κουβέντα με την καρδιά μου. Μ έπιασε λοιπόν και μου είπε:
"κάποτε φιλαράκο μου θα κρατήσω μέσα μου τα εξής: κάτι Βέβαιο, κάτι Ισχυρό, κάτι Καταπληκτικό, κάτι Υπέροχο... Αν μπορείς να τα βρείς, μη τα αφήσεις ποτέ"
Τελικά δεν έλεγε ψέμματα
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 21:46, 01-07-05:

Απλά τελειο Valder
Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε: στις 00:49, 02-07-05:

Valder... Απλά
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια