Τattoο

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:kissing: :hug: :worship: :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ααα τελικα το βρήκα... ενα smily εχει κανει... ε??? Ε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ολόκληρο τεράστιο topic και δεν το είχα δει.:redface:
Anyway, εγώ είμαι από τα τελείως πορωμένα με το θέμα άτομα. Ήθελα χρόνια να κάνω, είχα σκεφτεί θέμα και μέρος, αλλά το αμελούσα, φοβόμουν και λίγο. Και ξαφνικά πριν 1,5 χρόνο με έπιασε μια εμμονή και πήγα και το έκανα!:clapup:
Δεν με πόνεσε ιδιαίτερα, μπορώ μάλιστα να πω ότι είναι "γλυκός" ο πόνος. Μετά με έπιασε μια τρέλα να κάνω κι άλλο(λένε πολλοί πως είναι εθιστικά), αλλά λόγω άγχους για παρουσία σε δουλειά κι επειδή δεν έχω βρει κάτι που να με εμπνεύσει απίστευτα σαν θέμα το έχω αφήσει. Αλλά θα επανέλθω!:P
Επίσης προτιμώ τα σχέδια, θέλω το tatoo να έχει μια καλαισθησία και δεν μου αρέσουν τα tribal ή αυτά με τα πολλά χρώματα που είναι κάπως φορτωμένα! Τα είπα και ησύχασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Κι εγώ θέλω πάρα πολύ να κάνω. Σκέφτομαι κάτι απλό και κάτι που να με εκφράζει πάντα, όπως το σήμα του Κριού. Το θέλω στον αστράγαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω εχω το προβλημα οτι εχω πολλα στο μυαλο μου τα οπια ολα με εκφραζουν και θελω να τα κανω αλλα αμα τα κανω ολα θα γινω σαν ζουλου... Μονο για το ενα ειμαι απολυτα αποφασισμενος και αν ολα εξεληχθουν οπως θελω και το δευτερο, ε μετα και ενα τριτο που θα επιλεξω απο τα υπολιπα που θελω και μετα φτανει γιατι θα μας παρουν με της πετρες πια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Εγώ δεν θέλω να κάνω ποτε γιατί φοβάμαι πως μετά μπορεί να το μετανιώσω.Εντάξει αν θέλω μπορώ να το αφαιρέσω με laiser αλλά δεν είναι για μένα τόσο απαραίτητο να κάνω...Εξάλλου εχώ κάνει tatoo με χένα μπορεί να μην κρατάει αλλά εγώ το προτιμώ έτσι!!:)Και μπορώ να κάνω όποτε θέλω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
...με σκλαβώνει... :devil:

ps. ζηλευε Hunter :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ilfounes.jpg
    ilfounes.jpg
    55.8 KB · Εμφανίσεις: 202

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εγώ δεν θέλω να κάνω ποτε γιατί φοβάμαι πως μετά μπορεί να το μετανιώσω.Εντάξει αν θέλω μπορώ να το αφαιρέσω με laiser αλλά δεν είναι για μένα τόσο απαραίτητο να κάνω...Εξάλλου εχώ κάνει tatoo με χένα μπορεί να μην κρατάει αλλά εγώ το προτιμώ έτσι!!:)Και μπορώ να κάνω όποτε θέλω!!!!

Πάντως και η αφαίρεση με laser δεν είναι και παίξε γέλασε. Αν δεν κάνω λάθος μένει όλο και κάποιο σημάδι και απο την άλλη το κόστος είναι αρκετά μεγάλο.
Θα βρω link να σας ενημερώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Επειδή το έχω κάνει αυτό, θα σας ενημερώσω οτι σε μεγάλα τατου δεν έχει και τοοοσο μεγάλη επιτυχία αφού φαίνεται κάτι σαν μια άσπρη σκιά. Επίσης το κόστος μεγαλώνει όσο μεγαλώνει και το τατου αλλά και το πόσο βαθύ είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Προσωπικα ποτε δεν ηθελα να κανω τατου. Δεν το ειχα σκεφτει καν, ποτε, μου αρεσε σε αλλους αλλα δεν θα εκανα σε μενα, φοβομουν μην το μετανιωσω, δεν μου αρεσε τιποτα αρκετα ωστε να θελω να το κουβαλαω πανω μου για ολη μου την ζωη.

Πριν απο εναμιση χρονο ομως εχασα τον αδερφο μου. Και τοτε (καλα μετα απο καποιους μηνες) εκανα ενα τατου, κατι που ειναι αμεσα συνδεδεμενο μαζι του. Ειναι ωραιο απο αισθητικη αποψη, αλλα και παλι, εγω το εκανα μονο γι'αυτον τον λογο. Οποτε ειμαι απολυτως σιγουρη πως ουτε θα το μετανιωσω, ουτε θα το βαρεθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ πάλι είμαι αρκετά "παραδοσιακή" με το θέμα.
Δε λέω να κάνουν tattoo μόνο οι παρακμιακοί και πρώην φυλακισμένοι, όπως παλιά...
Αλλά όταν βλέπω κοπελίτσες, των οποίων ο βαθύτερος προβληματισμός ήταν για θέματα απείρου ελαφρότητος, να έχουν "χτυπήσει" ένα κινέζικο ιδεόγραμμα (όταν ήταν μόδα), ένα νεραϊδάκι (όταν ήταν μόδα), κάτι λατινικό (αν έγινεκ ι αυτό μόδα, λέμε τώρα), ξενερώνω.

Δε θεωρώ ότι έχω βασανιστεί ιδιαίτερα.
Αλλά σε κάποια θέματα μου βγάζω το καπέλο.
Κι όταν ξεπερνούσα (ή προσπαθούσα να...) μία δύσκολη περίοδο και μία αδυναμία του μυαλού, έλεγα, να ρε. θα τελειώσει κι αυτό και αν ποτέ ξανάρθει, θα έχω κάνει αυτό το ταττού εκεί, να θυμάμαι ότι περνάνε τα άσχημα.

Που και πάλι... όλο λέω να πάω... κι όλο νιώθω πολύ μικρή και μεταβλητή, για να σημαδεύσω τον εαυτό μου για πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Για μένα το τατουάζ είναι όμορφο άλλα με μέτρο, είναι ωραία να έχεις κάτι διακρυτικό άλλα όταν βλέπω κάτι ολόσωμα ή γαζομένο όλο το κορμί με ανατριχιάζουν, εγώ θα ήθελα τατουάζ άλλα φοβάμε τις βελόνες όταν τις βλέπω κάτι παθαίνω πόσο μάλλον να με τρυπάνε συνέχεια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάντως αυτές τις ημέρες έχω ένα λαγουδάκι του Playboy στη μέση μου πίσω (henna εννοώ..) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
θα μου επιτρέψετε να δώσω συγχαρητήρια σε όσους θέλουν να κάνουν τατού αλλά σκέφτονται το αν αργότερα θα το μετανοιώσουν και δέν κάνουν.Σημαίνει οτι βλέπουν τα πράγματα σφαιρικά και αυτό δείχνει ωρίμανση.
Παιδιά, τον εσωτερικό κόσμο να κοιτάμε (που η κοινωνία και το διεθνές μάρκετινγκ πασχίζουν να μας κάνουν να ξεχάσουμε προς ίδιον όφελος), πιό πολύ απο τον εξωτερικό.
Πιστέψτε με, όσο περισσότερο κανείς ασχολείται με τον εαυτούλη του τόσο απομακρύνεται απο τούς ανθρώπους με ολέθριες συνέπειες για τον εαυτό του, όταν αυτό χρονίζει.(Βλέπε ψυχολογικά προβλήματα).
(Συγνώμη για την φιλοσοφική παρένθεση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εγω βασικά ψήνομαι να κάνω ένα ακόμα βασικά για να το αφιερώσω στην γυναίκα μου,.\
Ενα μικρό σε σημείο που να μην φαίνεται και πολύ έυκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Γνωμη μου, κατσε να περασουν μερικα χρονια γιατι εισται ακομα φρεσκοπαντρεμενει... να δουμε αν θα της αφιερωσεις ταττου η ταφο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Γνωμη μου, κατσε να περασουν μερικα χρονια γιατι εισται ακομα φρεσκοπαντρεμενει... να δουμε αν θα της αφιερωσεις ταττου η ταφο...:P


Πέρα απο τον γάμο ειμαστε 10 χρόνια μαζί και ανεξάρτητα αν κάποια στιγμή χωρίσουμε όπως όλα αυτά τα χρόνια έχει στιγματίσει την ζωή μου έτσι θα έχει στιγματίσει και το σώμα μου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πέρα απο τον γάμο ειμαστε 10 χρόνια μαζί και ανεξάρτητα αν κάποια στιγμή χωρίσουμε όπως όλα αυτά τα χρόνια έχει στιγματίσει την ζωή μου έτσι θα έχει στιγματίσει και το σώμα μου! ;)
:clapping::clapping: :clapping: :clapping:

Ακριβώς Γιάννη, είναι κομάτι σου ακόμα και να είσαστε μακρυα που δεν το έυχομαι.

Ηθελα κιεγώ να κάνω κάποτε άλλα όταν είδα βελόνα έγινα κίτρινη και την έκανα με έλαφρά:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
:clapping::clapping: :clapping: :clapping:

Ακριβώς Γιάννη, είναι κομάτι σου ακόμα και να είσαστε μακρυα που δεν το έυχομαι.

Ηθελα κιεγώ να κάνω κάποτε άλλα όταν είδα βελόνα έγινα κίτρινη και την έκανα με έλαφρά:redface:


To πρώτο είναι δύσκολο μετά το συνηθήζεις! :P
Πάντος η αλήθεια είναι ότι πονάει λίγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αξιζει τον πονο ομως;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top