Νέα πρόστιμα στον ΚΟΚ

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κι εγω φοραω παντα ζωνη.
και δεν κανω παραβιασεις.
βασικα, δεν οδηγω κιολας (σας δουλευω τοση ωρα ρε:P)
(σσ.με τη μαμι ημουν χτες, μπουμπου γερακισια!:P)
και καταδικαζω τα λιμανακια, τις κοντρες του γερακα και τους μαλακισμενους οδηγους. αλλωστε ενας τετοιος σκοτωσε και το μπαμπα μου, οποτε μη μου τη λετε και πολυ γιατι νιωθω που νιωθω και περιεργα, μπορει και να κλαψω.

ΟΜΩΣ

αν βρεθει ανθρωπος που πειναει (και θα βρεθει,το υπογραφω: Giovanna.) για να πληρωσει τις αφραγκιες του κρατους, θα κατεβασω τα καντηλια ολων των τρουλων του δημου αθηναιων.
και οποιος ειναι κοντα μου, να φυλαει το κεφαλι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Η ζωνη ειναι πολυ σημαντικη.
Αλλα όχι να μη εχει ο αλλος να φαει για ενα μηνα.

δεν σε καταλαβαίνω ρε συ Giovanna μου....
γιατί να μην έχει να φάει?
Ας φοράει τη ζώνη του και δεν θα έχει κανένα πρόβλημα...
Πριν είπες ότι πέρασες με δύο κόκκινα, δε φορούσες ζώνη και έκανες και αναστροφή εκεί που απαγορεύεται.... και αν κατάλαβα καλά, το είπες και με ύφος αγανακτισμένο που θα τολμήσουν ΑΥΤΟΙ να σου κόψουν ΕΣΕΝΑ κλίση για τις παραβάσεις σου! :P
Θεωρείς δλδ ότι αυτά που έκανες εσύ δεν έχρηζαν ποινής ανάλογης να μην έχεις να φας για ένα μήνα?
Ή μήπως έχεις την εντύπωση ότι ΕΣΥ προσέχεις όταν περνάς με κόκκινο και δε θα συμβεί τίποτα το κακό....
Εχεις την νοοτροπία του παραβάτη... (όχι μόνο εσύ δλδ αλλά όλοι μας)
Αυτό, δεν πρέπει με κάποιο τρόπο να σταματήσει, μπας και σταματήσουμε μετά να λέμε ότι είμαστε Ελληνάρες?

Το σκύλο χορτάτο και την πίτα ολόκληρη... δε μπορούμε να τα έχουμε παιδιά...



edit
δε μας χε ρε νταλάρα που μας δουλεύεις κι από πάνω? :P
όλα όσα είπα ισχύουν για όσους λειτουργούν με το σκεπτικό αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είπα κι εγώ, πήρε το Τζιό αμάτσάκι;; :) ;)

ΔΕ διαφωνώ, αλλοίμονο αν αρχίσουν τις τσατσιές οι τροχονόμοι...

ΑΛΛΑ αν έρθει σε μένα κάποιος γκρινιάζοντας, γιατί έπρεπε να δώσει το μισθό του σε πρόστιμο... και καπάκι μου πει ότι την έφαγε για τη δε φορούσε ζώνη...
Ε, σόρρι, μια μούτζα θα τη φάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Και μία κάφρικη απορία μεταξύ σοβαρού και αστείου:Για τη ζώνη γιατί να τρως τόσο μεγάλο πρόστιμο ρε παιδιά?Αφού μόνο την δική σου ζωή βάζεις σε κίνδυνο,δεν είναι όπως το στοπ ή το φανάρι που μπορεί να πάρεις κόσμο στο λαιμό σου!:hmm:

Για να γλιτωσει το κρατος τη νοσοκομειακη σου περιθαλψη. Εντελως σοβαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ποιος σας είπε ρε παιδιά ότι η ζώνη είναι ΜΟΝΟ για τη δική σας ζωή?
Λάθος σας έχουν πληροφορήσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν σε καταλαβαίνω ρε συ Giovanna μου....
γιατί να μην έχει να φάει?
Ας φοράει τη ζώνη του και δεν θα έχει κανένα πρόβλημα...
Πριν είπες ότι πέρασες με δύο κόκκινα, δε φορούσες ζώνη και έκανες και αναστροφή εκεί που απαγορεύεται.... και αν κατάλαβα καλά, το είπες και με ύφος αγανακτισμένο που θα τολμήσουν ΑΥΤΟΙ να σου κόψουν ΕΣΕΝΑ κλίση για τις παραβάσεις σου! :P
Θεωρείς δλδ ότι αυτά που έκανες εσύ δεν έχρηζαν ποινής ανάλογης να μην έχεις να φας για ένα μήνα?



Εχεις την νοοτροπία του παραβάτη... (όχι μόνο εσύ δλδ αλλά όλοι μας)
Αυτό, δεν πρέπει με κάποιο τρόπο να σταματήσει, μπας και σταματήσουμε μετά να λέμε ότι είμαστε Ελληνάρες?

Το σκύλο χορτάτο και την πίτα ολόκληρη... δε μπορούμε να τα έχουμε παιδιά...


α. γιατι ο μεσος ελληνας βγαζει τοσα ακριβως. εκτος αν ζω στο μεσαιωνα και ειναι ολοι ωνασαίοι και νιαρχηδες.

β. ακριβως. τη ζωνη την εβγαλα για πολυ λιγο στη διαδρομη, και τοτε ηταν που σκοτωθηκαμε με τη μαμι. τι να κανω που επρεπε να αλλαξω ρουχα? με τη ζωνη παραμασχαλα δε γινεται.
σκοτωθηκαμε για τα γαμ*δια τα 700, ααααν μας δουν.
τα κοκκινα ηταν σε ευθεια, και παιζει να μην υπηρχε πεζος στο χιλιομετρο (ακτινα) γυρω μας. και φυσικα ουτε διασταυρωση.
η αναστροφη εγινε λογω εργων, μπαζων, κατι τετοιο, και θα με καθυστερουσε πολυ αν δε την καναμε. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν τεθηκε κανενα ζητημα ασφαλειας! αν ηταν να τεθει, θα προτιμουσα να ειχα αργησει.

γ. συμφωνα με αυτους, οχι απλα δε θα χα να φαω ενα μηνα αλλα θα μουν τοσο παραβατικη, ισως οσο και οι τυποι με τα ομολογα. τι ηλιθιοι Omg.

δ.ναι, ακριβως αυτη εχω. και επειδη την εχω πατησει ασχημα, την απεκτησα μετα απο πολυ ακριβη ελεγχο. *

ε.ναι, παραβατικη συμπεριφορα. λολ!:P

*(αν μπορουμε να το λεμε αυτο βεβαια, καθοτι δεν οδηγω επισημα ακομα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ΓΙΑΤΙ ΚΟΛΛΑΤΕ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΗ ΖΩΝΗ???

ειμαι υπερ υπερ υπερ υπερ υπερ υπερ υπερ υπερ υπερ υπερ υπερ υπερ υπερ!!!!!!!! και παντα φοραω λεμε!

να το κανω κι αλλα κοπι πειστ η το εμπεδωσατε???

ρε γιδι το παλευω με το αυτοκινητο... εχω και τσακαλι οδηγο βλεπεις!
το πιο προσφατο επιτευγμα ηταν παρκινκ με δυο κινησεις και 20εκ απο το πεζοδρομιο :P τα μετρησαμε γιατι του χα σπασει τα @@ αν το κανα καλα :P

επανερχομαι στο θεμα τωρα...

αν με εγραφαν χτες (οπως μου λεγε και η μαμι) επειδη εβγαλα τη ζωνη για περιπου 5 λεπτα (και μαλιστα σε σημειωτον κινηση) για να αλλαξω ρουχα (κατα τη μεταφορα απο τη μια δουλεια στην αλλη και πραγμα απολυτως απαραιτητο για τη φυση της δουλειας μου) θα μουτζωνες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
α. γιατι ο μεσος ελληνας βγαζει τοσα ακριβως. εκτος αν ζω στο μεσαιωνα και ειναι ολοι ωνασαίοι και νιαρχηδες.

β. ακριβως. τη ζωνη την εβγαλα για πολυ λιγο στη διαδρομη, και τοτε ηταν που σκοτωθηκαμε με τη μαμι. τι να κανω που επρεπε να αλλαξω ρουχα? με τη ζωνη παραμασχαλα δε γινεται.
σκοτωθηκαμε για τα γαμ*δια τα 700, ααααν μας δουν.
τα κοκκινα ηταν σε ευθεια, και παιζει να μην υπηρχε πεζος στο χιλιομετρο (ακτινα) γυρω μας. και φυσικα ουτε διασταυρωση.
η αναστροφη εγινε λογω εργων, μπαζων, κατι τετοιο, και θα με καθυστερουσε πολυ αν δε την καναμε. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν τεθηκε κανενα ζητημα ασφαλειας! αν ηταν να τεθει, θα προτιμουσα να ειχα αργησει.

γ. συμφωνα με αυτους, οχι απλα δε θα χα να φαω ενα μηνα αλλα θα μουν τοσο παραβατικη, ισως οσο και οι τυποι με τα ομολογα. τι ηλιθιοι Omg.

δ.ναι, ακριβως αυτη εχω. και επειδη την εχω πατησει ασχημα, την απεκτησα μετα απο πολυ ακριβη ελεγχο. *

ε.ναι, παραβατικη συμπεριφορα. λολ!:P

*(αν μπορουμε να το λεμε αυτο βεβαια, καθοτι δεν οδηγω επισημα ακομα)

ρε συ Gio... επειδή σε αγαπάω, δεν σημαίνει ότι θα σου δώσω άφεση αμαρτιών...
σόρρυ κι όλας αλλά αυτά που λες είναι λίγο περίεργα (για να το διατυπώσω ευγενικά :P) και είσαι πολύ (όχι λίγο) λάθος.

κι επειδή σε αγαπάω όπως είπα και πριν, σταματάω εδώ....
δε θέλω να το συνεχίσω κι απλά εύχομαι να μη χρειαστεί να μάθεις με τον άσχημο τρόπο τι σημαίνει το να αλλάζεις μέσα στο αμάξι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μα δε ζηταω αφεση αμαρτιων και ειδικα απο ΚΑΚΗ επιρροη :P (γινε καλη και το συζηταμε)
επισης, μεριμνω πολυ καλα για την ασφαλεια μου! στο λεω επειδη λες οτι με αγαπας, να μην στεναχωριεσαι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το αν σε αγαπάω ή όχι θα έπρεπε να το ξέρεις :P
κι αυτό που κάνεις είτε σου αρέσει που στο λέω είτε όχι, εκτός από παράνομο, είναι και πολύ επικίνδυνο (αλήθεια σου λέω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ δε θα σε μούντζωνα, αλλά θα σε ρωτούσα γιατί δεν πήγες στο πίσω κάθισμα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σε ένα απότομο φρενάρισμα-τρακάρισμα (αν έρθει κάποιος με φόρα από πίσω), αυτός που είναι στο πίσω κάθισμα χωρίς ζώνη, μπορεί να προκαλέσει θάνατο σε αυτούς που είναι στα μπροστινά καθίσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
(νομιζω οτι το ξερω!:P)
ειναι, εκτος αν εισαι εκει να δεις το δρομο και να πειστεις οτι στη συγκεκριμενη περιπτωση, δεν ηταν. καθολου λεμε ρε.
αλλα, εσυ δεν ειπες οτι εφευγες? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, αλλά αυτό είναι το νόμιμο, τουλάχιστον. Αν κάθεσαι πίσω από το κάθισμα... ε, πολύυυ μικρότερες οι πιθανότητες. Δε λέω ότι είναι τέλειο, αλλά είναι καλύτερο. Και νόμιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εγώ δε θα σε μούντζωνα, αλλά θα σε ρωτούσα γιατί δεν πήγες στο πίσω κάθισμα! ;)

ευχαριστω για το μη μουτζωμα, νομιζω οτι εκανες τη σωστοτερη επιλογη.
το ταπεινο μας τουτου, δεν εχει πισω καθισμα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Συγγνωμη ρε παιδια...καλα οσα λετε και ειναι και πρεπει να ειναι μερημνα ολων και φυσικα και του κρατους η ασφαλεια του πολιτη,αλλα απο ποτε σε μια χωρα η αυξηση των προστιμων και η θεσμοθετηση αυτων γινεται με συστημα προ-πο?
Εκτος και αν πλεον οι υπευθυνοι μας εχουν σαν λαο για τοσο ζωα και τοσο ανεπιδεκτους μαθησεως οποτε λενε οτι :
"Aφου δεν βαζουν μυαλο τα "ζωα" ε,θα τους χωσω κι εγω προστιμα οσο ο μισθος τους να μαθουν!"
Κι αυτο αφενως ειναι προσβλητικο για ολους μας και απο την αλλη ειναι η πιο ευκολη λυση για τους αρμοδιους γιατι παντα οι λυσεις τυπου "βαρεων βαρων" ειναι συντομες στο να συνταχθουν και να βρεθουν αλλα και με πολλα "-"
Προσωπικα αρνουμαι να δεχτω οτι δεν υπαρχει αλλος τροπος να γινει κατι στην Ελλαδα για την οδηγικη μας ασφαλεια και παιδεια και καταφυγαμε κατευθειαν σε προστημα της ταξης
"Βασικος μισθος +μια κατοσταρα απο πανω!".
Εαν οντως δεν υπαρχει, τοτε οι Ελληνες (κι εγω μεσα) ασχετα αν οδηγουν καλα η οχι (το μετρο ισχυει για ολους) πρεπει να ανοιξουμε μια τρυπα και να χωσουμε το κεφαλι μεσα.
Και ποιος μου λεει οτι αυριο μεθαυριο ΔΕΝ θα υπαρξει καπου αλλου ενα αναλογο "παραλογο" μετρο?

Κι οσων αφορα την ζωνη,εαν πηγαινεις με 60χιλιομετρα,στουκαρεις σε τοιχο και ο πισω απο τον οδηγο π.χ. δεν φοραει ζωνη και ζυγιζει περιπου τα 70 κιλα,τοτε θα διπλωσει τον μπροστα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ζωα ειμαστε ρε. το εχουν παρει χαμπαρι γιαυτο ζητανε 700.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχαααα! χαίρομαι που έκανα τη σωστή επιλογή! :)
Αν του κοτσάρατε ένα παρασκήνιο, ένα καμαρίνι από πίσω...;;; ;)

Γιάννη... Όντως κάποια νούμερα είναι τρελά...
Αλλά δεν μπορείς να μην παραδεχτείς, ότι μεγάαααλο μέρος των παρανομιών γίνονται γιατί λέμε "έλα μωρέ, σιγά τα 40 ευρώ που θα φάω..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αχαααα! χαίρομαι που έκανα τη σωστή επιλογή! :)
Αν του κοτσάρατε ένα παρασκήνιο, ένα καμαρίνι από πίσω...;;;
;)

Γιάννη... (!!!) Όντως κάποια νούμερα είναι τρελά...
Αλλά δεν μπορείς να μην παραδεχτείς, ότι μεγάαααλο μέρος των παρανομιών γίνονται γιατί λέμε "έλα μωρέ, σιγά τα 40 ευρώ που θα φάω..."


καλο το παρασκηνιο,τελειο... αλλα.... (φανταζομαι ξερεις για τι αυτοκινητο μιλαμε ετσι?)
εκει πισω, που εχει χωρο, επειδη δεν ειναι ενα ενιαιο αυτοκινητο - εχει χωρο αναμεσα τελοσπαντων, εχει ΟΛΗ την εξατμιση μεσα.
και δεν εχει καθρεφτη. και δεν υπαρχει επιπεδη επιφανεια να κατσω.
και επισης καποιος πρεπει να κραταει (ο συνοδηγος) τον οδηγο (δρομων) και να λεει στον οδηγο που σκατα να παει.
ελα ρε γιδι, εισαι η μονη που τα ξερεις...

και με ρωτας?

λεμε, δεν. υπαρχει. αλλη. λυση. απο . το .να .βγαλω . ζωνη. για .5 .λεπτα.

κι οποιος μου πει να του σκασω 700αρα, να μη του ξανασηκωθει.:mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χεχε, εγώ δεν είπα τίποτα, θεωρητικά μιλάω! ;)
Αλλά μία επέκταση να τη σκεφτείς!! Αν θελήσετε αρχιτέκτονα, εδώ είμαι!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top