Σχέση με άτομο στον ίδιο χώρο εργασίας

Θα κάνατε ποτέ σχέση με άτομο στον ίδιο χώρο εργασίας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 17)
  • Δεν έχω πρόβλημα

    Ψήφοι: 10 58.8%
  • Ποτέ!

    Ψήφοι: 1 5.9%
  • Εξαρτάται

    Ψήφοι: 6 35.3%

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
exm...αυθαίρετο. Επίσης, τυπικά, μια χαρά δικαίωμα έχει αν θεωρούσε ότι το μαρκάρισμα είναι ... πιο στενό από ότι θεωρούσε στα όρια του πρέποντος. just for the record αυτό.
Μα δεν της έκανα κάτι...Της πρότεινα να πάμε για καφέ...:worry:
Η συμπεριφορά της δείχνει κομπλεξισμό, και μουνοκεντρισμό.


Η πλάκα είναι ότι η αφεντικίνα μου είπε, μην λες στη γαλλικού να πάτε για καφέ, δουλεύει...Δηλαδή εμείς καθόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μα δεν της έκανα κάτι...Της πρότεινα να πάμε για καφέ...:worry:
Η συμπεριφορά της δείχνει κομπλεξισμό, και μουνοκεντρισμό.
Η πλάκα είναι ότι η αφεντικίνα μου είπε, μην λες στη γαλλικού να πάτε για καφέ, δουλεύει...Δηλαδή εμείς καθόμαστε...
Tην κοπέλα δεν την ξέρω, ουτε και εσένα οπότε δεν μπορώ να κρίνω ούτε αν η συμπεριφορά της δείχνει...αιδιοκεντρισμό (:confused:), ούτε αν αντίστοιχα η δική σου δείχνει... πεοκεντρισμό (:confused:).
Απλώς λέω ότι έχει το δικαίωμα να ζητήσει "προστασία" από τον/την προϊσταμένη αν νιώσει ότι ξεπερνάει κάποιος τα επιτρεπτά όρια και η ίδια δεν είναι σε θέση να το αντιμετωπίσει.
Αν αυτή είναι κομπλεξάρα ή εσύ πέφτουλας με αφήνει παγερά αδιάφορη. :P
---------------
Οntopic: δεν είμαι εν γένει αντίθετη σε τέτοιες σχέσεις, δεν θα απέρριπτα κάποιον που μου κεντρίζει το ενδιαφέρον απλώς και μόνο επειδή δουλεύουμε στον ίδιο χώρο, αλλά θα ήμουν διπλά επιφυλακτική απέναντί του στην αρχή και, ομολογουμένως, δεν θα ήταν η πρώτη μου επιλογή.
Ειδικά δεδομένου ότι δουλεύω σε έναν κατεξοχήν ανδροκρατούμενο χώρο και το να παρεξηγηθω είναι πιο εύκολο από οτιδήποτε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Συμφωνω με Resident. Το αν γινει σε εργασιακο χωρο, αποτελει (δυστυχως) απλα ενα εμποδιο. Δε θα πρεπε ομως κανείς να το θεωρει απαγορευμενο. Ποτέ δεν ξερει πότε και που θα γνωρίσει το ατομο που θα ειναι το καταλληλοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εκανα μια εξαίρεση Ρόζα. Και στενό μαρκάρισμα να της έκανα, δεν έχει καμία δουλειά να μιλήσω στην άλλη, καμία όμως.

Προφανως για να αντιδρασει ξεπερασες τα ορια της. Τωρα εαν δε συμπιπτουν με τα δικα σου ορια, την επομενη φορα να εισαι πιο προσεχτικος και με περισσοτερο τακτ.

Και να ξερεις, επειδη μου εχει τυχει, οταν νοιωθεις αυτην την πιεση της παρενοχλησης το λιγοτερο που εχεις να κανεις για να μην τον βρισεις και τον στειλεις απο κει που ηρθε ειναι να απευθυνθεις στη διευθυνση. Δεν αντεχεται. Και εαν το επιτρεψεις μια φορα, θα γινει μετα και δευτερη, τριτη κ.λ.π.
Εννοειται βεβαια πως αναφερομαι σε εκεινα τα ατομα που δεν καταλαβαινουν τι σημαινει "οχι" και νομιζουν οτι με το στενο μαρκαρισμα, θα σε ριξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Ποιο στενό μαρκάρισμα ρε παιδιά; Μια-δύο φορές της είπα να πάμε για καφέ. Για καφέ, όχι για σεξ. Ούτε χυδαία της μίλησα ούτε τίποτα. Αλλα κάποιοι άνθρωποι νομίζουν ότι είναι το κέντρο του κόσμου.
Καλύτερα που έγινε έτσι. Φανταστείτε να πηγαίναμε στο κρεβάτι και να έλεγε ότι τη βίασα...Αντε μετά να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πριν μερικούς μήνες ήρθε μια καθηγήτρια γαλλικών στο φροντιστήριο. Κάποια μέρα της είπα να πάμε για καφέ. Η τύπισσα, τόσο πολύ της κόβει, που είπε στην ιδιοκτήτρια ότι την παρενοχλώ. Πόσο μυαλό μπορεί να έχει;
Αν ήταν έξυπνη, θα έβγαινε μαζί μου και αν έκανα κάποια κίνηση θα μου έλεγε ότι έχει σχέση. ΗΜΑΡΤΟΝ με ορισμένες.

Γενικά από το χώρο εργασίας δεν κάνω καθόλου παρέες γιατί υπάρχουν ρουφιάνοι, και δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.
Αυτό που φαίνεται καθαρότατα, είναι ότι πέρασες την κόκκινη γραμμή που υπάρχει για να μας προστατεύει σε τέτοιες περιπτώσεις.

Ενώ μας ρωτάς για την σχέση στον ίδιο χώρο εργασίας, μας λες ότι της είπες να πάτε για καφέ. Αρχικά κάνε κάτι για να νοιώσει χαλαρά. Ο καθένας μας χρειάζεται κάποιο χρονικό διάστημα, προκειμένου να εξοικειωθεί με τον χώρο.

Επίσης δεν γνωρίζεις αν είχε και κάποια σχέση.

Υ.Γ. πάντως έχω να σου προτείνω κάτι που θα κάνει την κίνηση σου να μοιάζει με κίνηση ΜΑΤ.

Κόψε ένα τριαντάφυλλο από την τριανταφυλλιά της Ρόζας και να το προσφέρεις. :)

Μη παραλείψεις να πεις και την ιστορία για το μπλε ρόδο. :hmm:

Αλλά και στην πρόταση για τον καφέ έχω μια μικρή διόρθωση να προτείνω.

Πρόσεξε καλά λοιπόν, αντί να πεις πάμε για καφέ, ρώτησε την πώς θα της φαινότανε αν της έλεγες ότι θέλεις να πάτε για καφέ … και μετά από ντε τε χρονικό διάστημα (μόλις που πρόλαβε να καταλάβει τι είχε ακούσει) συμπληρώνεις με το εξής: και πώς θα σου φαινότανε αν σου έλεγα πως δεν θέλω να πάμε για καφέ. Εδώ και ανάλογα με την απάντηση που θα παρεις, χρειάζεται να δείξεις την δική σου αποφασιστικότητα, με εύστοχες κινήσεις.


Προϋπόθεση όμως είναι να έχεις και κάποια επαφή στην καθημερινότητα. Δηλ. να έχεις ένα γεια. Και όχι ένα ξερό << πάμε για καφέ>> λες και της ζητάς να πάτε στο μοναστηράκι να δείτε για κανένα γραμμόφωνο. Πάρε το αυγό και κούρευτο δηλαδή.

Επίσης διατηρεί και το δικαίωμα να μη θέλει. Ετσι απλά. :xtipao:

Να προσέχεις τα ρόπαλα.:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Κόψε ένα τριαντάφυλλο από την τριανταφυλλιά της Ρόζας και να
το προσφέρεις. :)






Μη παραλείψεις να πεις και την ιστορία για το μπλε ρόδο. :hmm:
Mαξιμε....αν αναφερεσαι σε εμενα λυπαμαι...η τριανταφυλλια μου εχει ενα και μοναδικο μπλε τριανταφυλλο (την υπογραφη μου )και αυτο ανοικει αποκλειστικα σε μια μονο ψυχη ...δεν το προσφερω σε κανεναν αλλο ...ουτε αφηνω και κανεναν αλλο να το αγγιξει...μονο εκεινον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ποιο στενό μαρκάρισμα ρε παιδιά; Μια-δύο φορές της είπα να πάμε για καφέ. Για καφέ, όχι για σεξ. Ούτε χυδαία της μίλησα ούτε τίποτα. Αλλα κάποιοι άνθρωποι νομίζουν ότι είναι το κέντρο του κόσμου.
Καλύτερα που έγινε έτσι. Φανταστείτε να πηγαίναμε στο κρεβάτι και να έλεγε ότι τη βίασα...Αντε μετά να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας...

Απορω για ποιο λογο παραξενευεσαι.
Ξεπερασες τα ορια της και τελος.
Την επομενη φορα ας εισαι πιο προσεχτικος.
Μπορει εσυ την προσεγγιση σου να τη χαρακτηριζεις λαιτ, αλλα για εκεινη δεν ηταν και αντεδρασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Mαξιμε....αν αναφερεσαι σε εμενα λυπαμαι...η τριανταφυλλια μου εχει ενα και μοναδικο μπλε τριανταφυλλο (την υπογραφη μου )και αυτο ανοικει αποκλειστικα σε μια μονο ψυχη ...δεν το προσφερω σε κανεναν αλλο ...ουτε αφηνω και κανεναν αλλο να το αγγιξει...μονο εκεινον

Μην απογοητεύεις τον υποψήφιο Ρόζα.

Κάνε κάτι, φύτεψε μια τριανταφυλλιά και όταν βγάλει δώσε και σώσε το παιδί που το έχει ανάγκη, μήπως και κάνει κάτι.

Είναι για καλό.



Υ.Γ. όσο για τα υπόλοιπα,


δεν απαντώ, δεν απαντώ, δ ε ν α π α ν τ ώ…..:)

Άσε γιατι πρέπει και να κρατηθώ μην απαντήσω. :redface:
Ούφ, θα σκάσω.


Απορω για ποιο λογο παραξενευεσαι.
Ξεπερασες τα ορια της και τελος.
Την επομενη φορα ας εισαι πιο προσεχτικος.
Μπορει εσυ την προσεγγιση σου να τη χαρακτηριζεις λαιτ, αλλα για εκεινη δεν ηταν και αντεδρασε.
Αχ Νεράϊδα - Νεράϊδα, το κακό ραβδάκι κρατάς σήμερα και μαλώνεις.

Ολο σοκολατίνες και γλυκά δε γίνεται, άσε να δοκιμάσει και κανένα γιαουρτάκι το παιδί. Πώς θα μεγαλώσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αχ Νεράϊδα - Νεράϊδα, το κακό ραβδάκι κρατάς σήμερα και μαλώνεις.

Ολο σοκολατίνες και γλυκά δε γίνεται, άσε να δοκιμάσει και κανένα γιαουρτάκι το παιδί. Πώς θα μεγαλώσει;


Ε ναι ειδες...κι εγω Μαξιμε "ολο γλυκα και σοκολατινες" να προσφερω, δε γινεται...:redface:

Δε λεω οχι οσον αφορα στις δοκιμες, αρκει να μην αποδεικνυεται πως ο αλλος ακομα και μετα απο τα "γιαουρτια" παραμενει ανεπιδεκτος μαθησεως.
Εν ολιγοις, αμα παθαινεις και μαθαινεις, καλως.
Εαν ομως παθαινεις και δεν ....ε ψαξε το.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μην απογοητεύεις τον υποψήφιο Ρόζα.

Κάνε κάτι, φύτεψε μια τριανταφυλλιά και όταν βγάλει δώσε και σώσε το παιδί που το έχει ανάγκη, μήπως και κάνει κάτι.

Είναι για καλό.



Υ.Γ. όσο για τα υπόλοιπα,


δεν απαντώ, δεν απαντώ, δ ε ν α π α ν τ ώ…..:)

Άσε γιατι πρέπει και να κρατηθώ μην απαντήσω. :redface:
Ούφ, θα σκάσω.
οχι Μαξιμε ...το μπλε τριανταφυλλο ειναι ενα και ο αποδεκτης του ειναι ενας και το γνωριζει ...οποτε θελησει ...θα ερθει να το παρει...ειναι δικο του ....και μονο δικο του....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Η λογική του να τρέξει κατευθείαν η τύπισσα σαν τον Αρτέμη Μάτσα και να καταφύγει και να καταγγείλει στην διεύθυνση το ¨συμβάν¨ δεν με βρίσκει σύμφωνη για διάφορους λόγους... Θα μπορούσε να εξηγήσει στον συνάδελφο ήρεμα και ωραία τί την ενόχλησε και να αφήσει τους διευθυντάδες στην άκρη. Δεν μ'αρέσει γενικότερα να ανακατεύεις τόσο εύκολα διευθύνσεις και λοιπούς σε θέματα επίλυσης και οριοθέτησης διαπροσωπικών σχέσεων και γενικώς δεν έχω και την καλύτερη άποψη για τους συναδέλφους που αμέσως τρέχουν στην διευθύντρια, ...τους μαθητές που τρέχουν αμέσως στη δασκάλα κ.ο.κ.
Οκ, cacofonix... ευτυχώς για σένα, απέφυγες έναν βαρετό καφέ και γενικώς... διάφορα βαρετά, με μία μη μου άπτου γκόμενα, στενόμυαλη και χαφιεδολάγνα ! Άλλη φορά πριν προτείνεις σε συναδέλφους βολιδοσκόπησε προσεκτικότερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Η λογική του να τρέξει κατευθείαν η τύπισσα σαν τον Αρτέμη Μάτσα και να καταφύγει και να καταγγείλει στην διεύθυνση το ¨συμβάν¨ δεν με βρίσκει σύμφωνη για διάφορους λόγους... Θα μπορούσε να εξηγήσει στον συνάδελφο ήρεμα και ωραία τί την ενόχλησε και να αφήσει τους διευθυντάδες στην άκρη. Δεν μ'αρέσει γενικότερα να ανακατεύεις τόσο εύκολα διευθύνσεις και λοιπούς σε θέματα επίλυσης και οριοθέτησης διαπροσωπικών σχέσεων και γενικώς δεν έχω και την καλύτερη άποψη για τους συναδέλφους που αμέσως τρέχουν στην διευθύντρια, ...τους μαθητές που τρέχουν αμέσως στη δασκάλα κ.ο.κ.
Οκ, cacofonix... ευτυχώς για σένα, απέφυγες έναν βαρετό καφέ και γενικώς... διάφορα βαρετά, με μία μη μου άπτου γκόμενα, στενόμυαλη και χαφιεδολάγνα ! Άλλη φορά πριν προτείνεις σε συναδέλφους βολιδοσκόπησε προσεκτικότερα!
Η στάση του cacofonix, μου φαίνεται λίγο παράξενη. Και αυτό γιατι δεν πιστεύω ότι με την πρώτη μια κοπέλα θα πήγαινε στην διεύθυνση να (καταγγείλει τον επίδοξο εραστή - πηδηχτούλη, δίχως να έχει νοιώσει τουλάχιστον άβολα).

Αλλά μη σας διαφεύγει και ότι υπάρχουν κοπέλες που πιάνουν στον αέρα τις διαθέσεις, τις αξιολογούν ανάλογα και ρίχνουν την χυλόπιτα διαισθητικά και μόνο.

Υ.Γ. 1. δεν πιστεύω ότι με την πρόταση που της έγινε για καφέ, πήγε στην διεύθυνση.

Υ.Γ. 2. αποδέχομαι την στάση της κοπέλας και δεν με ενδιαφέρουν οι λόγοι.

Εξ’ άλλου, δεν μας έχει εξηγήσει και τι πρόταση για καφέ της έκανε.

Όχι κατά πώς την χαρακτηρίζει ο cacofonix, αλλά έτσι ακριβώς όπως την εισέπραξε η κοπέλα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
μουνοκεντρισμό.


.

αιδιοκεντρισμό (:confused:), πεοκεντρισμό (:confused:).
.

χαφιεδολάγνα !
Εκτός από τις καινούριες λέξεις που έμαθα σήμερα.... :D cacofonix μήπως η resident evil έχει κάποιο δίκιο; Μήπως κι εσύ (από τον τρόπο τουλάχιστον που την χαρακτηρίζεις) την θεωρούσες σώνει και καλά ως δεδομένη;; Μήπως δεν ήσουν και πολύ κομψός στου τρόπους;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
καταρχην η κοπελα εχει το δικαιωμα να πραττει οπως θεωρει αυτη σωστα... αν καποιοa αντεδρασε διαφορετικα απ'οτι περιμενες ή απ'οτι θα αντιδρουσες εσυ...δεν παει να πει οτι ειναι κομπλεξαρα κ να την χαρακτηριζεις οπως το εκανες εσυ. εδω μεσα....γιατι αυτο δειχνει οτι και εσυ εχεις κομπλεξ για το ¨γιαουρτι" που εφαγες κ που δεν σου εκατσε καλα πιθανων και την βριζεις ετσι ..και οχι αυτη..


φιλικα παντα..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Μου θυμίζει το παιδάκι που πάει στη μαμά του και λέει: Μαμά, μαμά, ο Γιωργάκης με 'δειρε...
Δε θες, πες δεν έχουμε να συζητήσουμε κάτι, δεν έχω χρόνο, δεν σε ξέρω καλά, θα πάω με το φίλο μου, ή οτιδήποτε άλλο.
Οταν έχεις πρόβλημα με κάποιον το λύνεις με αυτόν, δεν ανακατεύεις άλλους, εγώ αυτό ξέρω.


Edit:
Καλά έκανα παλιότερα και δεν είχα παρτίδες με κανέναν στο χώρο εργασίας, παρά μόνο αν ένας από τους δύο άλλαζε εργασία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Mαξιμε....αν αναφερεσαι σε εμενα λυπαμαι...η τριανταφυλλια μου εχει ενα και μοναδικο μπλε τριανταφυλλο (την υπογραφη μου )και αυτο ανοικει αποκλειστικα σε μια μονο ψυχη ...δεν το προσφερω σε κανεναν αλλο ...ουτε αφηνω και κανεναν αλλο να το αγγιξει...μονο εκεινον
οχι Μαξιμε ...το μπλε τριανταφυλλο ειναι ενα και ο αποδεκτης του ειναι ενας και το γνωριζει ...οποτε θελησει ...θα ερθει να το παρει...ειναι δικο του ....και μονο δικο του....:redface:
Off-topic:
Αχ αυτό το τριαντάφυλλο.:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Off-topic:
Αχ αυτό το τριαντάφυλλο.:redface::redface:
Αλλοι κόβουν φλέβες για ένα τριαντάφυλλο και ο άλλος κάνει πρόταση για καφέ.

Βουτάς την καφετιέρα και με ένα χωνί, την ποτίζεις μέχρι να μεθύσει…:clapup::clapup::clapup:

Ούφ, μας έχεις σκάσει πια.
Τι να κάνουμε ρε φίλε, το κορίτσι δεν είναι απο αυτά, είναι απο τα άλλα και θέλει άλλα ή τέλος πάντων διαφορετικά. Η ακόμα να μη θέλει και τίποτα. Παίζει και να μη γνωρίζει τι θέλει..
Αυτό το τελευταίο που το βάζεις;
Αν δεν γνωρίζει τι θέλει, πώς θες να γνωρίζει αν τις αρέσει ο καφές;

Αν και το οτι σου την γλύτωσε,:whistle: σε έχει κάνει ταύρο, σου προτείνω κάτι τελευταίο. Ξέθαψε το ρόπαλο κειμήλιο απο τους προγόνους σου και παραφύλαξε την. Μόλις μπει στο βεληνεκές, κοπάνησε την μια και βούτηξε την απο τα μαλλιά της. Ακούμπησε την να καθίσει, συνέφερε την και ο καφές μπροστά της. :eek:
Να δούμε θα σου πει όχι;:hmm:

Εγώ λέω θα σου πει ΝΑΙ!:whistle: Ε, τώρα μη με πιστεύψεις και πολύ!

Εσείς τί λέτε φίλοι μου; ([FONT=&quot]εδώ και τώρα δημοψήφισμα)[/FONT]:eek:

Υ.Γ. απαραίτητη προϋπόθεση, είναι να υπάρχει <<το ρόπαλο κειμήλιο>> διαφορετικά…:P:P:P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top