Στην ερώτηση "Ποιος είσαι;" Δύο απαντήσεις "Είμαι ό,τι θέλω"-"Είμαι ό,τι μπορώ"

Lautreamont

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
ειμαι ο,τι μπορω να θελω.

είσαι ο,τι θέλει το παλικάρι,
αλλιώς θα ήσουν έτσι:



αν ήσουν ό,τι μπορούσες δε θα 'σουνα νεράϊδα
(είναι υποθετικά όντα στο ρόλο μιας παράτολμης φαντασίωσης)

κι αν ήσουν ό,τι ήθελες δε θα ήσουν έτσι:




για όλα τ' άλλα το συζητάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ε ρε τι παθαμε...και ειναι μια ωρα δυσκολη.

είσαι ο,τι θέλει το παλικάρι,
αλλιώς θα ήσουν έτσι:





κι αν ήσουν ό,τι ήθελες δε θα ήσουν έτσι:




Εαν ειμαι ετσι και ειναι αυτο που θελει το παληκαρι, αλλαξτε του γουστο και μαλιστα πολυ γρηγορα!


αν ήσουν ό,τι μπορούσες δε θα 'σουνα νεράϊδα
(είναι υποθετικά όντα στο ρόλο μιας παράτολμης φαντασίωσης)
Γι αυτο ακριβως καλο μου ειμαι ο,τι μπορω να θελω.
Κι εαν παλι δεν καταλαβες τι εννοω, τοτε να σου εξηγησω στο επομενο επεισοδιο, διοτι για την ωρα προσπαθω να χωνεψω το κοφτο μακαρονακι με χταποδακι μετα συνοδειας κοκα-κολας βεβαιως βεβαιως. Εχομεν και προτεραιοτητες.

Καλη μου χωνεψη λοιπον...:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
1)
Για την ακρίβεια… δεν έχω αυταπάτες... κανείς ποτέ δεν κατάφερε να είναι ο’τι θέλει…

2)
Ωωω, πολύ απόλυτη δήλωση, μάλλον επιπόλαιη... :hmm:
Ξέρεις τι σκεφτόμουν εχτές που ξαναείδα το θέμα?
1)"ευτυχώς"

2)"...και φαντάζεσαι βρε Ισιλ να μπορούν όντως ολλοι οι άνθρωποι να είναι ό’τι θέλουν? Ακόμα και οι κακοι?"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είμαι ότι μπορω..

αλλα δεν ξερω και ουτε θα μαθω ποτέ ,,όλα αυτα που μπορω ,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Baby Lee

Νεοφερμένος

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Aν ημουν οτι ηθελα, θα ηθελα να γινω οτι δε θα μπορουσα να ειμαι αφου θα ημουν ηδη οτι θα ηθελα.
Ή μαλλον, αν ημουν οτι θα μπορουσα να ειμαι, δε θα ημουν αυτο που θα ηθελα, καθως θελω να μπορω να μην ειμαι παντα οτι δε θελω να μπορω να ειμαι.
Ομως αγνοω παντελως τι ειμαι, αρα χεστα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
2)"...και φαντάζεσαι βρε Ισιλ να μπορούν όντως ολλοι οι άνθρωποι να είναι ό’τι θέλουν? Ακόμα και οι κακοι?"
1) Τι σας φταίει το ονοματάκι μου και μου το κάνετε όπως λάχει; :P Ισίλιελ :)
2) Έχεις δει αλήθεια κανέναν κακό να δυσκολεύεται να επιτύχει τους στόχους του; :mad:


Νομίζω έχω εξηγήσει σε πολλά θέματα ότι δεν σκέφτομαι με όρους "καλό/κακό" διότι πολύ απλά το καλό και το κακό δεν ορίζεται παρά μόνο συγκριτικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν υπάρχει γενική απάντηση, εξαρτάται για τι πράγμα μιλάμε.
Είμαι όσο έξυπνη γεννήθηκα (=όσο μπορώ), όχι όσο έξυπνη ενδεχομένως θέλω, για παράδειγμα. Αλλά, είμαι όσο εργατική θέλω, διότι είναι επίκτητη ιδιότητα.
Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι ποτέ δεν θα φτάσεις αυτό που θέλεις αν δεν πιστεύεις ότι μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αλλά, είμαι όσο εργατική θέλω, διότι είναι επίκτητη ιδιότητα.
μπαα..
και αυτο αλλοι το εχουν πολυ..
οι πιο εργαστικοι
και υπαρχουν αλλο ποιο νωθροι..
(όπως εγω καμια φορα που με πιανει η βαρεμαρα..:D)

όλα σχεδον βασικα τα χαρακτηριστικα του χαρακτηρα μας..εχουν βαση εκ γενετης,,και εντελως ίσως να μην αλλαξουν και ποτέ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marianna.pa

Νεοφερμένος

Η marianna.pa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
ειμαι ο,τι θελω και μπορω να κανω ο,τι θελω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gaga.boy

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ειμαι απλα εγω και ειμαι απλα τελειος :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top